لطفاً قبل از تماس با ما؛ اینجا را مطالعه کنید{کلیک کنید}

طرح توجیهی تولید تن ماهی 🌟(برای مجوز و تسهیلات)

طرح توجیهی تن ماهی - استارت وی

امروزه بخش قابل توجهی از سبد غذایی خانواده های ایرانی را تشکیل می دهد. به دلیل سهولت در استفاده و ماندگاری بالا روز به روز به مصرف اینگونه از خوراکی ها افزوده می شود. یکی از انواع کنسروهای خوراکی لذیذ که مصرف آن در بین خانواده های ایرانی رواج بسیار دارد، کنسرو تن ماهی می باشد. با توجه به رشد و توسعه دانش تولید و همچنین افزایش تقاضا از سوی دیگر، تاسیس کارخانجات محصولات کنسروی در حال افزایش یافتن است. در طرح توجیهی تولید تن ماهی موضوعات کاربردی در زمینه راه اندازی کارخانه تولید محصولات کنسروی را مورد بررسی قرار می دهیم. برخی از مراحل تاسیس کارخانه تن ماهی عبارت از موارد زیر است:

تماس با کارشناسان سایت استارت وی
 • امکان سنجی تاسیس خط تولید تن ماهی
 • دریافت مجوزهای قانونی مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید محصولات غذایی
 • نصب و راه اندازی تجهیزات مورد نیاز
 • تولید آزمایشی محصول
 • بسته بندی و فروش

جهت دریافت مشاوره طرح توجیهی تن ماهی با کارشناسان استارت وی در تماس باشید.

طرح توجیهی تولید تن ماهی - استارت وی

 

چرا باید کارخانه تن ماهی را راه اندازی کنیم؟

تاسیس کارخانه تن ماهی به دلایل متعددی از لحاظ اقتصادی یک کسب و کار سودمند به شمار می رود. نخست این که امروزه ذائقه اغلب مردم به سمت استفاده از غذاهای کنسروی گراییده و از این جهت همواره بازارهای متنوعی برای فروش تن ماهی و سایر محصولات کنسروی وجود دارد. دومین دلیل این که با توجه به ماندگاری بالای این محصولات، تولید آنها معمولاً به قصد ذخیره سازی برای مواقع اضطراری مثل قحطی و جنگ نیز صورت می پذیرد. علاوه بر این با توجه به ماندگاری این محصولات و وجود منابع فراوان ماهی تن در آب های کشور، این محصول به یکی از محصولات صادراتی تبدیل شده است. بنابراین برای تولیدکنندگان کنسرو ماهی تن، بازارهای بین المللی نیز وجود دارد.

 

تاسیس کارخانه تن ماهی با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

برای تاسیس یک کارخانه تن ماهی با ظرفیت تولید یک تن در روز می بایست حداقل 40 تا 70 میلیارد تومان سرمایه اولیه در دسترس داشت. البته شایان توجه است که هزینه های تولید و سرمایه اولیه برای راه اندازی خط تولید تن ماهی با توجه به مولفه هایی از قبیل قیمت مواد اولیه، مجوزهای لازم، ظرفیت خط تولید و … متفاوت است.

 

هزینه های تاسیس کارخانه تن ماهی

برخی از مهمترین هزینه هایی که برای تاسیس کارخانه تن ماهی می بایست پرداخت کرد از قرار زیر است:

 • هزینه های مربوط برای دریافت مجوزهای لازم از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • هزینه های مورد نیاز برای فراهم آوردن مکانی با کاربری صنعتی و بهداشتی برای نصب و راه اندازی تجهیزات خط تولید
 • هزینه خرید تجهیزات مورد استفاده در خط تولید از قبیل دستگاه کنسرو ساز و … .
 • درآمد و حقوق نیروی انسانی ماهر و نیمه ماهر مشغول در خط تولید
 • هزینه های مربوط به بسته بندی و فروش

 

[irp posts=”59443″ ]

 

ارزیابی سود و زیان تاسیس کارخانه تن ماهی

از نظر طرح توجیهی تولید تن ماهی امروزه سرمایه گذاری در حوزه محصولات غذایی، به عنوان یک فعالیت اقتصادی سودمند شناخته می شود. البته این به شرط آن است که مدیران کارخانه تن ماهی در زمینه مدیریت عوامل تولید برنامه ریزی و هدف گذاری داشته باشند. بدون تردید در میان مدت و بلند مدت مالکین این کسب و کار میتوانند بازارهای پر سودی را در سطح داخلی و بین المللی برای خود فراهم سازند.

طرح توجیهی کارخانه تن ماهی - استارت وی 

 

مهمترین تجهیزات مورد استفاده برای تاسیس کارخانه تن ماهی

برخی از تجهیزات مورد استفاده در کارخانه تن ماهی عبارت از موارد زیر است:

 • سردخانه
 • سالن دیفراست
 • تجهیزات قابل استفاده در سالن آماده سازی
 • تجهیزات قابل استفاده در سالن تولید
 • سالن بسته بندی
 • انبار قرنطینه
 • انبار محصول
 • انبار مواد اولیه

 

[irp posts=”59704″ ]

 

آیا تاسیس کارخانه تن ماهی از نظر اقتصادی قابل توجیه است؟

از جمله دلایل توجیه پذیر بودن تاسیس کارخانه تن ماهی می توان به محبوبیت این محصول در میان اقشار و سنین مختلف اشاره داشت. تن ماهی و سایر محصولات غذایی کنسروی مورد علاقه بسیاری از خانواده های ایرانی است. علاوه بر این همانطور که اشاره شد با توجه به آسان بودن مصرف این محصولات، معمولاً برای کسانی که فرصت کافی برای آشپزی ندارند، به عنوان یک خوراکی مناسب محسوب می شود.

خط تولید تن ماهی - استارت وی

 

طرح توجیهی تن ماهی

طرح توجیهی کارخانه تن ماهی به عنوان یک طرح هدایت گر مالکین کسب و کار را در زمینه دریافت مجوزهای لازم، مدیریت هزینه های تولید، استفاده از مواد اولیه مناسب و … راهنمایی می کند. همچنین در یک طرح توجیهی خوب نسبت به آینده کسب و کار پیش بینی های واقعیت پذیری صورت می پذیرد. از همین رو طرح توجیهی می بایست دربردارنده موضوعات مهمی از قبیل سرمایه اولیه مورد نیاز، تجهیزات و تاسیسات مورد نیاز، مجوزهای لازم و … مورد بررسی قرار می گیرد.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

علاوه بر فوایدی که در بالا برای طرح توجیهی کارخانه تن ماهی ذکر شد، امروزه بسیاری از بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای اعطاء وام و سایر تسهیلات مالی به مالک کارخانه تن ماهی، طرح توجیهی را از وی مطالبه می کنند. برای سفارش طرح توجیهی کارخانه تن ماهی و انواع طرح های اختصاصی دیگر می توانید با موسسه استارت وی در تماس باشید. این موسسه با عضویت بهترین کارشناسان کسب و کار، آماده ارائه انواع طرح توجیهی در زمینه های اقتصادی گوناگون می باشد.

 

برخی از پروژه های مرتبط

برخی از پروژه های مرتبط با طرح توجیهی تولید تن ماهی عبارتند از:

4.8/5 - (6 امتیاز)