طرح توجیهی گلخانه خیار 🌟 (pdf و word)

طرح توجیهی تولید خیار

آنچه می خوانید...

مقاله طرح توجیهی گلخانه خیار به بررسی و برآوردهای مالی و اقتصادی این پروژه می‌پردازد. هدف از اجرای این طرح، راه‌اندازی یک گلخانه به‌صورت هیدروپونیک به‌منظور پرورش خیار گلخانه‌ای است. با تهیه این طرح می‌توانید همه موارد و فاکتورهای لازم جهت احداث گلخانه خیار را در دسترس داشته باشید. فاکتورهای مهمی که در این طرح بررسی‌شده‌اند شامل: هزینه احداث گلخانه خیار، درآمد گلخانه، هزینه ساخت گلخانه و خرید تجهیزات و خرید نشا، سود گلخانه خیار و… است.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

تمامی این اطلاعات توسط کارشناسان و اساتید مجرب و متخصص تهیه  گردآوری شده است. همین حالا این طرح توجیهی را با قیمت و کیفیت مناسب از ما سفارش دهید و دغدغه‌های حین راه‌اندازی کار خود را برطرف کنید.

 

چرا نیاز به استفاده از طرح توجیهی داریم؟

طرح توجیهی یک روش مفید جهت بررسی و ارزیابی عملی و مطلوب بودن یک پروژه است. به‌طورکلی هدف اصلی این طرح تأیید و بررسی پروژه از لحاظ اقتصادی و همچنین ممکن بودن آن است. طرح توجیهی یک پروسه چندمرحله‌ای است و به بررسی میزان پتانسیل توسعه پروژه، ویژگی‌های کلیدی فنی و اقتصادی آن و آنالیز فرضیه‌ها می‌پردازد.

این طرح هنگامی که اجرای پروژه ممکن باشد و مفاهیم آن مناسب و مشخص شده باشد، اجرا می‌شود. برای مثال در طرح توجیهی گلخانه خیار هر فردی قادر است با مفهوم پایه آشنا شود و طرح هم کاملاً قابل‌اجرا است؛ بنابراین برای اجرا و انجام آن هیچ‌گونه مشکلی وجود نخواهد داشت.

طرح توجیهی سفارشی برای دریافت وام و محوز

 انجام اصولی و صحیح طرح توجیهی در اکثر مواقع منجر به نتیجه‌بخشی پروژه خواهد شد. اما هر طرحی برای خرید مناسب نیست، شما باید از سایت‌های معتبری نظیر سایت ما این طرح‌ها را تهیه کنید. برای اجرای این نوع طرح‌ها به مطالعه امکان‌سنجی و بررسی جنبه‌های مختلف پروژه نیاز است که ممکن است در بسیاری از مراکز و سایت‌ها نادیده گرفته شود. موفقیت پروژه به فرضیات و تصمیمات تدوین شده در طرح توجیهی و توانایی و توانمندی تیم اجرایی وابسته است.

چنانچه طرح توجیهی نامناسب باشد، حتی اگر اجرای پروژه خوب پیش رود، بازهم نمی‌تواند نتیجه‌ای مشابه پروژه‌ای با طرح توجیهی صحیح و دقیق به فرد ارائه دهد؛ لذا تهیه یک طرح خوب بسیار مهم‌تر است اجرای خوب و دقیق آن است. توجه داشته باشید که در طول فرایند، می‌توان از گزینه‌های جایگزین هم‌جهت تصمیم‌گیری و توسعه پروژه استفاده کرد.

کسی که قرار است طرح توجیهی ایجاد کند باید کارشناس و باتجربه باشد و به نرم‌افزارهای مالی و طرح نویسی مسلط باشد. داشتن اطلاعات بروز درباره طرح و تعهد کاری و مطلع بودن از قیمت‌ها و هزینه‌ها هم ضروری است. خوشبختانه تمامی اینها جزء ویژگی‌های تیم ما است. پس همین حالا با خیال راحت طرح توجیهی گلخانه خیار را تهیه کنید.

مراحل و کاربرد طرح توجیهی

خرید طرح‌های توجیهی معمولاً برای دریافت وام و مجوز یا گرفتن زمین از منابع طبیعی یا استفاده علمی و مطالعه مالی یک طرح یا آگاهی از میزان درصد سود و سرمایه کاربرد دارد. طرح توجیهی راه‌اندازی گلخانه خیار شامل چند مرحله اصلی است. زمانی که کسب‌وکار خود را تازه آغاز کرده‌اید و قصد رونق آن را دارید یا قصد جذب سرمایه‌گذار مناسبی را دارید، لازم است از طرح‌های توجیهی استفاده کنید.

هر مرحله برای مالک پروژه ارزش ایجاد می‌کند. بعد از آنکه اطلاعات در حوزه راه‌اندازی گلخانه خیار جمع‌آوری شد، برای اجرای طرح باید از مراحل مهم زیر عبور کرد.

  1. در مرحله اول لازم است به شرح اثربخشی فنی و اقتصادی پروژه پرداخته شود. مطالعه در این زمینه بسیار مؤثر خواهد بود.
  2. پس از آن پروژه شما نیازمند تدوین و تهیه پیکربندی است و باید عواملی همچون سرمایه‌گذاری و قلمرو پروژه، کیفیت، هزینه و زمان لازم برای اجرای پروژه راه‌اندازی گلخانه خیار در نظر گرفته شود.
  3. چنانچه توصیف طرح توجیهی بهینه باشد، می‌توان مطمئن شد که پروژه کارآمد و بهره‌ور است و سرمایه و نیروی انسانی مورداستفاده در پروژه مناسب است.
  4. بعدازاین در مرحله بعدی باید خطر و ریسک طرح را مشخص کرد و میزان عدم اطمینان مربوط به آن را در نظر گرفت. استراتژی‌های زیادی برای کاهش ریسک پروژه در طرح توجیهی راه‌اندازی گلخانه خیار وجود دارند.
  5. در مرحله بعدی برنامه‌ریزی مراحل اجرایی طرح و تهیه برنامه پایه، کنترل، نظارت و گزارش‌دهی اجرای پروژه و اجرای طرح مدیریتی در عملیات الزامی است.
  6. مجموعه ما پیوسته تلاش می‌کند تا بر اساس بودجه مشتری و زمان موردنظر او برای توسعه پروژه برنامه‌ریزی کند.
  7. در نهایت با ارائه یک گزارش جامع حاوی توصیه‌های لازم جهت ادامه سرمایه‌گذاری یا توقف آن تصمیم‌گیری می‌شود.

 

براورد هزینه ها در طرح توجیهی

تمامی هزینه‌ها و درآمدها و توجیه‌پذیری و سود و زیان‌بخش مالی طرح نام دارد. در طرح توجیهی گلخانه خیار همانند هر طرح توجیهی دیگری ابتدا هزینه‌های لازم برای اجرا از ابتدا تا انتها اعم از هزینه خرید ماشین‌آلات موردنیاز، هزینه‌های سرمایه‌ای، هزینه‌های تولید سالیانه، هزینه استهلاک، هزینه ثابت، هزینه تعمیرات و نگهداری، هزینه قبل از بهره‌برداری، هزینه ساخت‌وساز و راه‌اندازی و… برآورد و محاسبه می‌شود و سود طرح و میزان بازدهی آن نیز ارزیابی می‌شود.

در طرح توجیهی خیار گلخانه‌ای ازآنجایی‌که این محصول کیفیت بالایی دارد، می‌توان روی صادرات و ارزآوری طرح آن هم حسابی جدا باز کرد. برای این منظور لازم است از گلخانه‌های بزرگ استفاده کرد. گلخانه‌های کوچک و غیرصنعتی، نقش مهمی در صادرات محصولات صیفی ندارند، اما در کل هزینه راه‌اندازی آنها کمتر است.

طرح توجیهی گلخانه خیار در مقیاس کوچک

خیار یکی از صیفی جات پرمصرف و عالی جهت کاشت در محیط گلخانه است که سرعت رشد بالایی دارد معمولاً خیار را به دو سرعت نشاء و یا بذر پرورش می‌دهند، در این میان کشت با بذر مقرون‌به‌صرفه‌تر است. از آنجا که محصولات گلخانه ای به فضای زیادی برای رشد نیاز ندارند؛ بنابراین می توان  در ابتدا از مقیاس کوچک کار خود را آغاز نمود.

فضای 1000 متری، 3000 متری و یا 5000 متری از مقیاس‌های کوچک محسوب می‌شوند. توجه داشته باشید که به‌طورمیانگین از یک فضای 1000 متری می‌توان 50 تن خیار برداشت کرد. شما می‌تواند پس از تمرین و کسب تجربه کافی کار خود را رونق دهید و گلخانه را بزرگ تر کنید.

اهمیت اجرای طرح توجیهی گلخانه خیار برای کشت

همان‌طور که می‌دانید بیشتر گیاهان با خاک رشد می‌کنند و کشت داده می‌شوند. اما گاهی موانعی برای این کار وجود دارد و سبب می‌شود تا کشاورز از کشت سنتی و خاکی فاصله بگیرد. فرض کنید در یک شهر، زمین‌های کشاورزی کمی وجود دارد و یا محصول فاقد شرایط مناسب برای رشد است یا اینکه در منابع آبی با محدودیت روبه‌رو است. تمامی این موارد در تولید یک محصل بی‌عیب‌ونقص و عالی مؤثر هستند، اما برای‌آنکه به نتیجه مطلوب برسیم باید چه کرد؟

خوشبختانه امروزه با تهیه انواع طرح‌های توجیهی این دسته از مشکلات برطرف شده است. امروزه به‌منظور جلوگیری از مشکلات این‌چنینی و همچنین صرفه‌جویی در مصرف آب و هزینه، اهمیت احداث گلخانه‌ها و کشت‌های هیدروپونیک چندبرابر شده است.

رشد صعودی ساخت گلخانه ها

به دنبال افزایش جمعیت دنیا نیاز به محصولات کشاورزی هم افزایش می‌یابد. برای جوابگویی به این نیاز لازم است در بحث تولید و پرورش محصولات گلخانه‌ای از سیستم هیدروپونیک  استفاده کرد. خرید یک طرح توجیهی گلخانه ‌خیار با کیفیت مناسب در این راستا اهمیت زیادی دارد. شما می‌توانید این طرح را با قیمت بسیار عالی از سایت ما تهیه کنید و کسب‌وکارتان را در لحظه متحول کنید.

این طرح و پروژه روی نحوه رشد انواع مختلف گیاهان خیار در گلخانه متمرکز است. با تهیه این طرح می‌توان به‌راحتی شرایط مطلوبی را در گلخانه‌هایی با مقیاس بزرگ و کوچک فراهم کرد و از نتیجه کار لذت برد. جهت مشاوره و خرید طرح توجیهی همین حالا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.

برای بسته‌بندی محصول چه نکاتی را باید رعایت کرد؟

خیار گلخانه‌ای از ارقام پوست نازک و محبوب خیار است که پس از برداشت باید به‌سرعت در بسته‌بندی مناسب قرار گیرد. در غیر این‌ صورت به‌سرعت پلاسیده می‌شود و برای صاحب کسب‌وکار زیان‌بار خواهد بود. برای اینکه کیفیت خیار شما حفظ شود بهتر است بعد از جمع‌آوری آنها از افت رطوبت محصول جلوگیری کنید و در بسته‌بندی‌های کوچک قرار دهید. ارقام پوست ضخیم را می‌توانید در کیسه‌‌های بزرگ  بسته‌بندی کنید.

نکات مهم هنگام ساخت گلخانه خیار

هنگام ساخت یک گلخانه خیار چنانچه سطح گلخانه وسیع باشد، به‌سختی می‌توان درجه حرارت و تهویه محیط را کنترل کرد؛ بنابراین توصیه می‌شود سطح کشت شما به قسمت‌های کوچک و جداگانه 300-500 مترمربع تقسیم شود.

در کنار این موضع باید به ارتفاع داربست هم توجه نمود، ازآنجا که بوته خیار به این داربست بسته می‌شود، لازم است ارتفاع دیواره‌های جانبی گلخانه 2 متر در نظر گرفته شود. شیب سقف گلخانه هم باید زاویه مناسبی داشته باشد و در مقابل از استحکام کافی برخوردار باشد.

گاهی  نیاز است تا هوای گلخانه تهویه شود، برای این کار بهتر است در قسمت سقف گلخانه از دریچه‌هایی استفاده شود که در مواقع نیاز بتوان آنها را باز نمود. در کنار این دریچه‌ها باید در قسمت انتهای گلخانه و نزدیک سقف از دو پنکه یا فن جهت خروج و تهویه هوای گرم زیر سقف استفاده نمود.

نتیجه گیری و پیشنهاد

با تهیه و خرید طرح توجیهی گلخانه خیار می‌توانید هزینه‌ها و سود خود را مشاهده کنید و با خیالی آسوده کسب‌وکارتان را شروع کنید. بدون شک راه‌اندازی کسب‌وکار شما به کمک سفارش و خرید این طرح توجیهی آسان خواهد شد و شما زودتر به نتیجه موردنظر خواهید رسید.

جزئیات طرح توجیهی خیار گلخانه ای 1401

سرمایه گذاری ثابت 19,096 میلیون ریال
سرمایه گذاری کل 20,857 میلیون ریال
سرمایه در گردش 1,068 میلیون ریال
نرخ بازده سرمایه گذاری 20%
بازگشت سرمایه 4.87 سال

دریافت طرح توجیهی خیار گلخانه ای 1401

4/5 - (4 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.