لطفاً قبل از تماس با ما؛ اینجا را مطالعه کنید{کلیک کنید}

طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین 🌟(کارخانه تولید ژله)

طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین ژله - استارت وی

با داشتن طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین، بدون نگرانی از تسهیلات ویژه بانک ها برخوردار شوید. در این طرح به طور کامل با موضوعاتی نظیر هزینه های راه اندازی و خرید تجهیزات، توجیه پذیری اقتصادی پروژه تولید، مجوز های لازم برای اجرای طرح و …آشنا خواهید شد.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

 

چرا باید کارخانه تولید پودر ژلاتین را راه اندازی کنیم؟

اهمیت چشمگیر پودر ژلاتین در دنیای صنعتی امروز امری غیر قابل انکار است. دلیل این امر را می توان کاربرد گسترده پودر ژلاتین در بسیاری از صنایع خوراکی و دارویی دانست. از سوی دیگر، تعداد تولید کنندگان فعال در این زمینه بسیار اندک است و به همین دلیل جامعه امروز ایران به راه اندازی کارخانه های متعدد نیازمند خواهد بود.

علاوه بر این، پودر ژلاتین تولید شده از استخوان گاو، قیمتی بیش از ۹ دلار دارد که به موجب این امر، واردات این محصول از کشور های اروپایی را بسیار پر هزینه می دانند. توجه داشته باشید که بیشتر پودر های ژلاتین وارداتی از استخوان خوک تولید شده اند. از این جهت به منظور رعایت مصرف محصولات حلال، راه اندازی کارخانه های تولید پودر ژلاتین در ایران امری الزامی خواهد بود.

وضعیت تولید، صادرات و واردات

راه اندازی کارخانه های تولیدی، هدفی غیر از سودآوری  و دستیابی به راندمان بالای جهانی ندارند. از این جهت، اگر به طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین دقت کنید، متوجه می شوید که با تولید این محصول می توانید سودآوری بالایی را تجربه کنید. دلیل این امر را می توان کاهش چشمگیر تولید پودر ژلاتین استخوان گاو در منطقه خاورمیانه دانست. از این جهت با تولید این محصول می توانید زمینه صادرات به کشور های همسایه و مخصوصاً کشور های مسلمان را فراهم کنید.

 

تاسیس کارخانه پودر ژلاتین با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

سرمایه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه در طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین، به مولفه های متعددی بستگی دارد. برای تخمین سرمایه مورد نیاز باید حجم تولید روزانه، هزینه خرید مواد اولیه، وسعت مورد نیاز برای جایگذاری تجهیزات و … را در نظر بگیرید. البته امروزه پودر های ژلاتین در انواع مختلفی تولید می شوند. از این جهت می توان گفت که نوع پودر تولیدی نیز در سرمایه لازم برای تاسیس کارخانه موثر است. به طور کلی برای تاسیس یک کارخانه نسبتا کوچک تولید پودر ژلاتین به سرمایه ای بیش از ۵ میلیارد تومان نیاز خواهید داشت.

[irp posts=”60033″ ]

 

هزینه های تاسیس کارخانه پودر ژلاتین

در طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین، شاهد هزینه هایی غیر از سرمایه اولیه خواهید بود. این هزینه ها برای احداث یک خط تولید ضروری هستند. هزینه های اخذ مجوز ها نظیر پروانه های کسب و کار و بهره برداری، مجوز های تاسیس کارخانه، نشان سیب سلامت و … از مهم ترین مبالغ برای تاسیس کارخانه پودر ژلاتین هستند. از سوی دیگر شما باید هزینه ها مربوط به خریداری تجهیزات، تامین مواد اولیه و دستمزد و حقوق نیرو های انسانی را نیز در نظر بگیرید.

 

بازار فروش محصولات تولید شده

مطابق با طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین، می توان گفت که فروش این محصول هیچ محدودیت مکانی و زمانی ندارد. در واقع شما می توانید پودر ژلاتین را در بازار بین المللی نیز عرضه کنید. اما آنچه برای بازار فروش پودر ژلاتین اهمیت دارد، نحوه و میزان بازاریابی از طریق تبلیغات است. بازاریابی اصولی به شما کمک می کند تا به مدیریت صحیح منابع دست پیدا کرده و در مدت زمان کوتاهی، سود خود را چندین برابر افزایش دهید.

مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری

برای اخذ مجوز های لازم در طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین، به دو وزارتخانه اصلی نیاز دارید. شما می بایست در ابتدا از طریق وزارت صنعت، معدن و تجارت، نسبت به اخذ مجوز های لازم برای تاسیس محل کارخانه و کسب پروانه بهره برداری اقدام کنید. پس از آن باید به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مراجعه کرده و مجوز های مورد نیاز برای تولید محصولات غذایی را دریافت کنید.

از آنجایی که پودر ژلاتین، محصولی کاربردی در صنایع پزشکی به حساب می آید، اخذ مجوز های لازم از وزارت بهداشت الزامی خواهد بود. نشان سیب سلامت نیز اهمیت ویژه ای برای تولید پودر ژلاتین دارد که برای اخذ آن، باید از دستورالعمل های ویژه وزارت بهداشت پیروی کنید.

 

[irp posts=”60303″ ]

 

وام و تسهیلات بانکی

تاسیس کارخانه های مواد غذایی و خوراکی همیشه در اولویت دولت ها قرار داشته است. از این جهت بسیاری از بانک ها و موسسه های مالی، تسهیلات ویژه ای را برای تاسیس کارخانه های تولید مواد غذایی در نظر گرفته اند. شما می توانید با ارائه طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین به موسسه مالی مورد نظر، از شرایط ارائه تسهیلات و میزان مشارکت آن ها در تولید، مطلع شوید.

ارزیابی سودآوری تاسیس کارخانه پودر ژلاتین

تولید پودر ژلاتین در خاورمیانه، راهی ساده برای ورود به بازارکار بین المللی و دستیابی به سودی چشمگیر خواهد بود. همان طور که عنوان شد تعداد کارخانه تولید پودر ژلاتین در ایران و خاورمیانه با کاهش شدیدی رو به رو شده است.

از این جهت با داشتن طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین می توانید به تجارت خارجی خود را آغاز کنید. از سوی دیگر، راه اندازی کارخانه های مواد غذایی نیازمند استخدام نیرو های انسانی است. به همین دلیل با تاسیس کارخانه پودر ژلاتین می توانید در زمینه اشتغال زایی نیز سهیم باشید.

مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه پودر ژلاتین

طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین، دستگاه ها و تجهیزاتی را به شما معرفی می کند که برای راه اندازی یک کارخانه تولیدی، حیاتی هستند. دستگاه های استخوان شکن، چربی زدایی، مخزن ژلاتین و شیر آهک، دیگ های استخراج مواد، الک کردن و سانتریفیوژ، اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز برای تولید پودر ژلاتین هستند. از سوی دیگر شما به تجهیزات مربوط به تهویه هوا نظیر رطوبت گیر، فیلتر های گرد و غبار و … نیاز دارید. تجهیزات مورد نیاز برای بسته بندی محصول نیز، به عنوان دستگاه های حیاتی در تمامی کارخانه های تولید مواد غذایی شناخته می شوند.

 

آیا تاسیس کارخانه پودر ژلاتین از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

توجیه پذیری اقتصادی، از دیگر مسائل بررسی شده در طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین است. تاسیس کارخانه تولید پودر ژلاتین، فعالیتی سودمند به حساب می آید که می تواند میزان تولید سرانه در ایران را به طور چشمگیری افزایش دهد. از سوی دیگر تاسیس کارخانه پودر ژلاتین با افزایش اشتغال و کارآفرینی همراه است و در مدت زمان کوتاهی می تواند سرمایه اولیه را به همراه سود، جبران کند. تمامی این موارد، سندی قاطع بر توجیه پذیری اقتصادی تولید کارخانه پودر ژلاتین خواهند بود.

طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین

بدون بهره مندی از طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین، نمی توانید در زمینه تاسیس کارخانه به موفقیت دست پیدا کنید. طرح توجیهی این محصول، به عنوان سندی موثق برای هدایت کارآفرینان و صاحبین مشاغل شناخته می شود. در این طرح توجیهی می توانید با تمامی نیاز های اولیه برای تاسیس کارخانه پودر ژلاتین نظیر هزینه های راه اندازی، مجوز ها و … را مشاهده کنید. از سوی دیگر میزان سرمایه قابل بازگشت، سود در ماه های اولیه و ثانویه، انتخاب نوع تجهیزات، تعداد نیرو های انسانی و … نیز در طرح توجیهی قابل مشاهده خواهند بود.

 

بزرگترین تولید کننده پودر ژلاتین

در حال حاضر می توان گفت که تنها یک کارخانه در ایران وجود دارد که در زمینه تولید پودر ژلاتین استخوان گاو فعالیت می کند. البته کارخانه های تولیدی بزرگی در سراسر جهان، به ویژه در کشور های اروپایی، وجود دارند که نسبت به تولید انواع پودر ژلاتین اقدام کرده اند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین سندی ضروری برای دریافت تسهیلات مورد نیاز تاسیس کارخانه به حساب می آید. گروه متخصصین استارت وی، با ارائه بهترین طرح های توجیهی انواع محصولات، یاری رسان شما برای اجرای پروژه های تولیدی خواهند بود. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید از طریق شماره های درج شده با کارشناسان این مجموعه در ارتباط باشید.

با در دست داشتن طرح توجیهی تولید پودر ژلاتین، از امتیازات ویژه ای بهره مند خواهید شد. نگارش طرح های توجیهی نیازمند تخصص و تجربه است. از این جهت گروه متخصصین استارت وی، شما را برای نگارش این طرح ها راهنمایی می کنند. برای بهره مندی از مشاوره های رایگان این مجموعه، به وبسایت استارت وی مراجعه فرمایید.

4.9/5 - (7 امتیاز)