کارآفرینیکاشت درخت پالونیا
موضوعات داغ

pdf طرح توجیهی ۹۸ و آموزش کاشت درخت پالونیا (پائولونیا)

طرح توجیهی پالونیا 98

pdf طرح توجیهی ۹۸ و پکیج آموزش کاشت درخت پالونیا (پائولونیا) در فروردین سال ۱۳۹۸ نگارش شد. مطابق با قیمت های سال ۹۸ تدوین شد.

نحوه کاشت تکثیر پرورش و مراقبت پالونیا

فاصله کاشت و زراعت پالونیا

سود کاشت درخت پالونیا

طرح پائولونیا هیبریدی می تواند در کمتر از ۵ سال شما را میلیونر کند.

اطلاعات جامع پیرامون محتویات طرح توجیهی نگارش فروردین ۹۸ کلیک کنید.

اطلاعات جامع پیرامون محتویات پکیج آموزشی آپدیت فروردین ۹۸ کلیک کنید.

📌با کاشت پالونیا شما چندین منبع درآمد خواهید داشت؛

  • علوفه
  • سرشاخ
  • خاک برگ
  • عسل
  • الوار

درخت پولساز

نزدیک به ۱۰ سال است که درخت پالونیا(درخت پولساز و سریع الرشد) وارد کشور شده و در استان گلستان کاشته می شود. درخت پالونیا Paulownia tomentosa به خانواده Paulowniaceae تعلق دارد و بومی مناطق مرکزی و غربی چین است. پالونیا درختی خزان پذیر با رشدی نسبتا سریع است و این درخت امروزه به طور گسترده در آمریکا کاشته می‌شود. از نام‌های انگلیسی این گیاه می توان به empress tree, princess tree,foxglove tree اشاره کرد. این درخت به دلیل گل های بسیار زیبا و خوشه مانندی که دارد، جزء درختان زینتی به شمار می آید و به وفور در پارک‌ها و باغ‌ها کاشته می‌شود و جایزه انجمن شایستگی باغ انگلستان را از آن خود کرده است. این گیاه دارای ریشه‌هایی قوی است و به همین دلیل به عنوان گیاهی مهاجم شناخته می‌شود.

مشخصات درخت پالونیا

این گیاه دارای برگ‌های پهن و بسیار بزرگ به طول ۳۰ و عرض ۲۰ سانتی متر و قلبی شکل است و همچنین برگ‌های این گیاه ۵ لوب دارد. خوشه های گل ایستاده به رنگ ارغوانی روشن با گل‌های بسیار خوشبو به رنگ سفید- آبی است که در اردیبهشت ماه ظاهر می‌شوند.

نحوه کاشت پالونیا

درختان جوان تا زمان استقرار در مکان کاشت یعنی همان حدود یک سال اول کاشت این گیاه، به آبیاری نسبتا منظم و خاکی مرطوب نیاز دارند، اما درختان بالغ نیازی به آبیاری ندارند و این درختان از رطوبت موجود در خاک به دلیل آبیاری گیاهان اطراف خود، استفاده می‌کنند و مقاومت نسبی خوبی نسبت به دوران خشکی خاک دارند. در کتاب پیوست شده توضیحات مفصل داده شده است.

شرایط پرورش درخت پائولونیا

برای پرورش درخت پائولونیا خاک لومی، شنی و خاک ماسه ای که خوب زهکشی شده باشد مناسب است: «با این که این درخت تحمل خاک های فقیر را هم دارد اما بهتر است خاک اسیدی یا خنثی برای آن استفاده شود و نور آفتاب به صورت غیرمستقیم به آن بتابد». اگر می خواهید پائولونیاهایی که می کارید سرحال باشند و خوب رشد کنند باید در پاییز و یا بهار برای کاشت بذر اقدام کنید. البته کاشتن این درخت در کنار دیوار، در نزدیکی لوله های آب و گیاهان دیگر اصلا مناسب نیست. ریشه های این درخت با بزرگ تر شدن درخت گسترده تر می شود و به همین دلیل باید این درخت ها را در فاصله پنج یا شش متر کاشت.

باید گفت آبیاری بیش از اندازه به خصوص اگر خاک بافتی سنگین و زهکش ضعیف داشته باشد،

از جمله دلایل ضعف رشد، زردی و ریزش برگ‌های این درخت است.

نحوه کاشت، تکثیر، پرورش و مراقبت پالونیا. مشخصات ظاهری و کاربردهای درخت پالونیا. pdf طرح توجیهی و کتاب آموزش کاشت درخت پالونیا. درباره پالونیا

پالونیای جوان

این گیاه آفتاب دوست است و گیاهان جوان آن نمی‌توانند در سایه سایر درختان رشد خوبی داشته باشند، بنابراین باید در ابتدای کاشت این گیاه، مکان کاشت را به گونه‌ای انتخاب کرد که از آفتاب کامل به مدت حداقل ۶-۸ ساعت در روز برخوردار باشد.

فرصتی استثنایی برای سودآوری با کاشت درخت سریع الرشد پالونیا
میزان مقاومت پالونیا

این گیاه سرما را می‌تواند تا حدود ۱۸- درجه تحمل کند، اما وجود چنین سرمایی یکی از عوامل محدود کننده رشد این گیاه است. همچنین گزارش شده است که در زمانی که گیاه بالغ در رکود کامل به سر می برد، سرما را تا ۲۵- نیز می‌تواند تحمل کند. سرمای شدید زمستانه و همچنین دیررس بهاره نیز از جمله عوامل آسیب رسان به جوانه‌های گل این گیاهان است.

نحوه کاشت، تکثیر، پرورش و مراقبت پالونیا. مشخصات ظاهری و کاربردهای درخت پالونیا. pdf طرح توجیهی و کتاب آموزش کاشت درخت پالونیا. درباره پالونیا

این گیاه شرایط مختلف خاک و انواع آن را تحمل می‌کند. درخت پالونیا فقر غذایی، اسیدیته بالا و خشکی را به خوبی تحمل می‌کند، اما بهتر است این گیاه در خاکی با زهکش خوب و رطوبت مناسب رشد کند. خشکی خاک بخصوص در مراحل اولیه رویش موجب ضعیف شدن گیاه می‌شود.

این درخت در خاک‌های اسیدی و قلیایی کم، بهتر رشد می‌کند.

سنگینی و گِل بودن همیشگی خاک از جمله دلایل فقدان رشد،

زردی و ریزش برگ‌ها و از بین رفتن گیاه است

و در سال‌های اولیه رشد اگر از کودهای محتوی نیتروژن و فسفر استفاده شود،

به رشد سریع‌تر و شکل گیری درختی قوی تر کمک می‌کند.

کاربردهای چوب پالونیا

چوب و تنه این درخت در صنایع تجاری مانند ساخت مبلمان، تخته لایه، کبریت، کاغذ، کارتن، هواپیما، ادوات موسیقی استفاده می‌شود.همچنین از برگ‌ها و گل‌های پالونیا در تولید کمپوست و تغذیه دام استفاده و انواع ترکیبات دارویی از آن استخراج می‌شود. یکی از کاربردهای مهم پالونیا در ایران استفاده از نهال آن برای فضای سبز شهرها است، چراکه پالونیا درختی زیبا و سرسبز است که جلوه رؤیایی به شهر می‌دهد.

درخت شگفت انگیز پالونیا بیش از ۵.۱ برابر درخت صنوبر رشد داردو استحصال چوب از پالونیا ۴برابر صنوبر و اکالیپتوس است.

این گیاه نیاز خاصی به هرس ندارد، مگر قطع شاخه‌های آسیب دیده و سرما زده.

توجه کنید که جوانه‌های گل روی ساقه‌های قدیمی شکل می‌گیرند،

بنابراین قطع ساقه‌های قدیمی گیاه منجر به کاهش گلدهی در سال آینده بعد از عمل هرس می‌شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان


امتیاز به این مقاله

نسبت رشد نسبت به سایر درختان

امتیاز کل

سودآوری عالی در حداکثر ۵ سال

User Rating: Be the first one !
برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

7
دیدگاه بگذارید

avatar
6 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
علی حاجی پوررسول سواران Recent comment authors
  Subscribe  
newest oldest most voted
Notify of
Anonymous
Guest
Anonymous

Visitor Rating: 5 Stars

رسول سواران
Guest
رسول سواران

سلام من این فایل های پرورش پالونیا را در سایت خریدم. عالی بود. من قصد دارم فایل های دیگری را هم خریداری کنم. سپاس از تلاشتان.

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن