طرح توجیهی تولید سوسیس و کالباس 🌟(فرآورده های گوشتی)

طرح توجیهی تولید سوسیس و کالباس - استارت وی

آنچه می خوانید...

راه اندازی کارخانه های تولید غذا، مفید و سودمند است. برای انواع محصولات سوسیس و کالباس همواره مشتری وجود دارد. همین امر باعث می شود تأسیس کارخانه تولید این محصولات بازده خوبی داشته باشد. اگر بخواهید کارخانه ای تأسیس کنید، باید برای آن یک طرح توجیهی ارائه دهید. آشنایی بیشتر با کسب و کار تولیدی کالباس و سوسیس کمک می کند به اهمیت طرح توجیهی تولید سوسیس و کالباس پی ببرید.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

 

چرا باید کارخانه سوسیس و کالباس راه اندازی کنیم؟

کارخانه های تولید سوسیس و کالباس به راحتی می توانند نیرو کار مناسب را یافته و استخدام کنند. خلاقیت برای تولید محصولات غذایی جدید، امکان پیشرفت و توسعه کارخانه را افزایش می دهد. حفظ مشتریان قدیمی و به دست آوردن مشتری جدید برای کارخانه های تولید مواد غذایی آسان تر از دیگر کسب و کار ها خواهد بود. در عین حال طیف وسیعی از مشتریان وجود دارند؛ در نتیجه جریان درآمدی خوبی در انتظار کارخانه کالباس و سوسیس خواهد بود.

میزان تقاضای بازار برای انواع سوسیس و کالباس مرغوب و با کیفیت رو به افزایش است. با اینکه رقیب در این زمینه زیاد است؛ ولی کمبود محصول با کیفیت این امکان را ایجاد می کند تا شما با داشتن یک طرح توجیهی تولید سوسیس و کالباس و مشخص بودن مسیرتان، به راحتی از دیگر رقیبان پیشی بگیرید.

طرح توجیهی سوسیس و کالباس

 

وضعیت تولید، صادرات و واردات

انواع گوشت یا فرآورده های آن اهمیت ویژه ای در تغذیه مردم دارند. در سراسر جهان هزینه تهیه محصولات گوشتی بالا است. بنابراین مردم به خرید فرآورده های ارزان قیمت تر گوشتی روی می آورند. یکی از محصولات پر استفاده بر پایه گوشت، انواع سوسیس یا کالباس می باشد.

زندگی پر مشغله امروزی تمایل استفاده مردم از غذا های فوری را افزایش داده و انتظار می رود این روند همچنان ادامه داشته باشد. در نتیجه احداث کارخانه تولید این محصولات می تواند سودی بلند مدت را تضمین کند؛ البته به شرط آن که یک طرح توجیهی کارخانه سوسیس و کالباس وجود داشته باشد.

افزایش مصرف فرآورده های گوشتی مثل سوسیس یا کالباس نیاز به تولید بیشتر این محصولات را به وجود می آورد. تعداد زیادی از کشور ها فضای کافی برای احداث کارخانه های جدید را ندارند. کمبود نیروی کار مانع دیگری بر سر راه برخی کشور ها خواهد بود. به همین دلیل چنین کشور هایی نیاز به واردات محصولات گوشتی خواهند داشت.

این عوامل باعث می شوند تا اگر کارخانه سوسیس و کالباس شما محصولاتی با کیفیت را تولید کند، امکان صادرات محصول به دیگر کشور ها برای آن فراهم شود. این کار به توسعه اقتصادی کشورمان نیز کمک می کند. اشتغال نیرو های توانا و ایجاد بازار کار از دیگر مزیت های داشتن طرح توجیهی کارخانه سوسیس و کالباس به شمار می رود.

 

تأسیس کارخانه سوسیس و کالباس با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

سرمایه گذاری اولیه برای تأسیس کارخانه سوسیس و کالباس در بخش های مختلفی صرف می شود. دریافت مجوز های لازم، یافتن مکان مناسب، تهیه تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز، فراهم کردن مواد اولیه و استخدام کارکنان تنها بخشی از این هزینه ها هستند. تعیین سرمایه اولیه مورد نیاز به یک طرح توجیهی تولید سوسیس و کالباس نیاز دارد.

 

نحوه تولید سوسیس و کالباس+فیلم

 

هزینه تأسیس کارخانه سوسیس و کالباس

برای راه اندازی یک کارخانه باید هزینه های گوناگونی را در نظر گرفت. هزینه تأسیس کارخانه، به صورت متمرکز و در یک بخش صرف نمی شود. بهترین راه برای بررسی دقیق مبلغ مورد نیاز، داشتن یک طرح توجیهی کارخانه سوسیس و کالباس است. بر اساس چنین طرحی می توان گفت بخش های زیر نیاز به صرف هزینه در زمان احداث کارخانه دارند.

  • دریافت مجوز های لازم برای شروع کسب و کار

راه اندازی هر کسب و کار در ایران نیاز به دریافت مجوز دارد. برای یک کارخانه تولید سوسیس و کالباس این مجوز ها می توانند شامل جواز تأسیس، نشان سیب سلامت، پروانه بهره برداری یا مجوز ورود و ترخیص کالا باشند. البته تعداد بیشتری از مجوز نیاز خواهد بود که در یک طرح توجیهی مشخص می شوند.

 

  • تأمین مکان مناسب برای راه اندازی کارخانه

محل انتخاب شده برای راه اندازی کارخانه باید ویژگی هایی مانند مساحت مناسب، دسترسی راحت به مسیر های رفت و آمد یا امکان توسعه را داشته باشد. در نظر گرفتن هزینه فراهم کردن این محل بخشی از سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید سوسیس و کالباس خواهد بود.

  • فراهم کردن مواد اولیه مورد نیاز برای تولید محصول

یکی از بخش های طرح توجیهی تولید سوسیس و کالباس، در نظر گرفتن هزینه تهیه مواد اولیه برای تولید محصولات خواهد بود. این هزینه بخشی از بودجه لازم برای شروع کار هستند. در کنار هزینه های لازم برای خرید محصولات اولیه، باید مبلغی را برای حمل آن ها از بازار تا کارخانه در نظر گرفت.

  • خرید تجهیزات و دستگاه های مورد نیاز

برای راه اندازی کارخانه تولید سوسیس و کالباس، باید تجهیزاتی مانند دستگاه چرخ گوشت، مخلوط کن، دستگاه های پر کردن و روکش کردن، دستگاه بسته بندی یا تجهیزات سردخانه و نگهداری را تهیه کرد. خرید این ابزار آلات به صرف هزینه نیاز دارد.

  • پرداخت حقوق کارکنان

بخشی از هزینه های در نظر گرفته شده در طرح توجیهی تولید سوسیس و کالباس، میزان سرمایه مورد نیاز برای پرداخت دستمزد کارکنان و نیروی انسانی فعال در کارخانه خواهد بود.

 

بازار فروش محصولات تولید شده

خوشبختانه محصولات غذایی مانند سوسیس و کالباس تقاضای خوبی دارند. بازار خرید و فروش این محصولات رونق دارد. امکان صادر کردن فرآورده های گوشتی به خارج از کشور فراهم است. این موارد سبب می شوند تا سود خوبی در احداث کارخانه تولید کالباس و سوسیس وجود داشته باشد.

 

مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری

گرفتن انواع مجوز برای راه اندازی یک کارخانه نیاز به مشورت با کارشناسان دارد. تعداد جواز لازم برای احداث، در یک طرح توجیهی کارخانه سوسیس و کالباس آورده می شوند. راه های گرفتن مجوز و مدارک مورد نیاز هم در چنین طرحی قرار دارند. در نتیجه نگرانی در این زمینه وجود نخواهد داشت.

 

وام و تسهیلات بانکی

تأسیس کارخانه علاوه بر یک سرمایه اولیه، به سرمایه جاری برای پرداخت هزینه ها نیاز دارد. تأمین تمام مبلغ اولیه مورد نیاز در توان همه افراد نیست. بیشتر اشخاصی که قصد راه اندازی کارخانه را دارند، نگران فراهم کردن سرمایه لازم هستند. برای این افراد وام ها و تسهیلات بانکی در نظر گرفته شده است. هر فرد با ارائه طرح توجیهی تولید سوسیس و کالباس می تواند درخواست دریافت کمک هزینه مالی را داشته باشد.

 

ارزیابی سود آوری تأسیس کارخانه سوسیس و کالباس

با توجه به نیاز رو به افزایش تقاضای بازار برای فرآورده های گوشتی مانند کالباس و سوسیس، میزان سود آوری مناسبی از یک کارخانه انتظار می رود. البته سود دهی به عوامل متعدد بسیاری بستگی دارد؛ در نتیجه برای محاسبه آن باید از طرح توجیهی کمک گرفت.

 

مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای تأسیس کارخانه سوسیس و کالباس

تجهیزات مورد نیاز برای تأسیس کارخانه سوسیس با توجه به سرمایه اولیه در نظر گرفته شده و ظرفیت تولید مد نظر شما دارد. برخی تجهیزات مانند چرخ گوشت، مخلوط کن، دستگاه بسته بندی یا سرخانه اجتناب ناپذیر هستند. نوع و تعداد دستگاه های مورد نیاز در طرح توجیهی برای کارخانه سوسیس و کالباس مشخص می شوند.

 

آیا تأسیس کارخانه سوسیس و کالباس از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

نیاز صعودی بازار، فراهم بودن نیروی کار مورد نیاز یا وجود زمین با مساحت لازم برای احداث کارخانه نشان دهنده اقتصادی بودن این طرح است. البته تمامی جنبه های توجیه اقتصادی آن در طرح توجیهی تولید سوسیس و کالباس آورده می شوند.

طرح توجیهی تولید سوسیس و کالباس - استارت وی

طرح توجیهی تولید سوسیس و کالباس

برای محاسبه کردن هزینه های مورد نیاز احداث کارخانه، پرداخت حقوق و دستمزد نیروی انسانی، خرید تجهیزات مورد نیاز یا محاسبه مساحت مورد نیاز کارخانه یا مجوز های لازم و راه های دریافت آن ها، نیاز به طرح توجیهی تولید کالباس و سوسیس وجود دارد.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

تمامی قدم های لازم برای راه اندازی کارخانه تولید فرآورده های گوشتی مانند سوسیس و کالباس و همبرگر به طرح توجیهی نیاز دارد. این طرح مسیر احداث کارخانه را به شما نشان می دهد. محاسبه هزینه ها یا سرمایه مورد نیاز و همین طور تخمین سود دهی کارخانه از دیگر مزایای یک طرح توجیهی است. از این طرح می توانید برای دریافت مجوز های لازم یا گرفتن وام و تسهیلات بانکی استفاده کنید.

طرح توجیهی تولید سوسیس و کالباس باید اصولی و تخصصی نوشته شود؛ به همین دلیل برای دریافت آن می توانید از مجموعه استارت وی کمک بگیرید. 

5/5 - (4 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.