طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری 🌟(برای وام + مجوز)

طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری و طیور - استارت وی

آنچه می خوانید...

برای راه اندازی یک کارخانه تولیدی و دریافت وام، کمک هزینه یا تسهیلات بانکی، نیاز به ارائه طرح توجیهی وجود دارد. در طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری به مواردی مانند: مبلغ سرمایه اولیه، تجهیزات مورد نیاز، میزان سودآوری، مدارک لازم یا مراحل اخذ آن ها و بسیاری از موارد دیگر اشاره می شود. طرح توجیهی، مسیر احداث کارخانه از اولین قدم تا رسیدن به نتیجه مطلوب را ترسیم می کند.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

چرا باید کارخانه تولید رول بستر مرغداری را راه اندازی کنیم؟

مهم ترین هدف راه اندازی یک کسب و کار، به دست آوردن سود و رسیدن به موفقیت است. در کنار این اهداف، ایجاد اشتغال برای دیگر هم وطنان، رشد و شکوفایی اقتصادی کشور و همین طور برداشتن گامی مهم در جهت خودکفایی کشور از دیگر دلایل برای راه اندازی خط تولید رول بستر مرغ هستند.

مرغ و تخم مرغ دو منبع غذایی مهم در سفره ایرانیان به شمار می روند. صنایع پرورش طیور برای ایجاد محیطی بهتر و سالم تر نیاز به کف پوش هایی مناسب دارند. رول بستر مرغ در برابر سرما عایق است؛ به همین دلیل در فصول سرد سال از طیور محافظت می کند.

کاهش آلودگی های میکروبی و به دام انداختن گرد و غبار و جلوگیری از پخش شدن آن از دیگر مزیت های استفاده از رول بستر مرغ هستند. دلایل بیشتر برای راه اندازی کارخانه تولید رول های بستر در طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری ذکر می شوند.

طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری و طیور - استارت وی

وضعیت تولید، صادرات و واردات

بیشتر رول های بستر استفاده شده در صنعت پرورش طیور، وارداتی است. به دلیل بالا بودن هزینه گمرک و نداشتن کد تعرفه گمرکی، خرید رول بستر مرغ برای پرورش دهندگان طیور به صرفه نیست. برای کاهش هزینه ها در صنایع تولید ماکیان و محصولات آن ها، از رول کارتون ها یا پوشال ها برای کف سالن های مرغداری استفاده می کنند. این کار، کاهش بهداشت و مشکلات دیگری را به دنبال دارد.

با تولید رول بستر در داخل کشور، مزیت های بی شمار این محصول باعث بالا رفتن تقاضای آن در بازار خواهد شد. با رونق کارخانه تولید رول بستر مرغ و بالا بردن کیفیت محصولات، امکان صادر کردن آن به خارج از کشور نیز وجود دارد. دیگر شرایط تولید، واردات یا صادرات این محصول در طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری ارائه می شوند.

تأسیس کارخانه تولید رول بستر مرغداری با چه میزان سرمایه امکان پذیر است؟

سرمایه اولیه مورد نیاز برای راه اندازی کارخانه تولید رول بستر مرغ تحت تأثیر عوامل بسیاری قرار می گیرد. ظرفیت سالانه خط تولید، هزینه مواد اولیه، فضای مورد نیاز، تعداد کارگران لازم برای خط تولید و بسیاری از موارد دیگر تعیین کننده سرمایه اولیه لازم برای احداث کارخانه تولید رول بستر مرغداری هستند.

تخمین سرمایه اولیه مورد نیاز باید اختصاصی و با توجه به شرایط مورد نظر باشد. در یک طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری اختصاصی توسط کارشناسان با تجربه، تمامی موارد بررسی می شوند. هزینه های راه اندازی خط تولید رول بستر مرغداری با جزئیات مطرح می شوند و در آخر، میزان سرمایه لازم تخمین زده می شود.

 

هزینه های تأسیس کارخانه تولید رول بستر مرغ

برای راه اندازی کارخانه تولید رول بستر مرغ، هزینه ها به دو دسته ثابت و متغیر تقسیم می شوند. هزینه های ثابت مربوط به خرید زمین و ساخت یا خرید ساختمان، خرید تجهیزات مورد نیاز و موارد این چنینی هستند. هزینه های متغیر، دسته بندی های گسترده ای دارند. هزینه اخذ مجوز و تمدید آن ها، هزینه استخدام نیروی کار، خرید مواد اولیه، باربری، نصب و نگهداری تجهیزات و سایر موارد، بخشی از هزینه های متغیر هستند.

تخمین هزینه های لازم برای تأسیس کارخانه رول بستر مرغداری، تنها با کمک داشتن یک طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری امکان پذیر است؛ زیرا در یک طرح توجیهی، تمامی شرایط احداث یک کارخانه بررسی می شوند. هزینه ها بر اساس شرایط موجود یا انتظاراتی که از تولید سالانه کارخانه مد نظر است، تخمین زده می شوند.

طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری و طیور - استارت وی

بازار فروش محصولات تولید شده

همان طور که در یک طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری دیده می شود، در حال حاضر، رقابت شدیدی برای تولید رول بستر مرغ در داخل کشور وجود ندارد. بخش عمده ای از محصولات موجود در بازار، وارداتی هستند و با توجه به بالا بودن نرخ ارز و هزینه های گمرکی، استفاده از آن ها برای صنایع پرورش طیور به صرفه نیست.

تولید رول بستر مرغ باعث می شود محصول با قیمتی پایین در اختیار صنایع پرورش طیور قرار بگیرد. با توجه به مزایای استفاده از این محصول برای پوشاندن کف مرغداری، یک محصول با کیفیت به سرعت در بازار شناخته می شود. مشتریان، جذب این محصول می شوند و با در نظر گرفتن نیاز دائمی مرغداری ها به رول بستر مرغ، نیازی همیشگی و مشتریانی وفادار برای این محصول وجود خواهد داشت.

 

مراحل اخذ مجوز و پروانه بهره برداری

پیش از احداث کارخانه تولید رول بستر مرغ باید مجوز های لازم را اخذ کنید. برخی از مجوز ها مربوط به احداث و راه اندازی کارخانه و برخی دیگر مربوط به محصولی می شوند که قصد تولید آن را دارید. در یک طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری اختصاصی تمام مجوز های لازم، سازمان مربوطه و راه های اخذ آن به همراه مدارک مورد نیاز برای هر مجوز ارائه می شود.

وام و تسهیلات بانکی

برای راه اندازی کارخانه تولید رول بستر مرغداری می توانید از کمک های مالی بانک ها یا دیگر مؤسسات اعتباری استفاده کنید. برای درخواست وام باید ثابت کنید ایده شما برای راه اندازی کارخانه سودآور است و با احداث خط تولید رول بستر مرغداری می توانید وام را به مؤسسه مربوطه بازگردانید.

در طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری تمام دلایل سودآوری بررسی می شوند؛ همین طور سود تقریبی سالانه کارخانه تخمین زده می شود. بررسی میزان سرمایه اولیه مورد نیاز از دیگر مزیت های یک طرح توجیهی است که نشان می دهد، برای احداث کارخانه به چه میزان سرمایه نیاز دارید؛ به همین دلیل می توانید از این طرح برای دریافت وام و تسهیلات مالی استفاده کنید.

طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری و طیور - استارت وی

ارزیابی سودآوری تأسیس کارخانه تولید رول بستر مرغداری

دلایل زیادی نشان دهنده سودآوری یک کارخانه هستند. نیاز بالای بازار به رول بستر مرغداری، ایجاد فضای مناسب برای اشتغال نیروی انسانی، رقابتی نبودن بازار عرضه رول بستر مرغ و امکان صادرات این محصول به خارج از کشور تنها بخشی از دلایل سودآوری کارخانه تولید رول بستر مرغداری هستند. تمام دلایل محکمه پسند در یک طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری اختصاصی ارائه می شوند.

مهم ترین تجهیزات مورد نیاز برای تأسیس کارخانه تولید رول بستر مرغداری

برای تولید رول بستر مرغداری به تجهیزاتی مانند: انواع قالب، دستگاه خردکن، دستگاه تولید رول و دستگاه بسته بندی نیاز است؛ البته تجهیزات مورد نیاز برای احداث خط تولید رول بستر مرغداری به این موارد محدود نمی شوند. تعداد تجهیزات و نوع آن ها به ظرفیت سالانه مورد نظر کارخانه، مواد اولیه و موارد دیگر بستگی دارد. تعداد، ‌نوع و هزینه تجهیزات مورد نیاز در طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری نوشته می شوند.

 

آیا تأسیس کارخانه تولید رول بستر مرغداری از نظر اقتصادی توجیه پذیر است؟

میزان تقاضای بازار، رقابت کم، سهولت برای اخذ مجوز، فراهم بودن نیروی انسانی، امکان صادرات و ورود به بازار جهانی یا سودآوری کارخانه تولید رول بستر مرغداری نشان می دهند که احداث این نوع کارخانه توجیه اقتصادی دارد؛ البته برای بررسی دقیق تر دلایل توجیه پذیر بودن این کسب و کار می توانید از طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری کمک بگیرید.

طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری و طیور - استارت وی

طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری

برای اینکه بتوانید در مسیر احداث کارخانه تولید رول بستر مرغداری پیش بروید، به یک راهنما و نقشه نیاز دارید. طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری مانند یک نقشه عمل می کند و تمام مسیر را به شما نشان می دهد. تمام مواردی که برای شروع و ادامه مسیر به آن ها نیاز دارید، مانند: هزینه های مورد نیاز، مجوز های لازم، تعداد نیروی انسانی و مهارت های لازم برای آن ها، سودآوری و میزان مبلغ تخمینی سود به دست آمده در طول یک سال و بسیاری از موارد دیگر در یک طرح توجیهی اختصاصی ارائه می شوند.

سفارش طرح توجیهی اختصاصی

برای اینکه بتوانید از بانک یا مؤسسات مالی وام و کمک هزینه راه اندازی کارخانه را دریافت کنید، باید طرح توجیهی تولید رول بستر مرغداری را ارائه دهید. این طرح به مؤسسه مالی مربوطه نشان می دهد که کارخانه شما توجیه اقتصادی دارد؛ به همین دلیل می تواند وام دریافت شده را به مؤسسه باز گرداند.

یک طرح توجیهی مورد قبول باید تمام جوانب کسب و کار را نشان دهد. استارت وی با کمک گرفتن از افراد متخصص و کارشناسان، طرح های توجیهی جامع و اختصاصی را ارائه می دهد. با سفارش طرح توجیهی احداث کارخانه تولید رول بستر مرغداری از مجموعه استارت وی تا 5 ماه خدمات پشتیبانی دریافت خواهید کرد. برای سفارش طرح توجیهی کارخانه تولید رول بستر مرغداری با ما در تماس باشید.

5/5 - (2 امتیاز)

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

اگر زمان مناسبی برای برقراری تماس نیست، فرم زیر را پر کنید. در فرصت مناسب با شما تماس می گیریم.

طرح های توجیهی آماده و قابل دانلود

شروع گفتگو
Scan the code
سلام
جهت مشکلات دانلود و یا سفارش طرح توجیهی اختصاصی در واتساپ با ما در ارتباط باشید.