طرح توجیهی پمپ بنزین سال 1402🌟(PDF+WORD)

بنر تماس با ما - استارت وی

احداث و راه اندازی پمپ بنزین را می توان یک شغل پر بازده معرفی کرد. به چه دلیل؟ به این علت که این شغل با تامین سوخت مصرفی خودروها در ارتباط است. سوختی مثل بنزین که نیاز اصلی خودروها برای حرکت بوده و امکان چشم پوشی از آن وجود ندارد. ضمن اینکه در این حرفه، دغدغه های بزرگی مثل فروش محصول حذف گردیده و خواه ناخواه، سوخت بنزین به فروش خواهد رسید. حال اگر خواستار ورود به این حرفه هستید؛ بهتر است از طرح توجیهی پمپ بنزین یاری بخواهید. چون این طرح، اطلاعاتی بیش از شما داشته و در رسیدن به مقصود، همراهی تان خواهد کرد.

هزینه های ساخت پمپ بنزین در طرح توجیهی پمپ بنزین 1402 برآورد شده است.

طرح توجیهی احداث جایگاه سوخت پمپ بنزین سال 1402 pdf+word

سرمایه گذاری کل 78,681 میلیون ریال
سرمایه گذاری ثابت 73,459 میلیون ریال
سرمایه در گردش 90 روز 5,222 میلیون ریال

دریافت طرح توجیهی پمپ بنزین 1402

 

چرا به طرح توجیهی احداث پمپ بنزین نیاز دارید؟

تدوین یک طرح توجیهی دقیق، ابزاری حیاتی برای جذب سرمایه‌گذاران و همچنین درخواست مجوزهای مورد نیاز است. این طرح به شما کمک می‌کند تا تأثیرات مالی، اقتصادی و محیطی کسب‌وکارتان را به‌طور دقیق پیش‌بینی کنید.

طرح توجیهی پمپ بنزین

سرمایه گذاری در ساخت پمپ بنزین

اگر دغدغه ای مثل میزان سرمایه لازم برای شروع این کار، ذهنتان را به خود درگیر نموده، بهتر است به طرح توجیهی پمپ بنزین رجوع کرده و پاسخ سوال خود را از آن بگیرید. این طرح علاوه بر ارائه اطلاعات در خصوص سرمایه، اطلاعات مفید دیگر را هم عرضه می نماید. اما در یک توضیح کلی می توان گفت با توجه به تعداد سکوها، ابعاد و وسعت پمپ بنزین، موقعیت مکانی آن، امکانات حاضر در این مکان و … مقدار سرمایه، متغیر خواهد بود. بی شک با افزایش امکانات، تعداد سکوها، استقرار پمپ بنزین در معابر اصلی و شلوغ، میزان سرمایه مورد نیاز برای راه اندازی این کار نیز بیشتر خواهد بود.

هزینه ساخت پمپ بنزین چقدر است؟

برای بررسی و برآورد هزینه احداث پمپ بنزین باید به سراغ متخصصین رفته و از آنها نتایج را استعلام فرمایید. البته به این کار نیاز نیست؛ چون طرح توجیهی پمپ بنزین که توسط متخصصین و حسابداران حرفه ای نگارش شده، هزینه ها را به طور کل محاسبه نموده و نتایج را اعلام میدارد. همچنین این طرح، اطلاعات دیگری را نیز عنوان خواهد کرد. اما در یک بررسی اجمالی باید بگوییم هزینه های لازم جهت راه اندازی پمپ بنزین، شامل این موارد خواهند شد:

 • هزینه اجاره یا خرید جایگاه
 • هزینه تاسیسات
 • هزینه ساخت محوطه
 • هزینه خرید دستگاه های تزریق سوخت
 • هزینه تعمیر و نگهداری این دستگاه ها
 • هزینه تخصیص اپراتورها و نیروهای انسانی
 • هزینه دستمزد
 • هزینه اخذ مجوز

نگاهی به وضعیت سود جایگاه سوخت پمپ بنزین

شاید احداث پمپ بنزین، مستلزم سرمایه زیاد باشد؛ اما این سرمایه با سود کلانی که از این حرفه، عاید صاحبان آن می شود؛ پوشش داده می شود. محصولی ضروری مثل بنزین که روزانه به خودروهای زیادی تزریق می شود؛ راهی برای کسب سود هنگفت باز کرده است. این محصول با تامین نیاز مردم در ارتباط می باشد. نه تنها بنزین، بلکه هر محصول دیگری که چنین اهمیتی داشته باشد، قطعا سود بالایی را به دنبال خواهد داشت. اما برای کسب اطلاعات دقیق و به روز راجع به وضعیت سود و محاسبات مربوط به آن، می توانید به طرح توجیهی پمپ بنزین مراجعه کرده و پاسخ هایی مناسب برای سوالات خود پیدا کنید. اگر نیاز به راهنمایی و اطلاعات بیشتر داشته باشید؛ باز هم می توانید به این طرح تکیه کنید.

تجهیزات ضروری جایگاه سوخت پمپ بنزین کدامند؟

در طرح توجیهی پمپ بنزین با تجهیزات ضروری برای راه اندازی این حرفه آشنا خواهید شد. در این بخش، ما نیز به بررسی این تجهیزات پرداخته و آنها را نام خواهیم برد: تلمبه و دیسپنسر، سیستم ارتینگ، چاه ارت، پالسر، میتر، توتالایزر، مخزن، سیستم دوربین مداربسته، شیر برقی و سایبان.

طرح توجیهی پمپ بنزین - استارت وی

آیا راه اندازی پمپ بنزین، توجیه اقتصادی دارد؟

با توجه به اینکه بنزین، این سوخت بسیار مهم، صنعت حمل و نقل را رونق بخشیده و انواع خودروهای سبک و سنگین را به حرکت درآورده؛ لذا راه اندازی پمپ بنزین هم با توجیه اقتصادی همراه خواهد بود. افزون بر این هر یک از جایگاه های سوخت فعال در ایران، با توجه به سطح و رتبه ای که دارند، کارمزد دریافت نموده و با ارتقاء درجه، این کارمزد، بیشتر خواهد شد. پس دلیل دیگری هم برای توجیه پذیر بودن طرح توجیهی پمپ بنزین پیدا شد.

جایگاه سوخت پمپ بنزین در ایران

جایگاه سوخت پمپ بنزین یکی از مهم‌ترین زیرساخت‌های حمل‌ونقل در ایران است. این جایگاه‌ها وظیفه تأمین سوخت مورد نیاز خودروها را بر عهده دارند.

وضعیت جایگاه‌های سوخت پمپ بنزین در ایران

بر اساس آمار شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، در پایان سال 1402، تعداد جایگاه‌های سوخت پمپ بنزین در ایران به حدود 70 هزار جایگاه رسیده است. از این تعداد، حدود 50 هزار جایگاه، جایگاه سوخت پمپ بنزین معمولی هستند. حدود 15 هزار جایگاه، جایگاه سوخت پمپ بنزین خودکار هستند و حدود 5 هزار جایگاه، جایگاه سوخت پمپ بنزین VIP هستند.

مشکلات جایگاه‌های سوخت پمپ بنزین در ایران

جایگاه‌های سوخت پمپ بنزین در ایران با مشکلات مختلفی روبرو هستند. از جمله مشکلات جایگاه‌های سوخت پمپ بنزین در ایران می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم رعایت استانداردهای ایمنی
 • نبود امکانات رفاهی مناسب
 • عدم رعایت حقوق مصرف‌کنندگان

راهکارهای بهبود وضعیت جایگاه‌های سوخت پمپ بنزین در ایران

برای بهبود وضعیت جایگاه‌های سوخت پمپ بنزین در ایران، می‌توان اقدامات زیر را انجام داد:

 • افزایش نظارت بر جایگاه‌های سوخت پمپ بنزین برای رعایت استانداردهای ایمنی
 • افزایش امکانات رفاهی در جایگاه‌های سوخت پمپ بنزین
 • ترویج فرهنگ احترام به حقوق مصرف‌کنندگان در جایگاه‌های سوخت پمپ بنزین

مشکلات عدیده ای که در کمین شما هستند

هیچ کاری، خالی از مشکل نیست. داشتن نگاهی مثبت، خوب است؛ اما نباید این نگاه، غیر واقعی باشد. البته منظور ما این نیست که احداث پمپ بنزین کاری است همراه با مشکلات زیاد؛ بلکه می گوییم در این کار هم مشکلاتی وجود دارند که تعداد آنها زیاد نیست. خوشبختانه طرح توجیهی پمپ بنزین این مشکلات را پیش بینی کرده و راه حلی را برای آنها را ارائه داده است.

بنابراین پیش از اینکه وارد این حوزه شوید؛ اول مشکلات و نحوه رفع آنها را بشناسید؛ بعد وارد مراحل بعدی شوید. فراموش نکنید که عدم استفاده از نظر متخصصین و منابع برتر می تواند مشکلات عدیده ای را برایتان به دنبال داشته باشد. مشکلاتی که گاهی به قیمت نابودی تان تمام می شوند. پس بیایید و با استفاده از طرح توجیهی جلوی این اتفاق ناخوشایند را بگیرید!

طرح توجیهی پمپ بنزین - استارت وی

پیشرفت سریع با طرح توجیهی

طرح توجیهی پمپ بنزین فقط به شناسایی مشکلات نمی پردازد؛ بلکه با نشان دادن مسیرهای خوب، امکانی برای پیشرفت سریع را نیز مهیا می سازد. این طرح، همه مسائل را موشکافانه بررسی نموده و نتایج قطعی ارائه می دهد. نتایجی که در هیچ جای دیگر با آنها برخورد نخواهید داشت. پس سعی در انکار این طرح نداشته باشید؛ چون نظیر آن را پیدا نخواهید کرد. این را ما نمی گوییم، واقعیت می گوید.

در ضمن طرح فوق علاوه بر نشان دادن راه پیشرفت، با ارائه اطلاعات کامل، مانع از بروز مشکلات بعدی خواهد شد. ناگفته نماند که به کمک طرح توجیهی می توانید وام یا مجوز را به آسانی اخذ نمایید. اگر سفارش این طرح را از استارت وی انجام دهید؛ از پشتیبانی 4 ماهه تیم برخوردار خواهید گشت.

طرح توجیهی احداث جایگاه سوخت پمپ بنزین سال 1402 pdf+word

سرمایه گذاری کل 78,681 میلیون ریال
سرمایه گذاری ثابت 73,459 میلیون ریال
سرمایه در گردش 90 روز 5,222 میلیون ریال

دریافت طرح توجیهی پمپ بنزین 1402

سفارش طرح توجیهی پمپ بنزین اختصاصی

برای ثبت درخواست در خصوص سفارش طرح توجیهی اختصاصی می توانید با کارشناسان سایت استارت وی در تماس باشید.

4.7/5 - (49 امتیاز)

بنر تماس با ما - استارت وی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *