طرح توجیهی بازیافت پلاستیک 🌟(وام+مجوز)

طرح توجیهی بازیافت پلاستیک - استارت وی

آنچه می خوانید...

پلاستیک ها از جمله موادی به شمار می روند که تجزیه آن در طبیعت بسیار زمانبر است. برخی از انواع پلاستیک برای بیش از هزار سال در طبیعت باقی می مانند، بدون آن که تجزیه شوند و به خاک بازگردند. طبعاً رهاسازی زباله ها و پسماندهای پلاستیکی موجب آسیب به محیط زیست، سلامت انسان و سایر معضلات فردی و اجتماعی خواهد شد. از سوی دیگر پسماند ها و زباله های پلاستیکی این قابلیت را دارند که به سادگی و در طی یک چرخه بازیافت، دوباره به پلاستیک های نو و قابل استفاده تبدیل می شوند.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

کارخانه بازیافت پلاستیک - استارت ویچرا باید خط بازیافت پلاستیک را راه اندازی کنیم؟

امروزه احداث واحد بازیافت پلاستیک به عنوان یکی از فعالیت های اقتصادی پرسود و کاربردی به شمار می رود، که بنابر دلایل زیست محیطی، بهداشتی و … اغلب دولت ها از راه اندازی خط بازیافت پلاستیک حمایت می کنند. در برخی از کشورهای صنعتی بازیافت پلاستیک به عنوان یک فعالیت تولیدی مستقل به شمار می رود. در شهر کوریتیبای برزیل بیش از 70 درصد از زباله های پلاستیکی تولید شده بازیافت می شوند. در ادامه این نوشتار به بررسی جوانب گوناگون طرح توجیهی بازیافت پلاستیک می پردازیم.

[irp posts=”29967″ ]

 تاسیس خط بازیافت پلاستیک با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

میزان سرمایه مورد نیاز برای تاسیس خط بازیافت پلاستیک با توجه به امکانات و تجهیزاتی که توسط تولید کننده مورد استفاده قرار می گیرد متفاوت است. به طور کلی برای راه اندازی خط بازیافت پلاستیک می بایست ابزارآلات و وسایل زیر تهیه گردد:

  • دستگاه جدا ساز و تفکیک زباله
  • دستگاه خردکن و آسیاب ضایعات پلاستیکی
  • دستگاه شستشو
  • دستگاه تولید گرانول بازیافتی

برای تهیه دستگاه های مذکور به حدود 5 تا 10 میلیارد تومان سرمایه نیاز است. این دستگاه ها در حال حاضر به دو صورت تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک در بازار موجود است.

خط تولید بازیافت پلاستیک - استارت ویهزینه های بازیافت پلاستیک

برای اجرای طرح توجیهی بازیافت پلاستیک، علاوه بر فراهم آوردن دستگاه هایی که در بالا به آن اشاره شد، می بایست مجوزهای لازم برای بازیافت پلاستیک نیز از مراجع صالح دریافت گردد. اخذ مجوزهای مورد نیاز نیز مستلزم پرداخت هزینه هایی تحت عنوان حق الثبت و … است. علاوه بر این برای تاسیس یک خط بازیافت پلاستیک حداقل 10 نفر نیروی کار نیاز است. برای راه اندازی این خط می بایست محل مناسبی اعم از کارگاه، کارخانه و … با مساحت کافی فراهم گردد.

[irp posts=”59092″ ]

سود حاصل از بازیافت پلاستیک

سود حاصل از بازیافت پلاستیک به هوشمندی و توان تولید کننده وابسته است. در سالهای اخیر بازیافت پلاستیک مورد توجه بسیاری از واحدهای تجاری قرار گرفته است. از همین رو چه بسیار کسانی که با وارد شدن در بازار بازیافت پلاستیک ضرر می بینند. این در حالی است که تولیدکنندگان در مدت زمان کوتاهی از بازیافت پلاستیک به سودهای کلان می رسند.

طرح توجیهی کارخانه بازیافت پلاستیک - استارت وی آیا بازیافت پلاستیک از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

به طور کلی زباله ها و پسماندهای پلاستیکی و غیر پلاستیکی به عنوان طلای سفید شناخته می شوند. بدون تردید تاسیس خط بازیافت پلاستیک در صورتی که با برنامه ریزی و هدف گذاری مناسب صورت گرفته و اهداف واحد بازیافت با مدیریت درست محقق گردد، قطعاً از نظر اقتصادی توجیه پذیر است. پس از یک تا چند سال سپری شدن از زمان شروع به فعالیت واحد اقتصادی، مالکان آن به سود می رسند.

 

طرح توجیهی یک طرح هدایت بخش

طرح توجیهی بازیافت پلاستیک به معنای بررسی ابعاد گوناگون راه اندازی خط بازیافت پلاستیک به عنوان یک کسب و کار است. همانطور که ملاحظه شد طرح توجیهی به عنوان یک طرح هدایت بخش، دربردارنده موضوعاتی از قبیل هزینه های تولید، تجهیزات مورد استفاده، سود قابل پیش بینی، نیروی کار مورد نیاز و سایر مولفه های تاثیر گذار در راه اندازی و موفقیت یک صنعت است. با استفاده از طرح توجیهی می توان نقشه راه دقیقی را برای راه اندازی انواع کسب و کارها و موفقیت در مشاغل آزاد طراحی کرد. 

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

امروزه دامنه کسب و کارها گسترش بیشتری یافته است و همه روزه افراد مبتکر و خلاق، کسب و کارهای نوین و پرسودی را راه اندازی می کنند که تا پیش از آن به فکر دیگران نرسیده است. چنانچه طرح یا ایده ای برای راه اندازی کسب و کار خاصی در نظر دارید می توانید طرح توجیهی اختصاصی برای آن را سفارش دهید. برای این کار کافی است با مشاورین متخصص استارت وی تماس حاصل فرمایید. شما می توانید با ورود به سامانه اینترنتی مرجع آموزش کسب و کار به نشانی startway.ir طرح توجیهی اختصاصی خود را سفارش دهید.

پروژه های مرتبط

از طرح توجیهی بازیافت پلاستیک برای دریافت وام و تسهیلات بانکی و موسسات صدور مجوزهای صنعتی مورد استفاده قرار گیرد. برخی از پروژه های مرتبط با طرح توجیهی بازیافت پلاستیک عبارتند از: طرح توجیهی بازیافت زباله، طرح توجیهی بازیافت قطعات الکترونیکی، طرح توجیهی کارخانه رب گوجه، طرح توجیهی کارخانه تولید اکسیژن و … .

مشاوره تخصصی در زمینه طرح توجیهی بازیافت پلاستیک

برای داشتن مشاوره در خصوص طرح توجیهی بازیافت پلاستیک و سایر طرح های توجیهی مرتبط می توانید با موسسه استارت وی تماس گرفته و با مشاورین متخصص در این مجموعه گفتگو کنید. با استفاده از این روش می توانید نسبت به قوانین و مقررات جاری در خصوص صدور مجوزهای کسب و کار آگاهی یابید. برای دریافت مجوزهای لازم جهت راه اندازی خط بازیافت پلاستیک می بایست می بایست شرکت بازیافت پلاستیک را در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رساند. توصیه می شود پیش از ثبت و راه اندازی شرکت بازیافت پلاستیک با متخصصین استارت وی در خصوص طرح توجیهی بازیافت پلاستیک مشاوره داشته باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.