طرح توجیهی تولید ثعلب 🌟 (مواد اولیه بستنی سازی)

طرح توجیهی تولید ثعلب - استارت وی

یکی از مواد ضروری برای ساخت انواع بستنی ثعلب می باشد که گیاهی پایا و دارای غده زیرزمینی است. طول گیاه ثعلب بین 25 تا 75 سانتی متر است و دارای برگهایی به رنگ سبز تیره می باشد که معمولاً در بهار و ماه اردیبهشت می روید. پودر ثعلب از ریشه این گیاه گرفته می شود و خواص متعددی از جمله افزایش نیروی جنسی، رفع سرماخوردگی و اخلاط خونی دارد. علاوه بر این مصرف ثعلب خاصیت فرح بخش و شادی آور بودن دارد. ثعلب با موادی مانند شیر، کاکائو و نارگیل مخلوط شده و مصرف می گردد. به طور کلی علاوه بر نقش بسزای ثعلب در صنعت تولید بستنی، این ماده به عنوان یکی از گیاهان دارویی شناخته می شود. در طرح توجیهی تولید ثعلب به بررسی و برآوردهای مالی و اقتصادی در راه اندازی خط تولید ثعلب می پردازیم.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

طرح توجیهی تولید پودر ثعلب - استارت وی

چرا باید کارخانه تولید ثعلب را راه اندازی کنیم؟

همانطور که اشاره شد ثعلب یکی از انواع گیاهان دارویی با خواص متعدد است و مصرف آن در ساخت بستنی به عنوان یکی از محبوب ترین خوراکی های امروزی ضروری است. بنابراین همواره بازارهای مناسبی برای فروش ثعلب در صنعت بستنی سازی، داروسازی و … وجود دارد. از سوی دیگر با کشت و تولید ثعلب می توان در مدت زمان نسبتاً اندکی به سود قابل توجهی دست یافت. علاوه بر این در حال حاضر معمولاً انواع وام و تسهیلات مالی برای کشت و تولید ثعلب و مواد غذایی مشابه آن توسط دولت و موسسات بخش خصوصی اعطاء می گردد. 

 

تاسیس کارخانه تولید ثعلب با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه تولید ثعلب با توجه به موضوعات گوناگونی از قبیل ظرفیت خط تولید و … متفاوت است. به طور کلی برای راه اندازی یک خط تولید ثعلب با ظرفیت 500 کیلوگرم در روز می بایست حداقل سرمایه ای معادل 20 تا 40 میلیارد تومان در دسترس داشت. همانطور که اشاره شد در حال حاضر انواع وام و تسهیلات اعتباری توسط دولت ها و بخش خصوصی برای راه اندازی خط تولید ثعلب ارائه می شود.

 

هزینه های تاسیس کارخانه تولید ثعلب

برخی از مهمترین هزینه های تاسیس کارخانه تولید ثعلب عبارت از موارد زیر است:

 • هزینه های لازم برای دریافت مجوزهای تولید محصولات غذایی از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
 • هزینه های لازم آوردن مکانی بهداشتی با کاربری صنعتی و مساحت کافی جهت نصب و راه اندازی تجهیزات تولید ثعلب
 • هزینه خرید تجهیزات و تاسیسات مورد استفاده در تولید ثعلب از قبیل دستگاه پاستوریزاسیون
 • هزینه های مربوط به چاپ، بسته بندی و بازرگانی
 • هزینه های مربوط به مالیات ها و عوارض دولتی

طرح توجیهی تولید ثعلب - استارت وی

[irp posts=”59421″ ]

 

ارزیابی سود و زیان تاسیس کارخانه تولید ثعلب

با توجه به قرار داشتن موقعیت های جغرافیایی گوناگون در ایران پهناور، به طور کلی تاسیس کارخانجات تولید گیاهان دارویی از فعالیت های اقتصادی پر سود به شمار می رود. مطابق با طرح توجیهی تولید ثعلب، با توجه به نیازسنجی جامعه در مورد این محصول کاربردی، سود قابل پیش بینی ارزیابی می شود. به طور کلی در صورت مدیریت صحیح عوامل تولید، می تواند با کشت، تولید و بسته بندی ثعلب به سود قابل توجهی در کوتاه مدت دست یافت.

مهمترین تجهیزات مورد استفاده برای تاسیس کارخانه تولید ثعلب

برخی از مهمترین تجهیزات قابل استفاده در طرح توجیهی تولید ثعلب از قرار زیر است:

 • قلمه های ثعلب
 • در صورتی که کشت ثعلب با استفاده از دانه ریزی انجام گیرد، دانه های گیاه ثعلب باید تهیه گردد.
 • دستگاه های مربوط به بریدن ریشه ثعلب
 • دیگ جوش برای جوشاندن ریشه ثعلب
 • تجهیزات مربوط به فرآیند پاستورازیسیون
 • تجهیزات مربوط به بسته بندی و چاپ

 

[irp posts=”59787″ ]

 

آیا تاسیس کارخانه تولید ثعلب از نظر اقتصادی قابل توجیه است؟

ثعلب یکی از انواع گیاهان دارویی است که در صورت کشت صحیح آن هر سال نسبت به سال قبل محصول بیشتری می دهد. از لحاظ اقتصادی تولید پودر ثعلب یک فعالیت متنوع و سودمند است. از سوی دیگر با راه اندازی خط تولید پودر ثعلب نیروی انسانی ماهر و نیمه ماهر نیز به فعالیت مشغول شده و استخدام می شوند. بنابراین راه اندازی خط تولید ثعلب به عنوان یکی از فعالیت های مثبت اقتصادی در زمینه اشتغال زایی به شمار می رود.

طرح توجیهی پرورش ثعلب - استارت وی

طرح توجیهی تولید پودر ثعلب

طرح توجیهی تولید ثعلب بیانگر مهمترین موضوعات در زمینه راه اندازی خط تولید ثعلب می باشد. از همین رو در این نوشتار موضوعاتی از قبیل حداقل سرمایه اولیه، هزینه های تولید، تجهیزات مورد استفاده، مجوزهای لازم، نیروی کار مورد نیاز و … را مورد بررسی قرار دادیم. طرح توجیهی تولید ثعلب به عنوان یک طرح هدایت گر، مالکین کسب و کار را از نخستین لحظات راه اندازی خط تولید ثعلب تا تولید نهایی محصول و فروش آن راهنمایی می کند.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

همانطور که اشاره شد امروزه بانک ها و موسسات مالی و اعتباری ارائه دهنده انواع وام و خدمات مالی به تولیدکنندگان محصولات غذایی می باشند. برای دریافت وام و سایر تسهیلات مالی در زمینه راه اندازی خط تولید ثعلب می بایست طرح توجیهی تولید ثعلب را به بانک یا موسسه مذکور ارائه نمایید. جهت سفارش طرح توجیهی تولید ثعلب و سایر طرح های توجیهی اختصاصی می توانید با موسسه استارت وی در تماس باشید. مجموعه استارت وی با عضویت بهترین کارشناسان کسب و کار آماده ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه انواع طرح های توجیهی اختصاصی می باشد.

 

برخی از پروژه های مرتبط

برخی از پروژه های مرتبط با طرح توجیهی تولید ثعلب عبارتند از:

طرح توجیهی کارخانه تولید بستنی

طرح توجیهی کارخانه بسته بندی حبوبات

طرح توجیهی کارخانه تولید الکل

5/5 - (4 امتیاز)