طرح توجیهی کارخانه نورد میلگرد 🌟(+گرید کانون)

آنچه می خوانید...

نورد میلگرد روشی است موثر که جهت شکل دهی به میلگردها مورد استفاده قرار می گیرد. این عملیات به طور کلی دو نوع را در بر گرفته که نورد گرم و نورد سرد از جمله آنها به شمار می آیند. انواع ریل آهن، ساختمان های فلزی، تجهیزات کشاورزی، تیرآهن های I شکل، تجهیزات کشاورزی و … طی نورد گرم ساخته می شوند. همچنین محصولاتی نظیر مبلمان شهری و فلزی، اجزای متعلق به ساختار هوافضا، قطعات خودرو، لوازم خانگی و … طی عملیات نورد سرد تولید می گردند. محصولاتی که طی نورد سرد تولید می گردند؛ از مقاومت بیشتر و ظاهر بهتر برخوردار هستند. اما محصولاتی که در نورد گرم تولید می گردند؛ ابعاد چندان دقیقی نداشته و قیمت ارزان تری دارند. اکنون اهمیت و کاربرد روزافزون نورد باعث شده تا طرح توجیهی کارخانه نورد میلگرد مورد توجه سرمایه گذاران قرار گیرد. با تکیه بر این طرح می توانید آینده بهتری را برای خود رقم بزنید.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

طرح توجیهی نورد میلگرد - استارت ویچرا باید کارخانه نورد میلگرد را راه اندازی کنیم؟

کشور ما ایران توانسته در بین 15 کشور برتر تولید کننده میلگرد، رتبه 14 را به خود اختصاص دهد. این موضوع نشان می دهد کشور از پتانسیل کافی برای تولید میلگرد برخوردار می باشد. لذا شما سرمایه گذاران گرانقدر می توانید از این فرصت استفاده کرده و در رده بهترین شرکت های تولید کننده میلگرد قرار گیرید. اما همانطور که گفتیم یکی از روش های مرسوم برای تولید میلگرد، نورد است. نورد منجر به تولید میلگردهای باکیفیت شده و از این طریق پروژه های ساختمانی و عمرانی را سرعت می بخشد. اهمیت صادرات از یک سو و نیاز روزافزون بخش های ساختمانی و عمرانی به میلگرد و متعلقات مربوط به آن از سوی دیگر سبب شده تا به تعداد کارخانجات بیشتری جهت نورد میلگرد نیاز باشد.

به عبارت دیگر می توان گفت میلگرد یکی از محصولات فولادی پرکاربرد است که با وجود کارخانجات فعال در کشور، هنوز نیاز به تولیدات بیشتری دارد. هر چقدر تولیدات میلگرد افزایش یابد؛ به همان نسبت مدیریت بهتری از این محصول صورت گرفته و مشکلاتی مثل کمبود میلگرد نیز رخ نخواهند داد. نورد میلگرد یکی از اقدامات موثری است که علاوه بر تامین نیاز کشور، نیاز متقاضیان خارجی را نیز برطرف می سازد.

 

نورد میلگرد را با چه میزان سرمایه می توان انجام داد؟

با مطالعه طرح توجیهی راه اندازی کارخانه تولید میلگرد به اطلاعات گوناگونی دست خواهید یافت. یکی از این اطلاعات مالی، میزان سرمایه لازم برای احداث واحد نورد میلگرد است. طرح توجیهی کارخانه نورد میلگرد با مباحث مالی سروکار داشته و هر اطلاعی که در این باره درخواست داشته باشید را انتقال می دهد. سرمایه مورد نیاز جهت انجام این کار به طور دقیق و با اعداد و ارقام به روز در طرح اعلام شده است. آنچه واضح است؛ این است که روش های متفاوت نورد میلگرد به سرمایه های متفاوتی نیاز دارند. برای مثال اگر نورد گرم را انتخاب کنید، به سرمایه کمتری احتیاج خواهید داشت. در صورت انتخاب نورد سرد میلگرد نیز به سرمایه بالاتری نیاز دارید؛ چون محصول خروجی، کیفیت بیشتری دارد.

طرح توجیهی کارخانه نورد میلگرد - استارت ویهزینه های نورد میلگرد

طرح توجیهی نورد میلگرد از شمش آهن یکی از طرح های بسیار مهم است که با در اختیار قرار دادن اطلاعات مالی، مسیر روشنی را پیش رو قرار می دهد. با رجوع به این طرح می توانید از هزینه های نورد میلگرد آگاه شوید. با توجه به روش های مختلف نورد، هزینه ها نیز متفاوت خواهند بود. در نورد سرد که بحث کیفیت مطرح است؛ هزینه ها افزایش یافته و در نورد گرم، هزینه ها کمی پایین تر می باشند. در هر حال با تهیه این طرح از تمام این هزینه ها طبق آخرین تغییرات مطلع خواهید شد:

 • هزینه تخصیص زمین برای احداث کارخانه
 • هزینه های تاسیس و راه اندازی کارخانه
 • هزینه تامین انرژی
 • هزینه خرید تجهیزات و دستگاه ها
 • هزینه تخصیص کارگران
 • هزینه های تعمیر و نگهداری
 • هزینه های جاری
 • هزینه های پیش از بهره برداری
 • هزینه های غیر قابل پیش بینی
 • هزینه مجوز

[irp posts=”59092″ ]

بررسی سود تولید میلگرد

اگر هدف شما تاسیس واحد بزرگ برای نورد میلگرد باشد؛ به سرمایه بیشتری نیاز داشته و به همان اندازه به سود بالاتری دست خواهید یافت. اما اگر هدف نهایی، تاسیس واحد کوچکتر باشد؛ هم سرمایه و هم سود مربوط به آن محدودتر خواهد بود. سوای اینکه روش های گوناگون نیز بر روی سود تاثیر نهاده و آن را دچار تغییر خواهند کرد. با توجه به اینکه روش نورد سرد، روشی برتر است؛ لذا سود حاصل از آن نیز بالاتر خواهد بود. هر چند شما نیز با اقدامات خود می توانید مسیر سود را به کل تغییر دهید. طرح توجیهی کارخانه نورد میلگرد، سود دقیق این کار و حواشی آن را مشخص خواهد کرد.

طرح تولیدی میلگرد - استارت وی

تجهیزات ضروری جهت نورد میلگرد کدامند؟

برای نورد میلگرد یعنی تولید میلگرد از شمش آهن توسط دستگاه های نورد، به تجهیزات مهمی از قبیل این موارد نیاز می باشد:

 1. رول کوره
 2. کوره های پیش گرم
 3. رول رافینگ
 4. رافینگ
 5. شانه
 6. قیچی سر زن و قیچی متراژ
 7. استند

[irp posts=”59069″ ]

آیا نورد میلگرد توجیه اقتصادی دارد؟

با توجه به کاربرد گسترده میلگرد در بخش های مهم کشور به این موضوع پی خواهیم برد که نورد میلگرد از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار می باشد. نورد میلگرد تاثیر بسزایی در تولید محصول نهایی مرغوب داشته و به همین دلیل این روش از سالها قبل تا کنون مورد توجه قرار گرفته است. علاوه براین سود و درآمد کلان حاصل از تولید میلگرد نیز مبیِن این موضوع است که نورد میلگرد، توجیه اقتصادی کافی را دارد. اکنون طرح توجیهی تولید میلگرد آلیاژی به روش نورد گرم و سرد، شما را به اطلاعات بیشتری درباره این موضوع خواهد رساند.

طرح توجیهی برای تولید میلگرد- استارت ویطرح توجیهی شاه کلید ورود به این صنعت

طرح توجیهی کارخانه نورد میلگرد، شاه کلید اصلی محسوب شده و قفل های زیادی را می گشاید. این طرح با پرداختن به مباحث مهمی مثل برآوردهای مالی و هزینه یابی، امکانی برای انجام اقدامات مالی هدفمند را میسر ساخته و خطاهای مالی را به حداقل می رساند. همچنین این طرح، شما را از اشتباهات گزاف و نابودگر بر حذر داشته و تصمیمات درست را جایگزین می سازد. در نتیجه با روند بهتری از کار روبرو خواهید شد. روندی که پیشرفتتان را حتمی می سازد.


سفارش طرح توجیهی نورد میلگرد برای مجوز و وام بانکی

دانلود طرح توجیهی تولید میلگرد از طریق سایت ما استارت وی برای شما عزیزان امکان پذیر می باشد. اما آنچه که باید به آن توجه داشته باشید؛ این است که طرحی که در حال مشاهده آن هستید؛ برای اخذ وام و مجوز، مناسب نبوده و نیاز به سفارش طرح توجیهی کارخانه نورد میلگرد اختصاصی برای وام و مجوز خواهید داشت. کارشناسان ما در خصوص نحوه ثبت سفارش، راهنمایی تان خواهند کرد. موضوع قابل توجه این است که بدون طرح توجیهی، هیچ امکانی برای اخذ وام و مجوز وجود نداشته و این طرح یکی از الزاماتی اصلی به شمار می آید. اگر یک طرح حرفه ای را به این دو نهاد تقدیم کنید؛ با درخواستتان موافقت شده و در نتیجه زودتر شروع به کار خواهید کرد.

3.4/5 - (5 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.