طرح توجیهی کارخانه تزریق پلاستیک 🌟(مشاوره وام+مجوز)

طرح توجیهی کارخانه تزریق پلاستیک - استارت وی

امروزه از تزریق پلاستیک برای ساخت محصولات گوناگونی مثل ظروف، انواع اسباب بازی و … استفاده می شود. برای نخستین بار در سال 1867 از تزریق پلاستیک برای ساخت توپ بیلیارد استفاده شده. مزیت اصلی دستگاه تزریق پلاستیک این است که با استفاده از آن می توان در مدت زمان اندک قطعه هایی در اشکال مختلف تولید نمود. در این فرایند مواد اولیه پلاستیک از قبیل پلی پروپیلن، پلی کربنات، پلی آمید و پلی استایرن در دمای بالا به شکل خمیر تبدیل شده و با تزریق در قالب های خاصی انواع محصولات پلاستیکی ساخته می شود.
طرح توجیهی کارخانه تزریق پلاستیک برای دریافت وام و اخذ مجوز الزامی می باشد.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

طرح توجیهی کارخانه تزریق پلاستیک - استارت وی 

 

چرا باید کارخانه تزریق پلاستیک را راه اندازی کنیم؟

با راه اندازی کارخانه تزریق پلاستیک، می توان گستره متنوعی از محصولات پلاستیکی را تولید نمود. محصولات تولید شده در کارخانه تزریق پلاستیک معمولاً به قیمت بسیار بیشتر از هزینه های تولید به فروش می رسند. از جمله دیگر دلایل توجیهی برای تاسیس کارخانه تزریق پلاستیک می توان به سهولت تولید، حمل و نقل و فروش محصولاتی اشاره کرد که در نتیجه تزریق پلاستیک تولید می شوند. همچنین با توجه به این که دستگاه تزریق پلاستیک مانند دستگاه چاپ عمل می کند، امکان ساخت محصولات مبتکرانه و متنوعی را برای مالک کسب و کار فراهم می سازد.

 

تاسیس کارخانه تزریق پلاستیک با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

در طرح توجیهی کارخانه تزریق پلاستیک برخی از موضوعات مهم و موثر از قبیل در راه اندازی این کسب و کار از قبیل حداقل سرمایه اولیه مورد نیاز را مورد بررسی قرار می دهیم. حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه تزریق پلاستیک با توجه به مولفه های گوناگونی از قبیل قیمت مواد اولیه، ظرفیت خط تولید و … متفاوت است. به طور کلی برای خرید تجهیزات و راه اندازی خط تزریق پلاستیک با ظرفیت تولید یک تن در روز حداقل می بایست سرمایه اولیه از 30 میلیارد تومان تا 50 میلیارد تومان در دسترس داشت.

 

هزینه های تاسیس کارخانه تزریق پلاستیک

برخی از مهمترین هزینه های مورد نیاز برای تاسیس کارخانه تزریق پلاستیک عبارت از موارد زیر است:

 • هزینه های مربوط برای خرید و نصب تجهیزات مورد نیاز از قبیل دستگاه تزریق پلاستیک و … .
 • هزینه های مربوط به اخذ مجوزهای مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه تزریق پلاستیک
 • هزینه های مربوط به فراهم آوردن مکانی با کاربری صنعتی و مساحت کافی جهت نصب و راه اندازی تجهیزات خط تزریق پلاستیک
 • هزینه های مربوط به بسته بندی و فروش
 • هزینه های مربوط به مالیات ها و عوارض دولتی

طرح توجیهی تزریق پلاستیک - استارت وی

ارزیابی سود و زیان تاسیس کارخانه تزریق پلاستیک

همانطور که اشاره شد قیمت تمام شده محصولات پلاستیکی تولید شده در کارخانه تزریق پلاستیک نسبت به هزینه های تولید و مواد اولیه بسیار بیشتر است. همچنین با تاسیس و راه اندازی کارخانه تزریق پلاستیک طرح های متنوع و مبتکرانه ای را می توان تولید کرد و در واقع می توان برند خاص مربوط به خود را در تولید اجناس پلاستیکی داشت. همچنین محصولات تولید شده در کارخانه تزریق پلاستیک به عنوان محصولات زیربنایی برای تولید سایر کالاها مورد استفاده قرار می گیرد. به عبارت دیگر تاسیس کارخانه تزریق پلاستیک از جمله صنایع مادر به شمار می رود. بدون تردید در صورت مدیریت درست منابع تولید، سود کارخانه تزریق پلاستیک در بلند مدت قابل توجه خواهد بود.

 

مهمترین تجهیزات مورد استفاده برای تاسیس کارخانه تزریق پلاستیک

مطابق با طرح توجیهی کارخانه تزریق پلاستیک برخی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز در این صنعت از قرار زیر است:

 • ماشین تزریق پلاستیک
 • قالب تزریق پلاستیک
 • مواد اولیه برای تزریق پلاستیک
 • سیستم تخلیه گاز و خنک کاری
 • دستگاه مکش پلیمر
 • دستگاه بسته بندی و چاپ

 

آیا تاسیس کارخانه تزریق پلاستیک از نظر اقتصادی قابل توجیه است؟

با توجه به رشد دانش و فناوری های تزریق پلاستیک، امروزه با تاسیس کارخانجات تزریق پلاستیک می توان در مدت زمان بسیار اندکی انواع گوناگون محصولات پلاستیکی را تولید کرد. بدون تردید با توجه به دامنه انتخاب گسترده ای که برای مدیران کارخانه تزریق پلاستیک وجود دارد، از نظر اقتصادی به عنوان یک فعالیت سودمند به شمار می رود. 

 

آثار مثبت داشتن طرح توجیهی

طرح توجیهی کارخانه تزریق پلاستیک به عنوان یک طرح هدایت گر، مدیران این کسب و کار را از نخستین لحظات تاسیس کارخانه تزریق پلاستیک تا فروش محصولات و رسیدن به سود راهنمایی می کند. بنابراین برنامه ریزی و هدف گذاری در مورد راه اندازی خط تزریق پلاستیک با استفاده از طرح توجیهی انجام می شود. در طرح توجیهی کارخانه تزریق پلاستیک برخی از مهمترین مولفه های تاثیرگذار در راه اندازی این کسب و کار صنعتی را مورد بررسی قرار دادیم. برخی از مهمترین موضوعات قابل بررسی در طرح توجیهی کارخانه تزریق پلاستیک عبارت از موارد زیر است:

 • مجوزهای لازم برای راه اندازی کسب و کار
 • هزینه های تولید
 • سرمایه اولیه
 • تجهیزات مورد نیاز
 • نیروی انسانی ماهر و نیمه ماهر مورد نیاز و حقوق و مزایا آنان
 • بازارهای موجود برای فروش محصولات
 • مالیات ها و عوارض قابل پرداخت به دولت
 • سود قابل پیش بینی و نقطه بازگشت سرمایه

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

امروزه بسیاری از بانک ها و موسسات اعتباری برای راه اندازی کارخانه تزریق پلاستیک وام و سایر تسهیلات مالی را اعطا می کنند. اغلب برای دریافت وام و سایر تسهیلات مالی، نهاد مزبور از متقاضی وام طرح توجیهی کارخانه تزریق پلاستیک را مطالبه می کند. برای نگارش و تنظیم طرح توجیهی کارخانه تزریق پلاستیک و سایر طرح های توجیهی می توانید با موسسه استارت وی در تماس باشید. این موسسه با عضویت بهترین کارشناسان کسب و کار، آماده ارائه انواع طرح های توجیهی اختصاصی می باشد. برای ارتباط با کارشناسان همین حالا تماس بگیرید.

5/5 - (5 امتیاز)