کارآفرینیکاشت درخت پالونیا
موضوعات داغ

طرح توجیهی پالونیا pdf Doc (نگارش آبان 98) آموزش کاشت درخت پائولونیا

طرح توجیهی پالونیا 98

طرح توجیهی پالونیا pdf Doc و پکیج آموزش کاشت(زراعت) درخت پالونیا (پائولونیا) در آبان سال 1398 منتشر شد. طرح پالونیا مطابق با قیمت های سال 98 تدوین شد.


نحوه کاشت تکثیر پرورش و مراقبت پالونیا، فاصله کاشت و زراعت پالونیا، سود کاشت درخت پالونیا و تجهیزات و دیگر موارد در پکیج آموزشی نهفته است.


طرح کاشت درخت پائولونیا می تواند در کمتر از 5 سال شما را میلیاردر کند.

اطلاعات جامع پیرامون محتویات طرح توجیهی نگارش فروردین و آپدیت آبان 98 کلیک کنید.
اطلاعات جامع پیرامون محتویات پکیج آموزشی آپدیت شهریور 98 کلیک کنید.


خلاصه طرح توجیهی پالونیا

سرمايه ثابت طرح  224 میلیون تومان
سرمايه گذاري کل طرح230 میلیون تومان
ميزان زمين طرح 10.000 متر مربع
میزان سود در سال مبنا1545 میلیون تومان
برگشت سرمایه4 ماه پس از اولین برداشت در سال پنجم

خرید و دانلود فوری طرح توجیهی پالونیا 98   

اطلاعات بیشتر درباره محتویات طرح توجیهی کاشت پالونیا


📌با کاشت پالونیا شما چندین منبع درآمد خواهید داشت؛

 • علوفه
 • سرشاخ
 • خاک برگ
 • عسل
 • الوار(منبع اصلی درآمد)


درخت پولساز پالونیا

نزدیک به 10 سال است که درخت پالونیا(درخت پولساز و سریع الرشد) وارد کشور شده و در استان گلستان کاشته می شود. درخت پالونیا Paulownia tomentosa به خانواده Paulowniaceae تعلق دارد و بومی مناطق مرکزی و غربی چین است. پالونیا درختی خزان پذیر با رشدی نسبتا سریع است و این درخت امروزه به طور گسترده در آمریکا کاشته می‌شود. از نام‌های انگلیسی این گیاه می توان به empress tree, princess tree,foxglove tree اشاره کرد. این درخت به دلیل گل های بسیار زیبا و خوشه مانندی که دارد، جزء درختان زینتی به شمار می آید و به وفور در پارک‌ها و باغ‌ها کاشته می‌شود و جایزه انجمن شایستگی باغ انگلستان را از آن خود کرده است. این گیاه دارای ریشه‌هایی قوی است و به همین دلیل به عنوان گیاهی مهاجم شناخته می‌شود.مشخصات درخت پالونیا

این گیاه دارای برگ‌های پهن و بسیار بزرگ به طول ۳۰ و عرض ۲۰ سانتی متر و قلبی شکل است و همچنین برگ‌های این گیاه 5 لوب دارد. خوشه های گل ایستاده به رنگ ارغوانی روشن با گل‌های بسیار خوشبو به رنگ سفید- آبی است که در اردیبهشت ماه ظاهر می‌شوند.


طرح توجیهی کاشت(زراعت) درخت پالونیا با دو نسخه pdf و word موجود و قابل دانلود می باشد.


نحوه کاشت پالونیا

درختان جوان تا زمان استقرار در مکان کاشت یعنی همان حدود یک سال اول کاشت این گیاه، به آبیاری نسبتا منظم و خاکی مرطوب نیاز دارند، اما درختان بالغ نیازی به آبیاری ندارند و این درختان از رطوبت موجود در خاک به دلیل آبیاری گیاهان اطراف خود، استفاده می‌کنند و مقاومت نسبی خوبی نسبت به دوران خشکی خاک دارند. در کتاب پیوست شده توضیحات مفصل داده شده است.


شرایط پرورش درخت پائولونیا

برای پرورش درخت پائولونیا خاک لومی، شنی و خاک ماسه ای که خوب زهکشی شده باشد مناسب است: «با این که این درخت تحمل خاک های فقیر را هم دارد اما بهتر است خاک اسیدی یا خنثی برای آن استفاده شود و نور آفتاب به صورت غیرمستقیم به آن بتابد». اگر می خواهید پائولونیاهایی که می کارید سرحال باشند و خوب رشد کنند باید در پاییز و یا بهار برای کاشت بذر اقدام کنید. البته کاشتن این درخت در کنار دیوار، در نزدیکی لوله های آب و گیاهان دیگر اصلا مناسب نیست. ریشه های این درخت با بزرگ تر شدن درخت گسترده تر می شود و به همین دلیل باید این درخت ها را در فاصله پنج یا شش متر کاشت.

پیشنهاد به مطالعه: آموزش کاشت درخت پالونیا

باید گفت آبیاری بیش از اندازه به خصوص اگر خاک بافتی سنگین و زهکش ضعیف داشته باشد،

از جمله دلایل ضعف رشد، زردی و ریزش برگ‌های این درخت است.

نحوه کاشت، تکثیر، پرورش و مراقبت پالونیا. مشخصات ظاهری و کاربردهای درخت پالونیا. pdf طرح توجیهی و کتاب آموزش کاشت درخت پالونیا. درباره پالونیا


پالونیای جوان

این گیاه آفتاب دوست است و گیاهان جوان آن نمی‌توانند در سایه سایر درختان رشد خوبی داشته باشند، بنابراین باید در ابتدای کاشت این گیاه، مکان کاشت را به گونه‌ای انتخاب کرد که از آفتاب کامل به مدت حداقل 6-8 ساعت در روز برخوردار باشد.

فرصتی استثنایی برای سودآوری با کاشت درخت سریع الرشد پالونیا
میزان مقاومت پالونیا

این گیاه سرما را می‌تواند تا حدود ۱۸- درجه تحمل کند، اما وجود چنین سرمایی یکی از عوامل محدود کننده رشد این گیاه است. همچنین گزارش شده است که در زمانی که گیاه بالغ در رکود کامل به سر می برد، سرما را تا ۲۵- نیز می‌تواند تحمل کند. سرمای شدید زمستانه و همچنین دیررس بهاره نیز از جمله عوامل آسیب رسان به جوانه‌های گل این گیاهان است.

نحوه کاشت، تکثیر، پرورش و مراقبت پالونیا. مشخصات ظاهری و کاربردهای درخت پالونیا. pdf طرح توجیهی و کتاب آموزش کاشت درخت پالونیا. درباره پالونیا


این گیاه شرایط مختلف خاک و انواع آن را تحمل می‌کند. درخت پالونیا فقر غذایی، اسیدیته بالا و خشکی را به خوبی تحمل می‌کند، اما بهتر است این گیاه در خاکی با زهکش خوب و رطوبت مناسب رشد کند. خشکی خاک بخصوص در مراحل اولیه رویش موجب ضعیف شدن گیاه می‌شود.

این درخت در خاک‌های اسیدی و قلیایی کم، بهتر رشد می‌کند.

سنگینی و گِل بودن همیشگی خاک از جمله دلایل فقدان رشد،

زردی و ریزش برگ‌ها و از بین رفتن گیاه است

و در سال‌های اولیه رشد اگر از کودهای محتوی نیتروژن و فسفر استفاده شود،

به رشد سریع‌تر و شکل گیری درختی قوی تر کمک می‌کند.


کاربردهای چوب پالونیا

چوب و تنه این درخت در صنایع تجاری مانند ساخت مبلمان، تخته لایه، کبریت، کاغذ، کارتن، هواپیما، ادوات موسیقی استفاده می‌شود.همچنین از برگ‌ها و گل‌های پالونیا در تولید کمپوست و تغذیه دام استفاده و انواع ترکیبات دارویی از آن استخراج می‌شود. یکی از کاربردهای مهم پالونیا در ایران استفاده از نهال آن برای فضای سبز شهرها است، چراکه پالونیا درختی زیبا و سرسبز است که جلوه رؤیایی به شهر می‌دهد.

درخت شگفت انگیز پالونیا بیش از ۵.۱ برابر درخت صنوبر رشد داردو استحصال چوب از پالونیا ۴برابر صنوبر و اکالیپتوس است.

این گیاه نیاز خاصی به هرس ندارد، مگر قطع شاخه‌های آسیب دیده و سرما زده.

توجه کنید که جوانه‌های گل روی ساقه‌های قدیمی شکل می‌گیرند،

بنابراین قطع ساقه‌های قدیمی گیاه منجر به کاهش گلدهی در سال آینده بعد از عمل هرس می‌شود.

طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا تمامی هزینه ها و درآمدهای حاصل از کاشت و زراعت پالونیا(سیستم آبیاری قطره ای) را برآورد کرده است. 

خرید و دانلود فوری طرح توجیهی پالونیا 98     

اطلاعات بیشتر پیرامون محتویات طرح توجیهی پالونیا


1 ستاره2 ستاره3 ستاره4 ستاره5 ستاره ( تعداد رأی: 1 و امتیاز: 5٫00 از 5)
Loading...
منبع
باشگاه خبرنگاران جوان
برچسب ها

علی حاجی پور

تحصیلات: فوق لیسانس مدیریت EMBA و لیسانس مدیریت صنعتی. گواهینامه ها: گواهینامه مدیریت استراتژیک از دانشگاه تهران، گواهینامه تبلیغات و بازاریابی دیجیتال از موسسه آموزش عالی آزاد بهار. کسب و کار من: تولیدکننده قند

‫4 نظرها

 1. سلام من این فایل های پرورش پالونیا را در سایت خریدم. عالی بود. من قصد دارم فایل های دیگری را هم خریداری کنم. سپاس از تلاشتان.

  1. سلام
   خیلی خوشحالیم از اینکه آموزش ها مورد استقبال شما عزیزان قرار گرفته. در پشتیبانی تلگرامی هم پیام های بسیار خوبی دریافت می کنیم که نشان از رضایت شماست. سپاس از شما جناب “سوران” عزیز.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + شش =

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن