طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ 🌟(مطالعات بازار+گرید کانون)

طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ - استارت وی

آنچه می خوانید...

طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ، چشم انداز دقیقی از سرمایه گذاری را ارائه می دهد. در این طرح مشخص می شود که آیا چنین سرمایه گذاری از نظر اقتصادی توجیه پذیر است یا خیر. از سوی دیگر، دریافت بسیاری از وام ها و تسهیلات بانکی بدون ارائه طرح توجیهی واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ امکان پذیر نخواهد بود. اگر خود تجربه نگارش طرح توجیهی را ندارید، حتماً از کارشناسان استارت وی کمک بگیرید.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

 

چرا باید واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ را راه اندازی کنیم؟

بلبرینگ و رولبرینگ نوعی یاتاق هستند که به طور گسترده در صنایع خودروسازی بکار می روند. تاسیس واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ می تواند نرخ سودآوری بالایی داشته باشد چراکه نرخ سودآوری این سرمایه گذاری حدود 37 درصد در نظر گرفته می شود.

 

وضعیت تولید، صادرات و واردات

با توجه به کاربرد گسترده بلبرینگ و رولبرینگ در صنایع مختلف، واحدهای بسیار زیادی در زمینه تولید این دو محصول در کشور فعال هستند. از استان ها پیشرو در زمینه تولید بلبرینگ و رولبرینگ می توان به آذربایجان شرقی، زنجان، سمنان، تهران، گیلان، قزوین، گلستان، البرز و منطقه آزاد انزلی اشاره کرد. مجموع تولید بلبرینگ و رولبرینگ توسط واحدهای فعال در کشور، 40357410 عدد تخمین زده می شود.

یکی از مواردی که در طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ مورد بررسی قرار می گیرد، وضعیت واردات و صادرات محصول است. واردات بلبرینگ و رولبرینگ از کشورهای خارجی هیچ شرایط خاصی ندارد. واردکننده باید 10 درصد از حقوق ورودی محصول را جهت انجام این کار پرداخت کند. کشورهای آلمان، چین و فرانسه از تولیدکنندگان اصلی بلبرینگ و رولبرینگ در جهان محسوب می شوند.

صادرات بلبرینگ و رولبرینگ نیز هیچ محدودیتی ندارد و بر اساس میزان تولید واحدهای صنعتی انجام می شود. علاوه بر این، امکان استفاده از مشوق های صادراتی توسط صادرکنندگان نیز وجود دارد.

طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ - استارت وی

تاسیس واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

برای کسانی که علاقمند به راه اندازی واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ در کشور هستند، میزان سرمایه اولیه بسیار اهمیت دارد. در طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ حتماً باید میزان سرمایه اولیه مورد نیاز تعیین شود. به طور کلی، سرمایه اولیه مورد نیاز برای تاسیس واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ با ظرفیت 300 تن حدود 14 میلیارد تومان تخمین زده می شود.

 

هزینه های تاسیس واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ

برآورد هزینه ها از دیگر بخش های مهم طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ به شمار می رود. محاسبه هزینه ها در تعیین نرخ سودآوری یک واحد تولید تاثیر مستقیمی دارد. علاوه بر این، کلیه هزینه ها باید با قیمت روز محاسبه شوند. هزینه های اصلی تاسیس واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ شامل نیروی انسانی، تهیه مواد اولیه و تجهیزات مورد نیاز و همچنین خرید یا اجاره زمین می شوند.

به طور معمول، ارزش تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس چنین واحدی حدود 8 میلیارد تومان تخمین زده می شود. علاوه بر این، به حداقل به 28 نفر نیروی انسانی نیز نیاز خواهید داشت. برای احداث واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ با ظرفیت 300 تن معمولاً زمین 10000 متر مربع با زیربنای 7000 متر مربع لازم خواهد بود.

 

بازار فروش محصولات تولید شده

سرمایه گذاران پیش از تاسیس واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ حتماً باید بازار هدف این دو محصول را بررسی کنند. این موضوعی است که در طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ لحاظ می شود. بلبرینگ و رولبرینگ به عنوان دو قطعه بسیار پرکاربرد در صنایع خودروسازی به شمار می روند. با توجه به افزایش فروش خودرو در جهان، می توان انتظار نرخ سودآوری بالا از فروش بلبرینگ و رولبرینگ را داشت.

طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ - استارت وی

مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری

یکی دیگر از مواردی که در طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ بررسی می شود، مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری است. سرمایه گذاران بعد از تامین سرمایه اولیه و تنظیم طرح توجیهی می توانند به صورت حضوری یا اینترنتی جهت اخذ مجوزهای مربوطه و پروانه بهره برداری اقدام کنند. از آنجایی که تولید بلبرینگ و رولبرینگ مربوط به صنایع خودروسازی است، مجوزهای مربوطه باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) مجوز گرفته شوند.

 

وام و تسهیلات بانکی

بلبرینگ و رولبرینگ از پرکاربردترین قطعات در صنایع خودروسازی به شمار می روند. بسیاری از شرکت های خودروسازی جهان به عنوان بازار هدف این دو محصول در نظر گرفته می شوند. به همین دلیل، وام ها و تسهیلات بانکی متنوعی شامل حال سرمایه گذاران علاقمند به تاسیس واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ می شوند.

سرمایه گذاران به منظور دریافت وام و تسهیلات بانکی مختلف حتماً باید طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ خود را ارائه دهند. به عبارت دیگر، درخواست متقاضی جهت دریافت وام و تسهیلات بانکی تنها با ارائه طرح توجیهی مورد بررسی قرار می گیرد.

 

ارزیابی سودآوری تاسیس واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ

یکی از مهم ترین دلایل تهیه طرح توجیهی، محاسبه نرخ سودآوری و هزینه های احداث یک واحد تولید یا کارخانه به شمار می رود. برای محاسبه نرخ سودآوری باید هزینه ها به طور دقیق محاسبه شوند. به طور کلی، نرخ سودآوری در سال مبنا برای راه اندازی واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ، 37 درصد در نظر گرفته می شود.

 

مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ

بخش اعظمی از هزینه های مربوط به تاسیس و راه اندازی واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ مربوط به تجهیزات و مواد اولیه است. از مهم ترین تجهیزات می توان به ماشین پرس 500 تن هیدرولیک، ماشین فرز معمولی و ماشین فرز CNC، ماشین تراش CNC و ماشین تراش اشاره کرد. علاوه بر تجهیزات مذکور، تاسیسات مورد نیاز این واحد تولید به شرح زیر هستند:

  • تاسیسات سرمایش و گرمایش
  • اطفاء حریق
  • آب و فاضلاب
  • دیزل ژنراتور اضطراری
  • سیستم سختی گیر آب
  • تاسیسات هوای فشرده
  • یونیت روغن

طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ - استارت وی

آیا تاسیس واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

از اصلی ترین دلایل استفاده از طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ می توان به تعیین توجیه پذیری آن از نظر اقتصادی اشاره کرد. با توجه به این که نرخ سودآوری تولید بلبرینگ و رولبرینگ حدود 37 درصد در نظر گرفته می شود، این سرمایه گذاری را می توان توجیه پذیر دانست.

 

طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ

طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ، سرمایه گذار را برای رسیدن به سود حداکثری هدایت می کند. در این طرح توجیهی، مواردی ازقبیل بازار فروش، وضعیت تولید، هزینه ها، تجهیزات مورد نیاز، میزان سرمایه اولیه، مجوزها و تسهیلات بانکی مشخص می شوند. علاوه بر این، نرخ سودآوری نیز با توجه به سرمایه اولیه و میزان هزینه ها قابل تعیین است.

طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ - استارت وی

بزرگترین واحد تولید بلبرینگ و رولبرینگ

استان های بسیار زیادی در زمینه تولید بلبرینگ و رولبرینگ در کشور فعال هستند. از مهم ترین آن ها می توان به استان آذربایجان شرقی اشاره کرد. این استان شامل 13 واحد فعال تولید بلبرینگ و رولبرینگ با ظرفیت 12680000 است. پس از آذربایجان شرقی، استان های سمنان، گیلان و تهران در جایگاه های بعدی تولید بلبرینگ و رولبرینگ کشور قرار گرفته اند.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

طرح توجیهی تولید بلبرینگ و رولبرینگ برای شروع یک سرمایه گذاری موفقیت آمیز ضروری خواهد بود. از طرح توجیهی به منظور بررسی ابعاد مختلف یک سرمایه گذاری استفاده می شود. به عبارت دیگر، در طرح توجیهی مشخص می شود که آیا سرمایه گذاری مورد نظر از نظر اقتصادی توجیه پذیر است یا خیر.

با این وجود، نگارش طرح توجیهی کار چندان راحتی نیست. موسسه استارت وی می تواند به سرمایه گذاران در زمینه تنظیم و نگارش طرح های توجیهی مختلف کمک کند. کارشناسان موسسه استارت وی، جلسات رایگانی در خصوص نگارش طرح های توجیهی و اعمال تغییرات تا لحظه تحویل این طرح برگزار می کنند. علاوه بر این، پشتیبانی به مدت 5 ماه بعد از نگارش طرح توجیهی نیز از دیگر خدمات موسسه استارت وی به شمار می رود.

5/5 - (6 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.