طرح توجیهی پنیر پیتزا (موزارلا)🌟هزینه راه اندازی خط تولید

طرح توجیهی تولید پنیر پیتزا - استارت وی

آنچه می خوانید...

پنیر پیتزا یکی از مواد اصلی تهیه پیتزا و بسیاری از غذاهای فست فودی دیگر است. پنیر پیتزا طعمی لذیذ دارد و منبع غنی از پروتئین می باشد. پنیر پیتزا یکی از مواد غذایی است. در نتیجه تولید آن، می بایست مطابق با مقررات بهداشتی و با رعایت اصول پاستوریزه کردن و همونیژه کردن محصولات لبنی انجام گیرد. در حال حاضر تاسیس کارخانه پنیر پیتزا به عنوان یکی از فعالیت های سودآور در زمینه تولید محصولات غذایی به شمار می رود. از همین رو در این نوشتار، مهمترین عوامل موثر در راه اندازی خط تولید پنیر پیتزا را در ضمن طرح توجیهی پنیر پیتزا مورد بررسی قرار می دهیم. 

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

طرح توجیهی تولید پنیر پیتزا - استارت وی

چرا باید کارخانه پنیر پیتزا را راه اندازی کنیم؟

تاسیس کارخانه پنیر پیتزا با اهداف گوناگونی از جمله کسب سود، اشتغال زایی و افزایش تولید انجام می گیرد. راه اندازی خط تولید پنیر پیتزا مستلزم دسترسی به منابع شیر بوفالو، گاومیش و گاو است. برای کسانی که توانایی فراهم آوردن میزان مورد نیاز شیر را با قیمت مناسب داشته باشند، تاسیس کارخانه پنیر پیتزا به عنوان یک کسب و کار سودمند به شمار می رود. با در دسترس داشتن سرمایه اولیه برای تاسیس کارخانه پنیر پیتزا و دریافت مجوزهای لازم می توان خط تولید پنیر پیتزا را راه اندازی کرد و در مدت زمان اندکی به سود فراوان رسید. 

 

تاسیس کارخانه پنیر پیتزا با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه پنیر پیتزا با توجه به عواملی از قبیل ظرفیت خط تولید، تجهیزات مورد استفاده و مجوزهای مورد نیاز متفاوت است. به طور تقریبی برای راه اندازی یک خط تولید پنیر پیتزا با ظرفیت یک تن در روز حداقل به 10 تا 20 میلیارد تومان سرمایه نیاز است. با توجه به این که امروزه بازارهای متنوعی برای این محصول در داخل و خارج از کشور موجود است، در صورت مدیریت درست کسب و کار، تاسیس کارخانه پنیر پیتزا در مدت زمان اندکی ( معمولاً تا سه ماه) به سود رسانی قابل توجهی می رسند.

 

هزینه های تاسیس کارخانه پنیر پیتزا

از نظر طرح توجیهی پنیر پیتزا برخی از مهمترین هزینه های مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید پنیر پیتزا عبارت از موارد زیر است:

 • هزینه فراهم آوردن محلی برای راه اندازی خط تولید پنیر پیتزا با کاربری صنعتی و ویژگی های بهداشتی مورد نیاز برای راه اندازی خطوط تولید محصولات غذایی.
 • هزینه های مورد نیاز برای دریافت مجوزهای قانونی لازم. با توجه به این که پنیر پیتزا از جمله فعالیت های مربوط به تولید محصولات غذایی می باشد، برای راه اندازی خط تولید این محصول می بایست مجوزهای مورد نیاز از قبیل کارت بهداشت و … از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت شود.
 • هزینه های مربوط به حمل شیر و مواد اولیه تولید به کارخانه
 • هزینه درآمدهای نیروی انسانی فعال در واحد تولید
 • هزینه های مربوط به بسته بندی و چاپ
 • هزینه های مربوط به بازاریابی، حمل محصولات به خارج از کارخانه و فروش
 • هزینه های مربوط به مالیات ها و عوارض بر تولید

طرح توجیهی تولیدی پنیر پیتزا - استارت وی 

 

ارزیابی سودآوری تاسیس کارخانه پنیر پیتزا

همانطور که اشاره شد به طور کلی امروزه بازار محصولات غذایی گرم است. خصوصاً در مورد خوراکی خوشمزه و پر استفاده ای چون پنیر پیتزا بدون تردید بازارهای این محصول همواره وجود داشته و رو به افزایش است. در حال حاضر بازارهای در حال رشدی در کشورهای همسایه ایران از قبیل عراق، پاکستان و … همچنین کشورهای دیگری چون ونزوئلا، روسیه و … ایجاد گردیده است. علاوه بر بازارهای بین المللی مصرف پنیر پیتزا در داخل کشور ایران نیز بسیار رایج است. بنابراین در صورت مدیریت صحیح واحد کسب و کار، سودآوری تاسیس کارخانه پنیر پیتزا یک امر بدیهی و روشن است.


مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه پنیر پیتزا

برخی از مهمترین تاسیسات و تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه پنیر پیتزا عبارت از موارد زیر است:

 • پاستوریزاتور
 • سپراتور یا جداکننده
 • فیلتر
 • پلیت کولر
 • ترولی
 • وان دریافت
 • مخزن ذخیره شیر خام
 • تانک نگهداری
 • سیستم شستشوی خودکار
 • رنده پنیر پیتزا
 • دیگ بخار
 • ماشین آلات مربوط به چاپ و بسته بندی

طرح توجیهی خط تولید پنیر پیتزا - استارت وی

آیا تاسیس کارخانه پنیر پیتزا از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

در طرح توجیهی پنیر پیتزا برخی از مولفه های مهم در تعیین سودآوری و توجیه اقتصادی راه اندازی خط تولید پنیر پیتزا را مورد بررسی قرار دادیم. در این نوشتار دانستیم که با توجه به وجود بازارهای متنوع داخلی و بین المللی، تاسیس کارخانه پنیر پیتزا به عنوان یک فعالیت اقتصادی مفید شناخته می شود. از یک سو تاسیس این کارخانه موجب اشتغال زایی و فعالیت نیروی انسانی می شود. از سوی دیگر با افزایش تولید، موجب افزایش ارز آوری و رشد اقتصادی کلان جامعه می گردد.

 

اقدام در پرتوی طرح توجیهی

طرح توجیهی پنیر پیتزا بیانگر مهمترین عوامل موثر در راه اندازی خط تولید پیتزا مثل تجهیزات مورد استفاده، سرمایه اولیه و نیروی انسانی مورد نیاز بررسی می شود. در واقع طرح توجیهی توجیه پذیر بودن راه اندازی یک کسب و کار از نظر اقتصادی، اجتماعی و … را مورد بررسی قرار می دهد. مالکان یک کسب و کار در پرتوی طرح توجیهی می توانند اهداف و برنامه ریزی های مورد نیاز برای موفقیت در تولید و سودآوری را عملی سازند.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

در حال حاضر برای دریافت وام و سایر تسهیلات مالی و اعتباری از بانک و سایر موسسات می بایست طرح توجیهی پنیر پیتزا موزارلا ارائه شود. برای سفارش طرح توجیهی کارخانه پنیر پیتزا و سایر طرح های توجیهی اختصاصی می توانید با موسسه استارت وی در تماس باشید. برای تماس با متخصصین استارت وی کافی است به نشانی اینترنتی www.startway.ir وارد شوید.

پروژه های مرتبط

برخی از پروژه های مرتبط با طرح توجیهی خط تولید پنیر پیتزا از قرار زیر است:

 • طرح توجیهی کارخانه برنجکوبی
 • طرح توجیهی کارخانه بسته بندی حبوبات
 • طرح توجیهی تولید ثعلب
4.8/5 - (6 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.