آموزشیطرح توجیهی

دانلود انواع طرح توجیهی

دانلود انواع طرح توجیهی. ویژگی های یک طرح توجیهی خوب. انواع طرح توجیهی و فایل های آموزشی رایگان. طرح توجیهی با سوددهی بالا در ایلام.

دانلود انواع طرح توجیهی

دانلود انواع طرح توجیهی

دانلود طرح توجیهی پرورش انواع طیور و حیوانات اهلی

انواع طرح توجیهی و فایل های آموزشی

طرح توجیهی با سوددهی بالا

طرح توجیه اقتصادی

شاید برای شما هم سوال باشد که واقعا کدام طرح توجیه اقتصادی دارد و خوب است؟ لازم است بدانیم هر طرح توجیهی در زمان اجرا و عملیاتی شدن پیچیدگی و دشواری های خاص خود را دارد و درست در زمان اجرا متوجه آن می شویم. یک طرح توجیهی میزان منابع و امکانات مورد نیاز، میزان سرمایه گذاری و نحوه سوددهی و میزان برگشت سرمایه را در دوره ای مشخص نمایان می سازد و ما را از چالش های آن آگاه می سازد. قبل از اجرای یک طرح بایستی ابتدا مورد بررسی قرار گرفته و امکان سنجی اقتصادی، فنی و مالی آن تجزیه و تحلیل شود و توجیه . یک طرح توجیهی خوب این امکان را فراهم می سازد تا با تجزیه و تحلیل دقیق میزان و احتمال موفقیت و شکست طرح بررسی شود.

طرح توجیهی خوب

یک طرح توجیهی خوب، طرحی است که توانایی کاهش هزینه ها و افزایش ارزش کسب و کار را داشته باشد. بنابراین اگر طرحی باعث کاهش هزینه های تولیدی شود و از طرفی ارزش ایجاد شده آن طرح از نقطه سربسر بالاتر باشد، می توان گفت که آن طرح یک طرح خوب و مناسب است. و در ادامه یک طرح خوب بایستی دارای این ویژگی ها باشد.

ویژگی های یک طرح خوب

۱- جامع باشد: این موضوع درست است که برای آشنایی با فرصت ها و چالش های هر کسب و کاری باید طرح توجیهی اجرا شده آن را مطالعه کرد. اما به این معنا نیست که همان طرح توجیهی که شخص دیگری برای راه اندازی کسب و کار خود استفاده کرده را مجدد استفاده کرد. چون هر طرح توجیهی بایستی در زمان و مکان کنونی که مورد نیاز است باید تهیه شود و شرایط اقتصادی، اقلیمی و مالی ۱۰۰ درصد متفاوت است. ۲- بررسی جنبه های مختلف: طرح مورد نظر را به چالش بکشید و تمامی سوالات و ابهامات را در طرح توجیهی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. ۳- بررسی بازار: بازار محصول و کالای تولید شده باید مورد بررسی قرار گیرد. اگر تصمیم دارید در بازار محصولی وارد شوید و رقابت کنید، بررسی میزان سهم رقبا از بازار، قیمت محصولات رقبا، قیمت تمام شده محصول شما و … ۴- مشخص کردن منابع مورد نیاز طرح: چه میزان سرمایه، مواد اولیه، امکانات فیزیکی، فضا و زیربنای، تعداد پرسنل و … مورد نیاز است؟ ۵- ارزیابی اقتصادی: یک طرح بایستی از نظر سوددهی و سودمند بودن مورد بررسی قرار گیرد و هزینه های اجرای طرح بخوبی نمایان شود.

برای دیدن همه طرح های توجیهی و آموزشی کلیک کنید.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
startwayمرتضی احمدی Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
مرتضی احمدی
Guest
مرتضی احمدی

سلام
من فایلی از شما خریداری کردم و احساس می کنم برای راه اندازی کارم نیاز به مشاوره داشته باشم. لطفا از طریق ایمیل راهنمایی بفرمایید. با تشکر از این مجموعه

دکمه بازگشت به بالا

سال نو مبارک؛ عیدی خود را از ما بگیرید: کد تخفیف: 1398 رد کردن

بستن
بستن