طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی 🌟(مطالعات بازار+گرید)

طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی - استارت وی

آنچه می خوانید...

طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی به سرمایه گذاران کمک می کند تا برآورد دقیقی از سرمایه گذاری داشته باشند. روغن سویا اپوکسی از پرکاربردترین مواد شیمیایی است که از آن در تولید رنگ ساختمانی و به عنوان نرم کننده یا استابلایزر استفاده می شود. این ماده شیمیایی از ترکیب روغن سویا با پراکسید به دست می آید. سرمایه گذارانی که قصد راه اندازی واحد تولید روغن سویا اپوکسی را دارند، به کمک یک طرح توجیهی مناسب می توانند به سود حداکثری دست یابند.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

چرا باید واحد تولید روغن سویا اپوکسی را راه اندازی کنیم؟

روغن سویا اپوکسی به عنوان یک ماده شیمیایی پرکاربرد در صنایع PVC شناخته می شود. از این ماده شیمیایی به عنوان یک پایدارکننده ثانوی و نرم کننده استفاده می شود. از دیگر کاربردهای روغن سویا اپوکسی می توان به تولید مواد زیر اشاره کرد:

 • چرم مصنوعی برای کیف و کفش
 • اسباب بازی ها
 • لباس های چرمی
 • نوار دور شیشه
 • فیلم های پی وی سی
 • عایق سیم و کابل
 • روکش
 • صنایع بسته بندی
 • محصولات دارویی و پزشکی

روغن سویا اپوکسی حتی در صنایع عطر و اسانس سازی نیز بکار می رود. کاربردهای متنوع و گسترده این ماده شیمیایی موجب افزایش تقاضا برای تولید آن می شوند. در نتیجه، راه اندازی یک واحد تولیدی می تواند نرخ سود بالایی داشته باشد.

طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی - استارت ویوضعیت تولید، صادرات و واردات

در طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی حتماً باید به وضعیت تولید، صادرات و واردات آن نیز اشاره شود. از آنجایی که مواد اولیه برای تولید روغن سویا اپوکسی ارزان و فراوان است، می توان انتظار نرخ سود قابل توجهی از این سرمایه گذاری داشت. علاوه بر این، قیمت گذاری آزاد و غیردولتی نیز موجب به وجود آمدن مزیت رقابتی قیمت روغن سویا اپوکسی می شود.

ایران از نظر تامین مواد اولیه برای تولید این ماده شیمیایی هیچ مشکلی ندارد. در واقع، تامین آسان و دسترسی به مواد اولیه باعث رشد نرخ تولید در داخل کشور شده است. علاوه بر این، امکان صادرات روغن سویا اپوکسی معادل 8 میلیارد دلار در سال نیز برای واحدهای تولید این ماده شیمیایی وجود دارد.

تاسیس واحد تولید روغن سویا اپوکسی با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

در طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی حتماً باید به سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی واحد تولید اشاره شود. به طور کلی، سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی واحد تولید روغن سویا اپوکسی در سال جاری حدود 30 میلیارد تومان در نظر گرفته می شود. البته، این رقم بدون در نظر گرفتن هزینه زمین برآورد شده است.

به طور معمول، یک واحد تولید روغن سویا اپوکسی با ظرفیت 1800 تن به زمینی با مساحت 15 هزار متر مربع نیاز خواهد داشت. به این نکته توجه داشته باشید که نرخ برابری با دلار در این محاسبات، 30 هزار تومان در نظر گرفته می شود.

 

طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی - استارت وی

 

هزینه های تاسیس واحد تولید روغن سویا اپوکسی

یکی از مهم ترین موارد در طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی، برآورد هزینه های راه اندازی واحد تولید است. برآورد درست این هزینه ها می تواند چشم انداز دقیقی از نوع سرمایه گذاری و نرخ بازدهی در اختیار سرمایه گذاران قرار دهد. در نتیجه، تمام هزینه ها باید به دقت محاسبه شوند.

هزینه های تاسیس واحد تولید روغن اپوکسی شامل هزینه اجاره یا خریداری زمین، نیروی انسانی و تهیه تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز می شود. البته، هزینه های دیگر مانند دریافت مجوز نیز باید در نظر گرفته شوند. به طور کلی، یک واحد تولید روغن سویا اپوکسی به حداقل 26 نفر نیروی انسانی نیاز دارد. علاوه بر این، هزینه تهیه و خریداری تجهیزات نیز حدود 13 میلیارد برآورد می شود.

 

بازار فروش محصولات تولید شده

طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی به بازار فروش محصول نیز اشاره دارد. از این محصول می توان در صنایع مختلف ازجمله تولید پلیمرهای زیستی، نانوداروها، لاستیک سازی، تهیه روغن های صنعتی، براق کننده ها و صنایع پلی یورتان استفاده کرد. در نتیجه، واحدهای تولید روغن سویا اپوکسی در داخل کشور با بازار فروش گسترده ای روبرو هستند. این موضوع، نقش مهمی در نرخ سودآوری سرمایه گذاری خواهد داشت.

 

مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری

طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی به مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری نیز اشاره می کند. سرمایه گذاران علاقمند به را اندازی واحد تولید روغن سویا اپوکسی باید از وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) مجوز بگیرند. دریافت این مجوزها به صورت غیرحضوری نیز امکان پذیر است. به این نکته توجه داشته باشید که مجوزها و پروانه بهره برداری بعد از بررسی استانداردهای روغن سویا اپوکسی توسط کارشناسان وزارتخانه اعطا می شوند.

طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی - استارت وی

 

وام و تسهیلات بانکی

به منظور بهره مندی از وام و تسهیلات بانکی حتماً به ارائه طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی نیاز پیدا خواهید کرد. با توجه به افزایش تقاضا برای تولید روغن سویا اپوکسی و بهبود بازار فروش آن، راه اندازی یک واحد تولید می تواند سرمایه گذاری سودآوری باشد. به همین دلیل است که وام ها و تسهیلات بانکی مختلف برای کمک به سرمایه گذاران در نظر گرفته شده اند.

 

ارزیابی سودآوری تاسیس واحد تولید روغن سویا اپوکسی

نرخ سودآوری در طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی بر اساس سرمایه اولیه و همچنین برآورد هزینه ها محاسبه می شود. اگر نرخ برابری دلار را 30 هزار تومان در نظر بگیریم، نرخ سودآوری یک واحد تولید روغن سویا اپوکسی با ظرفیت 1800 تن حدود 40 درصد در سال مبنا برآورد می شود.

 

مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس واحد تولید روغن سویا اپوکسی

تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس واحد تولید حتماً باید در طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی درج شوند. از مهم ترین تجهیزات می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • مخازن استیل
 • راکتور و تجهیزات مربوط به آن
 • دیگ روغن داغ
 • مخازن پلی اتیلن
 • دیگ بخار
 • کولینگ تاور
 • فیلتر پرس
 • مخازن مواد اولیه
 • استراکچر
 • سیستم تصفیه پساب
 • مخازن پلی اتیلن پساب

علاوه بر این، به مواد اولیه ای ازقبیل کربنات سدیم، فتالیک انیدرید، دو اتیل هگزانول، روغن سویا، آب اکسیژنه و کاتالیست نیاز خواهد بود.

 

آیا تاسیس واحد تولید روغن سویا اپوکسی از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

توجیه پذیری اقتصادی یک سرمایه گذاری در طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی بررسی می شود. روغن سویا اپوکسی دارای کاربردهای گسترده ای است. به علاوه، بازار هدف برای تولید این ماده شیمیایی پرکاربرد هم داخل و هم خارج در نظر گرفته می شود. با توجه به افزایش تقاضا برای استفاده از روغن سویا اپوکسی در صنایع مختلف، می توان تولید آن را یک سرمایه گذاری توجیه پذیر ازنظر اقتصادی دانست.

 

طرح توجیهی واحد تولید روغن سویا اپوکسی

طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی به منظور اطمینان از یک سرمایه گذاری پرسود ضروری خواهد بود. در این طرح معمولاً به مواردی ازقبیل هزینه ها، نرخ سودآوری، بازار فروش و همچنین میزان سرمایه اولیه اشاره می شود. محاسبه دقیق در این طرح توجیهی می تواند از خسارت های مالی جبران ناپذیر جلوگیری کند. علاوه بر این، بهره مندی از وام و تسهیلات بانکی تنها با ارائه طرح توجیهی امکان پذیر خواهد بود.

 

بزرگترین واحد تولید روغن سویا اپوکسی

به دلیل فراوانی مواد اولیه در ایران و دسترسی آسان به آن ها، تولید روغن سویا اپوکسی در داخل کشور بسیار رونق دارد. قم ازنظر تولید این ماده شیمیایی پرکاربرد، حرف اول را در داخل کشور می زند. چهار واحد تولید روغن سویا اپوکسی با ظرفیت های تولید 2000، 340، 250 و 250 تن در این استان فعال هستند. واحدهای تولید اصفهان، قزوین و البرز با ظرفیت 2000، 7500 و 200 تن مشغول بکار هستند.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

موسسه استارت وی با بهره مندی از تخصص برجسته ترین کارشناسان می تواند به شما در زمینه نگارش طرح توجیهی تولید روغن سویا اپوکسی کمک کند. افرادی که سفارش طرح توجیهی اختصاصی به این موسسه می دهند، از خدمات پشتیبانی 5 ماهه آن نیز بهره مند می شوند. پیش از ثبت سفارش طرح توجیهی نیز یک جلسه مشاوره تخصصی رایگان برای متقاضی برگزار می شود.

5/5 - (3 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.