آموزشی

چگونه کسب و کار خود را داشته باشیم؟

چگونه کسب و کار خود را داشته باشیم؟

برای راه اندازی یک کسب و کار چکار کنیم؟

هدف ما چیست؟

علاقه به چه کاری داریم؟

مسیر شروع یک کسب و کار چگونه است؟

چگونه کسب و کار خود را داشته باشیم؟

رویای ثروت و شهرت

رویاهای ما، مشخص می کنند که در چه مسیری حرکت کنیم. رویاها، همان افکار و اندیشه های ما برای خاص بودن و متمایز بودن از بقیه دوستان و نزدیکان و حتی جزء یکی از ثروتمندان یک کشور یا جهان است. رویاها، برخلاف خیالات، دست یافتنی بوده و رسیدن به آنها امکان پذیر است. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که رویای ثروت و شهرت و اندیشه های مثبت و متعالی دارید، حتماً و یقیناً به جایگاهی والا و ارزشمند دست خواهید یافت.

چگونه یک کسب و کار را استارت بزنیم؟

همانطور که در بالا متذکر شد، کسی که رویای بزرگ شدن داشته باشد، راهش را پیدا می کند. برای به ثروت و شهرت رسیدن بایستی کسب و کاری داشت و رویاها و آرزوهای ما تعیین می کنند که براساس علاقه، در حوزه ای از کسب و کار وارد شویم. داشتن شغل دوم و یا حتی شغل اولی که بتواند ما را از وابستگی مالی نجات دهد، همیشه یکی از دغدغه های همه ی ما بوده است. شغلی که علاوه بر سودآوری، سبب شهرت و خوشنامی ما شود.براساس علاقه می توانیم در حوزه ای از کسب و کار وارد شویم، اما چگونه؟

مراحل راه اندازی یک کسب و کار

هر کسب و کاری از یک ایده اولیه شروع می شود. این ایده ابتدا بصورت ذهنی بوده و مدام راه رسیدن و موفق شدن در این حرفه را مرور می کنیم. سپس، در محیط واقعی شروع به جمع آوری اطلاعات می کنیم. یک طرح توجیهی و یا طرح کسب و کار خوب می تواند در این مورد بسیار به ما کمک کند. در گام بعدی، هر آن چیزی که در مراحل قبل گردآوری شد را بایستی به اجرا درآورد و این مهمترین و اساسی ترین قدم برای موفقیت در این کسب و کار است. بسیاری در این مرحله جا میزنند و هیچ وقت شروع نمی کنند چون ترس از شکست و عدم موفقیت دیوار بلندی است که هر کسی برای عبور از آن باید دیوار را فراموش کند.

ترس از شروع

قبل از انجام هر کاری، خصوصا اگر آن کار، حرکت و تغییری بزرگ و مثبت باشد. نیروهای منفی بیشماری مسیر را صعب العبور می کنند. اولین نیروی منفی که مقابل ما قرار می گیرد، اندیشه های منفی و ترس از شکست و عدم موفقیت است. باید بدانیم که شکست هرچند کوچک در هر کسب و کاری وجود دارد و غیرممکن است کاری را شروع کرد که مسیر صاف و بدون چاله و چالش باشد و اگر چنین بود، تعداد افراد موجود در آن حرفه به اندازه ی موهای سر بود.

موفقیت حتمی است!

یک کوهنورد می داند چه چیزی در انتظارش است. پس خود را مجهز کرده و با تمام قوا مرحله به مرحله و کمپ به کمپ چالش ها را پشت سر گذاشته و به نوک قله می رسد. سلفی گرفتن در نوک قله با هیچ چیزی قابل مقایسه نیست و باید گفت آن همه سختی ارزشش را داشت. اگر موفقیت و رسیدن به اهداف عالی به اندازه نفس کشیدن و تنفس برایت اهمیت دارد، یقیناً سختی معنایی ندارد چون پس از هر سختی آسانی است.

امتیاز به این مطلب

۰

کل امتیازات

چگونه کسب و کار خود را داشته باشیم؟ برای راه اندازی یک کسب و کار چکار کنیم؟ هدف ما چیست؟ علاقه به چه کاری داریم؟ مسیر شروع و مراحل راه اندازی کسب و کار. ترس

User Rating: Be the first one !
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن