هزینه ساخت اقامتگاه بوم گردی در سال 99

هزینه ساخت اقامتگاه بوم گردی در سال 99

4.5/5 - (2 امتیاز)

شرح کامل هزینه ساخت اقامتگاه بوم گردی و گردشگری روستایی. هزینه احداث اقامت گاه بومگردی با تمامی سرفصل های آن در ادامه مطلب بخوانید.
همانطور که می دانید برای ساخت اقامتگاه بوم گردی و گردشگری روستایی لازم است هزینه هایی انجام شود. هزینه زمین، هزینه، ساخت و ساز، هزینه محوطه سازی، هزینه آب، گازو برق، نیروی انسانی، هزینه مواد غذایی سالم و غیره.
قبل از هر چیز توجه داشته باشید که حتماً محل و مکان احداث اقامتگاه بوم گردی مناسب باشد. مکان احداث می بایست دارای جاذبه های گردشگری باشد.
مقصد نهایی گردشگر مکان تاریخی، مناظر دیدنی، فرهنگ خاص آن منطقه و یا هر چیز جذاب دیگر است، نه اقامت گاه شما.
آیا مکان مورد نظر شما خاصیت این را دارد که گردشگران را به آنجا بکشاند؟
در صورتی که جواب شما بله باشد، با احداث اقامتگاه بوم گردی می توانید تعداد بیستری از گردشگران را جذب آن منطقه کرده و کسب درآمد کنید.
مکان اقامتگاه بوم گردی نباید در نواحی خدماتی، تجاری و مسکونی باشد و به دور از مراکز تولید سروصدا، بیمارستانها، تعمیرگاه های بزرگ، مراکز آموزش نظامی، پمپ بنزین و مدارس باشد.
در ادامه بصورت جداگانه به بررسی تمامی هزینه های ساخت و احداث اقامتگاه بوم گردی خواهیم پرداخت.
نکته مهم: از ذکر اعداد و ارقام مربوط به هزینه ها صرف نظر شده است. به این دلیل که هزینه ها روزانه تغییر می کنند و ذکر آنها در این مطلب ممکن است خواننده را به اشتباه بیاندازد. شما می توانید کلیه هزینه ها و درآمدها را در طرح توجیهی کاملی که در سایت قرار داده شده را مطالعه کنید.

هزینه زمین

مهمترین مولفه برای ساخت اقامتگاه بوم گردی و گردشگری روستایی، داشتن یک قطعه زمین(حداقل 1000 متری) می باشد. زمین و ملک باید به نام شخص متقاضی و در سالهای اول می توان بصورت استیجاری در نظر گرفت. شما می توانید با اطلاع از هزینه هر متر زمین در منطقه مورد نظر از حدود سرمایه مورد نیاز برای خرید زمین مطلع شوید.

هزینه محوطه و ساختمان

بالاترین میزان هزینه های ساخت اقامتگاه بوم گردی مربوط به محوطه سازی و ساختمان سازی می باشد. هزینه های خاک برداری و تسطیح، هزینه دیوارکشی، فضای سبز، ساختمان اداری، اتاق های اسکان مسافران، پذیرایی و سفره خانه سنتی، نمازخانه، سرویس بهداشتی و حمام از جمله این هزینه هاست.
حداقل تعداد واحد اقامتی برای ساخت اقامتگاه بوم گردی درجه 3، چهار اتاق چهار نفره و برای اقامتگاه های درجه 2، 6 اتاق و برای اقامتگاه درجه 1، حداقل 8 اتاق است.
ابزار و ادوات مکانیکی و تجهیزات ورزشی، وانت تدارکات و خودروی سواری(در صورت لزوم و با توجه به درجه اقامتگاه) از جمله هزینه های مربوط به ماشین آلات و تجهیزات می باشند.

هزینه ملزومات اداری

هزینه های میز و صندلی، لوازم سرمایش و گرمایش، مبل، سیستم حسابداری و تجهیزات آشپزخانه مورد نیاز می باشند.

هزینه تاسیسات

هزینه های مربوط به برق رسانی، آب رسانی و اجرا، سوخت رسانی و اجرا، وسایل سرمایشی و ایمنی را حتما در نظر بگیرید. کلیه ارقام هزینه ها در طرح توجیهی آورده شده است.

هزینه لوازم و مواد اولیه

هزینه های مربوط به مواد اولیه خوراکی جزء هزینه های متغیر اقامت گاه بومگردی می باشند که در زیر به مواردی از آنها اشاره می شود:

 • برنج ایرانی
 • گوشت قرمز
 • گوشت مرغ
 • نوشیدنی ها
 • سالاد و میوه ها
 • سایر مخلفات
 • ملزومات بهداشتی و ضدعفونی
 • کاورهای یکبار مصرف
 • سایر
پیشنهاد به مطالعه:  استخراج ارز دیجیتال بیت کوین

هزینه های مربوط به تعمیرات و نگهداری، هزینه های مصرف سالیانه انرژی، هزینه سالیانه حقوق و دستمزد نیروی انسانی را هم به این هزینه ها اضافه کنید.
برای اطلاعات بیشتر جدول هزینه های ثابت و متغیر سرمایه ای مربوط به طرح توجیهی را آورده ایم:

ردیف شرح هزینه ساخت اقامتگاه بوم گردی هزینه کل (میلیون ریال)
1 مواد اولیه و نهاده ای تولید 2232/88
2 حقوق و دستمزد 2290/26
3 هزینه نگهداری و تعمیرات 112/64
4 هزینه استهلاک 178/98
5 سوخت و انرژی 131/46

جمع :

4946
پیش بینی نشده 5% 247/31

جمع کل:

5193/5
هزینه های قبل از بهره برداری
 • هزینه های آموزش پرسنل
 • هزینه های تهیه طرح و مشاوره اخذ مجوز
 • هزینه راه اندازی آزمایشی
جمع کل سرمایه گذاری ثابت طرح
ردیف شرح هزینه کل (میلیون ریال)
1  زمین 3500
2 محوطه سازی و ساختمان 1346
3 ماشین آلات 95
4 تاسیسات 164
5 وسایل نقلیه 490
6 تاسیسات اداری 240
7 هزینه های قبل از بهره برداری 217
جمع هزینه ساخت اقامتگاه بوم گردی 6052
پیش بینی نشده 5% 302/60
جمع کل: 6354/60
سرمایه در گردش

سرمایه در گردش شامل هزینه های متغیر مانند: مواد اولیه، حقوق و دستمزد، سوخت و انرژی می باشد.

هزینه جاری سالیانه
ردیف شرح هزینه کل (میلیون ریال)
1 مواد اولیه و نهاده ای تولید 2232/88
2 حقوق و دستمزد 2290/26
3 هزینه نگهداری و تعمیرات 112/64
4 هزینه استهلاک 178/98
5 سوخت و انرژی 131/46
جمع : 4946
پیش بینی نشده 5% 247/31
جمع کل: 5193/5

قیمت فروش محصولات و خدمات از درآمدهای طرح احداث اقامتگاه بوم گردی می باشد.
نقطه سربسر جایی است که هزینه احداث اقامتگاه بوم گردی با درآمد حاصل از فروش خدمات و کالا ها(سوغات و صنایع دستی) با هم برابر می شوند.
نقطه سر به سر از طریق فرمول زیر بدست می آید:
جمع هزینه های متغیر – فروش کل / جمع هزینه های ثابت  = فروش در نقطه سربه سر


جمع بندی و نتیجه گیری

احداث اقامتگاه بوم گردی یک اشتغال پایدار در راستای سیاست های کشورمان مبنی بر تمرکز زدایی مشاغل از شهرهاست. به این صورت که شما می توانید با توجه به تسهیلاتی که دولت به تاسیس اقامتگاه بوم گردی اختصاص داده در روستای خود صاحب شغل شده و تعداد زیادی از نزدیکان و همسایگان و یا حتی کل روستا را درگیر این شغل کرده و برای آنها اشتغالزایی کنید.
بخشی از هزینه ساخت اقامتگاه بوم گردی و گردشگری روستایی را دولت در قالب تسهیلات احداث اقامتگاه بوم گردی ارئه می کند و بخش دیگر آن را نیز باید خودتان سرمایه گذاری کنید.
در طرح توجیهی بوم گردی موجود در سایت می توانید از ریز هزینه ها و کلیه ارقام مطلع شوید. این طرح کامل بوده و خط به خط آن شما را نسبت به تمامی ابعاد این طرح آشنا می سازد.
برای آموزش کامل چگونگی و نحوه احداث اقامتگاه بوم گردی کلیک کنید. در این مقاله 0 تا 100 ساخت اقامتگاه بوم گردی را توضیح داده ایم.
موفق باشید

برآورد هزینه ها و درآمدهای اقامتگاه بوم گردی 99

از ترسهات عبور کن
وقتی میخوای یه کسب و کاری راه بندازی، حتی بعد از بررسی دقیق، بازهم موقع اقدام که میرسه، سروکله ترس پیدا میشه و مغز شروع میکنه به قصه بافی، بدترین سناریوهای شکست و ناکامی و همه راه هایی که شاید تلاشت به نتیجه نرسه! اگه همه پولامو از دست بدم چی!؟؟ اگه بازنده شدم چی!؟؟ اگه کسی از طرحم استقبال نکنه چی!؟؟ اگه نتونم!؟؟ اگه نشه!؟؟ و …
در جواب همه سیاه نمایی ها میشه پرسید؛ پس همه احتمالات دیگه چی؟؟؟ اگه بترکونه چی؟؟؟ اینکه بهترین و مهمترین اقدام زندگیم بشه چی؟؟؟ اینکه زندگیم رو از این رو به اون رو کنه چی؟؟؟ اینکه یکی از بهترین های حوزه کاری خودم بشم چی؟؟؟ اینکه زنجیره فقر و نداری برای چندین نسل بعد از خودم از بین بره چی؟؟؟ اینکه خودم و خانواده ام برای همیشه در رفاه و آرامش باشیم چی؟؟؟ اینکه اسمت به نیکی و به فراوانی یاد بشه چی؟؟؟ و …
بحث خوشبینی کورکورانه نیست، بحث برقراری تعادله بین انتظار برای نتایج مثبت و منفی و بحث اینه که اگه تو آگاهانه ورود نکنی، ذهنت فقط به نتایج منفی می پردازه و به همین خاطره که خیلی هامون همون اول مسیر منصرف میشیم و هیچ اقدامی نمی کنیم.
سفارش طرح توجیهی اختصاصی - استارت وی 📲09303217722 برای تماس کلیک کنید📲