طرح توجیهی کارخانه ایزوگام 🌟(اخذ مجوز+وام بانکی)

طرح توجیهی کارخانه و خط تولید ایزوگام - استارت وی

آنچه می خوانید...

چرا باید کارخانه ایزوگام را راه اندازی کنیم؟
ایزوگام یک نوع الیاف مستحکم و با دوام است که مواد اولیه تشکیل دهنده آن قیر می باشد. امروزه از ایزوگام به عنوان عایق در برابر رطوبت ساختمان و بنا استفاده می شود. به واسطه ترکیب مواد مختلف از جمله لایه پلی اتیلن، پودر معدنی، فویل آلومینیوم و پلی استر، ایزوگام به عنوان یک لایحه حفاظتی خوب شناخته می شود. به دلایلی از جمله سهولت دسترسی به مواد اولیه، موقعیت جغرافیایی و آب و هوای ایران و … تاسیس کارخانه ایزوگام به عنوان یکی از کسب و کارهای سودمند، در حال رواج و توسعه می باشد. در طرح توجیهی کارخانه ایزوگام مهمترین مولفه های تعیین کننده در شیوه راه اندازی خط تولید ایزوگام و فروش آن را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

طرح توجیهی تولید ایزوگام - استارت وی

تاسیس کارخانه ایزوگام با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

با توجه به حجم تولید ایزوگام، حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه ایزوگام متفاوت است. به طور کلی برای تاسیس کارخانه ایزوگام به سرمایه اولیه 10 میلیارد تومان نیاز است. متقاضی تاسیس کارخانه ایزوگام نخست می بایست طرح توجیهی کارخانه ایزوگام را به اداره صدور مجوز های کسب و کار تحویل دهد.

 

هزینه های تاسیس کارخانه ایزوگام چقدر است؟

برخی از مهمترین هزینه های تاسیس کارخانه ایزوگام عبارت از موارد زیر است:

 • هزینه دایر کردن مکان صنعتی برای راه اندازی خط تولید ایزوگام. سالن مذکور می بایست حداقل 40 متر طول و 12 متر عرض داشته باشد.
 • هزینه خرید دستگاه تولید ایزوگام
 • هزینه خرید میکسر پرایمر مخصوص ایزوگام
 • هزینه حمل مواد اولیه به کارخانه ایزوگام
 • هزینه بسته بندی و حمل به بازار فروش
 • هزینه های مربوط به اخذ مجوز تاسیس کارخانه ایزوگام
 • مالیات بر تولید و هزینه های مربوط به عوارض
 • هزینه های مربوط به تبلیغات و بازاریابی

 

سود حاصل از تولید ایزوگام چقدر است؟

با توجه به این که ایران سرشار از منابع غنی نفت و مواد اولیه تولید ایزوگام است، سود حاصل از راه اندازی کارخانه ایزوگام نسبت به صنایع مشابه بسیار بیشتر است. میزان سود قابل پیش بینی از تولید ایزوگام بستگی به عوامل متعددی از جمله ظرفیت خط تولید، مواد اولیه قابل استفاده، تعداد نیروی انسانی مورد نیاز و … دارد. با توجه به این که ایزوگام به عنوان یکی از محصولات صادراتی شناخته می شود، بازارهای قابل توسعه ای در سطح بین المللی در مورد این محصول وجود دارد.

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه ایزوگام

با بررسی طرح توجیهی کارخانه ایزوگام به این نتیجه میرسیم که تاسیسات و تجهیزات اصلی مورد استفاده در صنعت ساخت ایزوگام، مربوط به صنایع پتروشیمی می باشد. برخی مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه ایزوگام عبارت از موارد زیر است:

 • پمپ آب
 • بویلر روغن
 • بالابر
 • نوار نقاله
 • پمپ قیرکش
 • سیستم تصفیه و تهویه هوای صنعتی
 • برج تبدیل نفت کوره به قیر

دستگاه تولید ایزوگام با طول 22 متر و عرض 170 سانتی متر و ارتفاع حداکثر 5 متر تولید می شود. طول تت آب دستگاه خط تولید 11 متر می باشد، تا لایه های ایزوگام تولید شده به خوبی سرد شود.

طرح توجیهی خط تولید ایزوگام - استارت وی 

 

آیا تاسیس کارخانه ایزوگام از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است؟

نه تنها از نظر اقتصادی بازار خوبی در سطح ملی و بین المللی برای ایزوگام وجود دارد، راه اندازی خط تولید ایزوگام موجب اشتغال زایی نیز می گردد. از همین رو تاسیس کارخانه ایزوگام به عنوان یکی از فعالیت های اقتصادی محبوب در زمینه درآمد زایی و رفع اختلافات طبقاتی به شمار می رود. امروزه ایزوگام کارکردهای مختلفی در صنعت ساخت و ساز و راه سازی دارد. از سوی دیگر همه روزه شیوه های تولید قیر، ایزوگام و … رشد یافته و پیشرفته می شوند. به طوری که تولید ایزوگام هر روز بیش از پیش آسان می شود. امروزه به سادگی و با در دست داشتن سرمایه اولیه می توان نسبت به تاسیس کارخانه تولید ایزوگام اقدام نمود.

 

طرح توجیهی تولید ایزوگام

در طرح توجیهی کارخانه ایزوگام موضوعاتی از قبیل میزان هزینه تولید، امکانات و تجهیزات مورد نیاز، مجوزهای لازم برای تاسیس کارخانه و سود قابل پیش بینی مورد بررسی و ارزیابی قرار می گیرد. به عنوان یک طرح توجیهی هدایت بخش، مسائلی از قبیل هزینه های تولید، مواد اولیه و نیروی انسانی مورد نیاز، سود قابل پیش بینی، بازارهای فروش و … را در بر می گیرد. به عنوان یک طرح هدایت بخش، طرح توجیهی کارخانه ایزوگام مالک کسب و کار را در مسیر احداث کارخانه ایزوگام و رسیدن به سود راهنمایی می کند. طرح توجیهی معمولاً مبنای دریافت وام و سایر تسهیلات مالی از بانک ها و موسسات اعتباری قرار می گیرد.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

همانطور که اشاره شد برای دریافت وام و سایر تسهیلات مالی، متقاضی می بایست طرح توجیهی کارخانه ایزوگام را به بانک یا موسسه اعتباری مزبور تحویل دهد. برای سفارش طرح توجیهی در مورد تاسیس و راه اندازی کارخانه ایزوگام و همچنین سفارش انواع طرح توجیهی اختصاصی می توانید با متخصصین مجموعه استارت وی در تماس باشید. موسسه استارت وی با حضور بهترین مشاورین ارائه دهنده انواع طرح توجیهی اختصاصی می باشد. 

پروژه های مرتبط

برخی از پروژه های مرتبط با طرح توجیهی کارخانه ایزوگام عبارت از موارد زیر است:

5/5 - (3 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.