طرح توجیهی ماهی زینتی 🌟 راهنمای صنعتی جدید و پر سود

طرح توجیهی ماهی زینتی 1401 راهنمای صنعتی جدید و پر سود

آنچه می خوانید...

طرح توجیهی ماهی زینتی راهنمای صنعتی جدید و پر سود

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

امروزه ماهی های زینتی به دلایل مختلفی مورد توجه افراد بسیاری قرار گرفته اند. عده زیادی با هدف تنش زدایی و دور کردن استرس، در منزل خود آکواریوم قرار داده و از ماهیان زینتی نگهداری می کنند. در خارج از کشور نیز پرورش ماهی زینتی بازار خوبی دارد. امروزه تولید ماهی زینتی در ایران در حدود 267 میلیون قطعه در سال است. بر اساس پیش بینی کارشناسان این میزان تا سال 1404 دو برابر شده و به 500 میلیون قطعه خواهد رسید. به همین دلیل پرورش اینگونه از آبزیان مورد توجه زیادی قرار گرفته است. تیم تحلیل گر استارت وی در طرح توجیهی ماهی زینتی با بررسی دقیق بازار هدف، میزان سرمایه لازم برای شروع کار را محاسبه کرده و متقاضیان می توانند با خیالی آسوده وارد این صنعت نوپا شوند.

پرورش ماهی زینتی صنعتی جدید و پر سود

سرمایه مورد نیاز برای پرورش ماهی زینتی

با توجه به اینکه پرورش ماهی زینتی را در فضاهای کوچک هم می توان انجام داد، برای شروع سرمایه اولیه زیادی لازم نخواهد بود. با راه اندازی چند آکواریوم در خانه نیز می توان کار را شروع کرد. طرح توجیهی ماهی زینتی با بررسی همه جوانب و شرایط کار میزان سرمایه مورد نیاز را بر اساس امکانات موجود سرمایه گذار محاسبه می کند. تمامی این اعداد بر اساس قیمت روز محاسبه  شده و ارقام دقیقی به شما ارائه می گردد.

برآورد هزینه های لازم برای طرح پرورش ماهی زینتی

اصلی ترین هزینه هایی که برای شروع طرح پرورش ماهی زینتی لازم است مربوط به بخش های زیر است:

 • هزینه تجهیزات لازم برای شروع طرح
 • هزینه خرید اولیه ماهی ها
 • هزینه های تأمین خوراک ماهی ها
 • هزینه های مربوط به آب، برق و سوخت مصرفی
 • هزینه تعمیرات و نگهداری تجهیزات
 • هزینه های دستمزد کارگران

برای داشتن اطلاعات دقیق تر در ارتباط با هزینه ها پیشنهاد می کنیم به سراغ طرح توجیهی ماهی زینتی بروید.

پیشنهاد به مطالعه: طرح توجیهی پرورش ماهی ماهی در قفس

پیش بینی میزان سود در طرح توجیهی ماهی زینتی

تجارت پرورش ماهی زینتی سالانه میلیاردها دلار برای کشورهای تولید کننده آن درآمدزایی می کند. در ایران نیز دولت در حمایت از تولیدکنندگان داخلی، واردات این محصول را ممنوع اعلام کرده است. به این ترتیب آینده خوبی برای صنعت تولید ماهی زینتی در کشور متصور است. کارشناسان معتقدند در خلیج فارس بیش از 250 گونه ماهی زینتی وجود دارد که هنوز به طور کامل شناسایی نشده اند. تولیدکنندگانی که بر اساس طرح های توجیهی کار خود را آغاز می کنند نسبت به سوددهی فعالیت خود اطمینان بیشتری خواهند داشت.

تجهیزات لازم در طرح تولید ماهی زینتی

طرح توجیهی ماهی زینتی تجهیزات لازم برای راه اندازی طرح را بررسی کرده و آن را قیمت گذاری می کند و نهایتاً مقرون به صرفه ترین تجهیزات را معرفی می کند. امکانات لازم برای شروع طرح تولید ماهی زینتی به این شرح است:

 • 100 متر مربع فضا برای کارگاه و یا 30 متر مربع برای مشاغل خانگی
 • مواد غذایی مناسب
 • داروها و مکمل های مناسب نوع ماهی ها
 • سموم دفع قارچ و میکروب
 • پمپ هوای مرکزی
 • گرم کننده های برقی یا گازی برای تنظیم دما
 • امکانات فیلتراسیون آب
 • سیستم برق اضطراری که وجود آن در این صنعت بسیار ضروری است

بررسی توجیه اقتصادی طرح تولید ماهی زینتی

پرورش ماهی زینتی فرصتی مطمئن برای سرمایه گذاری و تجارتی زود بازده است. فروشگاه های عرضه ماهیان تزیینی اصلی ترین بازار هدف این محصول بشمار می روند. همانطور که پیش تر هم اشاره شد، بازار جهانی پرورش ماهی زینتی نیز بسیار پر سود و درآمدزاست. در سال 2019 ارزش این بازار را 6800 میلیون دلار برآورد کرده اند. کارشناسان تا سال 2025 گردش مالی بالغ بر 11336 میلیون دلار را برای این صنعت تخمین می زنند. تولیدکنندگان ایرانی نیز پس از ثبت شرکت و دریافت کارت بازرگانی می توانند اقدام به صادرات ماهیان زینتی کنند. تمامی هزینه ها و میزان سود و زیان احتمالی صادرات، در طرح توجیهی ماهی زینتی برآورد می شود.

 

چه مشکلاتی طرح های پرورش ماهی زینتی را تهدید می کند؟

به دلیل نبود دانش کافی در زمینه پرورش ماهی زینتی احتمال شکست نیز وجود دارد. این کار نیز مانند اکثر پروژه های تولیدی نیازمند تخصص و بررسی کامل فرصت ها و تهدیدهای موجود است. وگرنه ممکن است در کمتر از یک سال طرح با شکست مواجه شده و سرمایه از بین برود. بعضی از این مشکلات عبارتند از:

 • انتخاب نادرست مکان طرح
 • اشتباه در انتخاب بچه ماهی بدون در نظر گرفتن بازار هدف و شرایط پرورش آن
 • نبود آگاهی و تخصص کافی
 • بی توجهی به بیماری هایی که ماهی ها را تهدید می کنند
 • هزینه های بالای برق مصرفی بر اساس تعرفه تجاری نه کشاورزی
 • سخت بودن فرایند دریافت وام
 • و…

طرح توجیهی ماهی زینتی

طرح توجیهی ماهی زینتی حتی برای تولیدکنندگان نوپای خانگی نیز می تواند مانند یک نقشه راه عمل کند. هنگام تدوین طرح های توجیهی، امکان سنجی های لازم صورت گرفته و تمامی هزینه ها محاسبه می گردند. تمامی اعداد و ارقام مربوط به سرمایه اولیه، هزینه های سربار، میزان سود و زیان احتمالی و… همگی به قیمت روز ارائه می شوند. علاوه بر این پروژه هایی که بر اساس طرح توجیهی انجام می شوند برای دریافت مجوز و تسهیلات وام اولویت دارند.

سفارش طرح توجیهی ماهی زینتی به صورت اختصاصی

برای سفارش طرح توجیهی ماهی زینتی با مشاوران ما تماس بگیرید و پس از دریافت راهنمایی های لازم ثبت سفارش کنید. کارشناسان ما با بررسی کامل طرح و بایدها و نبایدهای آن، تمام جزئیات را بررسی می کنند. طرح های توجیهی به صورت اختصاصی برای هر پروژه نوشته و محاسبه می گردند و به مدت 4 ماه از طرف کارشناسان ما پشتیبانی خواهند شد.

5/5 - (1 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.