طرح توجیهی میدان میوه و تره بار 🌟(PDF+WORD)

طرح توجیهی میدان میوه و تره بار

میوه و سبزیجات، نقش مهمی را در رژیم غذایی سالم ایفا می کنند. مصرف این محصولات نه تنها باعث سلامت جسمی ما انسان ها خواهد شد؛ بلکه تامین نیازهای غذایی را نیز در پی دارد. اهمیت این محصولات به قدری بالاست که زندگی بدون آنها را نمی توان متصور بود. حال با توجه به اهمیت وافر این محصولات، احداث میدان میوه و تره بار، همراه با درآمد کلانی خواهد بود. البته پیش نیاز این کار، طرح توجیهی میدان میوه و تره بار است.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اما علت اینکه می گوییم میدان میوه و تره بار، درآمد بالایی را به دنبال دارد؛ این است که تقاضا برای میوه و تره بار همیشه وجود داشته و با ورود به این کار می توانید این تقاضا را برآورده نمایید. البته با این کار به نتیجه خوب دیگری نیز دست خواهید یافت که آن، کسب درآمد قابل توجه است. از آنجا که میوه و سبزیجات هر روزه به مصرف رسیده و در بخش های عمومی و خانگی رواج یافته اند؛ لذا عرضه آنها از طریق میدان میوه و تره بار، درآمد بالایی را رقم خواهد زد.

طرح توجیهی میدان میوه و تره بار - استارت وی

سرمایه لازم جهت راه اندازی این کار

اولین پارامتری که جهت احداث میدان میوه و تره بار، اهمیت خواهد داشت؛ سرمایه است. اما بدون سرمایه، راه به جایی نخواهید برد. این سرمایه است که به شما امکان هزینه کردن و راه اندازی کسب و کار را می دهد. اما مسئله فقط تامین سرمایه نیست؛ بلکه میزان سرمایه اهمیت دارد. می خواهیم بدانیم سرمایه مورد نیاز برای احداث میدان میوه و تره بار چقدر است؟ اطلاع از این موضوع حاصل نخواهد شد مگر با مطالعه طرح توجیهی. طرح توجیهی میدان میوه و تره بار، رقم دقیق سرمایه البته رقم به روز آن را اعلام کرده و سوالات مربوط به سرمایه را پاسخ می دهد.

میزان بازدهی اقتصادی میدان میوه و تره بار ایران

میزان بازدهی اقتصادی میدان میوه و تره بار ایران به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله:

 • میزان تولید: ایران یکی از بزرگترین تولیدکنندگان میوه و تره بار در جهان است. در سال 1401، حدود 120 میلیون تن انواع میوه و تره بار در ایران تولید شده است.
 • میزان مصرف: سرانه مصرف میوه و تره بار در ایران حدود 120 کیلوگرم در سال است.
 • میزان صادرات: ایران سالانه حدود 5 میلیون تن میوه و تره بار صادر می‌کند.
 • میزان ضایعات: حدود 30 درصد از میوه و تره بار تولید شده در ایران به دلیل ضایعات از بین می‌رود.
 • قیمت تمام شده: قیمت تمام شده میوه و تره بار در ایران به دلیل عوامل مختلفی، مانند هزینه‌های تولید، حمل و نقل، و توزیع، بالا است.
 • قیمت فروش: قیمت فروش میوه و تره بار در ایران به دلیل عوامل مختلفی، مانند عرضه و تقاضا، کیفیت، و فصل، متغیر است.

با توجه به این عوامل، میزان بازدهی اقتصادی میدان میوه و تره بار ایران به طور دقیق قابل محاسبه نیست.

طرح توجیهی میدان میوه و تره بار - استارت وی

اما به طور کلی، این صنعت سودآور است.

دلایل سودآوری این صنعت عبارتند از:

 • تقاضای بالا: تقاضا برای میوه و تره بار در ایران بالا است.
 • قیمت بالا: قیمت میوه و تره بار در ایران بالا است.
 • حاشیه سود بالا: واسطه‌ها در این صنعت حاشیه سود بالایی دارند.

با این حال، این صنعت با چالش‌هایی نیز روبرو است، از جمله:

 • ضایعات بالا: ضایعات میوه و تره بار در ایران بالا است.
 • قیمت تمام شده بالا: قیمت تمام شده میوه و تره بار در ایران بالا است.
 • نبود نظارت کافی: نظارت کافی بر قیمت‌ها و کیفیت میوه و تره بار در ایران وجود ندارد.

بررسی هزینه های میدان میوه و تره بار

برای آنچه که دوست دارید به دست بیاورید، باید هزینه کنید. دستیابی به اهداف و آرزوها جز با هزینه کردن ممکن نخواهد بود. این هزینه علاوه بر جنبه های مالی، شامل جوانب دیگر هم خواهد شد. در هر حال برای احداث میدان میوه و تره بار و توسعه کسب و کار خود نیاز به صرف هزینه های مالی خواهید داشت. اما شاید ندانید مقدار دقیق هزینه ها چقدر است یا چه هزینه هایی در این کسب و کار وجود دارند. این بی اطلاعی ممکن است کار دستتان بدهد.

پیشنهاد می کنیم به سراغ طرح توجیهی میدان میوه و تره بار رفته و با مطالعه آن، اطلاعات خود را راجع به هزینه های میدان میوه و تره بار افزایش دهید. در ادامه به برخی از هزینه های احداث میدان میوه و تره بار پرداخته شده است:

 • هزینه تخصیص و اجاره مکان به عنوان میدان میوه و تره بار
 • هزینه خرید میوه و سبزیجات از تامین کننده
 • هزینه تاسیسات و ساخت محوطه
 • هزینه ساخت بخش های اختصاصی از جمله انبار
 • هزینه لوازم حمل و نقل
 • هزینه های جاری
 • هزینه های سرمایه ای

 

برآورد سود خالص این کار

سود دارای وضعیت های متفاوتی است. مثلا با ورود به یک کار می توانید به سود زیاد برسید، از طرف دیگر، امکان سود پایین هم وجود خواهد داشت. سود بالا در صورتی حاصل می شود که شما راه و چاه را از هم تشخیص داده و وارد چاه نشوید. سود پایین هم برعکس این قضیه است. یعنی نتوانید راه و چاه را تشخیص داده و از مسیر نادرست حرکت کنید. آن وقت است که به اهداف خود از جمله سود زیاد نخواهید رسید. پس ابتدا در خود آمادگی های لازم را ایجاد کرده و بعد وارد کار شوید. وگرنه از سود و درآمد خبری نخواهد بود. حال اگر خواستار برآورد دقیق سود حاصل از احداث میدان میوه و تره بار و کسب اطلاعات مفید در این خصوص هستید؛ می توانید از طرح توجیهی میدان میوه و تره بار استارت وی این اطلاعات را کسب کنید.

طرح توجیهی میدان میوه و تره بار - استارت وی

تجهیزات مورد نیاز جهت احداث میدان

احداث میدان میوه و تره بار، مستلزم استفاده از تجهیزات مختلف می باشد. در این بخش به بررسی کلی تجهیزات فوق می پردازیم:

 • تجهیزات انبار
 • تجهیزات نگهداری میوه و سبزیجات
 • تجهیزات سردخانه
 • تجهیزات عمومی
 • تجهیزات حمل و نقل

 

آیا میدان میوه و تره بار، توجیه اقتصادی دارد؟

میوه و تره بار از اقلام مصرفی مهم به شمار می آیند. ما هر روزه از میوه، سبزیجات و صیفی جات به شکل های مختلف استفاده کرده و با کمک این محصولات، نیاز خود را برطرف می سازیم. پس تا مادامی که میوه و تره بار از ضرورت مصرفی بالا برخوردار باشند؛ عرضه و تقاضای آنها نیز اهمیت خواهد داشت. این عرضه و تقاضا نشان می دهد که احداث میدان میوه و تره بار دارای توجیه اقتصادی کافی است. ضمن اینکه برخی از اقلام تولیدی کشورمان به عنوان میوه و تره بار صادراتی انتخاب شده و راهی بازارهای خارجی می گردند. بازارهایی که با درآمد ارزی همراه خواهند بود.

 

طرح توجیهی میدان میوه و تره بار

اگر می خواهید مشکلات را تبدیل به فرصت کرده و آنها را یکی از پس دیگری رفع کنید؛ با طرح توجیهی به این هدف خواهید رسید. این طرح با امکان سنجی های لازم و نشان دادن چالش ها، به نوعی در حل مشکلات، موثر واقع خواهد شد. پس طرح توجیهی میدان میوه و تره بار فقط یک طرح مالی نیست، بلکه ارزشی فراتر از اینها دارد. تیم ما استارت وی، کمک های لازم در این خصوص را به شما عزیزان خواهد کرد.

طرح توجیهی میدان میوه و تره بار

کسب و کارتان را با طرح توجیهی سرعت دهید

طرح توجیهی حاوی اطلاعات مهمی است. اطلاعاتی که کسب و کارتان را خالی از مشکلات خواهند کرد. در ضمن این طرح باعث سرعت بخشیدن به کار شده و از این نظر نیز دارای فایده است.  مهمتر از همه اینکه به کمک طرح توجیهی می توانید وام یا مجوز را به راحتی اخذ کنید. در مجموع اگر نیاز به طرح توجیهی سفارشی دارید؛ می توانید از استارت وی اقدام کرده و پشتیبانی 4 ماهه تیم را دریافت نمایید.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

برای نحوه سفارش طرح توجیهی اختصاصی و کسب اطلاعات بیشتر در این باره با مشاورین ما تماس بگیرید.

4.8/5 - (13 امتیاز)