لطفاً قبل از تماس با ما؛ اینجا را مطالعه کنید{کلیک کنید}

طرح توجیهی تولید اسباب بازی 🌟(پلاستیکی و الکترونیکی)

طرح توجیهی تولید اسباب بازی - استارت وی

چرا باید کارخانه اسباب بازی را راه اندازی کنیم؟
تاسیس کارخانه و راه اندازی خط تولید اسباب بازی به عنوان یک فعالیت تولیدی و فرهنگی سودآور شناخته می شود. امروزه انواع اسباب بازی در جنس ها و رنگ های گوناگون برای سنین مختلف طراحی می شود. برخی از انواع اسباب بازی مثل باربی ها و … در سال های اخیر شهرت جهانی پیدا کرده اند. لگو، متل و دیزنی به عنوان برخی از غول های اسباب بازی سازی بین المللی به شمار می روند. تولید اسباب بازی های بومی با استفاده از مفاهیم فرهنگی و ملی، یکی از اقدامات فرهنگی مورد توجه دولت ها است. با تنظیم طرح توجیهی تولید اسباب بازی می توان مجوزهای لازم برای تاسیس کارخانه اسباب بازی سازی و تسهیلات مالی گوناگونی دریافت کرد.  

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

طرح توجیهی تولید اسباب بازی - استارت ویتاسیس کارخانه اسباب بازی با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

همانطور که اشاره شد برای اسباب بازی ها در انواع و اندازه های گوناگون تولید می شوند. با توجه به این که ظرفیت خط تولید یک کارخانه اسباب بازی چقدر باشد، حداقل سرمایه مورد نیاز برای تاسیس کارخانه اسباب بازی ممکن است متفاوت باشد. برخی از شرکت های بزرگ اسباب بازی سازی دنیا ابتدا با یک یا چند محصول تولید و خط تولید کوچک، کسب و کار خویش را آغاز نموده اند. در حال حاضر برای تاسیس و راه اندازی خط تولید اسباب بازی های پلاستیکی و چوبی حداقل می بایست 2 میلیارد تومان سرمایه در دسترس داشت.  

[irp posts=”56533″ ]

هزینه های راه اندازی کارخانه اسباب بازی چقدر است؟

تاسیس کارخانه اسباب بازی به عنوان یک فعالیت تولیدی و صنعتی مستلزم دریافت مجوزهای لازم از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است. برای دریافت مجوزهای لازم و تاسیس کارخانه اسباب نخست می بایست مکانی با کاربری صنعتی و مساحت مناسب را برای نصب و راه اندازی خط تولید اسباب بازی فراهم کرد. برخی از مهمترین هزینه های راه اندازی کارخانه اسباب بازی عبارت از موارد زیر است:

  • هزینه خرید و حمل مواد اولیه از قبیل چوب، فلز، پلی اتیلن و …
  • هزینه خرید تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید اسباب بازی
  • به کارگیری نیروی کار متخصص و نیمه متخصص مورد نیاز برای کنترل خط تولید اسباب بازی
  • هزینه انرژی های مورد نیاز از جمله برق، آب، گاز
  • هزینه های مربوط به بسته بندی و عرضه به بازار
  • هزینه های مربوط به تبلیغات و بازاریابی

طرح توجیهی تولیدی اسباب بازی - استارت وی

سود حاصل از تولید اسباب بازی

یکی از مهمترین مولفه های تعیین کننده در سود حاصل از تولید اسباب بازی طراحی دل پذیر و توجه برانگیز اسباب بازی است. بدون تردید فرهنگ غنی و شخصیت های اساطیری و تاریخی ایرانی از ظرفیت های بزرگ و مناسبی برای طراحی اسباب بازی های جذاب برخوردار است. از همین رو در سال های اخیر نه تنها در سطح داخلی و ملی بلکه در سطح بین المللی نیز برخی از شرکت های اسباب بازی ایرانی بازارهای مناسبی را پیدا کرده اند. بنابراین به طور کلی تاسیس و راه اندازی کارخانه تولید اسباب بازی از فعالیت های اقتصادی سودمند و زود بازده به شمار می رود.

 

[irp posts=”58485″ ]

 

تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی خط تولید اسباب بازی

تجهیزات مورد استفاده برای تاسیس کارخانه اسباب بازی با توجه به طراحی های انجام گرفته متفاوت است. با توجه به این که اغلب از لوازم چوبی، پلاستیکی و فلزی در تولید اسباب بازی استفاده می شود، ابزارآلات مورد نیاز برای بریدن، جوشکاری، سوراخکاری و … در خط تولید وجود داشته باشد. برخی از مهمترین تجهیزات مورد نیاز برای تاسیس و راه اندازی خط تولید اسباب بازی عبارت از موارد زیر است:

  • قالب های تزریق پلاستیک
  • کوره های ذوب فلز و پلاستیک و قالب دهی آنها
  • وسایل مربوط به خیاطی و دوزندگی اسباب بازی
  • تجهیزات مکانیکی و الکترونیکی مثل لامپ، دنده و …

طرح توجیهی کارخانه اسباب بازی - استارت وی

آیا تاسیس کارخانه اسباب بازی از لحاظ اقتصادی توجیه پذیر است؟

از یک سو برای محصولات کارخانه اسباب بازی در داخل و خارج از کشور بازارهای مناسبی وجود دارد. از سوی دیگر رشد و توسعه صنعت اسباب بازی سازی داخلی تاثیرات فرهنگی و اجتماعی زیادی بر جای می گذارد. بنابراین از نظر طرح توجیهی تولید اسباب بازی راه اندازی خط تولید اسباب بازی یک فعالیت سودمند اقتصادی به شمار می رود. علاوه بر این تاسیس و راه اندازی کارخانه اسباب بازی سازی موجب به کارگیری نیروی کار می شود و از این جهت به اشتغال زایی کمک می کنند.

 

طرح توجیهی تولیدی اسباب بازی

طرح توجیهی تولید اسباب بازی به عنوان یک طرح هدایت بخش مالکین کسب و کار را در مسیر تاسیس و راه اندازی خط تولید اسباب بازی و رسیدن به سود مالی راهنمایی می کند. در همین راستا برخی از مهمترین موضوعاتی که در یک طرح توجیهی هدایت بخش مورد بررسی قرار می گیرد عبارتند از: هزینه های تولید، میزان سرمایه اولیه، تجهیزات مورد نیاز برای راه اندازی کسب و کار، مجوزهای لازم برای راه اندازی و شیوه دریافت آن، میزان درآمد و سود قابل پیش بینی و … .

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

همانطور که اشاره شد امروزه بانک ها و موسسات اعتباری و … برای اعطای وام و سایر تسهیلات مالی در زمینه راه اندازی کسب و کار، از متقاضی طرح توجیهی را مطالبه می کنند. طرح توجیهی ویژگی های فنی کسب و کاری که قصد راه اندازی آن وجود دارد را مورد بررسی قرار می دهد. برای سفارش طرح توجیهی تولید اسباب بازی و سایر طرح های توجیهی اختصاصی می توانید با موسسه استارت وی به نشانی اینترنتی startway.ir تماس حاضر فرمایید.

پروژه های مرتبط

برخی از مهمترین طرح های توجیهی مرتبط به طرح توجیهی کارخانه اسباب بازی سازی عبارت از موارد زیر است:

5/5 - (3 امتیاز)