طرح توجیهی بسته بندی حبوبات 🌟(جهت اخذ وام و مجوز)

طرح توجیهی بسته بندی حبوبات - استارت وی

آنچه می خوانید...

کارخانه بسته بندی حبوبات و غلات به عنوان یکی از یکی از ساده ترین خطوط بسته بندی محصولات غذایی به شمار می رود. به سادگی و با در دست داشتن سرمایه اندکی می توان کارخانه بسته بندی حبوبات و غلات را راه اندازی کرد. با توجه به این که ایران دارای تنوع انواع حبوبات و غلات مثل نخود، عدس، باقلا سبز، ماش لوبیا و … می باشد، بدون تردید تاسیس کارخانه بسته بندی به عنوان یک فعالیت سودمند اقتصادی شناخته می شود. در این نوشتار مولفه های مختلف طرح توجیهی کارخانه بسته بندی حبوبات را مورد بررسی قرار می دهیم.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

طرح توجیهی بسته بندی حبوبات - استارت وی

چرا باید کارخانه بسته بندی حبوبات را راه اندازی کنیم؟

امروزه یکی از صنایع وابسته به صنایع مواد غذایی، صنعت چاپ و بسته بندی محصولات می باشد. با قرار دادن محصولات غذایی مثل حبوبات در بسته بندی های بهداشتی و زیبا که در بردارنده ویژگی های دسته بندی تجاری باشد، ارزش افزوده بسیاری را بر روی قیمت محصولات تولید شده اضافه می کند. این موضوع تا جایی اهمیت دارد که برخی از کشورها که در صنعت بسته بندی پیشرفته اند، محصولات غذایی کشورهای دیگر را خریداری می کنند و تنها با بسته بندی کردن و ثبت نام تجاری بر روی آن، محصولات مذکور را با قیمت بسیار بیشتر به فروش می رسانند. یکی دیگر از دلایل توجیه پذیر بودن تاسیس کارخانه بسته بندی حبوبات اشتغال زایی و به کار گرفتن نیروی کار است.

تاسیس کارخانه بسته بندی حبوبات با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه بسته بندی حبوبات و غلات، با توجه به مولفه هایی از قبیل ظرفیت خط تولید متفاوت است. علاوه بر این طرح و نوع بسته بندی که قصد راه اندازی خط تولید آن وجود دارد، میزان سرمایه مورد نیاز برای تاسیس خط تولید را تغییر می دهد. به طور کلی برای تاسیس کارخانه بسته بندی حبوبات حداقل 5 میلیارد تومان سرمایه لازم است.

 

هزینه های تاسیس کارخانه بسته بندی حبوبات چقدر است؟

برخی از مهمترین هزینه های لازم برای تاسیس کارخانه بسته بندی حبوبات عبارت از موارد زیر است:

  • هزینه های لازم برای دریافت مجوزهای مورد نیاز از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سایر مراجع مربوطه
  • هزینه فراهم آوردن مکانی با کاربری صنعتی و مساحت مناسب با خط بسته بندی حبوبات
  • هزینه های مربوط به خریداری کردن تجهیزات بسته بندی حبوبات از قبیل: دستگاه بوجاری، دستگاه پولیش و … .
  • هزینه درآمدهای نیروی انسانی مورد نیاز
  • هزینه حمل مواد اولیه به کارخانه
  • هزینه های مربوط به توزیع محصولات بسته بندی شده

طرح بسته بندی حبوبات - استارت وی

سود حاصل از راه اندازی خط بسته بندی حبوبات چقدر است؟

همانطور که اشاره شد به طور کلی سود حاصل از تاسیس کارخانه بسته بندی حبوبات از نظر اقتصادی کاملاً توجیه پذیر است. با توجه به وجود منابع غنی حبوبات و غلات در کشور، بدون تردید بسته بندی محصولات بومی و عرضه بهداشتی آن موجب رشد اقتصادی واحد تولید کننده و کشور می گردد.

 

تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه بسته بندی حبوبات

برخی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه بسته بندی حبوبات عبارت از موارد زیر است:

  • دستگاه بوجاری حبوبات؛ بوجاری به معنای حذف و جدا کردن ناخالصی های حبوبات مثل سنگ، خاشاک و … می باشد. دستگاه بوجاری حبوبات با روش های گوناگونی مثل ایجاد میدان مغناطیسی، ناخالصی ها را از حبوبات و غلات جدا می سازد.
  • دستگاه بسته بندی حبوبات؛ این دستگاه در انواع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک ساخته می شود و با توجه به ظرفیت های تولید قیمت های گوناگونی دارد.
  • دستگاه پولیش؛ با استفاده از دستگاه پولیش ظروف و بسته بندی سلفون مورد شفاف سازی و براق سازی قرار می گیرد.

 

آیا تاسیس کارخانه بسته بندی حبوبات از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است؟

از نظر طرح توجیهی کارخانه بسته بندی حبوبات، برای محصولات بسته بندی شده حبوبات و غلات، بازار های متنوعی در سطح داخلی و بین المللی وجود دارد. با تاسیس کارخانه بسته بندی حبوبات و مدیریت آن به شیوه صحیح، در مدت زمان نسبتاً کوتاهی واحد اقتصادی مزبور به سود رسانی می رسد.

طرح توجیهی کارخانه بسته بندی حبوبات - استارت وی

طرح توجیهی کارخانه بسته بندی حبوبات

در طرح توجیهی کارخانه بسته بندی حبوبات برخی از مهمترین مولفه های اثرگذار در تاسیس و راه اندازی خط بسته بندی حبوبات را مورد بررسی قرار دادیم. طرح توجیهی کارخانه بسته بندی حبوبات به عنوان یک طرح هدایت بخش، دارنده کسب و کار را از نخستین مراحل راه اندازی کارخانه و دریافت مجوزهای مورد نیاز، تا مرحله تولید محصول و فروش محصول برای مدیریت بهتر کسب و کار راهنمایی می کند.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

در حال حاضر برای دریافت وام و تسهیلات مالی برای راه اندازی کارخانه بسته بندی حبوبات می بایست طرح توجیهی کارخانه بسته بندی حبوبات را به بانک یا موسسه مالی که قصد دریافت وام از آن را دارید تحویل دهید. برای سفارش طرح توجیهی کارخانه بسته بندی حبوبات و سایر طرح های توجیهی می توانید با موسسه استارت وی در تماس باشید. مجموعه استارت وی با حضور بهترین کارشناسان راه اندازی کسب و کار ارائه دهنده انواع طرح توجیهی اختصاصی می باشد.

پروژه های مرتبط

برخی از مهمترین پروژه های مرتبط به طرح توجیهی کارخانه بسته بندی حبوبات عبارت از موارد زیر است:

4.6/5 - (12 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.