طرح پرورش بوقلمونطرح توجیهی

دانلود طرح توجیهی و نحوه پرورش بوقلمون

دانلود طرح توجیهی و نحوه پرورش بوقلمون های گوشتی و تجاری

از خصوصیات بوقلمون های تجاری بیشتر بدانید.

تغذيه بوقلمونها به چه طریقی است؟

ويژگی بوقلمون های صنعتی چگونه است؟

پرورش بلدرچین چگونه است؟

بوقلمون گوشتی

صنعت بوقلمون تجاری از اهمیت خاصی برخوردار است و نسبت به اينكه گوشت استحصالی در کدام مسیر مورد قرار گیرد، زمان کشتار مشخص و معین می شود بوقلمون های نر گوشتی در مدت زمان ۸۱ هفته به وزن معادل ۸۱کیلوگرمی و بوقلمون های ماده گوشتی در پايان ۸۱هفتگی به وزن معادل ۱کیلوگرمی میرسند. لاشه گوشت بوقلمون از ۱۶درصد گوشت سفید و ۱۶درصد گوشت قرمز تشكیل شده است. مزه گوشت سفید يا قرمز لاشه بخاطر ترکیبات و عوامل مختلف از يكديگر متمايز بوده و بسیار لذيذ و خوشمزه است. انواع طرح توجیهی و نحوه پرورش بوقلمون های گوشتی و تجاری را می توانید در این وبسایت کسب و کار دانلود و مطالعه کنید.

دانلود طرح توجیهی و نحوه پرورش بوقلمون
دانلود طرح توجیهی و نحوه پرورش بوقلمون

ویژگی بوقلمون های صنعتی

تخم بوقلمون به رنگ قهوهاي مايل به زرد با لكه هاي قهوه اي و بزرگتر از تخم مرغ میباشد .دوره انكوباسیون تخم ( تبديل تخم به جوجه ) در بوقلمون ۲۱روز است . وزن يك بوقلمون گوشتی ظرف مدت يك هفته به دوبرابر میرسد و در سن ۱هفتگی ۱۶بار سنگین تر از روز اول است هر جوجه بوقلمون نر گوشتی ۱۶ کیلوگرم غذا میخورد تا به وزن ۸۱کیلو گرم برسد امروزه بكار گیري روشهاي مدرن پرورش بوقلمون گوشتی زمان بهره دهی و ضريب تبديل غذايی را در آنها کاهش داده است بوقلمون هاي ماده را معمولا تا سن ۸۱هفتگی و رسیدن به وزن ۴/۵کیلو گرم پرورش میدهند. در حالیكه بوقلمون هاي نر تا سن ۲۶ هفتگی و رسیدن به وزن ۸۱کیلوگرم نگه داشته میشوند.

تغذيه بوقلمونها

جوجه بوقلمونها را بايد سريعا پس از سر از تخم درآوردن به اب و غذا رساند . وقتی تغذيه و آب دادن تاخیر ۸۱ ساعته داشته باشد، جوجه بوقلمونها به سختی غذاخوردن را ياد میگیرند و شايد تغذيه اجباری براي شروع به غذا خوردن انها نیاز باشد به غذايی که جوجه بوقلمونها در ابتدا مصرف مینمايد،جیره استار تر گويند . پروتئین اين جیره بايد در حدود %۲۱باشد . جیره استار تر را جیره آغازگر يا شروع کننده نیز میگويند که تنها تا سن يك هفتگی استفاده میشود . اين جیره حاوي بیشترين سطوح انتی بیوتیك ها،ويتامین ها،اسیدهاي امینه و انرژي میباشد. جیره شروع کننده بخصوص در زمانی که جوجه بوقلمون تحت شرايط استرس قرار دارد بسیار مورد نیاز است.

برای اطلاعات در مورد نحوه پرورش بلدرچین کلیک کنید.

منبع: موفقیت در ۹۰ روز


امتیاز به این مطلب

۰

کل امتیازات

دانلود طرح توجیهی و نحوه پرورش بوقلمون های گوشتی و تجاری. آیا بوقلمون صرفه اقتصادی دارد؟ تغذيه بوقلمونها به چه طریقی است؟ ويژگی بوقلمون های صنعتی چگونه است؟

User Rating: ۴٫۶۵ ( ۱ votes)
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
دکمه بازگشت به بالا

سال نو مبارک؛ عیدی خود را از ما بگیرید: کد تخفیف: 1398 رد کردن

بستن
بستن