طرح توجیهی کارخانه تولید بستنی 🌟(جهت اخذ مجوز و وام)

طرح توجیهی کارخانه تولید بستنی - استارت وی

آنچه می خوانید...

چرا باید کارخانه و خط تولید بستنی را راه اندازی کنیم؟
بستنی یکی از انواع فرآورده های لبنی خوش طعم به شمار می رود که در میان جوامع و ملل گوناگون علاقه مندان بسیاری دارد. در طرح توجیهی کارخانه و خط تولید بستنی مهمترین موضوعات موثر در راه اندازی خط تولید بستنی و فروش آن از قبیل هزینه ها و سرمایه اولیه، نیروی انسانی و تجهیزات مورد نیاز، سود قابل پیش بینی آینده، مجوزهای لازم و … مورد بررسی قرار می گیرد.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

طرح توجیهی کارخانه تولید بستنی - استارت وی

تاسیس کارخانه تولید بستنی با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

میزان سرمایه اولیه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه تولید بستنی با توجه به عوامل گوناگونی مثل ظرفیت خط تولید، قیمت مواد اولیه مورد استفاده و … متفاوت است. جهت راه اندازی خط تولید بستنی با ظرفیت یک تن در روز می بایست حداقل 50 میلیارد سرمایه اولیه در دسترس داشت. همانطور که در ادامه می آید مبلغ مزبور صرف فراهم آوردن مقدمات تاسیس کارخانه و نصب و راه اندازی تجهیزات تولید بستنی می شود.

 

هزینه های راه اندازی خط تولید بستنی

برخی از هزینه های مورد نیازی که برای تاسیس کارخانه و خط تولید بستنی ضروری می باشد، از قرار زیر است:

 • هزینه فراهم آوردن مکان صنعتی مناسب با مساحت کافی و داشتن شرایط بهداشتی لازم مطابق با آیین نامه های مربوطه.
 • هزینه دریافت مجوزهای مربوط به راه اندازی کسب و کار تولید مواد غذایی از مراجع مربوطه از قبیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و … .
 • هزینه راه اندازی تجهیزات تولید بستنی در محل کارخانه
 • هزینه پرداخت درآمد نیروی کار متخصص و نیمه متخصص برای کنترل خط تولید بستنی
 • هزینه های مربوط به حمل شیر و سایر مواد اولیه به داخل کارخانه تولید بستنی
 • هزینه های مربوط به بسته بندی و فروش محصولات
 • مالیات ها و عوارض بر تولید

طرح توجیهی تولید بستنی - استارت وی

سود حاصل از تاسیس کارخانه تولید بستنی

به طور کلی امروزه تولید مواد غذایی از جمله کسب و کارهای سودمند به شمار می رود. از یک سو جمعیت دنیا روز به روز در حال افزایش است و شیر و لبنیات از جمله مواد غذایی مصرفی اصلی برای انسان می باشد. از سوی دیگر ذائقه انسان ها در حال بازگشت به گذشته و علاقه مند شدن به مواد غذایی سنتی مثل لبنیات است. با توجه به پیشرفت شیوه های تولید بستنی امروزه تولید بستنی به فعالیت اقتصادی سودمندی تبدیل شده است. در سال های نه چندان دور بستنی تنها برای فصل های گرم سال مشتری داشت. این در حالی است که امروزه بستنی به عنوان یکی از خوراکی های چهار فصل شناخته می شود. برای تولیدکنندگان بستنی در ایران بازارهای داخلی و بین المللی متعددی وجود دارد که می تواند به سودرسانی کارخانه کمک نماید.   

طرح تولید بستنی - استارت وی

تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه بستنی سازی

برخی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید بستنی عبارت از موارد زیر است:

 • تجهیزات مورد استفاده برای مخلوط کردن مواد اولیه؛ در این مرحله مواد اولیه بستنی به وسیله مخلوط کن با سرعت بسیار زیاد تکان داده می شود تا مایع یک دستی برای تولید بستنی تولید گردد.
 • تجهیزات مورد استفاده برای پاستوریزه کردن محصول؛ پاستوریزه کردن محصول به معنای تخریب کامل باکتری های بیماری زا می باشد. در این مرحله محصول با استفاده از تجهیزات پاستوریزاسیون به دمای خاصی می رسد و در آن دما نگه داشته می شود.
 • تجهیزات مورد استفاده برای ؛ این مرحله که پس از پاستوریزه شدن محصول انجام می شود. هموژنیزاسیون مستلزم شکستن بافت برخی از چربی های موجود در محصول و رساندن چربی موجود در آن به کمتر از 1 یا 3 میلیگرم در لیتر می باشد.
 • تجهیزات مورد استفاده برای بسته بندی و چاپ بر روی محصول؛ بستگی به عواملی مانند ظرفیت خط تولید و … تجهیزات مورد استفاده برای بسته بندی و چاپ بر روی محصول متفاوت است. امروزه بستنی ها در انواع قالب ها و با بسته بندی های متنوعی در سطح بازار موجود است. این در حالی است که پیش از رشد صنعت بسته بندی، تنها انواع محدودی از قالب های بستنی وجود داشت.

طرح توجیهی بستنی - استارت وی

آیا راه اندازی خط تولید بستنی از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است؟

با بررسی طرح توجیهی کارخانه و خط تولید بستنی این موضوع روشن می گردد که راه اندازی خط تولید بستنی از نظر اقتصادی نه تنها توجیه پذیر است، بلکه به عنوان یک کسب و کار سود ده موجب اشتغال زایی و افزایش سرانه تولید می گردد. با توجه به این که طعم و شکل انواع بستنی با ذائقه و حس چشایی مصرف کنندگان مربوط است، ایجاد ابتکارات و نوآوری در طعم ها و اَشکال بستنی می توان به موفقیت های اقتصادی چشمگیری دست یافت.

 

طرح توجیهی خط تولید بستنی

در طرح توجیهی کارخانه و خط تولید بستنی به عنوان یک طرح توجیهی هدایت بخش برخی از مهمترین موضوعات تعیین کننده در نحوه راه اندازی کارخانه بستنی سازی را مورد بررسی قرار دادیم. برخی مهمترین مولفه های تاثیرگذار در طرح توجیهی کارخانه و خط تولید بستنی عبارتند از: هزینه های لازم برای دریافت مجوزهای صنعتی و بهداشتی مورد نیاز، فراهم آوردن مکان صنعتی برای راه اندازی خط تولید، مهمترین تجهیزات راه اندازی خط تولید بستنی و … طرح توجیهی مالک کسب و کار را در مسیر راه اندازی کسب و کار رسیدن به سود راهنمایی می کند.

 

فیلم خط تولید بستنی

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

برای سفارش طرح توجیهی کارخانه و خط تولید بستنی و سایر طرح های توجیهی اختصاصی می توانید با متخصصین استارت وی در تماس باشید. موسسه استارت وی با عضویت بهترین متخصصین حوزه انواع کسب و کار آماده طراحی و ارائه انواع طرح های توجیهی اختصاصی به متقاضیان راه اندازی کسب و کار می باشد. برای ارتباط با مجموعه استارت وی کافی است به نشانی اینترنتی www.startway.ir مراجعه نمایید.

پروژه های مرتبط

برخی از پروژه های مرتبط با طرح توجیهی کارخانه و خط تولید بستنی عبارت از موارد زیر است:

4.9/5 - (8 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.