طرح توجیهی کارخانه الکل سازی {طبی و صنعتی}🌟سال1401(مطالعات بازار+گرید)

طرح توجیهی کارخانه الکل سازی - استارت وی

طرح توجیهی کارخانه الکل سازی {طبی و صنعتی}🌟سال1401(مطالعات بازار+گرید)

4.7/5 - (3 امتیاز)

چرا باید کارخانه الکل سازی را راه اندازی کنیم؟
امروزه اتانول یا الکل در گستره وسیعی از انواع صنایع کاربرد دارد. همین موضوع تاسیس کارخانه الکل سازی را توجیه می کند. به طور کلی الکل یکی از محصولات صنعتی و پزشکی پرکاربرد به شمار می رود. از همین رو برای تولیدکنندگان این محصول همواره بازارهای ملی و بین المللی متعددی برای فروش وجود دارد. انواع مختلف الکل با توجه به غلظت و خلوص آن به دسته های گوناگونی مثل الکل بهداشتی و الکل صنعتی تقسیم می شوند. برای تاسیس کارخانه تولید الکل بهداشتی می بایست مجوزهای لازم برای تولید دارو را از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دریافت کرد. همچنین برای راه اندازی کارخانه تولید الکل صنعتی مجوزهای لازم را می بایست از اداره صدور مجوزهای کسب و کار دریافت نمود.

طرح توجیهی کارخانه الکل سازی - استارت ویتاسیس کارخانه الکل سازی با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه الکل سازی با توجه به ظرفیت خط تولید و تجهیزات و تاسیسات مورد استفاده متفاوت است. به طور کلی برای تاسیس یک کارخانه الکل سازی با ظرفیت یک هزار لیتر در روز حداقل می بایست 30 میلیارد تومان سرمایه اولیه در دسترس داشت.

پیشنهاد به مطالعه:  طرح توجیهی کارخانه تولید اکسیژن 🌟سال1401(+گرید کانون)

هزینه های مربوط به تاسیس کارخانه الکل سازی

چغندر قند و نیشکر از منابع غنی قند برخوردار بوده که در تولید الکل معمولاً از آن استفاده می شود. با استفاده از محصولاتی مانند جو، گندم، ذرت و نشاسته نیز می توان الکل تولید کرد. برخی از مهمترین هزینه های لازم برای تاسیس کارخانه الکل سازی عبارت از موارد زیر است:

  • فراهم آوردن یک مکان صنعتی با مساحت لازم، مناسب برای راه اندازی خط تولید الکل
  • نیروی انسانی مورد نیاز، با توجه به ظرفیت خط تولید
  • خرید مواد اولیه و حمل آن به محل کارخانه
  • پرداخت هزینه های لازم برای دریافت مجوزهای کسب و کار
  • هزینه برق، آب، گاز و … .

طرح توجیهی خط تولید الکل طبی و صنعتی - استارت ویسود حاصل ازخط تولید الکل

همانطور که اشاره شد بازارهای متنوع و گسترده ای برای انواع الکل های صنعتی و پزشکی در سطح ملی و بین المللی وجود دارد. الکل امروزه به عنوان سوخت در موتورهای احتراق داخلی استفاده می شود و با توجه به این که گازهای گلخانه ای کمتری از سوخت آن آزاد می شود، به عنوان جایگزین مناسبی برای سوخت های فسیلی  شناخته می شود. بنابراین مدیریت یک کارخانه الکل سازی با توجه به اهداف مجموعه و امکانات در دسترس می تواند بازارهای مناسبی را در بین گستره متنوعی از بازارهای فروش اتانول برگزیده و از آن به سود رسانی برسد.

 

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید الکل

برخی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید الکل عبارت از موارد زیر است:

  • تجهیزات مورد استفاده برای آسیاب کردن؛ در این مرحله مواد اولیه از قبیل چغندر، گندم، ذرت و … به وسیله آسیاب غلطکی یا چکشی خرد می شود.
  • تجهیزات مورد استفاده برای مایع سازی؛ در مرحله مایع سازی با استفاده از هیدرولیز زنجیره های نشاسته بلند به زنجیره های کوتاه تر تبدیل می شوند. به این طریق ویسکوزیته محصول کاهش می یابد.
  • تجهیزات مورد استفاده برای فرایند تخمیر؛ برای انجام فرایند تخمیر از یک مخمر که قارچ تک سلولی است استفاده می شود. پس از مدت دو تا سه روز و در دمای سی درجه سانتی گراد به محلول نیتروژن مکمل یا سولفات آلومینیوم یا اوره اضافه می شود. در فرایند تخمیر 90 تا 95 درصد از گلوکز محلول به الکل تبدیل می شود.
  • تجهیزات مورد استفاده برای تقطیر؛ به عنوان آخرین مرحله در کارخانه تولید الکل، برای افزایش غلظت اتانول، محصول فراوری می شود.
پیشنهاد به مطالعه:  طرح توجیهی تولید سرم و سرم سازی 🌟(سال1401) برای وام و مجوز

آیا تاسیس کارخانه تولید الکل از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است؟

با توجه به کارکردهای مختلفی که برای الکل در صنایع گوناگون متصور است، از لحاظ اقتصادی تاسیس کارخانه تولید الکل از جمله فعالیت های سودمند به شمار می رود. با توجه به رواج برخی از بیماری های ویروسی مثل کرونا و … استفاده از الکل در صنایع پزشکی همه روزه در حال افزایش است.

 

طرح توجیهی خط تولید الکل طبی و صنعتی

طرح توجیهی کارخانه الکل سازی به عنوان یک طرح هدایت بخش مولفه های گوناگونی از قبیل میزان هزینه های تولید، نیروی انسانی مورد نیاز، درآمد قابل پیش بینی و … را مورد بررسی قرار می دهد. مالک کسب و کار از نخستین مراحل تاسیس کارخانه الکل سازی می بایست مطابق با طرح توجیهی کارخانه الکل سازی مجوزهای لازم را دریافت نماید. در طول اجرای طرح نیز مالک کسب و کار می بایست مطابق با اهداف در نظر گرفته شده اقدام کند.

 

خط تولید اتانول در هفت تپه(فیلم)

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

دریافت وام و سایر تسهیلات مالی برای راه اندازی خط تولید الکل، مستلزم ارائه طرح توجیهی کارخانه الکل سازی به مراجع مربوطه است. همانطور که اشاره شد طرح توجیهی کارخانه الکل سازی بیانگر مهمترین اقدامات و امکانات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه الکل سازی و همچنین موضوعات اساسی دیگری از قبیل پیش بینی میزان سود و معافیت های مالیاتی می باشد. برای سفارش طرح توجیهی کارخانه الکل سازی و سایر طرح های توجیهی مشابه می توانید با موسسه استارت وی به نشانی اینترنتی www.startway.ir مراجعه نمایید. این مجموعه با عضویت متخصصین کسب و کارهای گوناگون، ارائه دهنده انواع طرح های توجیه اختصاصی می باشد.

پروژه های مرتبط

برخی از مهمترین طرح های توجیهی مرتبط با طرح توجیهی کارخانه الکل سازی عبارت از موارد زیر است:

از ترسهات عبور کن
وقتی میخوای یه کسب و کاری راه بندازی، حتی بعد از بررسی دقیق، بازهم موقع اقدام که میرسه، سروکله ترس پیدا میشه و مغز شروع میکنه به قصه بافی، بدترین سناریوهای شکست و ناکامی و همه راه هایی که شاید تلاشت به نتیجه نرسه! اگه همه پولامو از دست بدم چی!؟؟ اگه بازنده شدم چی!؟؟ اگه کسی از طرحم استقبال نکنه چی!؟؟ اگه نتونم!؟؟ اگه نشه!؟؟ و …
در جواب همه سیاه نمایی ها میشه پرسید؛ پس همه احتمالات دیگه چی؟؟؟ اگه بترکونه چی؟؟؟ اینکه بهترین و مهمترین اقدام زندگیم بشه چی؟؟؟ اینکه زندگیم رو از این رو به اون رو کنه چی؟؟؟ اینکه یکی از بهترین های حوزه کاری خودم بشم چی؟؟؟ اینکه زنجیره فقر و نداری برای چندین نسل بعد از خودم از بین بره چی؟؟؟ اینکه خودم و خانواده ام برای همیشه در رفاه و آرامش باشیم چی؟؟؟ اینکه اسمت به نیکی و به فراوانی یاد بشه چی؟؟؟ و …
بحث خوشبینی کورکورانه نیست، بحث برقراری تعادله بین انتظار برای نتایج مثبت و منفی و بحث اینه که اگه تو آگاهانه ورود نکنی، ذهنت فقط به نتایج منفی می پردازه و به همین خاطره که خیلی هامون همون اول مسیر منصرف میشیم و هیچ اقدامی نمی کنیم.
سفارش طرح توجیهی اختصاصی - استارت وی 📲09303217722 برای تماس کلیک کنید📲