طرح توجیهی کارخانه آب معدنی 🌟 PDF+WORD

بنر تماس با ما - استارت وی

تولید آب معدنی، اقدامی سودمند و به صرفه
آب معدنی یک آب غنی شده و حاوی املاح معدنی است. املاحی که برای بدن انسان ضروری بوده و منجر به حفظ سلامت فردی می گردند. همانطور که میدانید آب لوله کشی شهری، چندان مناسب برای مصرف نیست و مضراتی را برای انسان به دنبال دارد. به همین دلیل باید آب دیگری را جایگزین آن کرد. خیلی از افراد به این مضرات پی برده و به همین دلیل به مصرف آب معدنی روی آورده اند. به طوری که آمار مصرف این آب، حالت صعودی پیدا کرده است. این موضوع باعث شده تا سرمایه گذاری در حوزه تولید آب معدنی تبدیل به یک سرمایه گذاری سودمند گردد. اما آنچه که باید بدانید؛ این است که جهت ورود به این کسب و کار، نیاز مبرم به طرح توجیهی کارخانه آب معدنی خواهید داشت. طرحی که مراحل کار را نشان داده و کمک زیادی به پیشبرد آن خواهد کرد.

 

طرح توجیهی کارخانه آب معدنی - استارت وی

چرا باید خط تولید آب معدنی را راه اندازی کنیم؟

طی آمارهای بدست آمده، سرانه مصرف آب معدنی در کشور سالانه 20 لیتر است. اگرچه این رقم در کشورهای دیگر خیلی بیشتر است؛ اما باز هم رقم خیلی کمی نیست. البته اگر تبلیغات و فرهنگ سازی های لازم صورت گیرد؛ شاید این مقدار در آینده افزایش پیدا کند. در هر حال خیلی از مصرف کنندگان به اهمیت این آب پی برده و از همین رو آن را جایگزین آب شهری نموده اند. آنچه که باید بدانید؛ این است که 90 درصد از این آب ها دچار هیچ مشکلی نبوده و از سفره های آب زیرزمینی تهیه می گردند. بنابراین کیفیت و سلامت آنها نسبت به آب شرب شهری خیلی بیشتر است.

بر همین اساس، نیاز به تولید آن بیشتر احساس شده و اگر اکثر افراد با فواید این آب آشنا شوند؛ قطعا در الگوی مصرفی خود، تغییراتی را اعمال خواهند کرد. در مجموع نیاز مصرفی کشور بیش از رقم تولیدات بوده و در نتیجه باید واحدهای تولید بیشتری را در رابطه با این محصول راه اندازی کرد.

خط تولید آب معدنی - استارت وی

سرمایه لازم برای این کار

برای راه اندازی خط تولید آب معدنی به سرمایه مشخصی نیاز خواهید داشت. شاید یکی از سوالات شما این است که این مقدار سرمایه چقدر است؟ بهتر است پاسخ این سوال را از طرح توجیهی کارخانه آب معدنی بپرسید. با توجه به اینکه این طرح روی مسائل مالی پروژه تمرکز می کند؛ لذا پاسخ این سوال را هم میداند و به خوبی به آن جواب خواهد داد. مقدار سرمایه به همراه اعداد و ارقام به روز را در این طرح خواهید دید. در مجموع، بخشی از سرمایه این کار اختصاص به هزینه راه اندازی تصفیه خانه دارد. بخشی از آن به آزمایشگاه و سایر تاسیسات اختصاص خواهد یافت.

 

[irp posts=”57238″ ]

 

هزینه تولید آب معدنی

یکی از کارهای مهمی که بر دوش طرح توجیهی کارخانه آب معدنی می باشد؛ هزینه یابی است. این کار باعث مشخص نمودن تمام هزینه ها شده و شما را در جریان آنها قرار می دهد. بنابراین اگر خواستار کسب مقدار دقیق هزینه ها بوده و یا می خواهید بدانید کدام یک از هزینه ها ممکن است در جریان کار به وجود آیند؛ بهتر است به طرح توجیهی مراجعه نمایید. در ادامه به برخی از هزینه های این کسب و کار اشاره خواهیم کرد:

 • هزینه تاسیسات
 • هزینه تخصیص تصفیه خانه
 • هزینه تجهیزات
 • هزینه تخصیص ایستگاه های پرکن
 • هزینه مصرفی برق
 • هزینه های اجرایی
 • هزینه تجهیزات اداری
 • هزینه مواد اولیه
 • هزینه حقوق

 

[irp posts=”56557″ ]

 

سود مربوط به این کسب و کار

رستوران ها و مراکزی که در رابطه با تهیه و سرو غذا فعالیت دارند؛ تنها بخشی از مصرف کنندگان اصلی آب معدنی به حساب می آیند. لذا بر همین اساس می توان پی به مصرف بالای این آب برد. این میزان مصرف، حاکی از مقدار سود زیاد این کار می باشد. البته اقدامات شما هم در این امر دخیل است. اگر طبق برنامه پیش رفته و قواعد کار را بدانید؛ شما نیز به سود زیادی دست خواهید یافت. جهت کسب هر اطلاع از جمله میزان سود تولید آب معدنی می توانید از طرح توجیهی کارخانه آب معدنی کمک بگیرید.

 

تجهیزات ضروری جهت تولید آب معدنی

برای تولید آب معدنی به تجهیزات و دستگاه های خاصی نیاز می باشد. مانند:

 • مخازن ذخیره سازی آب
 • تجهیزات فیلتر کننده
 • تجهیزات و دستگاه های استریل کننده
 • دستگاه های پرکن
 • تجهیزات تری بلوک
 • دستگاه های شیرینگ پک
 • دستگاه های جت پرینتر

 

آیا تولید آب معدنی، توجیه اقتصادی دارد؟

در حال حاضر تعداد منابع آب طبیعی در کشورمان بسیار زیاد است. منابعی که اغلب در مجاورت رشته کوه های مهم مثل البرز قرار داشته و آب پاک و سالم در اختیار کارخانجات قرار می دهند. این منابع که شامل چشمه های آب معدنی می گردند؛ حاوی مواد مینرال و طبیعی بوده و از ارزش زیادی برخوردار می باشند. به همین دلیل آب های بدست آمده از این منابع، علاوه بر فروش در بازار داخلی به بازارهای خارجی نیز صادر می گردند. حال با توجه به دایر بودن دو بازار از این محصول می توان به این نتیجه گیری دست یافت که بازار آب معدنی یکی از بزرگترین بازارها محسوب می شود. به دنبال آن تولید آب معدنی نیز از توجیه اقتصادی بالایی برخوردار می باشد.

 

[irp posts=”58679″ ]

 

فیلم خط تولید آب معدنی

 

طرح توجیهی، ناجی حقیقی

طرح توجیهی کارخانه آب معدنی را می توان یک ناجی حقیقی خطاب کرد. چون این طرح با برآوردهای مالی و هزینه یابی باعث شده تا مشکلات کسب و کار به حداقل برسد. این طرح، شکست را دفع کرده و پیروزی را حتمی می سازد. از تجربه سرمایه گذارانی عبرت بگیرید که به دلیل یک اشتباه کوچک، یک عمر تاوان آن را پس داده اند. تنها اشتباه آنها عدم استفاده از یک راهنمای درست بود. طرح توجیهی کارخانه آب معدنی مثل یک راهنمای واقعی کمک می کند تا به موفقیت های بیشتری رسیده و از اقدامات اشتباه بر حذر باشید. طرح توجیهی برای دریافت وام و مجوز هم موثر می باشد. اکنون با خرید طرح توجیهی سفارشی از تیم ما استارت وی می توانید به تمامی این نتایج دست یابید. ضمنا با انجام این کار از پشتیبانی قوی تیم ما به مدت 4 ماه بهره مند خواهید شد.

جزئیات طرح توجیهی خط تولید آب معدنی 1401

ظرفیت تولید 7,700,000 بطری در سال
برگشت سرمایه 2سال
نرخ بازدهی سرمایه 44 درصد

طرح راه اندازی تولید آب معدنی در آبان 1401 نوشته شده است.

دریافت طرح توجیهی تولید آب معدنی سال 1401

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

جهت سفارش طرح توجیهی اختصاصی برای اخذ مجوز و دریافت تسهیلات بانکی می توانید با مشاورین ما در تماس باشید.

 

5/5 - (3 امتیاز)

بنر تماس با ما - استارت وی