طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا 🌟(برای مجوز+تسهیلات)

طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا - استارت وی

برای مشخص کردن برخی موضوعات مانند تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه تولید فیوم سیلیکا، میزان سرمایه اولیه، مجوز های قانونی لازم و دیگر موارد به طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا نیاز است. فیوم سیلیکا یک محصول جانبی بوده و برای تولید آن از عناصر یا آلیاژ های سیلیکون دار استفاده می شود. این محصول کاربرد های زیادی در صنایع ساختمان سازی، بهداشتی و آرایشی دارد.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

 

چرا باید کارخانه تولید فیوم سیلیکا را راه اندازی کنیم؟

فیوم سیلیکا محصولی کاربردی در صنایع ساختمانی به شمار می رود. این محصول به عنوان جایگزینی برای سیمان تولید شده و مزیت های بسیاری به دنبال خواهد داشت. در حال حاضر عمده سهم تولید فیوم سیلیکا در اختیار کشور های آلمان، کره و آمریکا می باشد. احداث کارخانه تولید فیوم سیلیکا نه تنها به بومی سازی این محصول کاربردی کمک می کند؛ بلکه با امکان صادرات آن باعث رشد اقتصادی کشور می شود؛ البته راه اندازی کارخانه باید اصولی و با کمک طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا باشد.

 

وضعیت تولید، صادرات و واردات

در حال حاضر کارخانه های زیادی در ایران توانایی تولید این محصول را ندارند. در نتیجه اگر با کمک طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا یک کارخانه احداث شود، بخش زیادی از بازار تولیدات داخلی را در اختیار خواهد داشت. فیوم سیلیکا محصولی جدید به شمار می رود. در بازار جهانی تقاضای زیادی برای آن وجود دارد؛ ولی کشور های کمی فیوم سیلیکا را تولید کرده و به بازار جهانی عرضه می کنند؛ در نتیجه راه اندازی کارخانه تولید این محصول می تواند منجر به صادرات آن شود.

 

تأسیس کارخانه تولید فیوم سیلیکا با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

تعیین میزان سرمایه مورد نیاز به عوامل زیادی بستگی دارد. توان تولید اولیه و حجم تولید مورد نظر، مساحت کارخانه و دیگر موارد روی مبلغ سرمایه اولیه اثر خواهند داشت. میزان دقیق با بررسی کردن تمامی جوانب و توسط کارشناس در طرح توجیهی برای تولید فیوم سیلیکا درج می شود؛ اما می توان مبلغ تقریبی تأسیس یک کارخانه با خط تولید کامل را حداقل 50 میلیارد تومان در نظر گرفت.

 

هزینه های تأسیس کارخانه فیوم سیلیکا

برای تأسیس کارخانه فیوم سیلیکا سرمایه در بخش های مختلفی هزینه خواهد شد. تمامی هزینه های مورد نیاز در طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا ذکر می شوند. اگر بخواهیم نگاهی گذرا به فهرست هزینه ها داشته باشیم، موارد زیر بخشی از آن ها خواهند بود.

 • هزینه های لازم برای اخذ کردن انواع مجوز و پروانه های لازم از وزارت خانه ها و سازمان های مربوطه
 • فراهم کردن مکان تأسیس کارخانه
 • خرید انواع تجهیزات و ابزار آلات مورد نیاز خط تولید فیوم سیلیکا
 • تهیه مواد اولیه برای تولید محصول
 • استخدام نیروی کار برای راه اندازی خط تولید فیوم سیلیکا
 • بازاریابی و فروش محصول

 

بازار فروش محصولات تولید شده

تولیدات داخلی فیوم سیلیکا محدود است. نیاز بازار برای این محصول بالا بوده و رو به افزایش خواهد بود. تقاضای فعلی بازار نشان می دهد در صورت تولید فیوم سیلیکا، همواره مشتریانی برای آن وجود خواهند‌ داشت. رقابت کمی برای فروش در بازار وجود دارد. تمامی این موارد بازاریابی آسان و سودآوری مطلوب را به دنبال خواهد داشت.

در صورت تولید محصول با کیفیت و ایجاد امکانات و شرایط مناسب، امکان فروش محصول در بازار های خارجی فراهم خواهد بود. در حال حاضر میزان تقاضا بیشتر از عرضه بوده و همین امر فروش آسان تر در بازار جهانی را به دنبال خواهد داشت. شرکت تازه تأسیس شما می تواند با تولید کنندگان بزرگ و مطرح جهانی رقابت کرده و مجال دیده شدن داشته باشد.

 

مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری

کاربرد های گسترده ای برای فیوم سیلیکا وجود دارد. مجوز های سازمان صنعت و معدن یا مجوز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برخی از پروانه های لازم خواهند بود. تمامی مجوز های مورد نیاز در طرح توجیهی آورده می شوند و راه های اخذ آن ها نیز ذکر خواهد شد.

پیچیده بودن مراحل اخذ پروانه ها و زیاد بودن تعداد مجوز های لازم، امکان بروز خطا را بالا می برد. بدون وجود یک طرح توجیهی به عنوان راهنمایی برای مشخص کردن مسیر، در میان شلوغی های راه اندازی کسب و کار امکان دارد برخی مجوز ها فراموش شده و در ادامه راه مشکل آفرین شوند.

 

وام و تسهیلات بانکی

راه اندازی کسب و کار بدون استفاده از وام ها یا تسهیلات مؤسسات مالی یا بانکی امکان پذیر نخواهد بود. به عنوان یک کارآفرین باید برای دریافت کردن هر نوع کمک مالی از مؤسسات مربوطه یک طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا برای معرفی کسب و کار مورد نظر خود داشته باشید. این طرح مسیر صفر تا صد کارخانه شما را نشان می دهد. معرفی دلایل سودآوری کارخانه، شانس دریافت کمک مالی را افزایش می دهد.

 

ارزیابی سودآوری تأسیس کارخانه تولید فیوم سیلیکا

دلایل زیادی برای احداث کارخانه تولید فیوم سیلیکا وجود دارند. تمامی این موارد نشان دهنده سود دهی بالای این نوع سرمایه گذاری هستند. بر اساس طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا از آن جایی که رقیب کمی برای این کسب و کار وجود داشته و نیاز بازار نیز روز به روز افزایش پیدا می کند، سودآوری خوبی در انتظار کارخانه های تولید کننده فیوم سیلیکا خواهد بود.

 

مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای تأسیس کارخانه تولید فیوم سیلیکا

هر کارخانه بسته با هدف و توان تولید محصول، مساحت در اختیار برای راه اندازی کارخانه و مراحل تولید به تجهیزات گوناگونی نیاز دارد. تمامی ابزار آلات و تجهیزات مورد نیاز در طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا آورده می شوند. برخی ابزار مورد نیاز برای یک کارخانه تولید فیوم سیلیکا به صورت زیر خواهد بود:

 • راکتور فشار بالا
 • تجهیزات بسته بندی
 • محفظه احتراق
 • برج خنک کننده
 • مشعل دمای بالا

آیا تأسیس کارخانه فیوم سیلیکا از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

با توجه به اینکه فیوم سیلیکا نقش بسیار زیادی در صنایع ساخت و ساز دارد، تولید این محصول از نظر اقتصادی توجیه پذیر است. راه اندازی کارخانه تولید فیوم سیلیکا برای اقتصاد کشور نیز سودمند بوده و توان اشتغال زایی بالایی دارد. البته بررسی تمامی جوانب ارزشمندی این کسب و کار از نظر اقتصادی نیاز به نظرات کارشناسی دارد. در طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا می توانید با تمامی مزایای اقتصادی سرمایه گذاری روی فیوم سیلیکا آشنا شوید.

 

طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا

اگر قصد راه اندازی کارخانه تولید فیوم سیلیکا را دارید، به یک طرح توجیهی نیاز خواهید داشت. طرح توجیهی مسیر حرکت شما را از ابتدا تا انتها مشخص می کند. راه اندازی تولیدی سردرگمی های خاص خود را دارد. تخمین زدن میزان سرمایه اولیه مورد نیاز یا چگونگی صرف آن تنها برخی از مشکلات هستند. یک طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا به خوبی قدم به قدم راه را مشخص می کند.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

یک طرح توجیهی مزایای زیادی دارد. برای دریافت وام یا تسهیلات از مؤسسات مالی یا بانک ها به طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا نیاز دارید. از دیگر مزیت های داشتن این طرح، مشخص بودن مسیر احداث کارخانه تولید فیوم سیلیکا است. نقشه راه به شما کمک می کند تا در کوتاه ترین زمان بتوانید کارخانه تولید فیوم سیلیکا را تأسیس کنید.

نوشتن طرح توجیهی نیاز به تخصص و مهارت دارد. مؤسسه استارت وی از کارشناسان و متخصص حرفه ای برای نوشتن طرح های توجیهی کمک می گیرد. تمامی طرح های توجیهی ارائه شده توسط مؤسسه استارت وی تا 5 ماه پشتیبانی دارند. این پشتیبانی شامل ایجاد تغییرات در طرح توجیهی نیز می باشد.

پیش از سفارش طرح توجیهی از مؤسسه استارت وی امکان بهره مندی از یک جلسه رایگان با کارشناس وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر یا سفارش طرح توجیهی تولید فیوم سیلیکا می توانید با ما در تماس باشید.

5/5 - (1 امتیاز)