طرح توجیهی تولید ضدیخ ⭐️(جهت اخذ مجوز+تسهیلات)

طرح توجیهی تولید ضدیخ - استارت وی

تیم ما یک مدل جامع از تمامی مراحل احداث تا تولید ضدیخ را در طرح توجیهی تولید ضدیخ ارائه می دهد. به منظور مدیریت سرمایه شما، مسیر خط تولید به همراه تمام جزئیات شامل نوسانات بازار و غیره، در این طرح گنجانده شده اند. با گسترش تولید و مصرف خودرو در کشور، لوازم جانبی آن اهمیت بالاتری پیدا می کنند. ضدیخ از جمله لوازم الزامی برای خودرو بوده که خصوصا در فصل زمستان فروش بالایی دارد.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

در تولید این محصول کیفیت حرف اول را می زند. هم اکنون شرکت های قدرتمند بسیاری در حال تولید این محصول هستند. اگر قصد تولید این محصول را دارید، باید یک طرح توجیهی جهت تضمین موفقیت خود تهیه کنید. در ادامه به بررسی بخش های مختلف یک طرح توجیهی تولید ضدیخ پرداخته ایم.

 

چرا باید کارخانه ضدیخ را راه اندازی کنیم؟

مایع خنک کننده موتور یا همان ضدیخ، یکی از کالاهایی است که صاحبان خودرو در آغاز فصل زمستان به آن نیاز دارند. یکی از مهمترین معیارهای هر خریدار در تهیه ضدیخ، توجه به تولیدکننده آن است. در واقع برند مشخص کننده میزان کیفیت این محصول می باشد. از این رو رقابت در میان تولیدکنندگان سخت شده است. از طرفی افزایش فروش خودرو بر بالا رفتن تقاضا برای لوازم جانبی آن از جمله ضدیخ تاثیر می گذارد. به همین دلیل در بازار نیاز به حجم گسترده ای از تولید این محصول احساس می شود.

وجود مناطق سردسیر بسیار در کشور، نیاز به ضدیخ را بیشتر هم می کند. در نتیجه شما با احداث یک کارخانه تولید ضدیخ قطعا مشتریان زیادی خواهید داشت. البته باید با تهیه یک طرح توجیهی تولید ضدیخ، به طور دقیق برنامه ریزی کرده و از موفقیت خود مطمئن شوید.

طرح توجیهی ضدیخ - استارت وی

وضعیت تولید، صادرات و واردات

به طور کلی آمار تولید و صادرات این محصول رو به افزایش است. از طرفی نیاز شدید به آن، باعث شده تا افراد به محصولات ارزان تر میل پیدا کنند. به همین دلیل محصولات داخلی طرفداران بیشتری نسبت به محصولات وارداتی دارند. همچنین در صورت داشتن کیفیت بالا، فرصت صادرات به خوبی برای شما فراهم است. کشورهای منطقه تقاضای بالایی برای واردات این محصولات دارند.

هیچ قرارداد یا تعهدات ارزی مرتبط با صادرات ضد یخ وجود ندارد. صادرات کالا و خدمات به موجب قانون مصوب ۶ آذر ۱۳۷۹ از پرداخت عوارض معاف است. از این رو هیچ یک از وزارتخانه ها، سازمان ها، نهادها، دستگاه های اجرایی، شهرداری ها و شوراهای محلی مجاز به اخذ عوارض نیستند.

 

تاسیس کارخانه ضدیخ با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

تعیین دقیق سرمایه لازم برای احداث این کارخانه، در طرح توجیهی تولید ضدیخ با تمام جزئیات تشریح می شود. امروزه شرکت های تولیدی سهم قابل توجهی در اقتصاد کشور دارند. برای اشتغال در این زمینه مهارت و پشتکار قوی لازم است. طبیعتا داشتن سرمایه کافی در این زمینه می تواند بسیار کمک کننده باشد.

تصور تولید بدون بودجه و سرمایه کافی غیرممکن است. اگر پول کافی برای راه اندازی خط تولید ضدیخ ندارید، می توانید از استراتژی های کمکی استفاده کنید. این استراتژی ها عبارتند از: جذب سرمایه گذار برای احداث کارخانه، دریافت وام و تسهیلات بانکی.

طرح توجیهی تولید ضدیخ - استارت وی

هزینه های تاسیس کارخانه ضدیخ

برآورد هزینه های خط تولید ضدیخ در طرح توجیهی تولید ضدیخ، شامل هزینه های ثابت و متغیر می باشد. چنین شرکتی نیاز به خرید تجهیزات، پرداخت هزینه محوطه سازی، سرویس و نگهداری ماشین آلات و خرید مواد اولیه دارد. ضمن این که برای تولید این محصول به افراد متخصص و ماهر نیاز دارید.

با توجه به تغییرات و نوسانات بازار، هزینه ها به صورت ثابت تعیین نمی شوند. البته در طرح توجیهی تولید ضدیخ، هزینه های هر جزء با توجه به جدیدترین تغییرات و نوسانات بازار به طور جداگانه مشخص می شوند. شما به کمک این طرح درک روشنی از هزینه ها و نیازهای مالی هر بخش خواهید داشت. بدین ترتیب می توانید خط تولید را با خیال راحت باز کنید.

بازار فروش محصولات تولید شده

بازار فروش این محصول در گرو عوامل مختلفی قرار داشته و خوشبختانه روز به روز در حال رشد است. یکی از این عوامل، نرخ رشد بازار خودرو می باشد. بازار خودرو نه تنها در ایران، بلکه در جهان جایگاه ویژه ای دارد. این بخش بیشترین سهم درآمد را در بازارهای جهانی داشته و در حال گسترش است. از طرفی نوسانات ارز، افراد را به سمت خرید تولیدات داخلی متمایل می کند. برندهای داخلی نیز با حفظ کیفیت، توانسته اند بازار را به خوبی در دست بگیرند.

 

مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری

مراحل اخذ پروانه بهره برداری در طرح توجیهی تولید ضدیخ عبارتند از:

 • ثبت نام در سامانه
 • ثبت تقاضا و اطلاعات و تکمیل پرسشنامه در سامانه بهین یاب
 • بررسی تقاضای متقاضی توسط سازمان
 • بازدید کارشناس مربوطه از واحد تولیدی
 • استعلام از سازمان های ذیربط
 • صدور پروانه بهره برداری

وام و تسهیلات بانکی

بانک ها وام ها و تسهیلات متعددی برای بهبود رونق اقتصادی و تولیدی ارائه می دهند. شرکت های نوپا فرصت های بسیاری برای دریافت این تسهیلات دارند. به کمک این تسهیلات می توانید راحت تر کارخانه خود را احداث کنید. ما در طرح توجیهی تولید ضدیخ تمامی فرصت ها و شرایط آنها برای دریافت تسهیلات را توضیح می دهیم. به طور کلی برای دریافت یک وام احداث کسب و کار باید مراحل زیر را طی کنید.

 • اقدام برای دریافت وام به یکی از شعب بانک (به صورت کتبی و شامل ارائه طرح)
 • تهیه گزارش طرح توجیهی متقاضی از شرکت های مهندسی
 • پذیرش و تحویل مدارک لازم به شعبه بانک
 • بررسی و تایید پرداخت وام
 • انعقاد قرارداد وام
 • ارائه گزارش پیشرفت پروژه توسط مهندس مشاور به بانک
 • بازپرداخت وام متناسب با پیشرفت پروژه در صورت قبولی گزارش

 

ارزیابی سودآوری تاسیس کارخانه ضدیخ

بازار فروش و تقاضای ضدیخ، میزان سود حاصل از خط تولید آن را تعیین می کنند. یکی از مواردی که وسایل نقلیه به آن نیاز دارند، ضدیخ است. از این رو اگر با استاندارد بالا تولید شود، بدون شک تقاضای بالای نیز خواهد داشت. تقاضا منجر به گسترش خط تولید شده و در نتیجه سود را افزایش می دهد.

در طرح توجیهی تولید ضدیخ تخمین سود شرکت در ماه های اول با توجه به شرایط موجود، ارائه می شود. سود شما بخشی از درآمد خالص ماهانه شماست که پس از پوشش هزینه های اولیه و منابع انسانی باقی می ماند. در ابتدای خط تولید، مطلقا هیچ راهی برای دانستن میزان سود وجود ندارد.

طرح توجیهی تولید ضد یخ - استارت وی

مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه ضدیخ

 • منبع ذخیره مونو اتیلن گلیکول
 • خط لوله مسیر بین مخزن ذخیره و مخزن اختلاط از جنس فولاد یا پلی اتیلن
 • یک پمپ سانتریفیوژ با پره و شافت فولادی به ظرفیت آبدهی ۵ متر مکعب در ساعت
 • مخزن اختلاط
 • مخزن ذخیره ضدیخ
 • ماشین پرکن
 • ماشین در بندی
 • منبع ذخیره آب سختی گیری شده

 

آیا تاسیس کارخانه ضدیخ از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

جنبه اقتصادی هر کسب و کاری یکی از حیاتی ترین جنبه های آن است. در واقع قبل از شروع فعالیت، باید در مورد بازار کار و سطح نیازهای افراد تحقیق کنید. همچنین باید به موقعیت خود نسبت به رقبا توجه نمایید. در آغاز کار شما باید تفاوت های محسوسی در محصولات خود نسبت به رقبا نشان دهید.

کیفیت نهایی محصول به بازار فروش و جایگاه منحصر به فرد کارخانه ضدیخ در بین رقبا در چنین شرایطی کمک می کند. در طرح توجیهی تولید ضدیخ به طور واضح بخش اقتصادی این زمینه را توضیح می دهیم.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

هیچگاه نمی توان جنبه های مختلف یک کسب و کار را به طور کلی و نسبت به نوع آن بررسی کرد. برای مثال، نمی توان برای تمامی کارخانه های تولید ضدیخ، یک برنامه ثابت برای رشد نوشت. از این رو داشتن یک طرح توجیهی اختصاصی، برای هر کسب و کار تازه تاسیسی لازم است. ما در مجموعه خود با بهره مندی از کارشناسان متعدد، طرح توجیهی تولید ضدیخ را نسبت به شرایط شما تهیه می کنیم.

این طرح اختصاصی، کاملا نسبت به موقعیت شما آماده شده و به طور دقیق جنبه های مختلف تولید، بازاریابی، احداث، درآمدزایی، سرمایه گذاری و غیره را بررسی می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت ما مراجعه کنید.

4.1/5 - (28 امتیاز)