آموزشیپرورش گوسفندطرح توجیهیگوسفند و بز

طرح توجیهی پرواربندی بره سال 97

پرواربندی بره

طرح توجیهی پرواربندی بره سال 97 . قیمت بره پرواری. جیره بره پرواری. جیره نویسی بره پرواری. طرح گوسفند پرواری. آموزش پرواربندی بره. پروار بندی

قیمت بره پرواری چقدر است؟

آیا می دانید جیره بره پرواری چگونه باید باشد؟

میزان سوددهی پرورش بره پرواری چقدر است؟

جیره نویسی خوب برای بره پرواری چگونه است؟

طرح گوسفند پرواری چگونه سرمایه ما را در کمتر از یکسال دوبرابر می کند؟

آموزش جامع برای پرواربندی بره

طرح بره پرواری

یکی از راه های کسب درآمد در روستا و اشتغال زایی می تواند پرورش بره های گوشتی باشد. بصورت کلی پرواربندی بره، همان نگهداری بره و چاق کردن و در نهایت فروش آن با قیمت بالاتر است. هر چقدر میزان چاقی بره ها بیشتر باشد میزان سود نیز بیشتر خواهد بود و این یک امر بدیهی است. برای اینکه بتوانید بره ها را به وزن مناسب برسانید، جیره غذایی مناسب اهمیت بسزایی پیدا می کند. طرح پرواربندی بره می تواند شما را به استقلال مالی برساند. استان های خراسان، چهارمحال بختیاری، فارس، خوزستان، همدان، قزوین، ایلام و استانهای نیمه شمال غربی می تواند برای بره پرواری مناسب باشد.

خوراک بره پرواری

بره پرواری در محیطی بسته و یا نیمه باز نگهداری و تغذیه می شود و در مقایسه با بره راهی که در مرتع تغذیه می کند، بره پرواری همه چیز آن توسط انسان انجام می شود. بنابراین اگر بره های پرواری را در طول هفته به چرا ببرید، خواهید دید که نسبت به خوردن خوراک در آخور بی میل می شوند و این اصلا خوب نیست. نکته دیگر اینکه اگر پرواری ها را در تعداد کم نگهداری کنید ممکن است بخوبی خوراک خود را نخورند، یک راهکار آن این است که یک یا دو قوچ را به آنها اضافه کنید چون با دیدن خوراک خوردن قوچها، بره های پرواری هم تمایل به خوردن پیدا می کنند.

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + ده =

دکمه بازگشت به بالا
بستن