طرح توجیهی تولید پوشک بچه 🌟سال1401(جهت اخذ وام+مجوز)

طرح توجیهی تولید پوشک بچه - استارت وی

طرح توجیهی تولید پوشک بچه 🌟سال1401(جهت اخذ وام+مجوز)

4.7/5 - (4 امتیاز)

پوشک بچه عنوان عامی است که به طور کلی برای انواع محصولات بهداشتی پیشگیری کننده از نفوذ ترشحات بدن به کار می رود. در ساخت پوشک بچه معمولاً از الیاف و خمیر پالپ استفاده می شود. تا چندی پیش در کشور ایران امکان تولید پوشک بچه در داخل وجود نداشت. تحریم هایی که بر علیه کشور در سال های پیش اعمال شد، موجب افزایش قیمت پوشک بچه تا چندین برابر گردید. خوشبختانه در حال حاضر، فناوری تولید این محصول در داخل کشور موجود است و ایران از جمله صادرکنندگان پوشک بچه به کشورهای خارجی به شمار می رود. در طرح توجیهی تولید پوشک بچه به بررسی مالی و اقتصادی این طرح می پردازیم.

 

چرا باید کارخانه تولید پوشک بچه را راه اندازی کنیم؟

در طرح توجیهی تولید پوشک بچه دلایل توجیهی برای راه اندازی خط پوشک بچه را مورد بررسی قرار می دهیم. به طور کلی همانطور که اشاره شد با توجه به تحریم های موجود، واردات انواع پوشک بچه با مشکل مواجه است. از همین رو تولید پوشک بچه در داخل به عنوان یک فعالیت اقتصادی مفید و ابزاری برای کاهش و رفع آثار تحریم های اقتصادی می باشد. علاوه بر این برای راه اندازی با توجه به این که برای مدیریت و کنترل خط تولید پوشک بچه به نیروی کار ماهر و نیمه ماهر نیاز است، تاسیس این کارخانه می تواند به اشتغال زایی منتهی گردد.

 

تاسیس کارخانه تولید پوشک بچه با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

میزان حداقل سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه تولید پوشک بچه با توجه به مولفه های گوناگونی از قبیل مجوزهای مورد نیاز، ظرفیت خط تولید و … متفاوت است. به طور کلی برای راه اندازی یک خط تولید پوشاک بچه با ظرفیت یک تن در روز می بایست حداقل 40 تا 70 میلیارد تومان سرمایه اولیه در دسترس داشت. با توجه به تحریم بودن ایران در زمینه تولید لوازم بهداشتی مثل پوشک بچه، وام ها و تسهیلات مالی گوناگونی از طرف دولت و بخش خصوصی برای راه اندازی خط تولید پوشک بچه اعطاء می گردد.

 

هزینه های تاسیس کارخانه تولید پوشک بچه

برخی از مهمترین هزینه های لازم برای تاسیس کارخانه تولید پوشک بچه از قرار زیر است:

 • هزینه های لازم برای دریافت مجوزهای کسب و کار از قبیل مجوز تولید محصولات بهداشتی و … .
 • هزینه های مربوط به راه اندازی مکانی با کاربری صنعتی و مساحت مورد نیاز
 • هزینه های مربوط به تامین پالپ و مواد اولیه تولید
 • هزینه های مربوط به حقوق و درآمد نیروی انسانی مورد نیاز
 • هزینه های مربوط به بسته بندی و فروش
 • هزینه های مربوط به عوارض دولتی و مالیات بر تولید

 

ارزیابی سودآوری تاسیس کارخانه تولید پوشک بچه

از نظر طرح توجیهی کارخانه تولید پوشک بچه تاسیس این کارخانه به دلایل متعددی به عنوان یک رفتار اقتصادی سودمند به شمار می رود. نخست این که با توجه به هزینه های خط تولید، قیمت تمام شده محصولات برای تولید کننده بسیار مناسب است. دلیل دیگر این که همواره حمایت های دولتی متعددی برای تولیدکنندگان محصولات بهداشتی مثل پوشک بچه وجود دارد. محصولات تولید شده در کارخانه پوشک بچه به بازارهای داخلی و خارجی متنوعی وارد شده و در داروخانه ها و فروشگاه ها عرضه می شود. در صورتی مدیریت درست واحد تولید، کارخانه تولید پوشک بچه در طول مدت زمان کوتاهی سودآوری مناسبی را برای مالکین به ارمغان خواهد آورد.

پیشنهاد به مطالعه:  طرح توجیهی غذای حیوانات خانگی {سگ و گربه}🌟سال1401(PDF+WORD)

 

مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه تولید پوشک بچه

برخی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه تولید پوشک بچه از قرار زیر است:

 • دستگاه روتر حلاجی؛ خمیر پالپ مایع اولیه تولید پوشک در این دستگاه حلاجی می شود.
 • تجهیزات گاید های هدایت کننده که برای حمل خمیر اولیه از آن استفاده می شود.
 • دستگاه پرس حرارتی برای چسباندن بخش های مختلف پوشک به هم
 • تیغه های مخصوص برای درآوردن پوشک بچه به سایزها و اندازه های مختلف
 • تجهیزات مورد نیاز برای چاپ و بسته بندی

 

آیا تاسیس کارخانه تولید پوشک بچه از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

از لحاظ اقتصادی تاسیس کارخانه تولید پوشک بچه به افزایش تولید در زمینه این محصول بهداشتی کلیدی می انجامد. از سوی دیگر هرچه کارخانه تولید پوشک بیشتری تاسیس و راه اندازی شود، میزان نیروی انسانی ماهر و نیمه ماهر مورد نیاز نیز بیشتر خواهد بود. بنابراین از لحاظ اقتصادی مطابق با طرح توجیهی تولید پوشک بچه تاسیس این کارخانه نه تنها از نظر اقتصادی توجیه پذیر است، بلکه به عنوان یکی از فعالیت های اقتصادی سودمند برای فرد و جامعه شناخته می شود.

 

اقدام در پرتوی طرح توجیهی

طرح توجیهی تولید پوشک بچه به عنوان یک طرح هدایت گر مالک کسب و کار را از ابتدای راه اندازی کسب و کار و دریافت مجوزهای لازم تا پایان فروش رسیدن به سود راهنمایی می کند. مالک کسب و کار با تنظیم طرح توجیهی اطلاعات زیادی در زمینه روش های تولید، تجهیزات مورد استفاده در تولید، سرمایه اولیه، میزان سود قابل پیش بینی، حقوق و درآمدهای نیروی کار و … بدست می آورد. طرح توجیهی همچنین دربردارنده تحلیل و ارزیابی دقیقی در زمینه دلایل مختلف راه اندازی کسب و کار می باشد.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

امروزه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای اعطای وام و سایر تسهیلات مالی در زمینه حمایت از تولید محصولات بهداشتی، طرح توجیهی کارخانه تولید پوشک بچه را مطالبه می نمایند. در این صورت مالک برای دریافت تسهیلات مورد نظر می بایست طرح توجیهی کارخانه را به بانک یا موسسه اعتباری مزبور تقدیم نماید. برای سفارش طرح توجیهی تولید پوشک بچه و سایر طرح های توجیهی اختصاصی می توانید با مجموعه استارت وی در تماس باشید. استارت وی با حضور بهترین مشاورین و کارشناسان در زمینه نگارش طرح های توجیهی، آماده ارائه انواع طرح توجیهی اختصاصی می باشد.

از ترسهات عبور کن
وقتی میخوای یه کسب و کاری راه بندازی، حتی بعد از بررسی دقیق، بازهم موقع اقدام که میرسه، سروکله ترس پیدا میشه و مغز شروع میکنه به قصه بافی، بدترین سناریوهای شکست و ناکامی و همه راه هایی که شاید تلاشت به نتیجه نرسه! اگه همه پولامو از دست بدم چی!؟؟ اگه بازنده شدم چی!؟؟ اگه کسی از طرحم استقبال نکنه چی!؟؟ اگه نتونم!؟؟ اگه نشه!؟؟ و …
در جواب همه سیاه نمایی ها میشه پرسید؛ پس همه احتمالات دیگه چی؟؟؟ اگه بترکونه چی؟؟؟ اینکه بهترین و مهمترین اقدام زندگیم بشه چی؟؟؟ اینکه زندگیم رو از این رو به اون رو کنه چی؟؟؟ اینکه یکی از بهترین های حوزه کاری خودم بشم چی؟؟؟ اینکه زنجیره فقر و نداری برای چندین نسل بعد از خودم از بین بره چی؟؟؟ اینکه خودم و خانواده ام برای همیشه در رفاه و آرامش باشیم چی؟؟؟ اینکه اسمت به نیکی و به فراوانی یاد بشه چی؟؟؟ و …
بحث خوشبینی کورکورانه نیست، بحث برقراری تعادله بین انتظار برای نتایج مثبت و منفی و بحث اینه که اگه تو آگاهانه ورود نکنی، ذهنت فقط به نتایج منفی می پردازه و به همین خاطره که خیلی هامون همون اول مسیر منصرف میشیم و هیچ اقدامی نمی کنیم.
سفارش طرح توجیهی اختصاصی - استارت وی 📲09303217722 برای تماس کلیک کنید📲