طرح توجیهی تولید بتن آماده سال 1401 (pdf/doc)

طرح توجیهی تولید بتن آماده

طرح توجیهی تولید بتن آماده سال 1401 (pdf/doc)

5/5 - (1 امتیاز)
طرح توجیهی

مطالعه امکا­سنجی و طرح توجیهی اقتصادی تولید بتن آماده 

برای آغاز هر طرح و پروژه­ای لازم است مطالعه امکان­پذیری به عنوان اولین و مهم­ترین فعالیت در دستور کار قرار گیرد. زیرا آگاهی داشتن از نقطه ضعف و یا قوت یک طرح و فرصت­های نهفته در بستر آن لازمه کسب موفقیت در آن پروژه است.

در این مقاله به بررسی توجیه ­پذیری طرح تولید بتن آماده پرداخته خواهد شد. به این منظور ابعادی نظیر ابعاد فنی، بازار و مالی مورد بررسی قرار گرفته و در نهایت طرح توجیهی تولید بتن آماده برای استفاده علاقه­مندان تدوین و ارائه می­گردد. با مطالعه طرح توجیهی ارائه شده مشخص می­شود که میزان ارزش پروژه تولید بتن آماده به چه اندازه است و صرف وقت و منابع مالی برای اجرای آن تا چه اندازه صحیح بوده و توجیه اقتصادی دارد.

بتن آماده چیست؟

به مخلوط روانی که به صورت سخت نشده به مشتری عرضه می­شود، بتن آماده اطلاق می­گردد.

تعریف دقیق بتن آماده عبارت است از مخلوطی تازه و روان که به صورت سخت نشده به مشتری عرضه می­شود. بتن آماده از قابلیت سفارشی سازی بر اساس درخواست مشتری برخوردار است و برای این ماده کاربری چند منظوره در صنعت ساخت و ساز در نظر گرفته شده است. بتن آماده را می­توان با ایجاد تغییر در میزان ترکیبات آن، با مقاومت و میزان دوام متفاوت برای استفاده در شرایط محیطی ناهمگون به کار گرفت. 

 کاربرد بتن آماده

کاربردها و موارد مصرف بتن متنوع و گوناگون است اما مهم­ترین کاربردی که در مورد بتن آماده به آن پرداخته می­شود در صنعت ساختمان سازی است. تفاوتی ندارد که ساختمان کاربرد تجاری اداری دارد و یا مسکونی، بتن جزء جدایی ناپذیر ساخت بنا به شمار می­رود. با پیشرفت در این صنعت، بتن ریزی دستی در کارگاه­های ساختمانی متوقف شده و استفاده از بتن آماده جایگزین آن شده است. بتن به عنوان یک کالای واسطه­ای محسوب می­شود و با توجه به اهمیت صنعت ساختمان سازی در رشد و توسعه کشور، طرح توجیهی تولید بتن آماده نیز مورد توجه جدی قرار گرفته است.

ضرورت اجرای طرح تولید بتن آماده

پیشرفت و گسترش صنعت ساختمان سازی یکی از شاخص­های توسعه کشور محسوب می­گردد. به همین دلیل دولت­ها جهت رفع موانع پیشرفت در این صنعت اهتمام ورزیده و زمینه رشد و ارتقا جایگاه علمی و تحقیقاتی فنی در این شاخه را فراهم می­نمایند. با بهبود و ارتقا صنعت ساخت و ساز، صنایع وابسته به این صنعت نیز رشد خواهند کرد.

پیشنهاد به مطالعه:  طرح توجیهی کارخانه داروسازی +کپسول دارویی🌟1401(برای وام+مجوز)

همچنین افزایش قابل ملاحظه میزان ساخت و ساز در بخش­های مختلف کشور و لزوم رعایت اصول استاندارد برای برخورداری از سازه­های مقاوم که به درستی عایق بندی شده­اند، زمینه ورود قطعه­های بتنی پیش ساخته به این صنعت را فراهم نموده­اند. استفاده از قطعات پیش ساخته باعث صرفه جویی در زمان، هزینه ساخت و انرژی­های مصرفی خواهد شد.

طرح توجیهی تولید بتن آماده

بازار هدف در طرح بتن آماده

با مطالعه و بررسی بازار در طرح توجیهی تولید بتن آماده، بازار هدف این پروژه صرفا محدود به بازار داخلی بوده و میزان تولید در آن بسته به میزان ساخت ساختمان در کشور دارد. از آنجا که بتن آماده ماده­ای روان است که باید پیش از سخت شدن مصرف گردد، انتقال آن به کشورهای دیگر بسیار پرهزینه خواهد بود و در نتیجه توجیه اقتصادی نخواهد داشت. همچنین تولید بتن آماده نیازمند بهره گیری از فناوری­های ویژه و تکنولوژی انحصاری ندارد و این محصول در تمام کشورها به میزان مصرف داخلی تولید می­شود.  

بررسی فنی طرح تولید بتن آماده

بهترین مکان برای اجرای طرح توجیهی تولید بتن آماده زمین­های نزدیک اطراف شهر است.

برای تولید بتن آماده در ایران از سیستم اختلاط تر استفاده می­شود. ابتدا سیمان و سنگ دانه انبار شده و در زمان تولید از طریق دریچه­های لرزشی، تسمه و یا پمپ­های حلزونی وارد چرخه می­گردد. میزان مواد و ترکیبات به کار گرفته شده در ساخت بتن آماده بسیار مهم است، به همین دلیل باید وزن دقیق آن ها مشخص باشد. همچنین میزان آب مصرفی و کیفیت آن نیز در تولید بتن آماده کنترل می­شود. دستگاه بچینگ مواد را در اسرع وقت مخلوط نموده و بتن آماده از طریق میکسر به محل مورد نظر ارسال می­گردد.

طرح توجیهی تولید بتن آماده

بهترین مکان برای اجرای طرح توجیهی تولید بتن آماده، زمین­های نزدیک اطراف کلان شهرها می­باشد. البته مکان در نظر گرفته شده نباید فاصله زیادی با شهر داشته باشد تا بتن آماده را بتوان در طی زمان استاندارد به مکان اجرا انتقال داد.

از ترسهات عبور کن
وقتی میخوای یه کسب و کاری راه بندازی، حتی بعد از بررسی دقیق، بازهم موقع اقدام که میرسه، سروکله ترس پیدا میشه و مغز شروع میکنه به قصه بافی، بدترین سناریوهای شکست و ناکامی و همه راه هایی که شاید تلاشت به نتیجه نرسه! اگه همه پولامو از دست بدم چی!؟؟ اگه بازنده شدم چی!؟؟ اگه کسی از طرحم استقبال نکنه چی!؟؟ اگه نتونم!؟؟ اگه نشه!؟؟ و …
در جواب همه سیاه نمایی ها میشه پرسید؛ پس همه احتمالات دیگه چی؟؟؟ اگه بترکونه چی؟؟؟ اینکه بهترین و مهمترین اقدام زندگیم بشه چی؟؟؟ اینکه زندگیم رو از این رو به اون رو کنه چی؟؟؟ اینکه یکی از بهترین های حوزه کاری خودم بشم چی؟؟؟ اینکه زنجیره فقر و نداری برای چندین نسل بعد از خودم از بین بره چی؟؟؟ اینکه خودم و خانواده ام برای همیشه در رفاه و آرامش باشیم چی؟؟؟ اینکه اسمت به نیکی و به فراوانی یاد بشه چی؟؟؟ و …
بحث خوشبینی کورکورانه نیست، بحث برقراری تعادله بین انتظار برای نتایج مثبت و منفی و بحث اینه که اگه تو آگاهانه ورود نکنی، ذهنت فقط به نتایج منفی می پردازه و به همین خاطره که خیلی هامون همون اول مسیر منصرف میشیم و هیچ اقدامی نمی کنیم.

استارت وی

سفارش طرح توجیهی اختصاصی
02191306924 

09303217722

ساعات پاسخگویی: 8 صبح تا 10 شب