طرح توجیهی سنگ مصنوعی سال 1402 🌟 (pdf +word)

حاجی پور 1402/06/11
طرح توجیهی سنگ مصنوعی - استارت وی

چرا تولید سنگ مصنوعی؟ آیا با استفاده از طرح توجیهی سنگ مصنوعی میتوان میزان سود و هزینه ها را کنترل کرد؟ در ادامه به این موضوع میپردازیم.

امروزه با توجه به اینکه بیشتر افراد حساسیت زیادی به زیبایی و نمای بیرونی و داخلی خانه خود دارند، تولید و فروش سنگ‌های مصنوعی از نظر اقتصادی کاملا به صرفه است. یکی از پرطرفدارترین و البته رایج‌ترین مواد و متریال ساختمانی، سنگ‌های مصنوعی هستند که می‌توان از آن‌ها هم در نمای بیرونی ساختمان‌ها و خانه‌ها و هم برای طراحی دکوراسیون داخلی آن‌ها استفاده کرد.

در سال‌های اخیر چون استفاده از این سنگ‌ها بسیار بیشتر از گذشته شده است، طرح توجیهی سنگ مصنوعی و سرمایه‌گذاری در این زمینه از نظر اقتصادی بسیار مناسب و سودمند است.

دانلود طرح توجیهی سنگ مصنوعی سال 1402 +word+pdf

عنوان فعاليت: تولید سنگ مصنوعی 
اشتغال طرح : 10
سرمايه ثابت طرح : 27,902
سرمايه در گردش : 10,973
سرمايه گذاري کل طرح(میلیون ریال) : 38,875
ميزان زمين طرح(مترمربع) : 2,000
ميزان زمين بنا(متر مربع) : 430
نقطه سربه سر : 21.80
مدت برگشت سرمايه(سال) : 1.44
نرخ بازدهي سرمايه : 69%

در ادامه این مطلب قرار است راجع ‌به طرح توجیهی سنگ مصنوعی که ورود شما به این حیطه را آسان‌تر می‌کند صحبت کنیم.

  طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی - استارت وی

چرا باید در پروژه تولید سنگ مصنوعی سرمایه‌گذاری کنیم؟

می‌دانید که امروز و در شرایط کنونی حفظ ارزش سرمایه در دسترس و سرمایه‌گذاری درست بسیار مهم است. بسیاری از افراد فکر می‌کنند روش‌های سرمایه‌گذاری محدود هستند و نباید در این زمینه زیاد ریسک کرد. این در حالی است که بسیاری از طرح‌های اقتصادی نظیر طرح توجیهی سنگ مصنوعی، یکی از روش‌های سرمایه‌گذاری مطمئن و بی‌خطر است که می‌تواند سرمایه شما را تا چندین برابر افزایش دهد.

به طور کلی سنگ مصنوعی نسبت به سنگ‌های طبیعی مزایای بیشتری دارد و به همین دلیل می‌توان در این طرح با خیال راحت سرمایه‌گذاری کرد.

 

مزایای این سنگ‌ مصنوعی به سنگ طبیعی

1- اولین مزیتی که سنگ‌های مصنوعی نسبت به سنگ‌های طبیعی دارند، قیمت پایین آن‌ها است. سنگ‌های طبیعی برای اینکه قابل استفاده باشند نیاز به تغییراتی دارند که باعث افزایش قیمت نهایی آن‌ها می‌شود این در حالی است که سنگ‌های مصنوعی این چنین نیستند.   2- دومین مزیتی که می‌توان برای سنگ‌های مصنوعی نام برد، وزن کم آن‌ها نسبت به سنگ‌های طبیعی است. بخش خیلی کمی از سنگ‌های مصنوعی از سنگ طبیعی تشکیل می‌شود و همین باعث کاهش وزن این سنگ‌ها نسبت به سنگ‌های طبیعی شده است.

به این ترتیب و با توجه به این مزایا، امروز تعداد متقاضیان سنگ‌های مصنوعی بسیار زیاد است و سرمایه‌گذاری در طرح‌های مربوط به سنگ‌های مصنوعی از نظر اقتصادی کاملا سودمند است.

 

آیا تولید سنگ‌های مصنوعی توجیه اقتصادی دارد؟

شما به عنوان یک سرمایه‌گذار برای سرمایه خود نگران هستید و حتما این سوال در ذهن شما هم وجود دارد که آیا طرح توجیهی سنگ مصنوعی از نظر اقتصادی به صرفه است؟ آیا سودمند است؟ در پاسخ به این سوال باید با صراحت جواب دهیم که بله، این طرح کاملا توجیه اقتصادی دارد.

 

آیا از سنگ مصنوعی استقبال می شود؟

کافی است وقتی در خیابان‌های شهر خود قدم می‌زنید به نمای بیرونی ساختمان‌ها یک نگاه گذرا بیاندازید، خواهید دید که بیشتر ساختمان‌ها از نمای سنگ مصنوعی برخوردار هستند.

به این ترتیب اگر در این سطح سرمایه‌گذاری کنید، حتما سود خواهید کرد. همان‌طور که در بالا اشاره کردیم این سنگ‌ها نسبت به سنگ‌های طبیعی مزایایی دارند که باعث شده تا استفاده از آن‌ها بسیار بیشتر از قبل باشد. برای مثال سنگ مصنوعی نسبت به سنگ طبیعی در برابر گرما و رطوبت مقاومت بیشتری دارد و به این ترتیب نیمه عمر طولانی‌تری نیز دارد.

در نتیجه بسیاری از افراد ترجیح می‌دهند برای طراحی نمای داخلی و یا خارجی خانه خود به جای سنگ طبیعی از سنگ مصنوعی استفاده کنند.

علاوه بر این سنگ‌های مصنوعی نسبت به سنگ‌های طبیعی قیمت بسیار پایین‌تری دارند و باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های ساختمان‌سازی نیز می‌شوند. به طور کلی می‌توان این نتیجه را گرفت که شما با سرمایه‌گذاری در طرح‌های توجیهی سنگ مصنوعی می‌توانید علاوه بر حفظ سرمایه خود، آن را چندین برابر افزایش دهید.

طرح توجیهی سنگ مصنوعی - استارت وی

چرا قبل از سرمایه‌گذاری نیاز به طرح توجیهی سنگ مصنوعی داریم؟

طرح توجیهی سنگ مصنوعی در واقع به شما کمک می‌کند تا کاملا سنجیده و دقیق سرمایه خود را به این کار وارد کنید. این طرح توجیهی به شما می‌گوید که آیا این کار توجیه اقتصادی دارد؟ سودآور است؟ و اینکه چقدر طول می‌کشد تا از این راه به سودآوری برسید. همان‌طور که برای تصمیم‌های ساده زندگی به یک برنامه منظم نیاز دارید برای سرمایه‌گذاری‌های خود به طرح‌ توجیهی نیاز دارید که راهی را که در پیش گرفته‌اید برایتان شرح بدهد و از سختی‌های آن شما را مطلع کند.

بدون یک طرح توجیهی شاید خیلی زود از کار خود خسته و ناامید شوید و به این ترتیب دچار یک خسارت مالی شدید گردید. به این ترتیب ضروری است قبل از سرمایه‌گذاری در زمینه تولید سنگ مصنوعی، از طرح توجیهی برای اینکار کمک بگیرید.

 

هزینه اولیه ایجاد مجموعه تولید سنگ مصنوعی چقدر است؟

برای شرکت در این طرح باید از هزینه و سرمایه اولیه ورود به این کار مطلع باشید. باید بدانید که سنگ‌های مصنوعی در انواع و سایزهای مختلف تولید می‌شوند و به همین دلیل ممکن است هزینه اولیه ورود به طرح با هم تفاوت داشته باشد. همچنین شما به یک سری ابزارها و ماشین‌آلاتی نیاز دارید که هزینه تقریبا بالایی دارند.

در طرح توجیهی سنگ مصنوعی می‌توانید از میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای تولید سنگ مصنوعی مطلع شوید.

طرح توجیهی تولیدی سنگ مصنوعی - استارت وی برای تولید سنگ مصنوعی به چه ماشین‌آلاتی و تجهیزاتی نیاز داریم؟

برای ورود به هر کار و زمینه‌ای نیاز است تا تجهیزات و ابزار لازم برای آن کار را تهیه کنید. به این ترتیب برای تولید سنگ‌های مصنوعی به یک سری تجهیزات و ماشین‌آلات سنگین و سبک نیاز دارید که در ادامه آن‌ها را نام می‌بریم:

 • دستگاه کاتر
 • جرثقیل دروازه‌ای
 • دستگاه گیوتین
 • کمپرسور 160
 • چکش نوع 18 کیلویی
 • پرفراژ دستی
 • طولی‌بر
 • دستگاه سنگ‌شکن
 • نوار نقاله
 • هاپر
 • الواتور
 • میز ارتعاش
 • میکسر برای خردکردن و مخلوط‌کردن مواد
 • کوره
 • بلوک‌زن
 • دستگاه بسته‌بندی

شرایط کنونی ایجاب می‌کند که شما برای حفظ سرمایه خود آن را در پروژه‌هایی که از نظر اقتصادی توجیه دارند وارد کنید. بسیاری از افراد فکر می‌کنند این طرح‌ها توجیه اقتصادی ندارند اما این در حالی است که سرمایه‌گذاری در مواردی نظیر تولید سنگ مصنوعی با کمک طرح توجیهی سنگ مصنوعی، علاوه بر اینکه سرمایه اولیه شما را حفظ می‌کند می‌تواند آن را تا چندین برابر افزایش دهد.

نکته مهمی که برای سرمایه‌گذاری در این طرح‌ها باید بدانید استفاده از طرح‌های توجیهی در این باره است که راه و مسیر سرمایه‌گذاری را برای شما روشن‌ و هموار می‌کند.

تیم استارت وی از ابتدا تا انتهای کار همیار شماست.  

دانلود طرح توجیهی سنگ مصنوعی سال 1402

عنوان فعاليت: تولید سنگ مصنوعی 
اشتغال طرح : 10
سرمايه ثابت طرح : 27,902
سرمايه در گردش : 10,973
سرمايه گذاري کل طرح(میلیون ریال) : 38,875
ميزان زمين طرح(مترمربع) : 2,000
ميزان زمين بنا(متر مربع) : 430
نقطه سربه سر : 21.80
مدت برگشت سرمايه(سال) : 1.44
نرخ بازدهي سرمايه : 69%

دریافت طرح توجیهی تولید سنگ مصنوعی 1402

4.6/5 - (5 امتیاز)

بدون دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.