طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 1402🌟( 10و 5کیلووات و 1مگاوات)

حاجی پور 1402/02/22
طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 1 مگاوات سال 1402

تعدا صفحات65 صفحه
نوع فایلهای دانلودیword+pdf
قابلیت مشاهدهدر موبایل و کامپیوتر
  
هزینه های سرمایه گذاری(میلیون ریال)کل فاز ساختکل فاز تولید
کل هزینه های ثابت سرمایه گذاری319,0130
کل مخارج پیش از تولید↓4,0000
مخارج پیش از تولید(خالص از بهره)4,0000
بهره00
افزایش در سرمایه در گردش خالص3,170
کل هزینه های سرمایه گذاری323,0133,170
مبلغ سرمایه گذاری کل: 326,183

هزینه های راه اندازی نیروگاه خورشیدی در طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 1402 برآورد شده است.

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 5 کیلووات 1402

سرمایه گذاری ثابت226 میلیون تومان
مخارج قبل از بهره برداری34 میلیون تومان
کل سرمایه گذاری260 میلیون تومان
قرارداد20 سال
نرخ پایه خرید1750 تومان
نرخ بازدهی22%
میزان فضا(پشت بام،پارکینگ و…)50 تا 60 متر

دریافت طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 5 کیلووات 1402

انرژی خورشیدی به عنوان منبعی پاک و تجدیدپذیر، یکی از بهترین و در دسترس‌ترین منابع انرژی در آینده بشر خواهد بود!
از آنجایی که کشور ما “ایران” با تعداد روزهای آفتابی بسیار بالا جزء بهترین کشورهای جهان برای تولید انرژی خورشیدی است و همچنین با کاهش بارش در سال‌های اخیر باعث شده است، توسعه نیروگاه‌های برق-آبی به مشکل بخورد؛ ازاینرو ساخت نیروگاه‌های خورشیدی در ایران میتواند بهترین سرمایه گذاری در سال 1402 و سال‌های آینده باشد.
در این مقاله قصد داریم تا با طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 5 و 10 کیلووات و 1 مگاوات که توسط مهندسان ما تهیه و تولید شده است آشنا شده و همچنین اطلاعات بیشتری در مورد هزینه احداث نیروگاه خورشیدی در سال 1402 بدست بیاوریم.

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی - استارت وی

چرا باید در نیروگاه خورشیدی سرمایه گذاری کنیم؟

نیروگاه خورشیدی از جمله طرح های توسعه پایدار بوده که ضمن کمک به دولت در تولید انرژی پاک، سودآوری فوق العاده ای نیز برای کارآفرینان فراهم می شازد.
با توجه به قرارگیری کشور در کمربند میانی کره زمین و نزدیکی به خط استوا، تعداد روزهای آفتابی ایران حدود 300 روز در سال (6 برابر کشورهای اروپایی)، امید آن است که با سرمایه گذاری در طرح نیروگاه خورشیدی ، درآمد ثابت و سودآوری را بهمراه داشته باشد.

کم استعدادترین استانهای ما(سواحل خزر) حدوداً 2 برابر کشور آلمان تعداد ساعت های آفتابی دارند. با این اوصاف کشور ما ایران از جمله کشورهای مناسب در جهان برای سرمایه گذاری در تولید انرژی خورشیدی و  احداث نیروگاه های خورشیدی به شمار می رود.

طرح توجیهی احداث نیروگاه خوشیدی (پنل خورشیدی) خانگی و صنعتی با ظرفیت 5 کیلووات و 1 مگاوات نوشته و دورنمای اقتصادی این کسب و کار بی نظیر ترسیم شد.

نیروگاه خورشیدی بر پشت بام خانه

آیا نیروگاه خورشیدی 1مگاواتی توجیه اقتصادی دارد؟

جواب: بله
با توجه به موقعیت جغرافیایی کشورمان ایران و پتانسیل تابش خورشید حدود 300 روز آفتابی در سال، سرمایه گذاری در بحث نیروگاه خورشیدی 1 مگاوات توجیه اقتصادی دارد. در طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 1 مگاوات اقتصادی بودن طرح اثبات شده است.

 

آیا نیروگاه خورشیدی 5کیلووات توجیه اقتصادی دارد؟

جواب: بله
در حال حاضر و در سال 1400 نرخ خرید تضمینی برق تولیدی نیروگاه‌های خورشیدی کوچک و خانگی که با ظرفیت زیر 20 کیلووات مشغول فعالیت هستند، برای هر کیلو وات 1456 تومان محاسبه و پرداخت می‌شود. این قیمت بالاتر از نرخی است که برای تولید تجاری برق خورشیدی برای ظرفیت‌های بیش از 20 کیلو وات پرداخت می‌شود.

دلیل این امر تشویق بیشتر مشترکان خانگی برای ترویج تولید برق خورشیدی و تامین برق با استفاده از روش‌های پاک و بدون آلودگی اعلام شده است. به طور کلی می‌توان گفت که تولید برق با ظرفیت‌های کمتر از 20 کیلو وات در حد و اندازه‌های خانگی توجیه اقتصادی بیشتری داشته و می‌تواند برای افراد درآمدزایی خوبی داشته باشد.

در طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 5 کیلووات اقتصادی بودن طرح اثبات شده است.

طرح نیروگاه خورشیدی

چرا قبل از سرمایه گذاری نیاز به طرح نیروگاه خورشیدی داریم؟

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی درواقع یک امکان سنجی اقتصادی است که با استفاده از آن میتوان به میزان سودآوری و اقتصادی بودن پروژه پی برد.
طرح توجیهی کلیه هزینه ها، تجهیزات، امکانات، میزان درآمد، سوددهی، تعداد سالهای برگشت سرمایه و دیگر مولفه ها را برای تصمیم گیری بهتر در اختیار شما قرار می دهد.

هزینه احداث نیروگاه خورشیدی در سال 1402

امروزه نیروگاه‌های کوچک و بزرگ خورشیدی در ظرفیت‌های گوناگونی احداث می‌شوند. ظرفیت‌های رایج برای این نیروگاه‌ها بین 5کیلووات تا 5 مگاوات هستند. با توجه به ظرفیت نیروگاه و همچنین نوع و برند تجهیزات می توان به یک برآورد کلی در مورد هزینه‌ها در این مورد رسید. میزان سرمایه گذاری با توجه به عوامل ذکر شده و در سال 1402 چیزی بین 260 میلیون تا 50 میلیارد تومان متغیر است.

قرارداد 20 ساله خرید تضمینی برق نیروگاه خورشیدی

قرارداد تضمینی، قراردادی است که با افراد متقاضی کسب درآمد از طریق نیروگاه خورشیدی منعقد می شود، تحت عنوان قرارداد خرید تضمینی برق خورشیدی 20 ساله می باشد. قرارداد های تضمینی نوع خاصی از قرارداد ها با دولت است که از اعتبار بالایی برخورداند و احتمال لغو شدن آن ها با تغییر دولت ها و مرور زمان بسیار پایین است. در ضمن این یک قرار داد 20 ساله است و برخلاف قرارداد های یکساله نیاز به تمدید ندارد و ریسک خیلی پایینی دارد.

با توجه به نوسانات ارزی و تورم، ارزش پول دچار افت می شود، در قرارداد خرید تضمینی برق برای جبران کاهش ارزش پول در طول سال، نرخ های جدید هر ساله تا انتهای همان سال به یک عددی که نرخ تعدیل نام دارد ضرب می شود. نرخ تعدیل بر اساس شاخص تغییرات نرخ ارز، تورم  و تغییرات قیمت خرده فروشی کالاها محاسبه و اعمال می شود.

تجهیزات مورد نیاز یک نیروگاه خورشیدی

تجهیزات مورد نیاز برای طرح نیروگاه خورشیدی به شرح ذیل می باشد؛

 • پنل خورشیدی
 • استراکچر(پایه پنل)
 • اینورتر
 • سیستم مانیتورینگ
 • کانکتور خورشیدی
 • فیوز AC/DC
 • تابلو برق
 • منبع تغذیه سوئیچینگ
 • کانورتر DC به DC
 • میکرواینورتر
 • تجهیزات چاه ارت
 • سیم و کابل
 • محافظ ساعقه

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی

درآمد تقریبی طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی

درآمد حاصل از طرح نیروگاه خورشیدی از طریق خرید تضمینی اداره برق تامین خواهد شد. به این صورت که دولت تا 20 سال برق تولیدی حاصل از نیروگاه‌های خورشیدی را می‌خرد و درآمد حاصله را هر دو ماه یکبار به حساب شخص واریز می‌کند. درآمد حاصل از تولید برق در این نیروگاه‌های خورشیدی به ظرفیت آن‌ها و نیز به ساعت کار دستگاه و آب و هوا نیز بستگی دارد.

محاسبه درآمد

برای اینکه بدانیم، در هر ساعت/روز/ماه و سال، چه مقدار برق تولید می‌شود و درآمد به چه شکل است؛ نمیتوان در فقط یک جدول مشخص کرد که هزینه‌ها و درآمدها به چه شکل خواهد بود! بنابراین نیاز است تا با استفاده از طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی که با دقیق‌ترین براوردهای مالی 1402 توسط مهندسین ما بصورت آماده برای شما تولید شده است، تمامی براوردهای مالی را در اختیار داشته باشید و آگاهانه تصمیم بگیرید.

کسب درآمد از نور خورشید با ایجاد نیروگاه خورشیدی

منبع فیلم: https://www.iribnews.ir

طرح امکانسنجی نیروگاه خورشیدی چه کمکی به شما می کند؟

بطور خلاصه؛ طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی با اطلاعاتی که در اختیار شما قرار می دهد، به شما کمک می کند تا بتوانبد دید روشنی نسبت به نیروگاه خورشیدی پیدا کنید و  بتوانید آگاهانه تصمیم به ورود و استارت کار بگیرید.

طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی علاوه بر آموزش نحوه سرمایه گذاری، با بررسی ها و برآوردهای مالی میزان بازده و سود حاصله و همچنین تعداد سالهای برگشت سرمایه و مولفه های دیگر را برای تصمیم گیری نهایی شما مهیا ساخته است.

ما چگونه به شما کمک می کنیم؟

تیم آموزشی #استارت_وی با ارائه طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی به شما کمک می کند تا بتوانید نسبت به آینده این کسب و کار آگاهی بهتری پیدا کنید و به سرنوشت کسانی که بدون داشتن دید از آینده وارد این حرفه شدند دچار نشوید و درآمد سرشاری در این طرح توسعه پایدار داشته باشید.

 

فیلم نیروگاه خورشیدی درحال کار (راه اندازی در سال 97)

منبع فیلم: https://iribnews.ir

خلاصه طرح امکانسنجی نیروگاه خورشیدی 5کیلووات 1402

سرمایه گذاری ثابت226 میلیون تومان
مخارج قبل از بهره برداری34 میلیون تومان
کل سرمایه گذاری260 میلیون تومان
قرارداد20 سال
نرخ پایه خرید1750 تومان
نرخ بازدهی22%
میزان فضا(پشت بام،پارکینگ و…)50 تا 60 متر

دریافت طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 5 کیلووات 1402

……………………………………………………..

برای دریافت طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 10 کیلووات سال 1401 روی دکمه ریز کلیک کنید

دریافت طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 10 کیلووات 1401

 

برای دریافت طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی 1مگاواتی 1402کلیک کن⇓⇓⇓

 

4.7/5 - (59 امتیاز)

54 دیدگاه
اشتراک گذاری
اشتراک‌گذاری
با استفاده از روش‌های زیر می‌توانید این صفحه را با دوستان خود به اشتراک بگذارید.