آموزشی

چگونه کسب و کار خود را داشته باشیم؟

چگونه کسب و کار خود را داشته باشیم؟

برای راه اندازی یک کسب و کار چکار کنیم؟

هدف ما چیست؟

علاقه به چه کاری داریم؟

مسیر شروع یک کسب و کار چگونه است؟

چگونه کسب و کار خود را داشته باشیم؟

رویای ثروت و شهرت

رویاهای ما، مشخص می کنند که در چه مسیری حرکت کنیم. رویاها، همان افکار و اندیشه های ما برای خاص بودن و متمایز بودن از بقیه دوستان و نزدیکان و حتی جزء یکی از ثروتمندان یک کشور یا جهان است. رویاها، برخلاف خیالات، دست یافتنی بوده و رسیدن به آنها امکان پذیر است. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که رویای ثروت و شهرت و اندیشه های مثبت و متعالی دارید، حتماً و یقیناً به جایگاهی والا و ارزشمند دست خواهید یافت.

چگونه یک کسب و کار را استارت بزنیم؟

همانطور که در بالا متذکر شد، کسی که رویای بزرگ شدن داشته باشد، راهش را پیدا می کند. برای به ثروت و شهرت رسیدن بایستی کسب و کاری داشت و رویاها و آرزوهای ما تعیین می کنند که براساس علاقه، در حوزه ای از کسب و کار وارد شویم. داشتن شغل دوم و یا حتی شغل اولی که بتواند ما را از وابستگی مالی نجات دهد، همیشه یکی از دغدغه های همه ی ما بوده است. شغلی که علاوه بر سودآوری، سبب شهرت و خوشنامی ما شود.براساس علاقه می توانیم در حوزه ای از کسب و کار وارد شویم، اما چگونه؟

مراحل راه اندازی یک کسب و کار

هر کسب و کاری از یک ایده اولیه شروع می شود. این ایده ابتدا بصورت ذهنی بوده و مدام راه رسیدن و موفق شدن در این حرفه را مرور می کنیم. سپس، در محیط واقعی شروع به جمع آوری اطلاعات می کنیم. یک طرح توجیهی و یا طرح کسب و کار خوب می تواند در این مورد بسیار به ما کمک کند. در گام بعدی، هر آن چیزی که در مراحل قبل گردآوری شد را بایستی به اجرا درآورد و این مهمترین و اساسی ترین قدم برای موفقیت در این کسب و کار است. بسیاری در این مرحله جا میزنند و هیچ وقت شروع نمی کنند چون ترس از شکست و عدم موفقیت دیوار بلندی است که هر کسی برای عبور از آن باید دیوار را فراموش کند.

ترس از شروع

قبل از انجام هر کاری، خصوصا اگر آن کار، حرکت و تغییری بزرگ و مثبت باشد. نیروهای منفی بیشماری مسیر را صعب العبور می کنند. اولین نیروی منفی که مقابل ما قرار می گیرد، اندیشه های منفی و ترس از شکست و عدم موفقیت است. باید بدانیم که شکست هرچند کوچک در هر کسب و کاری وجود دارد و غیرممکن است کاری را شروع کرد که مسیر صاف و بدون چاله و چالش باشد و اگر چنین بود، تعداد افراد موجود در آن حرفه به اندازه ی موهای سر بود.

موفقیت حتمی است!

یک کوهنورد می داند چه چیزی در انتظارش است. پس خود را مجهز کرده و با تمام قوا مرحله به مرحله و کمپ به کمپ چالش ها را پشت سر گذاشته و به نوک قله می رسد. سلفی گرفتن در نوک قله با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست و باید گفت آن همه سختی ارزشش را داشت. اگر موفقیت و رسیدن به اهداف عالی به اندازه نفس کشیدن و تنفس برایت اهمیت دارد، یقیناً سختی معنایی ندارد چون پس از هر سختی آسانی است.

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
دکمه بازگشت به بالا

سال نو مبارک؛ عیدی خود را از ما بگیرید: کد تخفیف: 1398 رد کردن

بستن
بستن