طرح توجیهی کارخانه ایزوگام 🌟 سال1401(اخذ مجوز+وام بانکی)

طرح توجیهی کارخانه و خط تولید ایزوگام - استارت وی

طرح توجیهی کارخانه ایزوگام 🌟 سال1401(اخذ مجوز+وام بانکی)

5/5 - (2 امتیاز)

چرا باید کارخانه ایزوگام را راه اندازی کنیم؟
ایزوگام یک نوع الیاف مستحکم و با دوام است که مواد اولیه تشکیل دهنده آن قیر می باشد. امروزه از ایزوگام به عنوان عایق در برابر رطوبت ساختمان و بنا استفاده می شود. به واسطه ترکیب مواد مختلف از جمله لایه پلی اتیلن، پودر معدنی، فویل آلومینیوم و پلی استر، ایزوگام به عنوان یک لایحه حفاظتی خوب شناخته می شود. به دلایلی از جمله سهولت دسترسی به مواد اولیه، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای ایران و … تاسیس کارخانه ایزوگام به عنوان یکی از کسب و کارهای سودمند، در حال رواج و توسعه می باشد. در طرح توجیهی کارخانه ایزوگام مهمترین مولفه های تعیین کننده در شیوه راه اندازی خط تولید ایزوگام و فروش آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

طرح توجیهی کارخانه تولید ایزوگام - استارت ویتاسیس کارخانه ایزوگام با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

با توجه به حجم تولید ایزوگام، حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه ایزوگام متفاوت است. به طور کلی برای تاسیس کارخانه ایزوگام به سرمایه اولیه 10 میلیارد تومان نیاز است. متقاضی تاسیس کارخانه ایزوگام نخست می بایست طرح توجیهی کارخانه ایزوگام را به اداره صدور مجوز های کسب و کار تحویل دهد.

 

هزینه های تاسیس کارخانه ایزوگام چقدر است؟

برخی از مهمترین هزینه های تاسیس کارخانه ایزوگام عبارت از موارد زیر است:

 • هزینه دایر کردن مکان صنعتی برای راه اندازی خط تولید ایزوگام. سالن مذکور می بایست حداقل 40 متر طول و 12 متر عرض داشته باشد.
 • هزینه خرید دستگاه تولید ایزوگام
 • هزینه خرید میکسر پرایمر مخصوص ایزوگام
 • هزینه حمل مواد اولیه به کارخانه ایزوگام
 • هزینه بسته بندی و حمل به بازار فروش
 • هزینه های مربوط به اخذ مجوز تاسیس کارخانه ایزوگام
 • مالیات بر تولید و هزینه های مربوط به عوارض
 • هزینه های مربوط به تبلیغات و بازاریابی

 

سود حاصل از تولید ایزوگام چقدر است؟

با توجه به این که ایران سرشار از منابع غنی نفت و مواد اولیه تولید ایزوگام است، سود حاصل از راه اندازی کارخانه ایزوگام نسبت به صنایع مشابه بسیار بیشتر است. میزان سود قابل پیش بینی از تولید ایزوگام بستگی به عوامل متعددی از جمله ظرفیت خط تولید، مواد اولیه قابل استفاده، تعداد نیروی انسانی مورد نیاز و … دارد. با توجه به این که ایزوگام به عنوان یکی از محصولات صادراتی شناخته می شود، بازارهای قابل توسعه ای در سطح بین المللی در مورد این محصول وجود دارد.

طرح توجیهی تولید ایزوگام - استارت وی

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه ایزوگام

با بررسی طرح توجیهی کارخانه ایزوگام به این نتیجه میرسیم که تاسیسات و تجهیزات اصلی مورد استفاده در صنعت ساخت ایزوگام، مربوط به صنایع پتروشیمی می باشد. برخی مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه ایزوگام عبارت از موارد زیر است:

 • پمپ آب
 • بویلر روغن
 • بالابر
 • نوار نقاله
 • پمپ قیرکش
 • سیستم تصفیه و تهویه هوای صنعتی
 • برج تبدیل نفت کوره به قیر
پیشنهاد به مطالعه:  طرح توجیهی تولید پوشاک 🌟 سال1401 (مردانه، زنانه و بچگانه)

دستگاه تولید ایزوگام با طول 22 متر و عرض 170 سانتی متر و ارتفاع حداکثر 5 متر تولید می شود. طول تت آب دستگاه خط تولید 11 متر می باشد، تا لایه های ایزوگام تولید شده به خوبی سرد شود.

طرح توجیهی خط تولید ایزوگام - استارت وی 

 

آیا تاسیس کارخانه ایزوگام از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است؟

نه تنها از نظر اقتصادی بازار خوبی در سطح ملی و بین المللی برای ایزوگام وجود دارد، راه اندازی خط تولید ایزوگام موجب اشتغال زایی نیز می گردد. از همین رو تاسیس کارخانه ایزوگام به عنوان یکی از فعالیت های اقتصادی محبوب در زمینه درآمد زایی و رفع اختلافات طبقاتی به شمار می رود. امروزه ایزوگام کارکردهای مختلفی در صنعت ساخت و ساز و راه سازی دارد. از سوی دیگر همه روزه شیوه های تولید قیر، ایزوگام و … رشد یافته و پیشرفته می شوند. به طوری که تولید ایزوگام هر روز بیش از پیش آسان می شود. امروزه به سادگی و با در دست داشتن سرمایه اولیه می توان نسبت به تاسیس کارخانه تولید ایزوگام اقدام نمود.

 

طرح توجیهی تولید ایزوگام

در طرح توجیهی کارخانه ایزوگام موضوعاتی از قبیل میزان هزینه تولید، امکانات و تجهیزات مورد نیاز، مجوزهای لازم برای تاسیس کارخانه و سود قابل پیش بینی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. به عنوان یک طرح توجیهی هدایت بخش، مسائلی از قبیل هزینه های تولید، مواد اولیه و نیروی انسانی مورد نیاز، سود قابل پیش بینی، بازارهای فروش و … را در بر می گیرد. به عنوان یک طرح هدایت بخش، طرح توجیهی کارخانه ایزوگام مالک کسب و کار را در مسیر احداث کارخانه ایزوگام و رسیدن به سود راهنمایی می کند. طرح توجیهی معمولاً مبنای دریافت وام و سایر تسهیلات مالی از بانک ها و موسسات اعتباری قرار می گیرد.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

همانطور که اشاره شد برای دریافت وام و سایر تسهیلات مالی، متقاضی می بایست طرح توجیهی کارخانه ایزوگام را به بانک یا موسسه اعتباری مزبور تحویل دهد. برای سفارش طرح توجیهی در مورد تاسیس و راه اندازی کارخانه ایزوگام و همچنین سفارش انواع طرح توجیهی اختصاصی می توانید با متخصصین مجموعه استارت وی در تماس باشید. موسسه استارت وی با حضور بهترین مشاورین ارائه دهنده انواع طرح توجیهی اختصاصی می باشد. برای تماس با متخصصین استارت وی کافی است به نشانی اینترنتی www.startway.ir  وارد شوید.

پروژه های مرتبط

برخی از پروژه های مرتبط با طرح توجیهی کارخانه ایزوگام عبارت از موارد زیر است:

از ترسهات عبور کن
وقتی میخوای یه کسب و کاری راه بندازی، حتی بعد از بررسی دقیق، بازهم موقع اقدام که میرسه، سروکله ترس پیدا میشه و مغز شروع میکنه به قصه بافی، بدترین سناریوهای شکست و ناکامی و همه راه هایی که شاید تلاشت به نتیجه نرسه! اگه همه پولامو از دست بدم چی!؟؟ اگه بازنده شدم چی!؟؟ اگه کسی از طرحم استقبال نکنه چی!؟؟ اگه نتونم!؟؟ اگه نشه!؟؟ و …
در جواب همه سیاه نمایی ها میشه پرسید؛ پس همه احتمالات دیگه چی؟؟؟ اگه بترکونه چی؟؟؟ اینکه بهترین و مهمترین اقدام زندگیم بشه چی؟؟؟ اینکه زندگیم رو از این رو به اون رو کنه چی؟؟؟ اینکه یکی از بهترین های حوزه کاری خودم بشم چی؟؟؟ اینکه زنجیره فقر و نداری برای چندین نسل بعد از خودم از بین بره چی؟؟؟ اینکه خودم و خانواده ام برای همیشه در رفاه و آرامش باشیم چی؟؟؟ اینکه اسمت به نیکی و به فراوانی یاد بشه چی؟؟؟ و …
بحث خوشبینی کورکورانه نیست، بحث برقراری تعادله بین انتظار برای نتایج مثبت و منفی و بحث اینه که اگه تو آگاهانه ورود نکنی، ذهنت فقط به نتایج منفی می پردازه و به همین خاطره که خیلی هامون همون اول مسیر منصرف میشیم و هیچ اقدامی نمی کنیم.
سفارش طرح توجیهی اختصاصی - استارت وی 📲09303217722 برای تماس کلیک کنید📲