آموزشیطرح توجیهی

دانلود انواع طرح توجیهی

دانلود انواع طرح توجیهی. ویژگی های یک طرح توجیهی خوب. انواع طرح توجیهی و فایل های آموزشی رایگان. طرح توجیهی با سوددهی بالا در ایلام.

دانلود انواع طرح توجیهی

دانلود انواع طرح توجیهی

دانلود طرح توجیهی پرورش انواع طیور و حیوانات اهلی

انواع طرح توجیهی و فایل های آموزشی

طرح توجیهی با سوددهی بالا

طرح توجیه اقتصادی

شاید برای شما هم سوال باشد که واقعا کدام طرح توجیه اقتصادی دارد و خوب است؟ لازم است بدانیم هر طرح توجیهی در زمان اجرا و عملیاتی شدن پیچیدگی و دشواری های خاص خود را دارد و درست در زمان اجرا متوجه آن می شویم. یک طرح توجیهی میزان منابع و امکانات مورد نیاز، میزان سرمایه گذاری و نحوه سوددهی و میزان برگشت سرمایه را در دوره ای مشخص نمایان می سازد و ما را از چالش های آن آگاه می سازد. قبل از اجرای یک طرح بایستی ابتدا مورد بررسی قرار گرفته و امکان سنجی اقتصادی، فنی و مالی آن تجزیه و تحلیل شود و توجیه . یک طرح توجیهی خوب این امکان را فراهم می سازد تا با تجزیه و تحلیل دقیق میزان و احتمال موفقیت و شکست طرح بررسی شود.

طرح توجیهی خوب

یک طرح توجیهی خوب، طرحی است که توانایی کاهش هزینه ها و افزایش ارزش کسب و کار را داشته باشد. بنابراین اگر طرحی باعث کاهش هزینه های تولیدی شود و از طرفی ارزش ایجاد شده آن طرح از نقطه سربسر بالاتر باشد، می توان گفت که آن طرح یک طرح خوب و مناسب است. و در ادامه یک طرح خوب بایستی دارای این ویژگی ها باشد.

ویژگی های یک طرح خوب

۱- جامع باشد: این موضوع درست است که برای آشنایی با فرصت ها و چالش های هر کسب و کاری باید طرح توجیهی اجرا شده آن را مطالعه کرد. اما به این معنا نیست که همان طرح توجیهی که شخص دیگری برای راه اندازی کسب و کار خود استفاده کرده را مجدد استفاده کرد. چون هر طرح توجیهی بایستی در زمان و مکان کنونی که مورد نیاز است باید تهیه شود و شرایط اقتصادی، اقلیمی و مالی ۱۰۰ درصد متفاوت است. ۲- بررسی جنبه های مختلف: طرح مورد نظر را به چالش بکشید و تمامی سوالات و ابهامات را در طرح توجیهی مورد تجزیه و تحلیل قرار دهید. ۳- بررسی بازار: بازار محصول و کالای تولید شده باید مورد بررسی قرار گیرد. اگر تصمیم دارید در بازار محصولی وارد شوید و رقابت کنید، بررسی میزان سهم رقبا از بازار، قیمت محصولات رقبا، قیمت تمام شده محصول شما و … ۴- مشخص کردن منابع مورد نیاز طرح: چه میزان سرمایه، مواد اولیه، امکانات فیزیکی، فضا و زیربنای، تعداد پرسنل و … مورد نیاز است؟ ۵- ارزیابی اقتصادی: یک طرح بایستی از نظر سوددهی و سودمند بودن مورد بررسی قرار گیرد و هزینه های اجرای طرح بخوبی نمایان شود.

برای دیدن همه طرح های توجیهی و آموزشی کلیک کنید.

امتیاز به این مطلب

۰

کل امتیازات

دانلود انواع طرح توجیهی. ویژگی های یک طرح توجیهی خوب. انواع طرح توجیهی و فایل های آموزشی رایگان. طرح توجیهی با سوددهی بالا در ایلام. نحوه اجرای یک طرح.

User Rating: Be the first one !
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

2
دیدگاه بگذارید

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
startwayمرتضی احمدی Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
مرتضی احمدی
Guest
مرتضی احمدی

سلام
من فایلی از شما خریداری کردم و احساس می کنم برای راه اندازی کارم نیاز به مشاوره داشته باشم. لطفا از طریق ایمیل راهنمایی بفرمایید. با تشکر از این مجموعه

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن