لطفاً قبل از تماس با ما؛ اینجا را مطالعه کنید{کلیک کنید}

طرح توجیهی تولید کود کلات مس🌟(جهت اخذ مجوز+وام)

طرح توجیهی تولید کود کلات مس - استارت وی

اکنون که تصمیم خود را برای راه اندازی شرکت تولید کود آلی خود گرفته اید، پس باید طرح توجیهی خود را تهیه کنید. طرح توجیهی تولید کود کلات مس یک سند تجاری مکتوب است که شما را در راه اندازی کسب و کارتان راهنمایی می کند. این شامل استراتژی های مختلفی می شود که قصد دارید در راه اندازی کسب و کار خود اعمال کنید. به طور خلاصه، این طرح بینشی از کسب و کار مورد نظر شما ارائه می دهد.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

این بینش دو مزیت اصلی دارد که عبارتند از: آگاهی صاحب کسب و کار از آینده، وضعیت و چالش های تجارت، دریافت وام، تسهیلات و سرمایه. بانک ها یا سرمایه گذاران، با خواندن طرح توجیهی شما بینش لازم از پروژه را بدست آورده و روی آن سرمایه گذاری می کنند. البته این در صورتی است که طرح از تمامی جنبه ها مورد پسند آنها بوده و توجیه پذیر باشد. در ادامه به بررسی طرح توجیهی تولید کود کلات مس می پردازیم.

 

چرا باید کارخانه کود کلات مس را راه اندازی کنیم؟

روزانه مقدار زیادی محصولات کشاورزی در سراسر جهان تولید می شوند. تولید محصولات باکیفیت در گرو استفاده از کود و اقلام کشاورزی مناسب است. کود کلات مس نه تنها به تغذیه گیاه کمک کرده بلکه آلودگی ها را از بین می برد. در سال های اخیر، دولت ها طیف وسیعی از حمایت های فعال را از شرکت های تولید کودهای ارگانیک انجام داده اند. از جمله این حمایت ها عبارتند از: یارانه های هدفمند، سرمایه گذاری های بازار، توسعه ظرفیت و حمایت مالی.

تمام این موارد می توانند استفاده گسترده از کودهای آلی را ترویج کنند. طبق آمار تولید کود آلی جهانی، بازار با نرخ رشد مرکب سالانه 7 درصد رشد می کند. تا سال 2025 این نرخ به 10.23 میلیارد دلار می رسد. از این رو همیشه یک فرصت تجاری سودآور برای تولید کود آلی وجود دارد. با طرح توجیهی تولید کود کلات مس به راحتی می توانید سرمایه لازم را بدست آورید.

طرح توجیهی تولید کود کلات مس - استارت وی 

 

وضعیت تولید، صادرات و واردات

نویسندگان طرح توجیهی تولید کود کلات مس معتقدند که این طرح از نظر مالی سالم و سودآور است. ایران یکی از شش کشور تولید کننده کود آلی در جهان می باشد. تولیدکنندگان توانسته اند کود کلات مس را به کشورهایی مانند لبنان، عراق، افغانستان و ترکیه صادر کنند. بازار صادرات کود کلات مس در حال حاضر بسیار داغ است. پیش بینی می شود که آگاهی روزافزون صنعت کشاورزی از مزایای کود کلات مس باعث افزایش تقاضا برای این نوع کود شود.

 

تاسیس کارخانه کود کلات مس با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

در راه اندازی هر کسب و کاری، مقدار یا هزینه به رویکرد و مقیاسی که می خواهید انجام دهید، بستگی دارد. اگر قصد دارید با اجاره یک مکان پیشرفت بزرگی داشته باشید، به سرمایه خوبی نیاز دارید. دلیل آن هم این است که باید از سلامت کارکنان و عملکرد بهینه امکانات مطمئن شوید. برای جذب سرمایه مناسب، تهیه طرح توجیهی تولید کود کلات مس الزامی است.

سرمایه راه اندازی می تواند بسته به اهداف، چشم انداز و آرزوهای شما برای کسب و کارتان کم یا زیاد باشد. ابزارها و تجهیزاتی که استفاده خواهند شد تقریبا در همه جا هزینه یکسانی دارند و هر گونه تفاوت در قیمت ها کم خواهد بود. در طرح توجیهی هزینه های دقیق تعیین می شوند.

 

هزینه های تاسیس کارخانه کود کلات مس

 • هزینه کل برای ثبت کسب و کار
 • هزینه های قانونی برای دریافت مجوزها و همچنین خدمات حسابداری
 • تبلیغات بازاریابی برای افتتاحیه شرکت
 • استخدام مشاور کسب و کار
 • پوشش بیمه (مسئولیت عمومی، غرامت کارگران و تلفات مالی)
 • هزینه پرداخت اجاره به مدت 12 ماه
 • ساخت کارخانه تولید کود آلی استاندارد
 • سایر هزینه های راه اندازی
 • عملیاتی برای 3 ماه اول
 • ماشین آلات پردازش کود آلی و تجهیزات بسته بندی
 • تجهیزات فروشگاه
 • راه اندازی یک وب سایت

 

بازار فروش محصولات تولید شده

توصیف بازار در طرح توجیهی تولید کود کلات مس اهمیت بالایی برای جذب سرمایه گذار دارد. بخشی از استراتژی که باید هنگام نوشتن طرح توجیهی خود روی آن کار کنید، استراتژی بازاریابی شما است. بسیاری از کشاورزان ارگانیک برای محصولات خود به کودهای ارگانیک نیاز دارند. این مسئولیت شماست که آنها را از محصولات خود آگاه کنید.

 می توانید از مجلات و نمایشگاه های مرتبط با کشاورزی برای تبلیغ و ترویج کود آلی خود استفاده نمایید. علاوه بر این، مردم به استفاده از کودهای آلی به دلیل مزایای آنها تشویق می شوند. به طور کلی تقاضا همیشه برای این نوع کود وجود دارد. تنها عامل مورد نیاز برای فروش، استراتژی مناسب است.

طرح توجیهی تولید کود کلات مس - استارت وی

 

مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری در طرح توجیهی تولید کود کلات مس

خط کسب و کار تولید کودهای آلی یک تجارت تحت نظارت در ایران و اکثر نقاط جهان است. در واقع، شما نمی توانید یک شرکت تولید کود آلی را بدون دریافت مجوز از مرجع تنظیم کننده راه اندازی کنید. آنچه برای اخذ مجوز نیاز است، از جمله هزینه ثبت، در طرح توجیهی تولید کود کلات مس آورده می شود. برای دریافت سرمایه، اخذ مجوز و داشتن شرایط ثبت آن اهمیت دارد.

 

وام و تسهیلات بانکی

یکی از گزینه های کلاسیک برای تامین مالی یک پروژه، وام بانکی است. شرایط بازپرداخت بدهی و نرخ بهره به مقیاس پروژه، شرایط بازپرداخت، ریسک پروژه، وضعیت بازار، اعتبار وام گیرندگان و بسیاری از عوامل دیگر بستگی دارد. هر چه سرمایه گذاری در یک پروژه خاص ریسک بیشتری داشته باشد، سود وام بالاتر و شرایط بازپرداخت سخت تر می شود. وام می تواند ابزار ارزشمندی برای تامین مالی فعالیت های عملیاتی جاری شرکت باشد.

همچنین منبعی برای تامین مالی سرمایه گذاری و عنصری جدایی ناپذیر در توسعه هر بنگاه اقتصادی است. طبق تحلیل گزارش های آماری صنعت کود جهانی، وام های بانکی همچنان مهم ترین منبع تامین مالی خارجی برای شرکت های این بخش هستند. آمارها نشان می دهند که وام بانکی یکی از ارجح ترین منابع تامین مالی خارجی می باشد. برای دریافت وام، داشتن یک طرح توجیهی تولید کود کلات مس الزامی است. آنها براساس این طرح تصمیم می گیرند که چه نوع وامی به شما دهند.

 

مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس کارخانه کود کلات مس

فرآیند کارخانه کود آلی عمدتا شامل دو بخش است: پیش تصفیه مواد خام (شامل کمپوست، خرد کردن و اختلاط) و فرآیند دانه بندی (شامل دانه بندی، خشک کردن، خنک کردن، غربالگری و بسته بندی). برای مبتدیانی که سرمایه محدودی دارند، تولید کود در مقیاس کوچک و برای مشتریان اختصاصی بهترین راه است. به طور کلی، اصلی ترین تجهیزات مورد نیاز برای این کارخانه عبارتند از:

 • کمپوست تراش نوع شیار کوچک
 • سنگ شکن نیمه مرطوب
 • مخلوط کن افقی
 • گرانول کننده تابه دیسک
 • فرتیلی
 • دستگاه غربالگری
 • دستگاه بسته بندی خودکار

هزینه هر دستگاه در طرح توجیهی تولید کود کلات مس آورده می شود.

طرح توجیهی تولید کود کلات مس - استارت وی

 

 

آیا تاسیس کارخانه کود کلات مس از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

یک امر مسلم در مورد کسب و کار تولید کود آلی، وجود تقاضای همیشگی برای آن است. البته برای هدایت این تقاضا به سمت محصولات خود، باید کیفیت تولید بالایی داشته باشید. همچنین استراتژی فروش، دسترسی آسان به محصول و معرفی جذاب نیز اهمیت دارند. با رعایت این نکات، فروش محصول شما حتمی است. با توسعه صنعت کشاورزی ارگانیک، نیاز به کودهای آلی بیش از پیش حس می شود.

از این رو می توانید به راحتی بخش عمده ای از این بازار را به دست بگیرید.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

طرح توجیهی تولید کود کلات مس مزایای بسیاری دارد. بدون این طرح، تصور آینده احتمالی کسب و کار دشوار است. تصور مناسب از آینده، به شما در رفع چالش ها و تهیه امکانات مورد نیاز کمک می کند. همچنین به سرمایه گذاران بینشی می دهد که بدانند آیا سرمایه آنها قابل بازگشت است یا خیر. مهم تر از آن، آیا سودی از این سرمایه گذاری عاید آنها و اقتصاد کشور می شود؟ با سفارش طرح توجیهی اختصاصی از ما، به راحتی نظر سرمایه گذاران را جلب کنید.

5/5 - (1 امتیاز)