طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا 🌟 pdf Doc (سال 1401)

طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا pdf Doc (سال 1400)

طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا 🌟 pdf Doc (سال 1401)

5/5 - (5 امتیاز)
طرح توجیهی

طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا (سال 1401) تجارت چوب

کاشت درخت پالونیا و تجارت چوب آن یکی از پولسازترین کسب و کارها می باشد که می تواند سرمایه گذاران زیادی را به خود جذب کند. این درخت رشد سریعی دارد و منشا آن کشورهای ژاپن و چین می باشد. چوب این درخت در صنایع چوب و تولید کاغذ کاربرد دارد و از کیفیت بالایی برخوردار است.
تیم آموزشی #استارت_وی با نگارش طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا به بررسی توجیهی بودن این کسب و کار می پردازد.

آنچه در این مقاله می خوانید: در این مقاله به چرایی و چگونگی کاشت درخت پالونیا و زراعت چوب آن می پردازیم.

طرح توجیهی کاشت و زراعت پالونیا

کاشت درخت پالونیا چه اهمیتی دارد؟

درخت پالونیا و چوب آن ارزش اقتصادی بالایی دارد و کاشت آن می تواند از کسب و کارهای پرسود باشد. همچنین، درخت پالونیا ویژگی هایی دارد که کاشت آن را با ارزش می کند.

 • دوره بهره وری آن کوتاه است.
 • در صنایع چوب و تولید خمیر کاغذ کاربرد دارد.
 • چوب این درخت نرم و سبک است و برای تهیه کاغذ گزینه مناسبی می باشد.
 • دارای ارزش اقتصادی بالایی است.
 • در برابر کم آبی مقاومت بالایی دارد.
 • مقاوم در برابر خاک های آهکی و گچی می باشد.

 

بازار هدف چوب درخت پالونیا کجاست؟

چوب درخت پالونیا وزن پایینی دارد، بنابراین در تولید لوازم التحریر، ساخت مداد، مبلمان و سرویس های چوبی مورد استفاده قرار می گیرد. استفاده از این چوب در صنعت ساختمان سازی نیز اهمیت دارد و در ساخت خانه های ضدزلزله استفاده می شود. چوب این درخت در بازار مشتری های خاص خود را دارد و سرمایه گذار با بررسی این بازار ها قبل از کاشت درخت، می تواند چوب درخت را سریع به فروش برساند و به سود زیادی دست یابد.

 

ضرورت توسعه زراعت چوب و نقش آن در توسعه پایدار

حفظ جنگل ها و منابع طبیعی از اهمیت بالایی برخوردار است، زیرا این درخت ها نقش شش های زمین را به عهده دارند و نابود کردن این درختان و جنگل ها آسیب جبران ناپذیری به منابع طبیعی وارد می کند. به همین دلیل قانون ممنوعیت قطع درختان جنگل تصویب شد تا با قطع درختان جنگل مبارزه شود.

توسعه زراعت چوب می تواند راه حل مناسبی برای کاهش آسیب به جنگل ها و تامین نیاز چوب کشور باشد. بنابراین مساحت زراعت چوب در 5 سال آینده باید تا 150 هزار هکتار افزایش یابد تا جوابگوی نیاز کشور باشد.

 

آیا کاشت درخت پالونیا توجیه اقتصادی دارد؟

بله
قیمت چوب درخت پالونیا چند برابر دیگر درختان است که می تواند شما را در عرض 5 سال به سود باورنکردنی برساند. علاوه براین، این درخت در برابر کم آبی و شوری آب مقاوم است و با سیستم قطره ای می توان آن را آبیاری کرد. این درخت به نگهداری کمی نیاز دارد و بدون استخدام کارگر نیز می توان از آن مراقبت کرد. بنابراین، می توان گفت که کاشت این درخت کم هزینه است و سود خوبی دارد. طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا با برآورد هزینه ها و درآمد به بررسی توجیهی بودن این طرح از نظر اقتصادی می پردازد.

پیشنهاد به مطالعه:  طرح توجیهی تولید نایلون و نایلکس 🌟 سال 1401 (pdf+word)

 

چرا قبل از کاشت درخت پالونیا به طرح توجیهی نیاز داریم؟

کارآفرینان و سرمایه گذاران علاقه مند به این کسب و کار می توانند با استفاده از طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا به اطلاعات بروز و قابل اعتمادی دست پیدا کنند و با استفاده از این طرح هزینه ها و توجیهی بودن کسب و کار را برآورد کنند. هدف از نگارش طرح توجیهی برآورد هزینه های کاشت درخت پالونیا می باشد. در این طرح تمام درآمدها و هزینه ها مورد بررسی قرار می گیرند تا راهنمای مناسبی برای رسیدن به موفقیت باشند.

 

کاشت درخت پالونیا را از کجا شروع کنیم؟

قبل از شروع این کسب و کار، ابتدا باید با استفاده از طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا به بررسی همه جوانب کار بپردازیم. بعد از دریافت آموزش ها و مجوزهای لازم و بررسی تمام جوانب، نوبت به انتخاب زمین می رسد. برای کاشت این درخت نیازی به خرید زمین نیست. در این کار می توانید به صورت مشارکتی از زمین اشخاص دیگر و یا زمین های منابع طبیعی استفاده کنید. بعد از آن باید تجهیزات آبیاری قطره ای را محیا و کاشت نهال را آغاز کنید.

 

هزینه زراعت چوب پالونیا

هزینه زراعت چوب پالونیا شامل هزینه های مربوط به آماده سازی زمین، تجهیزات آبیاری قطره ای، تهیه نهال، حفر چاه و زهکشی می باشد. این هزینه ها با توجه به کل سرمایه مورد بررسی قرار می گیرند. یک طرح توجیهی خوب می تواند تمام این هزینه ها را برآورد کند و تصویر دقیقی از شروع این کسب و کار در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد.

 

آیا امکان شکست در کاشت درخت پالونیا وجود دارد؟

بله

اگر افراد بدون اطلاعات کافی در زمینه کاشت، داشت و برداشت این محصول اقدام به شروع کسب و کار کنند، ممکن است با مشکلات زیادی مواجه شوند. برای مثال افرادی که بدون برآورد هزینه ها اقدام به کاشت آن کردند و از طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا غافل شدند، نتوانستند راه صحیح موفقیت را طی کنند و دچار ورشکستگی شدند.

 

طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا چه اهمیتی دارد؟

طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا با پردازش اطلاعات و برآورد هزینه ها به بررسی توجیهی بودن این ایده می پردازد و می تواند راهنمای کارآفرینان و سرمایه گذاران باشد.

 

تیم #استارت_وی چه کمکی به شما می کند؟

تیم آموزشی #استارت_وی با نگارش طرح توجیهی کاشت درخت پالونیا و استفاده از تیم متخصص، راهنمای شما سرمایه گذاران در آغاز کسب و کار می باشد.

جزئیات طرح توجیهی زراعت پالونیا 1401

سطح زیر کشت  2 هکتار
میزان کل سرمایه گذاری 531 میلیون تومان
سرمایه در گردش 73 میلیون تومان
برگشت سرمایه  5 سال
نرخ بازده داخلی(IRR) %23
تعداد درخت در 2 هکتار 2178
فاصله کاشت 3*3
میانگین وزن چوب از هر درخت 450 کیلوگرم
تعداد دوره برداشت در 20 سال 4 دوره

کلیه هزینه ها مربوط به سال 1401 و در 2 فایل pdf . word می باشد

(قابل ویرایش)

فقط 1 دقیقه تا آگاهی کامل از این کسب و کار زمان باقیست!

دریافت طرح توجیهی پالونیا 1401

از ترسهات عبور کن
وقتی میخوای یه کسب و کاری راه بندازی، حتی بعد از بررسی دقیق، بازهم موقع اقدام که میرسه، سروکله ترس پیدا میشه و مغز شروع میکنه به قصه بافی، بدترین سناریوهای شکست و ناکامی و همه راه هایی که شاید تلاشت به نتیجه نرسه! اگه همه پولامو از دست بدم چی!؟؟ اگه بازنده شدم چی!؟؟ اگه کسی از طرحم استقبال نکنه چی!؟؟ اگه نتونم!؟؟ اگه نشه!؟؟ و …
در جواب همه سیاه نمایی ها میشه پرسید؛ پس همه احتمالات دیگه چی؟؟؟ اگه بترکونه چی؟؟؟ اینکه بهترین و مهمترین اقدام زندگیم بشه چی؟؟؟ اینکه زندگیم رو از این رو به اون رو کنه چی؟؟؟ اینکه یکی از بهترین های حوزه کاری خودم بشم چی؟؟؟ اینکه زنجیره فقر و نداری برای چندین نسل بعد از خودم از بین بره چی؟؟؟ اینکه خودم و خانواده ام برای همیشه در رفاه و آرامش باشیم چی؟؟؟ اینکه اسمت به نیکی و به فراوانی یاد بشه چی؟؟؟ و …
بحث خوشبینی کورکورانه نیست، بحث برقراری تعادله بین انتظار برای نتایج مثبت و منفی و بحث اینه که اگه تو آگاهانه ورود نکنی، ذهنت فقط به نتایج منفی می پردازه و به همین خاطره که خیلی هامون همون اول مسیر منصرف میشیم و هیچ اقدامی نمی کنیم.

استارت وی

سفارش طرح توجیهی اختصاصی
02191306924 

09303217722

ساعات پاسخگویی: 8 صبح تا 10 شب

نظرات (4)

ناشناس

Visitor Rating: 5 Stars

رسول سواران

سلام من این فایل های پرورش پالونیا را در سایت خریدم. عالی بود. من قصد دارم فایل های دیگری را هم خریداری کنم. سپاس از تلاشتان.

  علی حاجی پور

  سلام
  خیلی خوشحالیم از اینکه آموزش ها مورد استقبال شما عزیزان قرار گرفته. در پشتیبانی تلگرامی هم پیام های بسیار خوبی دریافت می کنیم که نشان از رضایت شماست. سپاس از شما جناب “سوران” عزیز.

سمیه نیلی

عالی بود ممنون که وقت میذارید