طرح توجیهی تولید پیچ و مهره 🌟 سال 1401(اخذ مجوز+وام)

طرح توجیهی تولید پیچ و مهره - استارت وی

طرح توجیهی تولید پیچ و مهره 🌟 سال 1401(اخذ مجوز+وام)

4.7/5 - (3 امتیاز)

امروزه از پیچ و مهره برای ایجاد انواع اتصالات استفاده می شود. بسیاری از وسایل و ابزاری که به طور روزمره از آنها استفاده می کنیم مثل تخت خواب، خودرو و … از تعداد زیادی پیچ و مهره ساخته شده اند. تاسیس کارخانه پیچ و مهره یک فعالیت تولیدی است که موجب تولید محصولات متنوعی از قبیل پیچ و مهره های چوبی، فلزی و … می گردد. تاسیس کارخانه پیچ و مهره به عنوان یک کسب و کار با دورنمایی قدرتمند و تاثیر گذار است. از همین رو در این نوشتار مهمترین مولفه های تعیین کننده در راه اندازی خط تولید پیچ و مهره را در ضمن طرح توجیهی تولید پیچ و مهره مورد بررسی قرار خواهیم داد.

 

طرح توجیهی تولید پیچ و مهره - استارت وی 

 

چرا باید کارخانه پیچ و مهره را راه اندازی کنیم؟

کارخانه پیچ و مهره یکی از انواع کارخانجات تولیدی و صنعتی به شمار می رود. برای تولید پیچ و مهره در این کارخانه از مواد اولیه آهن، آلومینیوم، فولاد، چوب، پلاستیک و … استفاده می شود. پیچ و مهره هایی که در کارخانه های تولید پیچ و مهره تولید می شود در خانواده های گوناگونی تقسیم بندی می شود. تجهیزات و تاسیسات مورد استفاده برای راه اندازی خط تولید هر کدام از انواع پیچ و مهره با یکدیگر متفاوت است. پس از تولید و بسته بندی پیچ و مهره و سنجش کیفیت آن، بسته بندی شده و به فروش می رسد. به طور کلی کسب و کار تولید پیچ و مهره را به سادگی می توان با در دسترس داشتن سرمایه مورد نیاز راه اندازی کرد و در مدت زمان نسبتاً کوتاهی از تولید و فروش پیچ و مهره به سود فراوان رسید.

 

تاسیس کارخانه پیچ و مهره با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه پیچ و مهره با توجه به عواملی مثل ظرفیت خط تولید و خانواده تولیدی و … متفاوت است. با توجه به این که پیچ و مهره معمولاً از فلزاتی مثل آهن و فولاد ساخته می شوند، هزینه های تامین مواد اولیه تولید بخش قابل ملاحظه ای از حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه را به خود اختصاص می دهد. مطابق با طرح توجیهی کارخانه تولید پیچ و مهره حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس یک کارخانه پیچ و مهره با ظرفیت خط تولید 1 تن در روز، حداقل به 20 تا 30 میلیارد تومان می باشد.

 

پیشنهاد به مطالعه:  طرح توجیهی قطعات خودرو {لاستیکی و فلزی} 🌟(سال1401)برای مجوز و تسهیلات

 

هزینه های تاسیس کارخانه پیچ و مهره

برخی از هزینه های مورد نیاز برای تاسیس کارخانه پیچ و مهره از قرار زیر است:

 • هزینه های لازم برای فراهم آوردن مکانی با کاربری صنعتی و مساحت کافی جهت نصب و راه اندازی خط تولید پیچ و مهره
 • هزینه های لازم برای دریافت مجوزهای لازم جهت تاسیس کارخانه از وزارت اقتصاد و امور دارایی
 • هزینه های لازم برای خرید تجهیزات تولید پیچ و مهره
 • هزینه های لازم برای خرید مواد اولیه
 • حقوق و درآمدهای نیروی انسانی مورد نیاز
 • هزینه های مربوط به بسته بندی و فروش

طرح توجیهی کارخانه تولید پیچ و مهره - استارت وی

ارزیابی سودآوری تاسیس کارخانه پیچ و مهره

هرچند برای راه اندازی واحد های تولیدی و صنعتی معمولاً سرمایه زیادی لازم است، در مقابل سود این قبیل کسب و کارها نیز نسبتاً بیشتر است. در حال حاضر بازارهای متنوعی در سطح داخلی و بین المللی برای انواع قطعات پیچ و مهره وجود دارد. در صورتی مدیریت صحیح واحد کسب و کار در مدت زمان اندکی می توان تا بیش از دو برابر هزینه های تولید سود داشت.

 

مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه پیچ و مهره

برخی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه پیچ و مهره عبارت از موارد زیر است:

 • تجهیزات لازم برای برش قطعه کار
 • تجهیزات لازم برای ساخت بدنه پیچ
 • تجهیزات لازم برای رزوه زنی سطح خارجی پیچ و سطح داخلی مهره
 • کوره آتش
 • قالب های آماده پیچ و مهره

طرح توجیهی تولیدی پیچ و مهره - استارت وی

 

آیا تاسیس کارخانه پیچ و مهره از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

انواع مختلف پیچ و مهره در صنعت های گوناگونی مثل خودرو سازی، ساختمان سازی، تولید لوازم خانگی و … استفاده می شود. فروش پیچ و مهره ممکن است به صورت عمده ای یا خرده فروشی باشد. همانطور که اشاره شد پیچ و مهره از جمله ابزار آلاتی می باشند که برای صادرات آن، بازارهای خارجی متنوعی وجود دارد. علاوه بر این با توجه به نقش اشتغال زایی و افزایش تولید که تاسیس کارخانه پیچ و مهره دارد، معمولاً دولت ها به وسیله اعطای وام و سایر تسهیلات مالی، از تولید این لوازم حمایت می کنند.

 

اقدام در پرتوی طرح توجیهی

در طرح توجیهی کارخانه پیچ و مهره برخی از مهمترین مولفه هایی که در تاسیس و راه اندازی کارخانه پیچ و مهره موثر می باشند را مورد بررسی قرار می دهیم. در واقع اموری مثل هزینه های تولید، میزان حداقل سرمایه اولیه، حقوق و درآمدهای قابل پرداخت و … در طرح توجیهی مورد بررسی قرار می گیرند. از همین رو طرح توجیهی هدایتگر مالک کسب و کار در مسیر راه اندازی کارخانه و رسیدن به سود است.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

در حال حاضر برای دریافت وام و سایر تسهیلات مالی قابل عرضه برای حمایت از فعالیت های تولیدی، طرح توجیهی اختصاصی مربوط به آن موضوع می بایست به بانک یا موسسات اعتباری تحویل گردد. برای مثال برای دریافت وام راه اندازی کارخانه پیچ و مهره می بایست طرح توجیهی تولید پیچ و مهره تنظیم شده و برای دریافت وام به بانک تحویل گردد. برای سفارش انواع طرح توجیهی اختصاصی می توانید با موسسه استارت وی در تماس باشید. برای این کار کافی است به نشانی اینترنتی www.startway.ir وارد شوید.

پروژه های مرتبط

برخی از مهمترین پروژه های مرتبط با طرح توجیهی کارخانه پیچ و مهره عبارتند از:

از ترسهات عبور کن
وقتی میخوای یه کسب و کاری راه بندازی، حتی بعد از بررسی دقیق، بازهم موقع اقدام که میرسه، سروکله ترس پیدا میشه و مغز شروع میکنه به قصه بافی، بدترین سناریوهای شکست و ناکامی و همه راه هایی که شاید تلاشت به نتیجه نرسه! اگه همه پولامو از دست بدم چی!؟؟ اگه بازنده شدم چی!؟؟ اگه کسی از طرحم استقبال نکنه چی!؟؟ اگه نتونم!؟؟ اگه نشه!؟؟ و …
در جواب همه سیاه نمایی ها میشه پرسید؛ پس همه احتمالات دیگه چی؟؟؟ اگه بترکونه چی؟؟؟ اینکه بهترین و مهمترین اقدام زندگیم بشه چی؟؟؟ اینکه زندگیم رو از این رو به اون رو کنه چی؟؟؟ اینکه یکی از بهترین های حوزه کاری خودم بشم چی؟؟؟ اینکه زنجیره فقر و نداری برای چندین نسل بعد از خودم از بین بره چی؟؟؟ اینکه خودم و خانواده ام برای همیشه در رفاه و آرامش باشیم چی؟؟؟ اینکه اسمت به نیکی و به فراوانی یاد بشه چی؟؟؟ و …
بحث خوشبینی کورکورانه نیست، بحث برقراری تعادله بین انتظار برای نتایج مثبت و منفی و بحث اینه که اگه تو آگاهانه ورود نکنی، ذهنت فقط به نتایج منفی می پردازه و به همین خاطره که خیلی هامون همون اول مسیر منصرف میشیم و هیچ اقدامی نمی کنیم.
سفارش طرح توجیهی اختصاصی - استارت وی 📲09303217722 برای تماس کلیک کنید📲