طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس 🌟(pdf+word)

طرح توجیهی تولید نایلون

زمانی که یک ایده در ذهن شما وجود دارد، خام بوده و قابلیت اجرا ندارد. به همین دلیل باید. طرح به طور کامل بررسی شود و از محکم و قابل اطمینان بودن آن مطمئن شد. این جور مواقع طرح توجیهی تهیه می‌شود تا افراد دیگر مانند بانک‌ها، سازماندهی نظارتی مانند محیط زیست، سرمایه گذاران و… را با ایده‌های خود آشنا کنیم. ما در این مقاله سعی داریم یه معرفی و توضیح طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس بپردازیم. برای آشنایی با این طرح توجیهی تا پایان همراه ما باشید.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

 

طرح توجیهی نایلون و نایلکسطرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس سال ۱۴۰۱

نایلکس به همان فیلم‌های پلی اتیلن سنگین گفته می‌شود که معمولا به شکل پلاستیک‌های رکابی در فروشگاه‌های مختلف در سراسر کشور موجود هستند. نایلون نیز پلیمری است که در سال ۱۹۳۵ توسط یکی از متخصصان شیمی آلی شرکت دوپونت تولید شد و امروزه در شمار عظیمی از محصولات کاربرد دارد.

طرح توجیهی تولید نایلکس و نایلون یکی از مهم‌ترین طرح‌های اقتصادی است که در صورت سرمایه گذاری در آن می‌توانید سود بسیار مناسبی به دست بیاورید. این طرح با توجه به این که مصرف نایلون در کشور بسیار بالاست، قابلیت اجرا داشته و باعث رونق و رشد اقتصادی در کشور می‌شود.

 

چرا باید در تولید نایلون و نایلکس سرمایه گذاری کنیم؟

همان‌طور که گفتیم امروزه نایلون و نایلکس جزء جدانشدنی زندگی انسان‌ها بوده و در تولید وسایل بسیار زیادی کاربرد دارند. اگر نگاهی کوتاه به اطراف خود بیاندازید، متوجه این موضوع خواهید شد. نایلون در تولید محصولاتی مانند لاستیک ماشین، چتر نجات، طناب و بسیاری از وسایل و ابزار نظامی کاربرد دارد.

دامنه کاربردهای این محصولات آنچنان زیاد است که با زندگی روزمره ما عجین شده و این موضوع به معنای اهمیت بالای این محصول و کاربردهای زیاد آن است.

با توجه به اهمیت بالای این محصولات، باید نسبت به انواع طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس توجه ویژه‌ای داشت و در صورت اجرای درست این طرح‌ها می‌توان سود خوبی به دست آورد.

 

آیا تولید نایلون و نایلکس توجیه اقتصادی دارد؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تولید نایلون و نایلکس در کشور توجیه اقتصادی بسیار خوبی دارد. از جمله فواید تولید نایلون و نایلکس می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • تولید نایلون در ابعاد مختلف باعث کاهش وابستگی کشور به واردات این محصول می‌شود.
 • قیمت نایلون‌های تولید شده در داخل کمتر از نایلون‌های تولید شده در خارج از ایران هستند به همین دلیل استقبال مردم بیشتر خواهد بود.
 • برای تولید نایلون انرژی کمی مصرف می‌شود.
 • نایلون‌ها در برابر آب و رطوبت مقاوم هستند و این عامل به سالم‌ ماندن محصولات غذایی کمک می‌کند و فساد و خرابی آن‌ها را به تاخیر می‌اندازد.

 

چرا قبل از سرمایه گذاری نیاز به طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس داریم؟

تهیه یک طرح توجیهی مناسب برای تولید نایلون و نایلکس مزایای زیادی دارد که ضرورت استفاده از این طرح را به شما نشان می‌دهد. این مزایا شامل موارد زیر هستند:

 • تهیه طرح توجیهی برای نایلون و نایلکس با نشان دادن میزان جدیت و حرفه‌ای بودن شما، به جذب سرمایه گذاران کمک می‌کند.
 • تصویر کاملی از ایده‌های شما را به نمایش می‌گذارد.
 • توجه صاحبان کسب و کار را به اجرای برنامه‌ها و استراتژی‌ها معطوف می‌کند.
 • طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس با دسته بندی اولویت‌ها به مدیریت هر چه بهتر کارها کمک می‌کند.
 • این طرح مشکلات موجود برای تولید نایلون و نایلکس را پیش بینی می‌کند و راهکارهایی برای مواجهه با آن ارائه می‌دهد.

 

هزینه تولید نایلون و نایلکس در سال ۱۴۰۱

قیمت‌ها تقریبی هستند و به دلیل نوسانات ارز متغیر خواهند بود.

 • قیمت خرید دستگاه میکسر ایرانی حدود ۹ میلیون تومان است.
 • پمپ بادهای اسکرور و معمولی وجود دارند که برای تولید یک تا سه خط تولید نایلکس، پمپ باد معمولی کافی خواهد بود و قیمت تقریبی آن نیز حدود ۲۰ میلیون تومان است.
 • قیمت دستگاه تولید نایلون و نایلکس که یکی از مهم‌ترین عوامل در کیفیت محصول نهایی است، بسته به نوع دستگاه متفاوت است. بهترین نوع دستگاه، نوع سه لایه آن است اما برای شروع می‌توانید از دستگاه تک لایه نیز استفاده کنید. قیمت حدودی دستگاه سه لایه تایوانی یک میلیارد، سه لایه چینی ۴۰۰ میلیون ، تک لایه تایوانی ۴۰۰ میلیون و تک لایه چینی نیز ۱۷۰ میلیون است.

 

تجیهیزات مورد نیاز برای تولید نایلون و نایلکس

همان‌طور که گفتیم کیفیت دستگاه‌های مورد نیاز برای اجرایی کردن طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس در کیفیت محصول نهایی بسیار تاثیر گذار است. توصیه می‌کنیم از دستگاه وارداتی و خارجی استفاده کنید. اگر تامین هزینه این دستگاه‌ها برای شما مقدور نیست نیز می‌تواند از دستگاه‌های دست دوم وارداتی استفاده کنید. اما برای این که یک خط تولید نایلون ونایلکس راه اندازی کنید، به تجهیزات زیر احتیاج دارید:

 • دستگاه تولید نایلون
 • دستگاه پرفراژ نایلون
 • دستگاه دوخت نایلون
 • دستگاه نایلون یه لایه
 • دستگاه چاپ نایلون
 • دستگاه تولید سلفون
 • دستگاه نایلون عریض
 • دستگاه اکسترودر
 • دستگاه سفره یکبار مصرف
 • دستگاه جرقه زنی
 • دستگاه پنوماتیک دسته زنی
 • آسیاب و متعلقات کارگاهی

 

درآمد تقریبی طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس

همان طور که گفتیم با توجه به نوسانات ارز و بی ثباتی بازار قیمت‌ها تقریبی بود و ممکن است در آینده متفاوت باشند. اما به طور کلی درآمد سالیانه حدود ۱۷ میلیارد ریال است.

 

محاسبه درآمد از تولید

درآمد برای هر واحد تولیدی جدا محاسبه شده و متفاوت است. این عدد به هزینه‌های تولید شده در هر ماه، میزان تولید در هر ماه، قیمت فروش و نحوه فروش شما بستگی دارد. ولی فرمول کلی به این صورت است که باید کل هزینه‌های یک ماه را جمع کنید و هزینه کل را بر تولید کل همان ماه تقسیم کنید.

این عدد را به بهای تمام شده ترکیب مواد نایلکس اضافه کنید. عدد به دست آمده، بهای ترکیب مواد نایلکس در کارخانه شما است. بعد از انجام این عملیات و همچنین محاسبه قیمت میانگین فروش شما، سود خالص شما مشخص می‌شود.

 

طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس چه کمکی به شما می‌کند؟

طرح توجیهی برای تولید نایلون و نایلکس به شما کمک می‌کند که پیش از شروع کار، یک دید کلی از مسیر به دست آورید و علاوه بر شناسایی مصائب و مشکلات مسیر، برنامه‌هایی برای رفع آن‌ها داشته باشید. این طرح با آموزش نحوه سرمایه گذاری، میزان سود و زیان، هزینه‌ها و سرمایه اولیه مورد نیاز،یک دید کلی برای تصمیم گیری نهایی به شما ارائه می‌دهد.

 

ما چگونه به شما کمک می‌کنیم؟

تیم آموزشی استارت وی با ارائه طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس به شما کمک می‌کند که قدم‌های خود را آگاهانه و مشخص بردارید و پیش از انجام کار از تمام چالش‌های پیش رو باخبر باشید و جهت رفع آن‌ها اقدام کنید. با این کار و یک برنامه ریزی آگاهانه می‌توانید در آمد خود را بیشتر کرده و کسب و کار خود را بهتر مدیریت کنید.

جزئیات طرح توجیهی نایلون دسته دار 1401

مبلغ سرمایه در گردش 3,393 میلیون ریال
بازده سرمایه گذاری 126%
بازگشت سرمایه 2 سال

با مطالعه این طرح توجیهی می توانید با دید بازتری برای راه اندازی این کسب و کار قدم بردارید. ریز هزینه ها و درآمدهای تولید نایلون دسته دار در این طرح توجیهی برآورد شده است.

دریافت طرح توجیهی نایلون دسته دار 1401

4/5 - (8 امتیاز)