طرح توجیهی کرم میل ورم 🌟 (دانلودPDF+WORD)

طرح توجیهی تولید کرم میلورم - استارت وی

آنچه می خوانید...

یکی از صنایع پولساز در کشور، صنعت پرورش کرم میل ورم است. میل ورم نوعی سوسک ملقب به سوسک تاریکی است که البته آن را با عناوین دیگر مثل سوسک آرد نیز مورد خطاب قرار می دهند. این کرم، منبع غنی پروتئین بوده و از همین رو به عنوان ماده غذایی پرندگان، خزندگان و آبزیان مورد استفاده قرار گرفته است. در برخی از کشورها انسان ها نیز این کرم را به سبد غذایی خود افزوده اند. یکی از دلایلی که سبب شده تا این کرم تبدیل به ماده پروتئینی گردد؛ قرار گرفتن تخم ها در بستری از جو و سبوس گندم است. جالب است بدانید این کرم به ظاهر نحیف و کوچک حاوی 49 درصد پروتئین می باشد! حال مصارف گسترده این کرم و اهمیت روزافزون آن، ایده سرمایه گذاری جهت پرورش کرم میل ورم را تقویت نموده است. اما برای شروع این سرمایه گذاری و افزایش آگاهی، نیاز به طرح توجیهی کرم میل ورم خواهد بود.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

 

برای دریافت طرح توجیهی کرم میلورم سال 1401 کلیک کنید

 

طرح توجیهی کرم میل ورم - استارت وی

چرا باید پرورش کرم میلورم را انجام دهیم؟

کرم میل ورم داخل سبدهای پوشانده شده از گندم، جو، پوست میوه و سبزیجات پرورش داده شده و ارزش غذایی فوق العاده ای را به خود اختصاص داده است. این کرم یک منبع غذایی ارزان محسوب شده و به همین دلیل بسیاری از پرورش دهندگان فعال در حوزه پرورش ماهی، طیور و خزندگان به آن توجه نشان داده اند. چه بسا که این جاندار جهت تهیه کود گیاهان مورد استفاده قرار می گیرد. کرم میل ورم یا لارو نه تنها حاوی پروتئین سرشار بوده و قیمت مناسبی را به همراه دارد؛ بلکه از بازدهی بالایی در رشد برخوردار می باشد.

 

تبدیل تخم سوسک لارو به کرم فقط در طی دو هفته

تخم متعلق به سوسک مولد میل ورم، تنها در عرض 4 الی 14 روز یعنی نهایتا دو هفته به کرم تبدیل می شود. این موضوع، نشان از بازدهی فوق العاده این جاندار دارد. پس از پایان این دوره می توانید اقدامات لازم جهت فروش میل ورم و کسب درآمد از طریق آن را انجام دهیم. آیا چنین دلیل محکمی، شما را مجاب به پرورش کرم میل ورم نمی کند؟! ضمنا دلایل دیگری که نشان می دهند چرا باید پرورش کرم میل ورم را انجام دهید، عبارتند از: عدم نیاز به زیرساخت های پیشرفته و گران جهت پرورش میل ورم و عدم اشغال فضای زیاد جهت انجام این کار.

طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم زنده - استارت وی

سرمایه لازم برای راه اندازی مزرعه میل ورم

سرمایه لازم برای راه اندازی مزرعه میل ورم با توجه به اهداف شما تعیین و برآورد می گردد. در حال حاضر روش های متعددی جهت پرورش این کرم مرسوم گردیده اند. روش های سنتی، نیمه صنعتی و صنعتی از روش های موجود به شمار می آیند. مسلما سرمایه مورد نیاز جهت راه اندازی مزرعه سنتی، کمتر از سرمایه لازم برای راه اندازی مزرعه صنعتی می باشد. اما باید به این نکته هم توجه داشته باشید که بازدهی و درآمد روش اول، کمتر است. طرح توجیهی کرم میل ورم، سرمایه دقیق را به صورت اعداد به روز مشخص کرده و به شما نشان خواهد داد.

 

هزینه پرورش کرم میل ورم چقدر است؟

به طور کلی به دلیل عدم نیاز به زیرساخت های بزرگ جهت راه اندازی مزرعه میل ورم، هزینه ناشی از این کار چندان بالا نیست. همین موضوع منجر به استقبال سرمایه گذاران از حرفه شده است. البته در سنجش هزینه پرورش کرم میل ورم باید سبک تولید را هم در نظر گرفت. برای مثال هزینه ناشی از راه اندازی مزرعه سنتی، کمتر از هزینه راه اندازی مزارع صنعتی است. به جز سبک و نوع کار، ظرفیت تولید، ابزارهای مورد استفاده، تعداد نیروهای انسانی و مساحت مزرعه، همگی از عوامل مهم جهت تعیین هزینه به شمار می آیند. البته باید هزینه های پیش بینی نشده را هم در نظر گرفت. مطالعه طرح توجیهی کرم میل ورم کمک می کند تا از تمام هزینه های ابتدایی، میانی و پایانی تولید مطلع شوید.

 

[irp posts=”58433″ ]

 

برآورد سود پرورش میلورم

با توجه به اینکه پرورش کرم میل ورم نیازمند سرمایه هنگفت نبوده و هزینه ناشی از آن نیز پایین است؛ بنابراین می توان پیش بینی کرد سود حاصل از این کار بالاست. البته عوامل مهمی وجود دارند که بر مسئله سود تاثیرگذار می باشند. آگاهی یکی از عوامل اساسی است که بر سود این کار موثر بوده و اگر آگاهی تان نسبت به رقبا بیشتر باشد؛ به سود بیشتری دست خواهید یافت. طرح توجیهی کرم میل ورم در ارتقاء دانش و آگاهی، موثر خواهد بود.

طرح توجیهی تولیدی کرم میل ورم - استارت وی

 

 

تجهیزات مورد نیاز برای پرورش

برای پرورش کرم میل ورم به تجهیزات مهمی نیاز است. به برخی از این تجهیزات اشاره خواهیم کرد:

  • الک جدا کننده سوسک، لارو و شفیره
  • دماسنج
  • رطوبت سنج
  • سبد یا ظرف مخصوص پرورش
  • سوسک مولد میل ورم
  • میز، صندلی و چهارپایه
  • جاروهای دستی و برقی
  • لباس فرم
  • ترازوی دیجیتال

 

آیا پرورش کرم میل ورم توجیه اقتصادی دارد؟

پروتئین یکی از ارزشمندترین و در عین حال گرانترین ترکیبات غذایی به شمار می آید. کرم میل ورم، این منبع غذایی که قیمت مقرون به صرفه ای را به خود اختصاص داده، این ترکیب گران را در خود جای داده است. لذا می توان آن را جایگزین منابع غذایی پر هزینه کرد. با مصرف این کرم، نیاز غذایی تعداد کثیری از جانداران زنده برطرف شده و هزینه های تامین غذا نیز کاهش می یابد. حال با توجه به این مسئله می توان دریافت پرورش کرم میل ورم از توجیه اقتصادی کافی برخوردار می باشد.

 

آگاهی از نکات حیاتی با طرح توجیهی

طرح توجیهی پرورش کرم میل ورم، تمام نکات حیاتی و مهم جهت پیشبرد کار را ارائه می دهد. علاوه براین طرح فوق، برآوردهای مالی و هزینه یابی را نیز در اولویت قرار داده و لذا مسائل مالی را نیز پوشش خواهد داد. با وجود این طرح، امکان اشتباه وجود نداشته و بر باد رفتن سرمایه که یکی از مهمترین ترس سرمایه گذاران است، رخ نخواهد داد. همچنین طرح توجیهی کرم میل ورم برای دریافت وام و مجوز نیز منبعی بسیار مناسب تلقی می شود. به طوری که بدون حضور آن، امکان دریافت این دو وجود ندارد. اکنون تیم ما استارت وی، شما عزیزان را در تهیه این طرح یاری نموده و پشتیبانی 4 ماهه ارائه خواهد داد.

 

دانلود طرح توجیهی میلورم سال 1401

مدت برگشت سرمايه(سال) : 2.02
نرخ بازدهي سرمايه : 49%

دریافت طرح توجیهی تولید کرم میلورم سال 1401

تهیه طرح توجیهی اختصاصی

برای تهیه طرح توجیهی کرم میل ورم می توانید با کارشناسان ما در استارت وی در تماس باشید. آنها راهنمایی تان می کنند.

4.4/5 - (7 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.