طرح توجیهی تولید چیپس سیب زمینی 🌟(هزینه احداث کارخانه)

طرح توجیهی تولید چیپس سیب زمینی - استارت وی

به دنبال یک سرمایه گذاری پرسود هستید؟ پیشنهاد ما به شما تولید چیپس سیب زمینی است. طرح توجیهی تولید چیپس سیب زمینی در زمینه تولید این محصول، کمک شایانی به شما خواهد کرد. اما چرا این پیشنهاد را به شما دادیم؟ پر واضح است به دلیل محبوبیت بالای این محصول خوشمزه که در دسته محبوب ترین تنقلات قرار گرفته، می توان تولید آن را حاوی سود و درآمد باور نکردنی دانست. این تنقلات ترد، شور و خوش طعم با دنیایی از طعم و مزه توانسته در دل همه از کوچک تا بزرگ جا باز کند. حتی با وجود اینکه متخصصان تغذیه بارها توصیه کرده اند این محصول کمتر مصرف شده یا اصلا مصرف نشود؛ اما گوش هیچکس به این حرف ها بدهکار نبوده و نیست. تولید کنندگان هم از این فرصت، نهایت استفاده را کرده و با تولید چیپس سیب زمینی، خود را به وضعیت ایده آل زندگی شان نزدیک تر کرده اند.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

طرح توجیهی تولید چیپس سیب زمینی - استارت وی

چرا باید کارگاه تولید چیپس سیب زمینی را راه اندازی کنیم؟

علاقه پایان ناپذیر مردم به تنقلاتی مثل چیپس تبدیل به یک فرصت طلایی برای سرمایه گذاران شده است. فرصتی که از دست دادن آن حیف است. همه مصرف کنندگان با آگاهی به این قضیه که چیپس مضر است؛ آن را مصرف کرده و طعم خوبش را به هر چیزی ترجیح می دهند. آیا با این حجم از علاقه می توان کاری کرد؟ کاری جز افزایش تولید چیپس سیب زمینی؟ تقاضا برای این محصول رو به افزایش بوده و اگر تولیدات توسعه نیابد؛ میزان تقاضا بر عرضه پیشی خواهد گرفت. بنابراین یکی از دلایل مهمی که نشان می دهد چرا باید کارگاه تولید چیپس را راه اندازی کنیم، همین است.

دلیل دوم و مهمتر که از پتانسیل بالای کشور برای تولید چیپس سیب زمینی خبر می دهد؛ ظرفیت گسترده آن در زمینه تولید سیب زمینی است. چیپس از فرآورده های سیب زمینی است که در اثر ورقه ورقه کردن آن به دست می آید. ایران با تولید 359 میلیون تن سیب زمینی توانسته رتبه نوزدهم را در دنیا کسب کند. حتی با وجود صادرات 132 هزار تنی سیب زمینی، باز هم با مقادیر بالای این محصول در بازار داخلی مواجه هستیم. یقینا این میزان تولید، پاسخگوی صنعت تولید چیپس سیب زمینی خواهد بود.

 

وضعیت تولید، صادرات و واردات سیب زمینی

سیب زمینی از اصلی ترین مواد اولیه برای تولید چیپس محسوب می شود. در این بخش می خواهیم راجع به وضعیت تولید، صادرات و واردات این ماده غذایی صحبت کنیم. البته در رابطه با دو وضعیت تولید و صادرات این محصول در بخش قبل حرف زدیم. در ادامه باید بگوییم واردات سیب زمینی به منظور تعدیل سازی قیمت سیب زمینی در کشور افزایش یافته است. طی یک سال گذشته، قیمت سیب زمینی، افزایش 106 درصدی را تجربه کرده است. این افزایش قیمت ناشی از دلایل مختلف از جمله دخالت دلالان می باشد. حتی با وجود اینکه 170 هزار تن سیب زمینی در نواحی خاصی از کشور مثل کرمان در حال برداشت می باشد؛ اما باز هم واردات این محصول با همان هدفی که گفتیم، صورت می گیرد. با نگاهی به طرح توجیهی تولید چیپس سیب زمینی متوجه این مباحث خواهید شد.

 

تولید چیپس سیب زمینی با چه میزان سرمایه ممکن است؟

یکی از بحث های داغ که در بین سرمایه گذاران رواج یافته، بحث سرمایه است. آگاهی از میزان دقیق سرمایه، وضعیت بهتری را مهیا کرده و سوالات و دغدغه های زیادی را حل خواهد کرد. حال سوال اینجاست که تولید چیپس سیب زمینی به چه میزان سرمایه نیاز دارد؟ با توجه به اینکه سرمایه از مباحث مالی مهم به شمار می آید؛ بهتر است تجزیه و تحلیل آن را بر عهده منابع مالی راهنما مثل طرح توجیهی کارخانه چیپس سیب زمینی بگذارید. در این طرح، شاهد اعداد و ارقام به روز سرمایه خواهید بود.

 

[irp posts=”59787″ ]

 

 

هزینه راه اندازی واحد تولید چیپس

هزینه راه اندازی واحد تولید چیپس سیب زمینی به انتخاب ها و اهداف شما بستگی دارد. اگر متریال و مواد مرغوب را برای تولید این محصول انتخاب کرده و از دستگاه های پیشرفته و تمام مکانیزه برای تولید بهره گیرید، قطعا هزینه بیشتری را متحمل خواهید شد؛ اما در عوض با خروجی بهتری روبرو خواهید شد. یا اگر تصمیم به راه اندازی خطوط نیمه صنعتی داشته باشید، هزینه کمتری را در مقایسه با خطوط صنعتی تولید چیپس متحمل خواهید گشت. یکی از وظایف مهم طرح توجیهی تولید چیپس سیب زمینی، هزینه یابی است؛ لذا بهتر است تمام هزینه ها و اعداد مربوط به آن را از این طرح استخراج نمایید. در قسمت زیر به برخی از مهمترین هزینه های رایج در این کسب و کار اشاره کرده ایم:

 • هزینه راه اندازی کارگاه
 • هزینه خرید سیب زمینی
 • هزینه خرید تجهیزات تولید
 • هزینه بسته بندی
 • هزینه چاپ محصول
 • هزینه نگهداری
 • هزینه مجوز
 • هزینه حقوق و دستمزد
 • هزینه کل

 

بازار فروش چیپس سیب زمینی

چیپس سیب زمینی یکی از متنوع ترین تنقلاتی است که به بازار عرضه شده است. وجود این تنوع باعث شده تا به تمام سلیقه های غذایی پاسخ داده شود. علاوه براین تنوع بالای این محصول منجر به گسترش رشد بازار چیپس شده است. از سوی دیگر دسترسی آسان به مواد اولیه این محصول، این بازار را رونق ویژه ای بخشیده است. اما بحث مهمتری که وجود داشته و بازار فروش چیپس را داغ تر کرده؛ بحث خوشمزگی بیش از حد این محصول است. اکنون بازار فروش چیپس سیب زمینی نه تنها در ایران بلکه در سطوح جهانی نیز رشد چشمگیری را تجربه کرده است.

طرح توجیهی تولید چیپس سیب زمینی - استارت وی

مراحل اخذ مجوز تولید چیپس سیب زمینی و پروانه بهره برداری

همیشه مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری برای همه ما یکی از سخت ترین مراحل به نظر می رسد. اما این مراحل فقط به ظاهر اینطور به نظر می آیند؛ وگرنه می توان آنها را تبدیل به مراحل آسان کرد. برای این کار کافیست طرح توجیهی کارخانه چیپس سیب زمینی را تقدیم سازمان های مجوز کنید. پس از اینکه طرحتان بررسی شد و تمام نمره های قبولی را کسب کرد؛ مجوزها در اختیارتان قرار می گیرند.

 

[irp posts=”59804″ ]

 

وام و تسهیلات بانکی

طرح توجیهی چیپس نه تنها برای اخذ مجوز و پروانه بهره برداری به یاری تان می آید؛ بلکه جهت اخذ وام و تسهیلات بانکی نیز موثر خواهد بود. مسئولین بانکی از شما انتظار دریافت یک طرح جامع بانکی و تخصصی را دارند؛ هر زمان این طرح را به آنها تقدیم کردید، می توانید گام های بعدی برای دریافت وام و تسهیلات را بردارید و کار را آغاز کنید.

 

برآورد سود تولید چیپس

حتی با چشمان بسته هم امکان پیش بینی سود حاصل از تولید چیپس سیب زمینی وجود دارد. اما برای کسب اطلاعات صحیح راجع به سود، بهترین اقدام، رجوع به طرح توجیهی تولید چیپس سیب زمینی است. مباحث مالی در این طرح مورد بررسی قرار گرفته و فاکتورهای هزینه، سود و درآمد، مشخص گردیده اند. به طور کلی می توان گفت با توجه به مصرف بالای چیپس در بین همه گروه های سنی، تولید این محصول با سود فزاینده ای روبرو بوده است.

 

آیا تولید چیپس از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است؟

بله. با توجه به اینکه ایران، منابع اولیه لازم برای تولید چیپس را به مقدار کافی در اختیار داشته و از تکنولوژی مناسب برای تولید این محصول بهره برده است؛ لذا می توان این اقدام را از لحاظ اقتصادی، توجیه پذیر فرض کرد. البته اجرای اصول مدیریتی صحیح یکی از پیش شرط های مهم جهت تحقق اوضاع اقتصادی مطلوب به شمار می آید.

طرح توجیهی تولید چیپس سیب زمینی - استارت وی

 

تجهیزات تولید چیپس

تجهیزاتی که برای تولید چیپس مورد استفاده قرار می گیرند؛ عبارتند از:

 • تجهیزات شستشو
 • الاواتور
 • تجهیزات پوست کن
 • تجهیزات بازبینی
 • تجهیزات بلانچر
 • اسلایسر
 • هاپر اسلایس
 • سرخ کن
 • تجهیزات جدا کننده روغن
 • تجهیزات طعم دهنده
 • تجهیزات بسته بندی

 

افزایش احتمال برد با طرح توجیهی

طرح توجیهی تولید چیپس سیب زمینی با مباحث مهمی مثل برآوردهای مالی و هزینه یابی روبرو می باشد. تمام اهداف این طرح، افزایش احتمال برد توسط شما سرمایه گذاران گرامی است. اما تلاش شما نیز در این زمینه موثر می باشد. با تلاش های بی وقفه و کسب تصمیمات درست می توانید از بروز مشکلات عدیده و بر باد رفتن سرمایه جلوگیری کنید.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

برای سفارش طرح توجیهی اختصاصی اعم از طرح توجیهی کارخانه چیپس سیب زمینی، کارشناسان ما راهنمایی تان می کنند. خدمات ویژه ای که با سفارش این طرح دریافت خواهید کرد؛ عبارتند از:

 • پشتیبانی 5 ماهه و رایگان
 • اعمال تغییرات مورد نیاز در طرح توسط کارشناسان
 • برگزاری جلسات رایگان و آنلاین بین شما و سرمایه گذاران دیگر
 • رفع ابهام در خصوص اخذ مجوز، وثایق و ضمانت نامه های بانکی
 • تقویت حس اعتماد
4.2/5 - (5 امتیاز)