طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک 🌟(برای وام و مجوز)

آنچه می خوانید...

به عنوان اولین گام برای تاسیس کارخانه تولید اسید اگزالیک، باید برای اداره تعاون و سازمان صنایع و معادن فرم درخواست ارسال کنید. در صورت تایید شدن اولین فرم، باید طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک خود را ارائه دهید. این طرح باید پروژه شما را از جنبه های مختلف توجیه کرده تا به تایید سازمان های مربوطه برسد. همچنین بدین ترتیب می توانید تسهیلات مختلفی دریافت کنید.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

این طرح شامل اطلاعات مختلفی در حوزه راه اندازی شرکت شما می شود که برخی از این اطلاعات عبارتند از: سرمایه اولیه، هزینه راه اندازی، مدت زمان لازم برای بازگشت سرمایه، میزان سود آوری و کلیه برنامه ریزی های مالی و عملی. از این رو طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک یک مدرک قابل استناد برای صاحب طرح بوده که مسیر را روشن می کند. همچنین با این طرح می توانید در جذب سرمایه گذاران و تسهیلات موفق تر عمل کنید.

 

چرا باید کارخانه اسید اگزالیک را راه اندازی کنیم؟

اسید اگزالیک کاربردهای بسیاری داشته و از این رو مشتریان زیادی دارد. همچنین با توجه به کمبود تولیدکنندگان حرفه ای در کشور و نیاز شدید به آنها، می توانید به راحتی بدرخشید. برخی از کاربردهای این ماده عبارتند از:

 • صنایع دارویی
 • عامل پاک کننده
 • زنبورداری
 • به عنوان یک عامل کاهنده به خاطر خاصیت اسیدی بالا
 • استفاده به عنوان یک افزودنی برای پاک کننده های چرخ خودرو
 • به عنوان یک ماده ی ثابت کننده در مراحل رنگرزی
 • کاربرد به عنوان زنگ زدا در برخی از کاربردها مانند ترمیم عتیقه جات یا مکانیکی ها
 • برای استریلیزه کردن تجهیزات پزشکی
 • یک عامل کاهنده در دارو ها (آنتی بیوتیک ها) و رنگ ها
 • برای از بین بردن نوعی آفت خاص در کشاورزی
 • مورد استفاده در فرآیندهای معدنی

 

وضعیت تولید، صادرات و واردات

بر اساس آمارهای دولتی، از سال 1392 تا 1398، میزان واردات اسید اگزالیک به کشور افزایش یافته است. این گسترش نشان دهنده افزایش تقاضای مصرف کنندگان برای این ماده شیمیایی می باشد. با توسعه زندگی شهری و صنایع بزرگتر و پیشرفته تر، استفاده از این ماده شیمیایی افزایش می یابد.

دولت برای پاسخگویی به نیاز صنایع خود به دلیل عدم تولید اسید اگزالیک توسط تولیدکنندگان داخلی، مجبور به واردات آن شده است. همه اینها باعث از دست رفتن ارز و بیکاری کارگران ماهر داخلی می شود. با وجود سال ها استفاده و درک اسید اگزالیک، هنوز خبری از صادرات آن از کشورمان نیست. از این رو می توانید با ارائه کیفیت بالا، به جمع پیشروان این صنعت بپیوندید. با سفارش طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک می توانید مسیر روشن تری داشته باشید.

 

کاربرد اسید اگزالیک به عنوان پاک کننده

چین بزرگترین صادر کننده و تولید کننده اسید اگزالیک در جهان به شمار می رود. بیش از 25 درصد اسید اگزالیک تولید شده توسط این کشور، به کشورهایی همچون ایالات متحده آمریکا و کشورهای آسیایی صاد می شود.

در سال 2017 ، واردات و خرید و فروش اسید اگزالیک در آسیا حدود 25.3 کیلو تن بوده است.

 

تاسیس کارخانه اسید اگزالیک با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

سرمایه اولیه در طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک به طور دقیق مشخص می شود. هزینه های مشمول در این سرمایه عبارتند از: هزینه زمین مورد نظر، هزینه دستگاه ها و ماشین آلات لازم، هزینه ساخت ساختمان های اداری، انبارها، بخش های تولیدی، محوطه سازی و تاسیسات آب و فاضلاب، سیستم های تهویه و گرمایش، تجهیزات آزمایشگاهی و خنک کننده.

برای احداث کارخانه تولید اسید اگزالیک با ظرفیت تقریبی 23000 تن در سال، یک قطعه زمین به مساحت حداقل 18000 متر مربع مورد نیاز است. این پروژه به حدود 60 نفر نیاز داشته و بخش تولید آن به زیربنای 14000 متر مربع نیاز دارد.

 

هزینه های تاسیس کارخانه اسید اگزالیک

هزینه های شروع پروژه در طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک به طور شفاف و کامل درج می شوند. با در دست داشتن اطلاعات دقیق، پروژه به آرامی پیشرفت خواهد کرد. در طول عملیات کارخانه، این هزینه ها اغلب متحمل می شوند.

به طور کلی هزینه های فرآیند تولید اسید اگزالیک عبارتند از: هزینه استفاده از انرژی، آب، برق و گاز، نگهداری دستگاه ها و تجهیزات کارخانه، حقوق و دستمزد کارگران، کارمندان، مدیران پروژه و مدیران ارشد، هزینه خرید مواد اولیه مانند تولوئن و کاتالیزورهایی مانند نمک کبالت و منگنز، هزینه آزمایش و کنترل کیفی.

بخش تحقیق و توسعه نیز معمولا به سرمایه نیاز دارد. برخی از هزینه های عملیاتی کارخانه غیر منتظره هستند. برای جلوگیری از تمام شدن پول و ایجاد سردرگمی مالی در حین فعالیت، سرمایه جداگانه ای برای این گزینه ها در نظر بگیرید.

 

بازار فروش محصولات تولید شده

کاربرد گسترده اسید اگزالیک در صنایع مختلف باعث افزایش نرخ خرید و فروش آن در بازار های جهانی شده است. در سال 2016، بزرگترین صنعت خریدار این محصول، صنعت دارو سازی بود. پیش بینی می شود تا سال 2021، این نرخ، رشد سالیانه 3.4% داشته باشد.

 

مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری در طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک

مراحل و مدارک لازم برای اخذ پروانه بهره برداری در طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک ذکر می شوند. مدارک لازم برای اخذ مجوز، علاوه بر طرح توجیهی عبارتند از:

 • جواز تاسیس
 • اخذ مجوز از سازمان غذا و دارو
 • مجوز از سازمان صنایع و معادن
 • موافقت نامه
 • پروانه ساخت
 • اعلام انطباق محصولات با الزامات ضوابط فنی اتحادیه گمرک

 

وام و تسهیلات بانکی

ارائه طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک در دریافت وام و تسهیلات بانکی نقش بسیار موثری دارد. با بررسی این طرح، سرمایه گذاران و بانک ها، دید کاملی از کسب و کار شما بدست می آورند. بدین ترتیب با محاسبه سود و زیان های احتمالی، گزینه های تسهیلات را ارائه داده و مبلغ و مدت بازپرداخت را مشخص می کنند.

 

ارزیابی سودآوری تاسیس کارخانه اسید اگزالیک

برای تخمین دقیق سود تولید کارخانه هنگام تنظیم طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک به اطلاعات زیادی نیاز است. پیش بینی و برآورد دقیق سود کارخانه تولیدی، قیمت تمام شده محصول، دوره بازگشت سرمایه و مدت سرمایه گذاری با اطلاعات دقیق ممکن می شود.

برای نرخ تولید 22600 تن، نرخ بازده داخلی کارخانه تقریبا 15.4 درصد می باشد. برای این حالت، بازپرداخت سرمایه گذاری در مدت پنج سال و هشت ماه ممکن است. دوره بازگشت و خواب سرمایه با برنامه ریزی مالی عمیق تر و استراتژی های تولید و فروش مدرن کاهش می یابد.

 

مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه اسید اگزالیک

در تنظیم طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک تمامی تجهیزات مورد نیاز ذکر می شوند که برخی از آنها عبارتند از:

 • سه عدد راکتورهای فرآیند
 • 4 عدد برج فرآیند
 • حداقل 6 عدد تانک و مخزن ذخیره سازی
 • وجود حداقل 13 عدد مبدل حرارتی
 • یک عدد کمپرسور
 • تعداد چهار عدد پمپ
 • دستگاه بسته بندی به تعداد لازم برای کارخانه

 

آیا تاسیس کارخانه اسید اگزالیک از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

توجیه اقتصادی طرح پروژه در طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک اهمیت بالایی دارد. با گسترش صنایع و نقش موثر اسید اگزالیک در انواع آنها، تولید آن به یکی از نیاز های اساسی کشور تبدیل شده است. با افزایش قابل توجه نرخ واردات این محصول به داخل کشور، دولت باید استراتژی جهت حمایت و پشتیبانی از تولید داخلی را در پیش گیرد.

با این استراتژی ارزی از کشور خارج نشده، استعدادهای جوان حمایت شده و کارآفرینی صورت می گیرد. تولید بیشتر و بهتر اسید اگزالیک، نرخ صادرات را نیز افزایش خواهد داد. بدین ترتیب تولید اسید اگزالیک در کشور از نظر اقتصادی کاملا توجیه پذیر است.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

مجموعه ما توانایی آماده سازی طرح توجیهی تولید اسید اگزالیک را با دقت و تخصص بالا، برای افراد پیشرو این صنعت، دارد. این مجموعه اعتبار و سابقه بالایی در طراحی این طرح ها داشته و بر قوانین مربوطه مسلط است. با استفاده از طرح های سفارشی ما، کسب تسهیلات و سرمایه و موفقیت آینده پروژه کاملا تضمین می شود.

5/5 - (2 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.