لطفاً قبل از تماس با ما؛ اینجا را مطالعه کنید{کلیک کنید}

طرح توجیهی تولید حوله 🌟(جهت مجوز و وام)

طرح توجیهی تولید حوله دربردارنده ارزیابی موضوعات قانونی، فنی و اقتصادی راه اندازی خط تولید حوله و بازارهای داخلی و خارجی این محصول می باشد. نخستین کارخانه تولید حوله در ایران به نام حوله سازی جواد، سال 1308 در تبریز تاسیس شد. با رشد و پیشرفت دانش و تکنولوژی، امروزه صنعت تولید حوله به عنوان یکی از صنایع مربوط به پوشاک و لوازم بهداشتی، توسعه بسیاری یافته است. به گونه ای که با تاسیس و راه اندازی خط تولید حوله می توان در مدت زمان اندکی به سود مناسبی رسید. برهمین مبنا در ادامه این طرح، مهمترین موضوعات مربوط به تاسیس کارخانه تولید حوله از جمله هزینه های اولیه، تجهیزات مورد نیاز، مجوزهای قانونی و سود قابل پیش بینی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

 

چرا باید خط تولید حوله را راه اندازی کنیم؟

راه اندازی خط تولید حوله به عنوان یک کسب و کار خرد یا کلان ممکن است مد نظر قرار گیرد. با تاسیس کارخانه تولید حوله از یک سو یک فعالیت تولیدی سودآور در زمینه پوشاک و لوازم بهداشتی را آغاز می کنید. از سوی دیگر می توانید طرح ها و ایده های مبتکرانه خویش را در قالب انواع حوله به تولید برسانید. بدون تردیدی صنعت لوازم بهداشتی از اهمیت ویژه ای برای حفظ بقای جامعه و افزایش رضایت از زندگی ایفاء می کند. به همین دلیل راه اندازی خط تولید حوله برای تولید کنندگان این محصول ممکن است به یک ماجراجویی اقتصادی سودمند تبدیل شود.

طرح توجیهی تولید حوله - استارت وی

 

وضعیت تولید، صادرات و واردات

در سال های اخیر با توجه به تحمیل تحریم های اقتصادی از سوی کشورهای غربی، بسیاری از کارخانه های تولید حوله از کار افتادند و کارکنان آن بیکار شدند. لیکن با گذشت زمان و ظهور خودکفایی در زمینه های صنعتی مثل فناوری نانو کم کم کارخانه های قبلی دوباره به کار افتادند و کارخانه های جدید تولید حوله تاسیس شدند. شایان توجه است که مواد اولیه برای تولید حوله پنبه می باشد و موفقیت این صنعت، تا حد زیادی در کشت پنبه و تولید این محصول است. تنها زمین های بخش های خاصی از جنوب ایران قابلیت کشت پنبه را دارند، بنابراین تولید کنندگان ناچارند مواد اولیه را از کشورهای دیگر وارد نمایند.

 

[irp posts=”59750″ ]

 

تاسیس خط تولید حوله با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس و راه اندازی خط تولید حوله با توجه به مولفه هایی مثل قیمت مواد اولیه، بازار فروش و … متفاوت است. به طور کلی برای تاسیس یک کارخانه تولید حوله با ظرفیت تولید یک تن در روز، حداقل سرمایه اولیه بیست تا هفتاد میلیارد تومان مورد نیاز است.

طرح توجیهی تولید حوله - استارت وی

هزینه های راه اندازی خط تولید حوله

برخی از مهمترین هزینه های تاسیس خط تولید حوله عبارت از موارد زیر است:

 • هزینه های مربوط به دریافت مجوزهای کسب و کار از قبیل نشان سلامت، پروانه بهره برداری و … .
 • هزینه های مربوط به فراهم آوردن مکانی با کاربری صنعتی و مساحت کافی برای راه اندازی تجهیزات تولید حوله
 • هزینه های مربوط به خرید مواد اولیه (پنبه) و حقوق نیروی انسانی مشغول در کارخانه
 • هزینه های مربوط به بسته بندی، بازاریابی و فروش محصولات

 

بازار فروش محصولات تولید شده

امروزه حوله ها در انواع و طرح های گوناگونی تولید و عرضه می شوند. این پارچه های ضخیم، کاربردهای بسیاری در زمینه بهداشت و پوشاک ایفاء می کنند و در واقع جزئی جدا نشدنی از هر خانه ای را تشکیل می دهند. بنابراین در مورد پیدا کردن بازار فروش انواع حوله جای نگرانی نیست. با توجه به مولفه هایی مانند کیفیت محصولات، قیمت نهایی و قیمت کالاهای مشابه برای انواع حوله می توان بازارهای متنوع داخلی و بین المللی خصوصاً در میان کشورهای همسایه پیدا کرد.

 

مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری

همانطور که اشاره شد حوله از جمله لوازم بهداشتی به شمار می رود. بنابراین تولید آن می بایست مطابق با دستورالعمل های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی صورت گیرد. علاوه بر این برای تاسیس کارخانه تولید حوله به مجوزهای قانونی دیگری از قبیل پروانه بهره برداری و نماد اعتماد الکترونیکی نیاز است. برای دریافت مجوزهای لازم نخست می بایست شرکت تولید حوله را در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رسانید و کد اقتصادی دریافت کرد.

 

[irp posts=”59832″ ]

 

وام و تسهیلات بانکی

به طور کلی امروزه وام ها و تسهیلات مالی و اعتباری متعددی توسط بانک ها و موسسات اعتباری برای راه اندازی واحد های اقتصادی ارائه می شود. برای دریافت وام ها و تسهیلات اعتباری در مورد راه اندازی کارخانه تولید حوله نخست می بایست طرح توجیهی تولید حوله را به بانک یا موسسه ای که قصد دریافت وام از آن دارید تحویل نمایید. طرح توجیهی دربردارنده برخی از موضوعات مهم در مورد راه اندازی خط تولید حوله می باشد. از جمله این موضوعات می توان به هزینه های تولید، سرمایه اولیه، تجهیزات مورد استفاده و سود قابل پیش بینی اشاره کرد. به طور کلی راه اندازی کارخانه تولید پنبه از جمله کسب و کارهایی به شمار می رود که بانک ها و موسسات اعتباری در مورد آنها وام و تسهیلات مالی ارائه می دهند.

طرح توجیهی تولید حوله - استارت وی

ارزیابی سودآوری تاسیس خط تولید حوله

به طور کلی تاسیس کارخانه تولید حوله از جمله فعالیت های اقتصادی سودمند به شمار می رود. علاوه بر تولیدی بودن این کارخانه و ایجاد اشتغال زایی، تولید کنندگان خلاق می توانند طرح ها و ایده های مبتکرانه خویش را به تولید برسانند و بفروشند. موضوع مهم در مورد سود آوری کارخانه تولید حوله این است که در صورت مدیریت صحیح در مدت زمان اندکی می توان به سود سرشار رسید.

 

مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس خط تولید حوله

مطابق با طرح توجیهی تولید حوله برخی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس این خط عبارت از موارد زیر است:

 • تجهیزات مورد استفاده برای تابیدن حوله
 • دستگاه بافندگی حوله
 • سیستم کنترل بافت بادامکی
 • سیستم کنترل بافت دابی
 • سیستم کنترل بافت ژاکارد
 • میل میلک
 • تجهیزات مربوط به فرایند رنگرزی
 • تجهیزات مورد استفاده برای فرایند چاپ حوله
 • تجهیزات مورد استفاده برای برش متقاطع

 

آیا تاسیس خط تولید حوله از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

همانطور که اشاره شد تاسیس خط تولید حوله علاوه بر آن که موجب سود رسانی به مالکان آن می شود، موجب اشتغال زایی و افزایش سرانه تولید می شود. از سوی دیگر با توجه به حمایت های مالی و دولتی که از راه اندازی خط تولید حوله می شود، تاسیس کارخانه تولید حوله از نظر اقتصادی نه تنها توجیه پذیر است، بلکه می تواند به عنوان یک کسب و کار سودمند موجب رشد مولفه های اقتصادی مثل سرانه تولید و درآمد می شود.

 

اقدام در پرتوی طرح توجیهی

طرح توجیهی تولید حوله به عنوان یک طرح توجیهی هدایت بخش، مالک کسب و کار را از نخستین گام های تاسیس و راه اندازی خط تولید حوله راهنمایی می کند. از همین رو موضوعات گوناگون و مهمی از قبیل مجوزهای مورد نیاز، وام و تسهیلات اعتباری و … در طرح توجیهی تولید حوله مورد بررسی قرار می گیرد.

 

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

همانطور که اشاره شد بانک ها و موسسات مالی و اعتباری برای ارائه وام و سایر تسهیلات مالی می بایست طرح توجیهی تولید حوله را به مامور بانک یا موسسه مالی تحویل داد. برای سفارش طرح توجیهی تولید حوله و سایر طرح های توجیهی اختصاصی می توان با موسسه استارت وی در تماس بود.

در صورت سفارش طرح توجیهی از سامانه استارت وی می توانید تا پنج ماه پس از دریافت طرح توجیهی، از خدمات و پشتیبانی برخوردار گردید. از همین رو می توانید چنانچه قطع اعمال تغییراتی در طرح توجیهی را داشته باشید می توانید موضوع را با کارشناسان مجموعه استارت وی در میان بگذارید. همچنین پیش از سفارش طرح توجیهی می توانید از یک جلسه مشاوره رایگان در زمینه تنظیم طرح توجیهی برخوردار شوید. 

5/5 - (1 امتیاز)