طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS)🌟جهت مجوز و وام

طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) - استارت وی

آنچه می خوانید...

طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) بسیار حیاتی بوده و به شما کمک می کند تا بتوانید با آن مجوز بگیرید و از تسهیلات مالی  استفاده کنید. بعلاوه طرح توجیهی بررسی دقیق جنبه های مختلف برنامه شما را نیز ارائه می دهد.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

این طرح شامل بررسی سرمایه مورد نیاز برای شروع پروژه و همچنین بازه زمانی تخمینی بازپرداخت وجوه می باشد. طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) همچنین بینش ارزشمندی در مورد سودآوری سرمایه گذاری و برنامه ریزی مالی و عملی آن ارائه می دهد. به علاوه طرح توجیهی تنها یک مرجع صدور مجوز و امکانات نیست. این طرح، یک ابزار عملی است که می تواند به عنوان یک راهنما در کل پروژه عمل کند.

اگر آماده ‌اید که قدم بعدی را در راه ‌اندازی یک کارخانه تولید ABS بردارید، مطمئن شوید که یک طرح توجیهی پیشرفته در اختیار دارید. این طرح می تواند در اجرای پروژه شما تفاوت بسیاری ایجاد کند.

چرا باید کارخانه ترمز ضدقفل (ABS) را راه اندازی کنیم؟

به منظور تامین نیازهای داخلی و کاهش قیمت کل سیستم ترمز ABS روش های  زیر قابل انجام هستند:

 • بومی سازی تولید قطعات ترمز ABS
 • انتقال تکنولوژی و دانش فنی
 • افزایش محصولات ساخت داخلی

این فرصت سرمایه گذاری در نوع خود بی نظیر بوده و قبلا هرگز انجام نشده است. ترمز ضد قفل یا ABS بازار قابل توجهی دارد و واردات، تمام نیاز کشور را تامین نمی کند.

ترمز ضد قفل خودرو یا ABS یک ویژگی ایمنی است که از قفل شدن چرخ ها هنگام ترمز راننده جلوگیری می کند. راننده می تواند با فشردن پدال ترمز، بدون از دست دادن کنترل وسیله نقلیه به دلیل قفل نشدن ترمزها، از منطقه خطر فرار کند.

طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) - استارت وی

وضعیت تولید، صادرات و واردات

در حال حاضر هیچگونه صادراتی در این زمینه وجود ندارد. دلیل این امر، عدم وجود تولیدکنندگان داخلی این محصول است. شما می توانید با ارائه یک طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) به راحتی نظر سرمایه گذاران را جلب کنید. البته توجه دقیق به جنبه های مختلف تولید و کیفیت و هزینه ها، در این طرح اهمیت بالایی دارد. اگر خود را شایسته نشان دهید، می توانید به راحتی سرمایه لازم را جذب کنید.

بدین ترتیب با احداث کارخانه خود به اولین تولیدکننده و در صورت کیفیت مطلوب، اولین صادرکننده تبدیل خواهید شد. این بدان معنا است که انحصار بخش بزرگی از صنعت خودروسازی و لوازم یدکی در اختیار شما قرار می گیرد.

احداث خط ترمز ضدقفل (ABS) با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

در تدوین طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS)، بررسی سرمایه اولیه برای دریافت تسهیلات بسیار حائز اهمیت است. هزینه اجاره یا خرید زمین در هزینه اولیه لحاظ می شود. صاحب کسب و کار باید ابتدا پیشنهادات رقابتی ارائه شده توسط چنین مشاغلی را بررسی کند. او باید عیوب را شناسایی کرده و مشخص نماید که کدام خودروها تقاضای بالایی دارند.

علاوه بر این، شما باید شرکت خود را ثبت کنید. برای انجام این کار، با دفتر ثبت در محل زندگی خود تماس بگیرید و هر یک از گزارش های ضروری را دریافت نمایید. انتخاب یک مکان در ابتدای فرآیند راه اندازی یک کسب و کار برای تولید ترمز ضدقفل ضروری است. برای انتخاب مساحت مورد نظر، باید حجم تولید سالانه مورد نظر را تعیین کنید. اندازه زمین مورد نیاز در طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) تعیین می شود.

 

هزینه های تاسیس کارخانه ترمز ضدقفل (ABS)

راه اندازی یک کارخانه تولید ترمز ضدقفل، دارای هزینه های بسیاری بوده که برخی از آنها عبارتند از:

 • هزینه اجاره یا خرید محل
 • مبلغی برای خرید مواد اولیه
 • حقوق کارمندان و کارکنان
 • هزینه برق و آب به کار رفته
 • هزینه تبلیغات و بازاریابی
 • هزینه های اضافی احتمالی

هزینه دقیق تمامی موارد بالا در طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) محاسبه و ذکر خواهند شد.

طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) - استارت وی

بازار فروش محصولات تولید شده

یک سیستم ترمز ضد قفل برای استفاده در هر ماشین تولید داخل مورد نیاز است. در صورت سایش و پارگی ترمز، خودروهای موجود نیاز به تعویض کل سیستم ترمز یا قطعات یدکی دارند. در نتیجه این طرح بازار عظیمی داشته که با تعداد خودروهای تولید سالانه و خودروهای موجود متناسب است. در حال حاضر تولیدکننده داخلی وجود ندارد، بنابراین نیاز کل کشور از طریق واردات تامین می شود. متوسط تقاضای سالانه این محصول در کشور تقریبا 1500000 دستگاه است.

 • مصرف كنندگان عمده: صنایع خودروسازی
 • میزان تقاضا : 1،500،000ست
 • میزان تولیدات داخلی: عدم وجود تولیدکننده داخلی در حال حاضر، تامین نیاز تنها با کانال های تجاری خارجی
 • پیش بینی ظرفیت و تركیب تولید طرح: 500 هزار ست (مجموعه) ظرفیت اسمی در سال با راندمان 90 درصد
 • پیش بینی قیمت تمام شده محصول : هر مجموعه در حدود 87 دلار
 • قیمت فروش محصول : هر مجموعه برابر با 100 دلار

 

مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری

افرادی که قصد راه اندازی کارخانه تولید ترمز ضدقفل را دارند، نیاز به دریافت سه مجوز دارند. برای دریافت این مجوزها به طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) نیاز است. این مجوزها عبارتند از:

برای دریافت این مجوزها به مدارک زیر نیاز دارید:

 • تصویر کپی از کارت ملی مدیرعامل
 • تصویر کلیه مدارک اشخاص حقوقی در شرکت
 • اجاره نامه های مالکیت زمین
 • اقرارنامه رسمی برای مکان های اجاره ای
 • اعتبار جواز ساخت و ساز
 • توافق نامه برای خرید برق و آب
 • اصل و کپی خرید ماشین آلات و مواد اولیه
 • ارائه اطلاعات کارمندان کارخانه

وام و تسهیلات بانکی

وقتی نوبت به دریافت وام و امکانات بانکی می رسد، ارائه طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) بسیار مفید است. در صورت خواندن این طرح، بانک ها و سرمایه گذاران تصویر کاملی از تجارت شما خواهند داشت. در نتیجه، آنها گزینه هایی را برای تسهیلات ارائه می دهند و با محاسبه سود و زیان احتمالی، مبلغ بازپرداخت را تعیین می کنند.

سرمایه گذاران و بانک های دولتی بی شماری همیشه به بخش تولید خودرو توجه کرده اند. یک قدم مهم در جذب سرمایه، طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) است. شما قادر خواهید بود هزینه های لازم را تعیین کرده و سودآوری پروژه را با استفاده از این طرح نشان دهید. سرمایه گذاران، درک بهتری از میزان و شرایط سرمایه در این پروژه خواهند داشت.

 

ارزیابی سودآوری تاسیس کارخانه ترمز ضدقفل (ABS)

براساس تحقیقات انجام شده، این واحد تولیدی نیاز به سرمایه گذاری ثابت 210 میلیارد ریالی دارد. این طرح از نظر کارایی طرح صنعتی کارآمد بوده و نرخ بازده داخلی آن تقریبا 37 درصد است. فروش اسمی محصول سالانه حدود 150 میلیارد تومان و سود خالص عملیاتی حدود 20 میلیارد تومان می باشد. زمان بازگشت سرمایه بسته به حجم فروش عملیاتی از سه تا پنج سال متغیر است. به علاوه طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) باید برای تامین سرمایه مورد نیاز تکمیل شود.

طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) - استارت وی

مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه ترمز ضدقفل (ABS)

کشورهای متعددی دستگاه ها و تجهیزات تولیدی و تخصصی فنی لازم را ارائه می دهند. بررسی های سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران حاکی از مورد تایید قرار گرفتن فناوری های بزرگترین تولیدکننده قطعات خودرو در چین است. این شرکت قادر به تامین دانش فنی و تجهیزات لازم می باشد. این گروه قطعات مختلفی از جمله جعبه فرمان، سیستم های ترمز، اجزای سیستم تعلیق و ترمزهای ضد قفل را تولید می کند.

بخش بزرگی از مواد مصرفی مورد نیاز شامل قطعات الکترونیکی، مکانیکی و مصرفی است که می تواند از بخش های تجاری داخلی تهیه شود.

 

آیا تاسیس کارخانه ترمز ضدقفل (ABS) از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

توجیه اقتصادی پروژه در طرح توجیهی تولید ترمز ضدقفل (ABS) بسیار مهم می باشد. با توجه به اهمیت ترمز در خودرو و گسترش صنعت خودروسازی، تولید ترمز ضدقفل به عنوان یکی از نیازهای اولیه کشور مطرح شده است. با توجه به افزایش قابل توجه نرخ واردات این محصول، دولت باید راهکاری برای تشویق تولید داخلی در نظر بگیرد.

این طرح با حمایت از استعدادهای جوان، از خروج ارز از کشور جلوگیری کرده و آن ها را به کارآفرینی تشویق می کند. با رشد و بهبود تولید ترمز، امنیت خودروها نیز افزایش خواهند یافت. از نظر اقتصادی، تولید ترمز در کشور به این شکل کاملا توجیه پذیر است.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

استارت وی، به عنوان بهترین و معتبرترین وبسایت موجود، قادر است نگارش طرح توجیهی شما را با رعایت استانداردهای بانکی انجام دهد. این شرکت، با رعایت آخرین دستورالعمل ارگان‌های دولتی، طرح توجیهی شما را نیز نگارش می‌کند. برای سفارش طرح توجیهی جهت اخذ مجوز احداث خط تولید ترمز ضدقفل، با کارشناسان استارت وی تماس بگیرید.

5/5 - (2 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.