7 روش تامین برق ماینر(ماینینگ) در سال 98

تامین برق ماینر و ماینینگ

7 روش تامین برق ماینر(ماینینگ) در سال 98

4/5 - (3 امتیاز)
طرح توجیهی

تحلیل 7 روش اساسی برای تامین برق ماینر و ماینینگ ارزهای دیجیتال(بیت کوین). آیا می دانید یکی از بهترین روش های تامین برق ماینرها چیست؟

7 روش تامین برق ماینر


از حیاتی ترین مسائل در ماینینگ ارزهای دیجیتال تامین برق ماینر است.

با توجه به کاهش میزان پاداش بیت کوین در سال  2020 و احتمال افزایش قیمت برق برای استخراج بیت کوین به نرخ صادراتی که خیلی بیشتر از نرخ کنونی برق تجاری می باشد، انتخاب روش مناسب و کم هزینه برای تامین برق ماینرها در اولویت بوده و قبل از راه اندازی فارم ماینینگ باید نسبت به آن تصمیم گیری کرد.

در این مقاله به بررسی بهترین روش برای تامین برق ماینرها خواهیم پرداخت تا پایان همراه ما باشید.


روش های تامین برق فارم ماینینگ

وقتی صحبت از ماینینگ می شود، انتخاب روشی برای تامین برق به یک چالش اساسی تبدیل می شود. در آینده نزدیک احتمال اعمال نرخ صادراتی برق برای ماینرها بسیار زیاد است.

نرخ برق صادراتی از برق تجاری بیشتر است و اگر از گزینه بهتری برای تامین برق ماینرها استفاده نشود، ماینینگ سودآور نبوده و کاملاً زیان آور خواهد بود.

از روش های تامین برق برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده از نیروگاه خورشیدی،استفاده از انواع ژنراتورها، استفاده از انرژی جزر و مد، استفاده از انرژی گرمایی زمین، استفاده از پسماند و مواد بازیافتی و تامین برق با استفاده از انرژی آب می باشد.

در ادامه هر کدام را شرح خواهیم داد.


تامین برق ماینینگ از انرژی آب

انرژی آب یکی از انواع انرژی های تجدیدپذیر و ارزان قیمت برای ماینینگ است. روش کار کردن آن هم به این صورت است که توربینی در مسیر جریان آب(آبشار) قرار داده می شود و با به حرکت درآمدن توربین انرژی تولید می شود.

این روش در صورتی مفید خواهد بود که دسترسی به آبشار وجود داشته باشد.


تامین برق با استفاده از پسماند

تولید انرژی با استفاده از زباله های ارگانیک که نیازی به سوزاندن ندارند و تنها با فعالیت باکتری ها گاز متان آزاد شده و با احتراق گاز متان، حرارت آزاد شده باعث به حرکت درآمدن توربین و در نهایت تولید برق می شود.


تامین برق با استفاده از انرژی جزر و مد

جزر و مد دریا در ساحل باعث به حرکت درآمدن توربین ها می شود و برق مورد نیاز تولید می شود. این نوع فناوری بسیار گران است و تنها در برخی کشورهای پیشرفته نظیر کره جنوبی از آن استفاده می شود.

این روش برای تامین برق ماینر در ایران مناسب نیست و تعداد سالهای برگشت سرمایه را طولانی خواهد کرد.


تامین برق ماینرها با انرژی گرمای زمین

از دیگر انرژی های تجدیدپذیر انرژی گرمای زمین حاصل از فعالیت های آتشفشانی کره زمین است.

پیشنهاد به مطالعه:  طرح توجیهی تولید چمن مصنوعی 🌟 1401(جهت مجوز+وام)

گرمای زمین می تواند باعث به حرکت درآمدن توربین شده و انرژی تولید کند. این روش بازده بسیار بالایی داشته و در مناطقی که فعالیت های آتشفشانی زیاد است قابل استفاده خواهد بود.


تامین برق ماینینگ با استفاده از پنل های خورشیدی

تولید انرژی خورشیدی با استفاده از نیروگاه خورشیدی از دیگر روش های تولید انرژی پاک بوده و در مدت زمان کوتاه می توان یک نیروگاه خورشیدی راه اندازی کرد.

نکته مورد توجه در این روش این است که در روزهای ابری و شب ها که نوری در اختیار نداریم که چاره کار استفاده از باطری ها برای ذخیره انرژی در زمان هایی که تولید برق از مصرف آن بیشتر است.

همچنین می توان برق مازاد بر مصرف را به 10 برابر قیمت کنونی برق به شرکت توزیع نیروی برق با انعقاد قرارداد 20 ساله فروخت.

بهترین روش تامین برق ماینر استفاده از انرژی خورشید که هم می توان با هزینه کمتر ماینینگ کرد و هم تولید و فروش برق داشت.


تامین برق ماینر با ژنراتور گازی

از دیگر روش های تولید و تامین برق برای ماینر استفاده از ژنراتور گازی و گازوئیلی می باشد.

مصرف ژنراتورهای گازی از گاز شهری یا سیلندر می باشد و با استفاده از یک موتور گازسوز و 1 ژنراتور تشکیل شده است.

موتور گاز سوز با مصرف گاز باعث به حرکت درآمدن ژنراتور شده و برق تولید می شود.

ژنراتور گازی


ژنراتور گازوئیلی

طرز کار ژنراتور گازوئیلی هم همانند ژنراتور گازی است با این تفاوت که بجای گاز از گازوئیل استفاده می شود و در مناطقی که گاز در دسترس نیست گزینه مناسبتری به نظر می رسد.


نتیجه گیری و پیشنهاد

از 7 روش گفته شده در بالا برای تامین برق ماینر و ماینینگ شاید بهترین گزینه که همه می توانند از آن استفاده کنند، استفاده از انرژی خورشیدی و احداث نیروگاه خورشیدی است. به دو دلیل زیر:

 1. هزینه بسیار پایین برای ساخت نیروگاه
 2. نیازی به سرمایه در گردش برای تولید برق نیست.
 3. نیازی به تعمیرات و نگهداری بسیار پایینی دارد.
 4. عمر مفید یک نیروگاه خورشیدی حداقل 25 سال است.
 5. استهلاک پایینی دارند.
 6. با سالی 300 روز آفتابی در ایران نگرانی نور خورشید نخواهیم داشت.
 7. انرژی مازاد بر مصرف را با 10 برابر قیمت کنونی می توان فروخت.
 8. قرارداد تضمینی دولت برای خرید برق تا 20 سال.

در پایان اگر می خواهید درباره طرح نیروگاه خورشیدی بیشتر بدانید کلیک کنید.

مقالات مرتبط:

طرح توجیهی ماینینگ

از ترسهات عبور کن
وقتی میخوای یه کسب و کاری راه بندازی، حتی بعد از بررسی دقیق، بازهم موقع اقدام که میرسه، سروکله ترس پیدا میشه و مغز شروع میکنه به قصه بافی، بدترین سناریوهای شکست و ناکامی و همه راه هایی که شاید تلاشت به نتیجه نرسه! اگه همه پولامو از دست بدم چی!؟؟ اگه بازنده شدم چی!؟؟ اگه کسی از طرحم استقبال نکنه چی!؟؟ اگه نتونم!؟؟ اگه نشه!؟؟ و …
در جواب همه سیاه نمایی ها میشه پرسید؛ پس همه احتمالات دیگه چی؟؟؟ اگه بترکونه چی؟؟؟ اینکه بهترین و مهمترین اقدام زندگیم بشه چی؟؟؟ اینکه زندگیم رو از این رو به اون رو کنه چی؟؟؟ اینکه یکی از بهترین های حوزه کاری خودم بشم چی؟؟؟ اینکه زنجیره فقر و نداری برای چندین نسل بعد از خودم از بین بره چی؟؟؟ اینکه خودم و خانواده ام برای همیشه در رفاه و آرامش باشیم چی؟؟؟ اینکه اسمت به نیکی و به فراوانی یاد بشه چی؟؟؟ و …
بحث خوشبینی کورکورانه نیست، بحث برقراری تعادله بین انتظار برای نتایج مثبت و منفی و بحث اینه که اگه تو آگاهانه ورود نکنی، ذهنت فقط به نتایج منفی می پردازه و به همین خاطره که خیلی هامون همون اول مسیر منصرف میشیم و هیچ اقدامی نمی کنیم.

استارت وی

سفارش طرح توجیهی اختصاصی
02191306924 

09303217722

ساعات پاسخگویی: 8 صبح تا 10 شب

نظرات (4)

آراز مرادخانی

سلام. من چند دستگاه ماینر خریده ام و به زودی قراره بیان و برام نصب کنند. قبلش در حال مطالعه و تحقیق بودم که به این مقاله شما بر خوردم.
کمی نگران شدم در رابط با هزینه برقی که برای استفاده از این دستگاه ها میاد.

ناصر فتحی

خیلی عالی بود. اتفاقا دغدغه اصلی ماینر ها و خود من همین مصرف بیش از اندازه برق هست که اگر حواسمون نباشه، هزینه ای که بابت برق باید پرداخت کنیم خیلی بیشتر از از ارز دیجیتالی میشه که قراره تولید بشه.

ارز دیجیتال بلاگفا

اتفاقا من اولین روزی که با این طرح توسط دوستانم آشنا شدم، فقط داشتن در مورد هزینه برق مصرفی ماینر صحبت می کردند و می گفتن که هزینه برق تقریبا برابر با ارز دیجیتالی هست که تولید می کنن.
با اجازتون می خوام این مقاله رو با ذکر منبع توی وبلاگم هم درج کنم.

  علی حاجی پور

  سلام هزینه هر کیلوبایت برق با توجه به مصوبات اخیر با نرخ صادراتی 965 تومان می باشد. با توجه به مصرف دستگاه های ماینر ما تمامی درآمدها و هزینه های ماینینگ رو بررسی کردیم. طرح ماینینگ بیت کوین