طرح توجیهی اوره (فرمالدئید و تولید کود اوره) و آمونیاک

طرح توجیهی تولید اوره و آمونیاک

طرح توجیهی اوره (فرمالدئید و تولید کود اوره) و آمونیاک

5/5 - (1 امتیاز)
طرح توجیهی

طرح توجیهی تولید آمونیاک و تولید رزین و چسب اوره فرمالدئید و تولید کود اوره با استفاده از نرم افزار مالی کامفار 3 نوشته می شود. کلیه مباحث مالی پروژه از جمله هزینه ها و درآمد حاصل از تولید در بسته توجیهی اقتصادی و امکان سنجی گنجانده می شود.

امروزه پتروشیمی ها نقش بسزایی در ارز آوری کشورها و منافع استراتژیک دارند. از این رو پتروشیمی ها بعنوان پیشگامان اقتصادی برخی کشورها شناخته شده اند.

طرح توجیهی اقتصادی اوره و آمونیاک

چرا ایران برای تولید اوره و آمونیاک مناسب است؟ قیمت مناسب گاز و موقعیت استراتژیک ما در خاورمیانه، ایران را در شمار بهترین تولیدکنندگان اوره و آمونیاک قرار داده است. بازار فروش آمونیاک و اوره تولید شده در ایران به سه عامل مهم یعنی نوع محصولات تولیدی، کیفیت عالی و قیمت مناسب وابسته است. از سه عامل نامبرده، قیمت مناسب مهمترین و تأثیرگذار ترین مولفه در رقابت های پیش رو می باشد.

هزینه تولید هر تن اوره و آمونیاک

ایران پس از عربستان دومین کشور تولیدکننده اوره و آمونیاک از لحاظ جذابیت قیمت است. مطابق آمار، هزینه تولید هر تن اوره در کشورمان حدود 95 دلار می باشد و در عربستان سعودی حدود 90 دلار هزینه دارد. چین و هند حدود 170 دلار برای هر تن اوره هزینه می کنند. این شرایط ویژه برای دو کشور عربستان و ایران، بعنوان رهبران این صنعت باعث شده است تا بتوانند با تولیدات خود ارز آوری بالایی را داشته باشند.
با توجه به شرایط فوق می توان گفت طرح توجیهی اقتصادی تولید اوره و آمونیاک در ایران ریسک ورود پایین و سود سرشار دلاری و ریالی بهمراه خواهد داشت.

مزیت نسبی ایران به عربستان بعنوان یک رقیب این است که گاز(خوراک تولید اوره و آمونیاک) تولید شده در ایران ارزانتر از عربستان است.

وضعیت تولید و صادرات اوره

تولیدات داخلی کشور حدود 12.5 میلیون تن می باشد که حدود 2.5 میلیون تن برای مصارف داخلی و خوراک صنایع پایین دستی و حدود 10 میلیون تن هم به خارج از کشور صادر می شود.

پنج پتروشیمی بزرگ تولید کننده اوره در ایران پردیس، شیراز، رازی، کرمانشاه و خراسان هستند که به جز پتروشیمی رازی مابقی در بورس فعال هستند.

وضعیت تولید اوره در ایران

آینده بازار تولید اوره و آمونیاک

همراه با افزایش جمعیت کره زمین، تقاضا برای محصولات کشاورزی نیز افزایش می باشدوبافزایش تولیدات محصولات کشاورزی تقاضا برای کود شیمیایی نیز افزایش می یابد. رابطه ای مستقیم بین تولید اوره و تولیدات کشاورزی وجود دارد.
فاکتور دیگری که بر لزوم افزایش تولید اوره اثرگذار خواهد بود، رویکرد کشور چین نسبت به پتروشیمی های آن مبنی بر توقف استفاده از گاز زغال سنگ(به جهت آلودگی محیط زیست) برای تولید اوره است.
مسئله مهم دیگری که باعث افزایش قیمت این محصولات خواهد شد، وجود بیماری کروناست. با ورود کرونا معادلات جهانی متزلزل شد و صنایع بسیاری رو به تعطیلی رفتند. اما با مشاهده روند قیمت اوره طی این مدت می بینیم که کاهش چندانی نداشت و اگر 2 سال اخیر را بررسی کنیم، میبینم که حدود 2 برابر از قیمت کف بازار فراتر رفته است.
براساس پیش بینی ها، قیمت نهایی این محصول در 2 سال آینده حدود 5 برابر افزایش خواهد یافت.

پیشنهاد به مطالعه:  طرح تولید ظروف یکبار مصرف (گیاهی،کاغذی،پلاستیکی و آلومینیومی)

قیمت اوره متأثر از چیست؟

طبق بررسی های انجام شده نرخ اوره متأثر از قیمت جهانی ذغال سنگ، نفت و گاز است.

تغییرات قیمت اوره

کلام آخر

همه آمارها نشان از روند رو به رشد این صنعت را نشان می دهد و بنظر می رسد سرمایه گذاری در این زمینه می تواند سودآوری بالایی داشته باشد.

اما برای اینکه بتوانید با خیال آسوده تری در این راه قدم بردارید بهتر است برای تولیداتی همچون اوره و آمونیاک ، اوره فرمالدئید و تولید کود اوره طرح توجیهی اقتصادی برای آن نوشته شود تا کلیه آمار و ارقام از جمله میزان سرمایه مورد نیاز، میزان هزینه ها، میزان درآمد، وضعیت اشتغالزایی، میزان سود آوری، نرخ بازگشت سرمایه و … را اطلاع یابید.

ما در طرح توجیهی اوره (تولید رزین و چسب اوره فرمالدئید و کود اوره) و آمونیاک میزان اقتصادی بودن و امکان سنجی ساخت کارخانه و تولیدات را با نرم افزار مالی کامفار 3 بررسی کرده و نتیجه بررسی های خود را در قالب یک بسته کامل به شما تقدیم خواهیم کرد.

دانلود برخی از پروژه های انجام شده توسط ما

با ما در ارتباط باشید…

 

با استفاده از طرح توجیهی می توانید کلیه هزینه ها و درامدهای این کسب و کار را برآورد کنید

 

از ترسهات عبور کن
وقتی میخوای یه کسب و کاری راه بندازی، حتی بعد از بررسی دقیق، بازهم موقع اقدام که میرسه، سروکله ترس پیدا میشه و مغز شروع میکنه به قصه بافی، بدترین سناریوهای شکست و ناکامی و همه راه هایی که شاید تلاشت به نتیجه نرسه! اگه همه پولامو از دست بدم چی!؟؟ اگه بازنده شدم چی!؟؟ اگه کسی از طرحم استقبال نکنه چی!؟؟ اگه نتونم!؟؟ اگه نشه!؟؟ و …
در جواب همه سیاه نمایی ها میشه پرسید؛ پس همه احتمالات دیگه چی؟؟؟ اگه بترکونه چی؟؟؟ اینکه بهترین و مهمترین اقدام زندگیم بشه چی؟؟؟ اینکه زندگیم رو از این رو به اون رو کنه چی؟؟؟ اینکه یکی از بهترین های حوزه کاری خودم بشم چی؟؟؟ اینکه زنجیره فقر و نداری برای چندین نسل بعد از خودم از بین بره چی؟؟؟ اینکه خودم و خانواده ام برای همیشه در رفاه و آرامش باشیم چی؟؟؟ اینکه اسمت به نیکی و به فراوانی یاد بشه چی؟؟؟ و …
بحث خوشبینی کورکورانه نیست، بحث برقراری تعادله بین انتظار برای نتایج مثبت و منفی و بحث اینه که اگه تو آگاهانه ورود نکنی، ذهنت فقط به نتایج منفی می پردازه و به همین خاطره که خیلی هامون همون اول مسیر منصرف میشیم و هیچ اقدامی نمی کنیم.

استارت وی

سفارش طرح توجیهی اختصاصی
02191306924 

09303217722

ساعات پاسخگویی: 8 صبح تا 10 شب