آموزشیمرغ بومی

خوراک و جیره مرغ بومی

خوراک و جیره مرغ بومی

دانلود کتاب آموزشی نحوه پرورش مرغ تخمگذار بومی

جیره و خوراک مورد نیاز

مواد غذایی

ویژگی های مهم مرغ بومی

جیره مرغ بومی

یکی از ویژگی های مهم مرغ بومی عادت داشتن به فضای روستایی است. بطوری که آنها میتوانند بیش از چهل درصد از غذای خود را با چرای آزاد در محیط بدست بیاورند و مابقی غذا را بصورت دستی میتوان به آنها داد. مرغ تخم گذار باید از پنج ماده ی اصلی تغذیه کند تا بتواند تخم گذاری کند. پنج ماده مهم: پروتین، ویتامین، آب، انرژی، ویتامین و مواد معدنی چون نمک و کلسیم و فسفر… توجه داشته باشید که تغذیه زیاد و بیش از حد، سبب چاق شدن مرغ ها و کاهش تخم گذاری می شود. برای جلوگیری از آن بایستی از موادی چون گندم و ذرت و برنج را باهم و یا بصورت تکی در تغذیه آنها قرار نداد. زیرا این مواد غذایی دارای انرژی زیادی بوده و پروتین ندارند. برای جلوگیری از چاق شدن لازم است تا از یک جیره ی غذایی مناسب استفاده شود.

خوراک و جیره

یک مرغ بومی با وزنی میانگین 1800 کیلو گرم به خوراکی روزانه 100 گرم نیاز دارد. مرغ بومی برای تامین نیازهای روزانه خود به 35 الی 45 درصد از چرای در اطراف نیاز دارد و مابقی خوراک خود را از جیره ی روزانه باید مصرف کرد که بین 55 الی 65 درصد می باشد. برای دریافت چند جیره ی غذایی مناسب در چهار فصل سال. و همچنین کتاب آموزشی مرغ بومی که تمامی اطلاعات مرغ بومی را از روز اول تا انتهای تخم گذاری. مورد بررسی و آموزش قرار می دهد. برای دریافت آن بر روی پرداخت آنلاین کلیک کنید.

 دانلود طرح های دیگر…

منبع: راه اندازی کارگاه کوچک


 

 

درحال ارسال
امتیاز دهی کاربران
0 (0 رای)
طرح توجیهی چیست و چرا نوشته می شود؟ عضویت در کانال تلگرام
برچسب ها

حاجی پور

علی حاجی پور هستم. لیسانس مدیریت صنعتی و فوق لیسانس مدیریت اجرایی(EMBA) گرایش استراتژیک از دانشگاه بین الملل قشم. گواهینامه مدیریت استراتژیک از دانشگاه تهران. گواهینامه مدیریت تبلیغات و بازاریابی برند از موسسه آموزش عالی آزاد بهار(تهران). فعال اقتصادی در حوزه قند و شکر. متخصص در حوزه برندینگ شخصی و تجاری. متخصص در حوزه راه اندازی وبسایت. مسلط به نرم افزار کامفار و نوشتن انواع طرح توجیهی اقتصادی. در کنار شما هستم تا طلوع موفقیت...

دیدگاه بگذارید

avatar
  عضویت  
دریافت پاسخ

همچنین ببینید

بستن
error: اخطار!!! محتوا محافظت شده است
بستن
بستن