لطفاً قبل از تماس با ما؛ اینجا را مطالعه کنید{کلیک کنید}

طرح توجیهی تولید سپر دیاق خودرو 🌟(جهت اخذ مجوز+تسهیلات)

طرح توجیهی تولید سپر دیاق خودرو - استارت وی

ارسال فرم به اداره تعاون و سازمان صنایع و معادن، اولین گام تاسیس کارخانه تولید دیاق سپر خودرو به شمار می رود. طی فرآیند ارسال فرم و درخواست، ارائه یک طرح توجیهی تولید دیاق سپر خودرو کاملا الزامی است. همچنین به هنگام درخواست تسهیلات بانکی یا جذب سرمایه گذار، این طرح بسیار کارآمد خواهد بود. دلیل آن هم این است که در این طرح جنبه های مختلف پروژه شما بررسی و توجیه می شوند.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

تمامی اطلاعات مالی طرح از جمله سرمایه اولیه، هزینه راه اندازی، مدت زمان لازم برای بازگشت سرمایه و غیره در این طرح ذکر می شوند. همچنین سرمایه گذاران و شما به میزان سود آوری و کلیه برنامه ریزی های مالی و عملی طرح پی خواهید برد. طرح توجیهی تولید دیاق سپر خودرو نه تنها یک مدرک قابل استناد برای دریافت مجوز و تسهیلات بوده، بلکه یک راهنمای مسیر نیز است.

 

چرا باید کارخانه دیاق سپر خودرو را راه اندازی کنیم؟

یکی از مهم ترین قسمت های هر سپر، دیاق یا تیر عرضی است. هیچ سپر قدرتی وجود ندارد که دیاق نداشته باشد، زیرا دیاق به اصطلاح ستون و اسکلت سپر می باشد. این قطعه با حفظ شکل هندسی سپر، ضربه ها را جذب کرده و سپر را تقویت می کند. بدون دیاق، سپر نمی تواند ضربه ها را تحمل کند. تقریبا برای هر سپر سه جزء اصلی وجود دارند که عبارتند از: دیافراگم، جاذب و پوسته.  

تمام این توضیحات نشان دهنده اهمیت و کاربرد دیاق هستند. در طرح توجیهی تولید دیاق سپر خودرو علل راه اندازی کارخانه به دو بخش تقسیم می شوند. این دو بخش عبارتند از: کاربردهای قطعه، موقعیت محصول در بازار. متن بالا خلاصه ای از کاربرد دیاق بود. از نظر وضعیت بازار، دیاق های موجود اکثرا وارداتی هستند.

برخی از آنها نیز مونتاژ محصولات خارجی می باشند. از این رو همواره حضور یک شرکت حرفه ای و محصولات با کیفیت در این حوزه، با استقبال مواجه خواهد شد.

 

وضعیت تولید، صادرات و واردات

دیاق سپر خودرو یکی از مهم ترین لوازم یدکی در بازار به شمار می رود. بررسی وضعیت واردات و صادرات محصول، یکی از بخش های مهم طرح توجیهی تولید دیاق سپر خودرو است. ایران به بیش از 30 کشور قطعات یدکی خودرو صادر می کند. برخی از این کشورها عبارتند از: عراق، ایتالیا، روسیه، مصر، فرانسه، افغانستان و غیره.

طبق بررسی های انجام شده، صادرات محصول لوازم یدکی خودرو در 7 ماهه سال 1400 حدود 51 میلیون و 200 هزار دلار بوده است. 14 میلیون و 203 هزار از این اعتبار به بدنه خودرو اختصاص یافت. 3 میلیون و 850 هزار دلار هم به اجزا و قطعات بدنه و 3 میلیون و 200 هزار به محور خودرو تعلق گرفت.

این سه بخش قطعات خودرو، تقریبا 30 میلیون دلار از صادرات لوازم یدکی را شامل می شوند. از جمله قطعات مهم در این بخش می توان به سپر و دیاق سپر اشاره کرد. البته همچنان نرخ واردات از صادرات این محصول پیشی می گیرد.

 

راه اندازی خط تولید دیاق سپر خودرو با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

بررسی سرمایه اولیه برای دریافت تسهیلات، در طراحی طرح توجیهی تولید دیاق سپر خودرو اهمیت بالایی دارد. برای افتتاح یک تجارت جهت ساخت دیاق ضربه گیر، سرمایه گذاری از حدود 13 میلیارد تومان مورد نیاز است. این هزینه جدای از هزینه اجاره یا خرید زمین می باشد. در مرحله اولیه، صاحب کسب و کار باید پیشنهادات موجود در بازار چنین شرکت هایی را مطالعه کند. او باید کاستی ها را شناسایی کرده و دریابد که کدام خودروها در بین صاحبان خودرو تقاضای زیادی دارند.

علاوه بر این، شما نیاز به ثبت کسب و کار دارید. برای انجام این کار، با داشتن تمام مدارک لازم با اداره ثبت در محل سکونت تماس بگیرید. در همان ابتدای سازماندهی یک تجارت برای ساخت دیاق، لازم است در مورد انتخاب محل تصمیم گیری شود. برای انتخاب مساحت محل مورد نظر، باید میزان حجم تولیدی مورد نظر در یکسال را تعیین کنید.

در طرح توجیهی تولید دیاق سپر، میزان زمین مورد نیاز تعیین می شود. برای تولید در حجم کم، می توانید حتی از یک فضای 50 متری و چند متخصص بهره بگیرید. البته اگر قصد تولید در حجم بالا، برای مثال 500 تن در سال را دارید، یک زمین 10000 متری تهیه کنید.  

هزینه های تاسیس کارخانه دیاق سپر خودرو

هزینه های تاسیس کارخانه تولید دیاق سپر خودرو، به طور کلی به چند بخش زیر تقسیم می شوند.

 • هزینه اجاره یا خرید محل
 • مبلغی برای خرید مواد اولیه
 • حقوق کارمندان و کارکنان
 • هزینه برق و آب به کار رفته
 • هزینه تبلیغات و بازاریابی
 • هزینه های اضافی احتمالی

 

بازار فروش محصولات تولید شده

خریداران اصلی دیاق سپرها، به دو بخش افراد معمولی و سازمان های بزرگ دارای ناوگان های خودرو تقسیم می شوند. علیرغم سرمایه گذاری های قابل توجه، این تجارت دارای چندین مزیت است. در طرح توجیهی تولید دیاق سپر خودرو تمامی این مزایا ذکر می شوند. به طور کلی بازار فروش لوازم یدکی در کشور بسیار داغ بوده و همواره رو به رشد است. شما می توانید با ارائه کیفیت بالا و قیمت مناسب، به راحتی جایگاه خود را در بازار پیدا کنید.

مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری در طرح توجیهی تولید دیاق سپر خودرو

برای اخذ پروانه بهره برداری نیاز به تهیه مدارک مختلف، از جمله طرح توجیهی تولید دیاق سپر خودرو دارید. دیگر مدارک مورد نیاز عبارتند از:

 • جواز تاسیس
 • مجوز از سازمان صنایع و معادن
 • موافقت نامه
 • پروانه ساخت
 • اعلام انطباق محصولات با الزامات ضوابط فنی اتحادیه گمرک

 

وام و تسهیلات بانکی

بخش تولیدات مربوط به خودرو، همواره مورد توجه سرمایه گذاران و بانک های دولتی بسیاری قرار می گیرد. ارائه طرح توجیهی تولید دیاق سپر خودرو یکی از مراحل مهم جذب سرمایه است. به کمک این طرح شما می توانید سودآوری پروژه را اثبات کرده و هزینه های لازم را تعیین کنید. در این صورت سرمایه گذاران دید بهتری پیدا کرده و میزان سرمایه لازم و شرایط آن را تعیین می کنند.

 

ارزیابی سودآوری تاسیس کارخانه دیاق سپر خودرو

محاسبه دقیق درآمد و در نتیجه سود خالص حاصل از تولید دیاق بسیار دشوار است. در هنگام تشکیل قیمت تجاری برای یک دیاق سپر، متغیرهای زیادی وجود دارند. برای نشان دادن ترتیب اعداد، باید به تجربه استارتاپ های مشابه تکیه کنید. با این حال دستیابی به سود خالص میلیاردی کاملا واقع بینانه است.

کسب و کار شما با یک برنامه ریزی صحیح و سرمایه مناسب، می تواند در یک سال نتیجه دهد. با این حال، بهتر است احتیاط کرده و هنگام برنامه ریزی توسعه کسب و کار، مدت زمان حداکثری را در نظر بگیرید.

 

مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه دیاق سپر خودرو

در طرح توجیهی تولید دیاق سپر خودرو باید تجهیزات مورد نیاز تعیین شوند. در تهیه سرمایه، بخشی از مبلغ تسهیلات باید به این بخش تعلق گیرد. دیاق ضربه گیرهای فایبر گلاس با شکل دهی خلاء تولید می شوند. تفاوت های ظریف زیادی در این روند وجود دارند. به عنوان مثال، برای هر نوع سپر یک ماتریس جدید مورد نیاز است. هر ضربه گیر از چندین نوع پلاستیک ساخته شده و پس از هر رهاسازی، قطعه باید به رنگ خاصی لاک یا رنگ آمیزی شود.

به طور کلی تجهیزات مورد نیاز برای اینکار عبارتند از:

 • دستگاه قالب گیری ضربه ای پلاستیکی
 • ماتریس برای یک نوع سپر
 • پلاستیک مورد نیاز

 

آیا خط تولید دیاق سپر خودرو از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

برای اثبات توجیه پذیری پروژه در طرح توجیهی تولید دیاق سپر خودرو، باید به چند سوال پاسخ داد.

 • آیا طرح مورد نظر توانایی بازگرداندن سرمایه اولیه را در مدت زمان معین دارد؟
 • آیا بازار فروش و صادرات این طرح مناسب است؟
 • سود خالص حاصل از فروش چقدر از هزینه های صرف شده بیشتر است؟
 • چه میزان احتمال موفقیت پروژه وجود دارد؟
 • آیا هزینه های حین عملیات تولید زیاد هستند؟

با توجه به بازار خودرو و لوازم یدکی آن، می توان آمارهای مثبتی را در پاسخ به سوالات بالا ارائه کرد.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

مجموعه ما تخصص بالایی در طراحی طرح های توجیهی دارد. با سفارش طرح توجیهی تولید دیاق سپر خودرو از ما، می توانید نسبت به آینده آن و جذب سرمایه امیدوار باشید. تهیه یک طرح توجیهی سفارشی نه تنها در جذب سرمایه و مجوز، بلکه در برنامه ریزی دقیق برای پروژه تاثیر دارد. کارشناسان ما توانایی طراحی طرح توجیهی در هر زمینه و کسب و کاری را دارند.

5/5 - (5 امتیاز)