طرح تولید ظروف یکبار مصرف (گیاهی،کاغذی،پلاستیکی و آلومینیومی)

طرح تولید ظروف یکبار مصرف (گیاهی،کاغذی،پلاستیکی و آلومینیومی)

طرح تولید ظروف یکبار مصرف (گیاهی،کاغذی،پلاستیکی و آلومینیومی)

5/5 - (1 امتیاز)
طرح توجیهی

ظروف یکبار مصرف یکی از محصولات حوزه صنایع می باشد که به دلیل حفظ بهداشت و جلوگیری از انتقال انواع بیماری ها، با تقاضای زیاد بازار مواجه شده است. استفاده از ظروف یکبار مصرف در تولید و توزیع مواد غذایی و رستوران ها بسیار رایج است و مطابق سلیقه بازار و مشتری ها تولید و عرضه می شود.

تیم آموزشی #استارت_وی با نگارش طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف به شما در دریافت مجوز و وام تولید انواع ظروف پلاستیکی، کاغذی و گیاهی کمک می کند.

آنچه در این مقاله می خوانید: در این مقاله به توجیهی بودن طرح تولید ظروف یکبار مصرف و چرایی و چگونگی تولید این ظروف می پردازیم.

طرح تولید ظروف یکبار مصرف (گیاهی،کاغذی،پلاستیکی و آلومینیومی)

چرا باید ظروف یکبار مصرف تولید کنیم؟

تولید ظروف یکبار مصرف، مخصوصا نوع کاغذی و گیاهی آن می تواند از مشاغل سودآور باشد و در آینده نزدیک نیز گسترش بیشتری خواهد داشت. برای جلوگیری از انتقال بیماری ها، افراد تمایل بیشتری به استفاده از ظروف یکبار مصرف دارند. با توجه به گسترش تقاضا برای این محصولات، تولید کننده ها می توانند با تولید ظروف یکبار مصرف آلومینیومی، پلاستیکی، کاغذی و گیاهی به سود قابل توجهی دست یابند و به بهداشت جامعه نیز کمک کنند.

 

چرا قبل از شروع باید بازار هدف یا فروش را بررسی کنیم؟

بررسی بازار هدف ظروف یکبار مصرف می تواند ضامن موفقیت  سرمایه گذاران این حوزه باشد. بازار هدف ظروف یکبار مصرف عموما رستوران ها و فعالان صنایع غذایی می باشند. این ظروف در بسته بندی محصولاتی مانند مربا، عسل، لبنیات، نوشابه و شیرینی مورد استفاده قرار می گیرد و سرمایه گذار این حوزه با بررسی این بازارها می تواند بدون سردرگمی محصولات خود را به فروش برساند. طرح توجیهی با بررسی بازار هدف و فروش محصولات می تواند راهنمای مناسبی برای سرمایه گذاران باشد.

 

آیا تولید ظروف یکبار مصرف توجیه اقتصادی دارد؟

بله. دلایل زیادی وجود دارد که می تواند توجیه اقتصادی تولید ظروف یکبار مصرف را اثبات کند. دلایل توجیه اقتصادی ظروف یکبار مصرف به شرح زیر است.

  • مواد اولیه آن در ایران تولید می شود. در نتیجه، قیمت آن ارزان تر و تهیه آن آسان تر است.
  • ماشین آلات تولید کننده این ظروف قیمت پایینی دارند.
  • در سال های اخیر، فرهنگ استفاده از ظروف یکبار مصرف گسترش یافته است.

 

چرا قبل از سرمایه گذاری به طرح توجیهی نیاز داریم؟

یک طرح توجیهی خوب می تواند هزینه ها، میزان سود و سال های انتظار برای رسیدن به سود را برآورد کند و یک طرح کلی از آینده ی شغل انتخابی در اختیار سرمایه گذار قرار دهد. همچنین این طرح با بررسی بازار هدف می تواند راهنمای خوبی برای فروش محصولات و بازدهی بیشتر کسب و کار شود. بنابراین، همه سرمایه گذاران و ایده پردازان کسب و کار، قبل از شروع کار به طرح توجیهی نیاز دارند.

پیشنهاد به مطالعه:  طرح توجیهی اوره (فرمالدئید و تولید کود اوره) و آمونیاک

 

چگونگی احداث کارخانه ظرف یکبار مصرف

برای احداث کارخانه ظروف یکبار مصرف نیاز به دریافت مجوز از  وزارت صنایع و معادن دارید. شما برای تولید ظروف یکبار مصرف به یک سالن نیاز دارید تا فعالیت خود را انجام دهید. سپس باید با توجه به میزان سرمایه، دستگاه مورد نظر خود را انتخاب و تهیه کنید. در آخر با توجه به نوع ظرف یکبار مصرف، باید مواد خام را تهیه و شروع به کار کنید. طرح تولید ظروف یکبار مصرف می تواند در تمام این مراحل راهنمای شما باشد تا راحت تر و بدون ترس و نگرانی کار خود را آغاز کنید.

 

تولید ظروف یکبار مصرف را از کجا شروع کنیم؟

آموزش، اولین مرحله شروع هر کاری است. شما در ابتدا باید تحقیق کنید که کدام نوع ظرف یکبار مصرف فروش بیشتری دارد و روش تولید آن را فرا بگیرید. سپس با برآورد هزینه های جاری و ثابت می توانید طرح کلی برای خود رسم کنید تا در آینده دچار شکست و سردرگمی نشوید. طرح توجیهی میتواند در هر کدام از این مراحل به شما یاری دهد تا سریع تر به موفقیت و سود برسید.

 

هزینه تولید ظروف یکبار مصرف

هزینه تولید ظروف یکبار مصرف به اهداف شما بستگی دارد. هر چقدر خواهان پیشرفت و توسعه بیشتری باشید، به سرمایه بیشتری نیاز دارید. هزینه ها بسته به زمینه تولیدات و نوع دستگاه، منغیر می باشند. بخش اعظم هزینه ها صرف خرید تجهیزات و اجاره سالن می شود. هزینه های جاری نیز مانند تهیه مواد اولیه و امکانات دیگر نیز باید برآورد شوند. تمام این هزینه ها با توجه به میزان سرمایه و بزرگی هدف شما، توسط طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف بررسی می شوند و در اختیار سرمایه گذاران قرار می گیرند.

 

آیا احتمال شکست در تولید ظروف یکبار مصرف وجود دارد؟

بله.

با توجه به تقاضای زیاد برای خرید ظروف یکبار مصرف، تولید کنندگان و سرمایه گذاران ممکن است تنها به فکر دریافت سود باشند و احتمال شکست را نادیده بگیرند. برای مثال، با توجه به فرهنگ سازی های انجام شده، ظروف یکبار مصرف پلاستیکی سرطان زا و مخرب محیط زیست شناخته شده اند و ممکن است مردم تمایل کمتری برای استفاده از این ظروف نشان دهند. بنابراین، اگر بدون تحقیق در مورد بازار هدف و سلیقه مشتری اقدام به تولید کنید، ممکن است با شکست مواجه شوید.

 

طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف چه کمکی به شما می کند؟

طرح توجیهی تولید ظرف یکبار مصرف تمامی برنامه ها، مخارج، سود و زیان طرح را از روز اول اقدام تا فروش محصول در اختیار سرمایه گذاران و ایده پردازان قرار می دهد تا با استفاده از مشاوران مجرب، بهترین تصمیمات را اتخاذ کنند.

 

تیم آموزشی استارت وی چگونه به شما کمک می کند؟

تیم آموزشی #استارت_وی با نگارش طرح توجیهی تولید ظروف یکبار مصرف و انجام مشاوره های تخصصی راه را برای سرمایه گذاران هموارتر می کند تا بدون ترس و نگرانی، از ایده به فعل برسند.

از ترسهات عبور کن
وقتی میخوای یه کسب و کاری راه بندازی، حتی بعد از بررسی دقیق، بازهم موقع اقدام که میرسه، سروکله ترس پیدا میشه و مغز شروع میکنه به قصه بافی، بدترین سناریوهای شکست و ناکامی و همه راه هایی که شاید تلاشت به نتیجه نرسه! اگه همه پولامو از دست بدم چی!؟؟ اگه بازنده شدم چی!؟؟ اگه کسی از طرحم استقبال نکنه چی!؟؟ اگه نتونم!؟؟ اگه نشه!؟؟ و …
در جواب همه سیاه نمایی ها میشه پرسید؛ پس همه احتمالات دیگه چی؟؟؟ اگه بترکونه چی؟؟؟ اینکه بهترین و مهمترین اقدام زندگیم بشه چی؟؟؟ اینکه زندگیم رو از این رو به اون رو کنه چی؟؟؟ اینکه یکی از بهترین های حوزه کاری خودم بشم چی؟؟؟ اینکه زنجیره فقر و نداری برای چندین نسل بعد از خودم از بین بره چی؟؟؟ اینکه خودم و خانواده ام برای همیشه در رفاه و آرامش باشیم چی؟؟؟ اینکه اسمت به نیکی و به فراوانی یاد بشه چی؟؟؟ و …
بحث خوشبینی کورکورانه نیست، بحث برقراری تعادله بین انتظار برای نتایج مثبت و منفی و بحث اینه که اگه تو آگاهانه ورود نکنی، ذهنت فقط به نتایج منفی می پردازه و به همین خاطره که خیلی هامون همون اول مسیر منصرف میشیم و هیچ اقدامی نمی کنیم.

استارت وی

سفارش طرح توجیهی اختصاصی
02191306924 

09303217722

ساعات پاسخگویی: 8 صبح تا 10 شب