اقامتگاه بومی گردشگریکارآفرینی
موضوعات داغ

طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی و گردشگری روستایی سال 98 doc و pdf

طرح توجیه اقتصادی اقامتگاه بوم گردی

با دانلود doc و pdf طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی (گردشگری روستایی) که در سال 98 تدوین شده می توانید از هزینه ها و درآمد طرح اقامتگاه بوم گردی مطلع شوید و کسب و کار خود را با آگاهی راه اندازی کنید.

اطلاعاتی راجع به ایجاد اقامتگاه بوم گردی و گردشگری در قالب فیلم در صدا و سیما

برای طراحی، راه اندازی و احداث یک اقامتگاه بوم گردی نیاز به اطلاعات جامعی همچون؛ شرایط احداث اقامتگاه بوم گردی و گردشگری، ضوابط اقامتگاه طبیعت گردی، شرایط وام بوم گردی و میزان درآمد اقامتگاه گردشگری روستایی ( بوم گردی ) خواهید داشت که در این مقاله به آنها پرداخته خواهد شد.

اما قبل از آن بهتر است هزینه های راه اندازی یک اقامتگاه بوم گردی هم آشنا شویم.

طرح توجیهی گردشگری یا اقامتگاه بوم گردی، کلیه امکانات، تجهیزات، هزینه ها و درآمدهای حاصل از طرح را بررسی کرده و به شما این اطمینان را می دهد که ضمن سودآوری و اشتغال، سرمایه شما در کمتر از 3 سال برگشت داده می شود.

بهترین گزینه برای بررسی سودآوری یک طرح کسب و کار، مطالعه طرح مورد نظر آن است.

توجه: قبل از دانلود طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی محتویات آن را بررسی کنید.

شما باید شناخت کافی از طرح توجیهی و محتویات آن داشته باشید تا پس از مطالعه دچار سردرگمی نشوید.

برای آشنایی بیشتر با طرح توجیهی گردشگری روستایی یا همان ساخت اقامتگاه بوم گردی روستایی می توانید خلاصه ای از سرفصلهای طرح گردشگری را در زیر مطالعه کنید.

خلاصه طرح توجیهی گردشگری

1-عنوان فعاليت: مجتمع تفریحی و گردشگری بوم گردی
2-ظرفيت : 6500 نفر در سال در بخش های مختلف
3-مجري طرح: مجتمع بوم گردی
4-محل اجرا : شهرستان
5-اشتغال طرح : 7 نفر
6-سرمايه ثابت طرح : 8203.02 میلیون ریال
7-سرمايه گذاري کل طرح : 8648.56 میلیون ریال
8-ميزان زمين طرح : 3500 متر مربع
9-ميزان زمين بنا : 158 متر

محتویات طرح توجیهی بوم گردی یا گردشگری روستایی ؛

 1. توضیحات مفصل در رابطه با اقامتگاه بوم گردی
 2. الزامات و شرایط عمومی اقامتگاه بوم گردی
 3. معرفی کامل طرح احداث اقامتگاه بوم گردی
 4. سابقه طرح اقامتگاه بوم گردی و گردشگری
 5. مکان اجرای طرح
 6. مجوز تاسیس
 7. توسعه بوم گردی و آینده این کسب و کار
 8. انواع اقامتگاه بوم گردی
 9. حمایت ها و مشوق های مالی برای احداث اقامتگاه بوم گردی
 10. میزان سرمایه گذاری مورد نیاز
 11. درآمد مورد انتظار از این کسب و کار
 12. بررسی فنی طرح
 13. زمین مورد نیاز
 14. هزینه های مورد نیاز ساختمان سازی و محوطه سازی
 15. ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز
 16. تاسیسات و تجهیزات مورد نیاز
 17. هزینه های مربوط به مواد اولیه(مثل:برنج، گوشت، مرغ، نوشیدنی، سالاد و …)
 18. هزینه های حقوق و دستمزد و تعداد کارکنان
 19. برآورد هزینه های ثابت و متغیر
 20. سرمایه گذاری ثابت
 21. سرمایه در گردش
 22. میزان تسهیلات مورد نیاز
 23. هزینه های جاری
 24. میزان درآمد حاصل از فروش محصولات و خدمات
 25. محاسبه نقطه سربسر
 26. پیش بینی مالی طرح
 27. محاسبه نرخ بازگشت سرمایه
 28. دوره برگشت سرمایه 2.9
 29. و …

در تاریخ 1398/06/15 طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی به نسخه جدید بروزرسانی شد.

در تاریخ 1398/01/25 طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی به نسخه جدید بروزرسانی شد.
در تاریخ 1397/12/16 طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی به نسخه جدید بروزرسانی شد.

این طرح توجیهی در فروردین 98 نگارش(بروزرسانی شهریور 98) شده است و تمامی قیمت های آن براساس قیمت های سال 98 می باشد.

بهترین راه برای اطلاع از میزان هزینه ها  و درآمدهای ساخت اقامتگاه بوم گردی، طرح توجیهی نگارش شده در همان سال است تا هزینه ها مطابق همان سال بررسی شوند.

خرید و دانلود فوری طرح توجیهی بوم گردی 98 

مشاهده طرح توجیهی بوم گردی


برای دانلود و دریافت نسخه قابل ویرایش (doc) ساخت اقامتگاه بوم گردی و گردشگری روستایی دکمه زیر را کلیک کنید.

دانلود نسخه قابل ویرایش طرح توجیهی گردشگری (بوم گردی)

نسخه قابل ویرایش این امکان را به شما می دهد که طرح را ویرایش کرده و محتویات آن را کم یا زیاد کنید.

این طرح کامل و جامع می باشد.

پس از مطالعه این طرح توجیهی سوال دیگری غیر از زمان شروع فعالیت نخواهید داشت.

ما اینجا هستیم تا بتوانیم شما را برای راه اندازی یک کسب و کار پرسود و عالی راهنمایی کنیم.

 

 توصیه می شود قبل از اقدام به خرید طرح توجیهی، توضیحات مختصری که درباره این کسب و کار مطرح نموده ایم را به دقت مطالعه کنید.

اقامتگاه بوم گردی چیست؟

اقامتگاه بوم گردی به شیوه ای از محل اسکان مسافر گفته می شود و برخلاف هتل ها دارای ویژگی خاص محیطی هستند. این اقامتگاه ها در خانه های قدیمی بازسازی شده و یا خانه هایی با طرح سنتی که برای همین منظور ساخته می شوند، برپا می شوند. در این گونه اقامتگاهها، با توجه به ویژگی ها و امکانات محلی همان منطقه به مسافران خدمات می دهند.

توجیهی بوم گردی. طرح توجیهی گردشگری خانه روستایی(عشایری) سال 98 میزان هزینه، درآمد و سود حاصل از مجتمع اقامتگاه بوم گردی سنتی در روستا محاسبه. خانه ای رنگارنگ و زیبا

اهمیت ساخت اقامتگاه گردشگری سنتی

اقامتگاه های بوم گردی و گردشگری محلی در محیط های طبیعی با رعایت بالاترین سطوح ممکن مقررات زیست محیطی و سازگار با محیط زیست و معماری همان منطقه احداث می شوند و ضمن حداکثر تعامل با جامعه محلی، زمینه حضور و اقامت طبیعت گردان را با بالاترین کیفیت در محیط های طبیعی فراهم می کند.

در این گونه اقامتگاه ها، مسافران از غذای سنتی، اتاق خواب تزیین شده سنتی، رختخواب سنتی و در جهت آشنایی با فرهنگ بومی و طبیعت همان منطقه اقامت می کنند.

مجوز تاسیس اقامتگاه بوم گردی

در حال حاضر برای تاسیس اقامت بوم گردی باید به کمیته طبیعت گردی معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مراجعه نمود.

مکان اجرای طرح گردشگری

روستاها و مناطق نمونه گردشگری، کویرها و مناطق جنگلی و همه روستاهای کشور که دارای جاذبه های تاریخی، فرهنگی و رفاهی می باشند گزینه مناسبی برای راه اندازی اقامت بوم گردی می باشند.

هزینه ساخت اقامتگاه بوم گردی

هزینه های اجرایی پروژه بر اساس ریز هزینه های خرید زمین، هزینه اجرایی ساختمان و محوطه سازی، هزینه تجهیزات و .. برآورد گردید. کل هزینه های پروژه از صفر تا صد و برای بهره برداری کامل یک اقامتگاه لوکس حدود 1 میلیارد و 500 میلیون تومان برآورد میگردد.

سرمایه گذاری مورد نیاز و درآمد طرح گردشگری

برای راه اندازی یک واحد اقامتی با پنج اتاق حداکثر 200 میلیون تومان کافی می باشد. البته هزینه مربوط به مکان با توجه به اینکه در روستاهای مختلف، متفاوت می باشد منظور نشده است که می توان برای سالهای اول بصورت استیجاری در نظر گرفت. این سرمایه صرف آماده سازی واحد و خرید تجهیزات و ملزومات مورد نیاز، تبلیغات و سرمایه در گردش ماه های اول می باشد.

تفاوت اقامتگاه بوم گردی با هتل و مهمانپذیر

اقامتگاه بوم گردی اقامتگاهی برای گردشگران است که ساختار بومی خدمات، محصولات و فعالیت‌های گردشگری، ساختار محیطی بوم‌گرا، ساختار مالکیت و مدیریت خانوادگی و مشارکت جامعه بومی و در نهایت داشتن ساختارهای مناسب زیربنایی گردشگری، که ارکان و هسته‌های اصلی یک اقامتگاه است، آن را از دیگر الگوهای اقامتی مانند هتل‌ها و مهمان‌پذیرها متمایز می‌کنند.

پیشنهاد به مطالعه:  طرح توجیهی پرورش جلبک اسپیرولینا pdf + آموزش 0تا100 کاشت

ساختار اقامتگاه بومی محلی طبیعت گردی

در واقع اقامتگاه بوم گردی اقامتگاهی برای گردشگران است که ساختار بومی خدمات، محصولات و فعالیت‌های گردشگری ( طبیعت گردی)، ساختار محیطی بوم‌گرا، ساختار مالکیت و مدیریت خانوادگی و مشارکت جامعه بومی و در نهایت داشتن ساختارهای مناسب زیربنایی گردشگری، که ارکان و هسته‌های اصلی یک اقامتگاه است، آن را از دیگر الگوهای اقامتی مانند هتل‌ها و مهمان‌پذیرها متمایز می‌کنند.

طرح توجیهی بوم گردی گردشگری روستایی

در راستای ترویج فرهنگ گردشگری و خدمات گردشگری بومی، طرح توجیهی احداث اقامتگاه های محلی گردشگری تدوین و برای استفاده علاقه مندان این حوزه از کسب و کار ارایه شده است. این طرح توجیهی کامل، متناسب با قیمت های سال 1398 و در دو قالب pdf و نسخه قابل ویرایش word موجود است. برای دانلود doc و pdf طرح توجیهی بوم گردی (98) می توانید ابتدا هزینه آن را پرداخت کرده سپس لینک دانلود برای شما نمایان خواهد شد. شما میتوانید از ریز هزینه ها و درآمدها، مدت برگشت سرمایه، میزان سرمایه مورد نیاز و … اطلاع یابید.

پیشنهاد به مطالعه:  هزینه ساخت اقامتگاه بوم گردی

الزامات و شرایط عمومی اقامتگاه های بوم گردی

 • کلیه اقامتگاه‌های بوم گردی ضمن رعایت اصول فنی و مهندسی که تضمین کننده ایمنی ساکنان ساختمان ها هستند، با استفاده از مصالح بومی و با بهره بردن از حداکثر دانش بومی و هماهنگ با محیط طبیعی و فرهنگی پیرامون خود احداث شده و در طی مدت بهره برداری و توسعه اقامت گاه این شرایط بایستی تداوم داشته باشد.
 • طراحی داخلی و خارجی کلیه اقامتگاه های بوم گردی باید با رویکرد بهره برداری از مبلمان و تجهیزات سنتی و بومی صورت گرفته تا ضمن تأمین رفاه برای گردشگران، فرصت آشنایی و درک فرهنگی منطقه فراهم شود.
 • در کلیه اقامتگاه های بوم گردی طرح های مشخصی در خصوص مدیریت و بازیافت پسماندها و استفاده بهینه از پسابها به اجرا در آیند، وجود اقامتگاه های بوم گردی نباید در هیج شرایطی به آلودگی زیست محیطی بستر پیرامون خود منتهی شود.
 • کلیه شیرآلات اقامتگاه های بوم گردی باید از انواعی انتخاب شود که کاهش مصرف آب را به دنبال داشته باشند.
 • نورپردازی اقامت گاه های بوم گردی باید ضمن تامین روشنایی مورد نیاز گردشگران، حداکثر صرفه جویی در مصرف انرژی داشته و حداقل آلودگی نوری را در منطقه ایجاد نماید.
 • سیستم گرمایش و سرمایش اقامتگاه های بوم گردی باید ضمن تأمین رفاه مسافران حداقل تاثیر منفی را بر محیط زیست منطقه داشته باشد و با رعایت اصول معماری بومی و دانش فنی روز، میزان نشت حرارتی در اقامت گاه های بوم گردی به کمترین حد ممکن برسد.
 • استفاده از پوشاک بومی ضمن رعایت اصول بهداشتی و ایمنی برای کلیه کارمندان اقامتگاه های بوم گردی و همچنین رعایت اصول بهداشتی و پاکیزگی کلیه فضاهای اقامتگاه های بوم گردی براساس استاندارد های و ضوابط الزامی است.
 • کلیه اقامت گاه های بوم گردی موظفند ضمن رعایت ذائقه گردشگران، خوراک و نوشیدنی‌های بومی را با استفاده از سفره آرایی بومی و رعایت اصول بهداشتی به گردشگران ارائه نمایند.
 • حضور راهنمایان و بلدهای محلی و فراهم نمودن فرصت بازدیدی از سیمای طبیعی و بستر فرهنگی پیرامون اقامتگاه های بوم گردی توسط راهنمایان مورد تایید سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در کلیه اقامتگاه های بوم گردی الزامی است.
 • با توجه به قرار گرفتن اقامتگاه‌های بوم گردی در محیط های طبیعی و به دور از مراکز امدادی، ضروری است کلیه اقامتگاه های ضمن شناسایی مخاطرات و حوادث مرتبط با فعالیت خود و ارائه آن به مراجع صدور مجوز طی گزارشاتی که هر دو سال یک بار مورد بازنگری قرار خواهد گرفت، اقدامات لازم را در خصوص مدیریت حوادث در محدوده جغرافیایی فعالیت خود(از جمله تعامل با نهادهای محلی امدادی، تأمین تجهیزات امدادی در حد نیاز و مطابق گزارش مذکور و…) به انجام برسانند و همجنین کارمندن ملزم به اخذ گواهینامه معتبر کمک های اولیه و امداد از مراجع ذیصلاح هستند.
 • آگاهی و پایبندی گردشگران به هنجارهای جامعه میزبان در کلیه اقامتگاه های بوم گردی ضروری است. 

چکیده پایانی:

در این مقاله دو موضوع مورد بررسی قرار گرفت؛

 1. بررسی محتویات طرح توجیهی گردشگری روستایی(اقامتگاه بوم گردی)
 2. اطلاعات پایه درباره اقامتگاه بوم گردی و نحوه استارت کار

همانطور که در بالا گفته شد طرح توجیهی بوم گردی و گردشگری می تواند اطلاعاتی درباره زمین، ساختمان، تجهیزات و بطور کلی هزینه های ثابت و متغیر ارائه، بررسی و تجزیه و تحلیل نماید و در نهایت میزاندرآمد، سودآوری طرح، نقطه سربسر، نرخ بازدهی، تعداد سالهای برگشت سرمایه و … را به شما ارائه دهید.

خرید و دانلود فوری طرح توجیهی بوم گردی 98 

مشاهده طرح توجیهی بوم گردی


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره ( تعداد رأی: 3 و امتیاز: 4٫67 از 5)
Loading...
برچسب ها

علی حاجی پور

تحصیلات: فوق لیسانس مدیریت EMBA و لیسانس مدیریت صنعتی. گواهینامه ها: گواهینامه مدیریت استراتژیک از دانشگاه تهران، گواهینامه تبلیغات و بازاریابی دیجیتال از موسسه آموزش عالی آزاد بهار. کسب و کار من: تولیدکننده قند
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن