طرح پرورش بلدرچینطرح توجیهی

طرح توجیهی پرورش بلدرچین تخم گذار سال97

طرح توجیهی پرورش بلدرچین تخم گذار سال97

 

پرورش بلدرچین تخم گذار سال97

برای پرورش بلدرچین تخم گذار بایستی حتما در قفس پرورش داد. زیرا در بستر نمیتوان به راحتی تخم ها را جمع آوری کرد و باعث کثیف شدن تخم ها می شود. از مزایای پرورش در قفس چند مورد را شرح می دهیم: استفاده کردن از فضای بیشتر از واحد سطح، جمع آوری راحت تخم ها، آبخوری اتوماتیک و دانخوری دستی امکان راحتی پرورش را فراهم میکند و همچنین از نیروی کارگری کمتری استفاده میشود. و با آسان شدن فرایند جمع آوری و مدیریت سالن پرورش، آسان و بدون دردسر میشود.

بیماری های بلدرچین تخم گذار

بلدرچین ها به دلیل نژاد وحشی که در خود دارند، باعث شده است تا برخلاف دیگر پرندگان، در مقابل بیماری ها واکنش مثبتی داشته باشند و قوی عمل کنند. سه مورد از بیماری های بلدرچین تخم گذار عبارتند از: بیماری مارک، بیماری آبله و بیماری نیوکاسل. معمولا واکسن بیماری مارک را درسن سه هفتگی انجام می دهند و همچنین میتوان برای جلوگیری از بیماری نیوکاسل، در زمان 20 روزگی با واکسن مارک انجام داد. توجه داشته باشید که باید نیوکاسل را بصورت قطره چشمی در بلدرچین استفاده کرد. برای پیشگیری از بیماری آبله باید در سن 45 روزگی واکسن را تذریق کرد.

طرح توجیهی بلدرچین تخم گذار

در طرح توجییهی بلدرچین  تخم گذار امکانات و زیر ساخت هایی نیاز است. تا بتوان قبل از خرید گله ی ماده ی تخم گذار، آنها را تهیه کرد که پس از آوردن گله ی مادر 45 روزه، دچار مشکل نشده و پروسه ی تولید تخم گذاری به راحتی شروع به فعالیت کند. در طرح توجیهی بلدرچین: امکانات و تجهیزات  مورد نیاز، سرمایه مورد نیاز و براورد هزینه های شروع و پایان کار را میتوان پیش بینی کرد.

برای دانلود طرح توجیهی پرورش بلدرچین گوشتی کلیک کنید.
منبع:  راه اندازی کارگاه تولیدی


امتیاز به این مطلب

رای - 10

10

کل امتیازات

طرح توجیهی پرورش بلدرچین تخم گذار سال97. دانلود انواع طرح های توجیهی و راه اندازی کارگاه های کوچک و زودبازده. چگونه میتوان با پرورش بلدرچین تخم گذار یا گوشتی به درآمد رسید؟ بلدرچین تخم گذار در چه شرایطی قادر به تخم گذاری است؟ در کمترین فضای ممکن می توان بلدرچین را پرورش داد. دمای مناسب برای پرورش بلدرچین.

User Rating: 4.3 ( 3 votes)
برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × سه =

دکمه بازگشت به بالا
بستن