طرح توجیهی پرورش گل نسترن🌟(اخذ مجوز+وام)+ آموزش کاشت

بررسی طرح توجیهی پرورش گل نسترن در سال ۹۸ با دو فرمت pdf , doc. آیا می دانید هزینه و درآمد حاصل از پرورش و کاشت گل نسترن سفید چقدر است؟؟؟

طرح توجیهی پرورش گل نسترن سفید با دو فرمت pdf و doc قابل دانلود است.

تماس با کارشناسان سایت استارت وی

بوته گل نسترن یک نوع رز وحشی با تنوع رنگ قرمز، زرد و سفید است. این گل در ۹۰ درصد شرایط اقلیمی کشورمان ایران قابل کشت است.

گل نسترن تر و میوه گل نسترن مشتریان زیادی در داخل و خارج از کشور دارد.

توصیه ما این است که بوته های نسترن را یکبار بکارید و یک عمر درآمد داشته باشید.

درآمد پرورش گل نسترن از سال سوم کاشت شروع و تا چندین سال(۲۵ سال) ادامه دارد.

نیاز آبی گل نسترن هر ۷ الی ۱۰ روز یکبار که بستگی به فصل و منطقه کاشت آن دارد.

زمان کاشت گل نسترن رونده فصل پاییز است و در ادامه نحوه تکثیر گل نسترن سفید را آموزش خواهیم داد.

با ما همراه باشید…

پرورش گل نسترن در تلوزیون معرفی شد+فیلم

آیا کاشت و پرورش گل نسترن توجیه اقتصادی دارد؟

جواب: بله.
خریدار برای گل و میوه نسترن در خارج و داخل کشور وجود دارد و با توجه به هزینه های کاشت تا برداشت و درآمدهای حاصل از فروش می توان از این کسب و کار درآمد خوبی را انتظار داشت.

[box type=”success” align=”” class=”” width=””]بررسی های حاصل از تحقیقات ما، نشان از توجیه پذیر بودن پرورش گل نسترن می باشد. جدول زیر را مطالعه بفرمایید…[/box]

خلاصه طرح پرورش گل نسترن

عنوان طرح: پرورش گل نسترن سفید
زمین: 1 هکتار
سرمایه ثابت طرح: 92 میلیون تومان
سرمایه گذاری کل طرح: 137 میلیون تومان
درآمد در سال مبنا: 336 میلیون تومان
سود در سال مبنا: 180 میلیون تومان
بازگشت سرمایه: 9 ماه پس از اولین برداشت

خرید و دانلود فوری طرح توجیهی گل نسترن


بهترین جا برای پرورش و کاشت گل نسترن

گل نسترن تقریبا با تمامی شرایط آب و هوایی ایران سازگاری دارد. از شمال گرفته تا جنوب و شرق و غرب امکان کاشت و بهره برداری وجود دارد.

میزان سرمایه برای کاشت گل نسترن در یک هکتار

برای کاشت و پرورش گل نرگس در یک هکتار حدود ۵۰ میلیون تومان سرمایه ثابت و ۲۰ میلیون تومان سرمایه در گردش مورد نیاز است.

طرح توجیهی کاشت گل نسترن

در طرح توجیهی پرورش(کاشت) گل نسترن عواملی همچون؛ معرفی محصول، نحوه کاشت و نگهداری، سرمایه مورد نیاز، قیمت فروش، میزان درآمد و سود، هزینه بذر، هزینه کود، هزینه خرید بذر و قلمه، هزینه کاشت توسط کارگران، هزینه های برداشت توسط کارگران، هزینه آبیاری، هزینه دفع آفات و … در قالب اعداد و ارقام و توضیحات کافی و با شاخص های نقطه سربسر فروش، تعداد سالهای برگشت سرمایه، جریانات نقدی(سود خالص) سالانه محاسبه شده است.

درآمد یک هکتار گل نسترن

درآمد و سود حاصل از کاشت و پرورش گل نسترن در فضای باز از سال سوم شروع می شود که برای سال سوم حدود ۳۰ میلیون تومان و سال های چهارم ۳۵ تا ۴۰ میلیون و سالهای پنجم به بعد می توان سالانه ۷۰ میلیون سود خالص را انتظار داشت.

[irp posts=”23652″ name=”طرح توجیهی ماینینگ 98(استخراج ارز دیجیتال) بیت کوین(Bitcoin)”]

تعداد و فاصله کاشت گل نسترن در یک هکتار

در هر هکتار(۱۰٫۰۰۰ متر) با فاصله ۵*۵ می توان ۴۰۰ بوته نسترن کاشت و در ۲ هکتار ۸۰۰ بوته نهال در ۱۰۰۰ متر مربع می توان ۴۰ اصله نهال کاشت. این میزان فاصله برای بهره وری و بازخورد مناسب لازم است.

رشد بهینه گل نسترن(آب و هوا و خاک)

گل نسترن با اینکه در شرایط مختلف اقلیمی قابل کاشت است اما شرایط ایده آل آن در آب و هوای سردسیری(۲۰ تا ۳۵ درجه مثل شیراز) و در خاکهای رس، لومی و شنی می باشد. در سنگهای کوهپایه ای و کویر که امکان تغذیه برای گیاه نیست، ریسک کاشت این گیاه بالا و تقریباً غیر ممکن بنظر می رسد. زمینی که حاصلخیزی خوبی ندارد بهتر است قبل از کاشت، با کود حیوانی آن را تقویت کرد.

[box type=”warning” align=”” class=”” width=””]کاشت این بوته در برخی شهرهای استان خوزستان مثل اهواز که گرما تا ۵۶ درجه هم میرسد، امکان پذیر نخواهد بود.[/box]

نحوه کاشت نهال و تکثیر گل نسترن

بوته های نهال نسترن را در چاله هایی با عمق ۵۰ سانتیمتر و طول و عرض ۶۰ سانتیمتر بکارید و آبدهی کنید. برای تکثیر و ازدیاد این گل می توان از طریق قلمه و بذر آن اقدام نمود.

[irp posts=”20785″ name=”طرح توجیهی اقامتگاه بوم گردی pdf doc +آموزش 0-100 ساخت”]

نیاز آبی گل نسترن

گل نسترن هم مثل گل محمدی نیاز به آبیاری زیادی ندارد. در سالهای اولیه کاشت هر ۷ الی ۱۰ روز یک بار نیاز به آبیاری(آب شیرین) دارد و پس از اینکه بوته رشد مناسبی پیدا کرد، ریشه های گیاه به لایه های زیرین زمین نفوذ کرده و نیاز کمتری به آب احساس می شود. در طرح توجیهی پرورش گل نسترن هزینه آب نیز بررسی شده است.

[box type=”info” align=”” class=”” width=””]از آب فاضلاب و دریا(بعلت شوری زیاد) نمی توان استفاده کرد.[/box]

زمان کاشت گل نسترن

زمان کاشت گل نسترن در شرایط آب و هوایی ایده آل، بهمن ماه می باشد و در مناطق سردسیر در اوایل بهار و در مناطق دیگر بهترین زمان فصل پاییز می باشد.

آفت بوته گل نسترن

مهمترین آفت سوسک شاخک بلند رزاسه می باشد.

[irp posts=”23571″ name=”طرح توجیهی پرورش بز سانن سال 98 pdf doc/ آموزش بزهای شیری”]

زمان برداشت میوه گل نسترن

زمان مناسب برای برداشت میوه گل نسترن هنگامی است که میوه به رنگ قرمز براق و سفت شده باشد.

گل نسترن را کجا بفروشیم؟(بازار فروش)

بازگشت مردم به طب سنتی و درمان های طب سنتی را همه ما قبول داریم. روند استقبال عموم جامعه از عرقیات سنتی و در کل هر چیزی که منشأ گیاهی و درمانی طبیعی داشته باشد، رو به افزایش است. به مراتب وقتی استقبال مردم خوب باشد، بازار فروش نیز داغ خواهد بود.
برای کسب درآمد از گل نسترن می توان کارگاه عرق گیری را شخصاً راه اندازی کرد و محصول نسترن را عرق گیری و به فروش رساند(بازار عرق نسترن از گل تر نسترن داغ تر است).

ولی در صورتی که توان و سرمایه کافی برای فرآوری ندارید می توانید همان گل تر نسترن را به کارگاه های عرق گیری که تعداد آنها هم کم نیست، بفروشید.

[irp posts=”440″ name=”طرح توجیهی پرورش عقرب (ویرایش سال 98) pdf”]

قیمت هر کیلو گل تر نسترن

قیمت هر کیلو گل تر نسترن حدوداً بین ۳۵ تا ۵۰ هزار تومان می باشد. البته قیمت دقیق این محصول به عوامل متعددی مثل میزان عرضه و تقاضا و کیفیت گل بستگی دارد.

طرح توجیهی پرورش گل نسترن سال ۹۸ بزودی نگارش و در همین جا قابل دانلود خواهد بود.

میوه نسترن

به نقل از ویکی پدیا؛ قوزه (میوه) نسترن شامل برخی از آنتی‌اکسیدان‌ها است. بعلاوه، این میوه، بخاطر دارا بودن ویتامین سی در سطح بالا، در تهیه شربت، چای و نوعی مربا استفاده می‌شود. در بلغارستان گلبرگ‌ها را در تهیه شراب شیرین بکار می‌برند. در طبّ سنتی اتریش جوشیده میوه نسترن برای درمان عفونتهای ویروسی، نارسایی‌های کلیوی و مجاری ادراری مورد استفاده بود.

در طبّ سنتی ایران مورد توجه خاصی است. برای مثال، خواص زیر برای عرق نسترن ذکر شده‌است:

  • تقویت‌کننده قلب و اعصاب آرامبخش و رفع خستگی
  • برطرف‌کننده عوارض کمبود ویتامین ث
  • درمان ورم کلیه
  • درد معده و اسهال
  • دفع سنگ کیسه صفرا
  • رفع بی خوابی

در منطقه ارسباران آش نسترن غذایی محبوب است. نسترن وحشی را خیس کرده بعد از سه روز از آبکش رد می‌کنند. آب آبکش شده را جوشانده و کفّ آن را می‌گیرند. بعد برنج را اضافه می‌کنند. بعد از اینکه برنج پخت حبوبات پخته شده، میوه خشک را اضافه کرده بعد از یک ربع ساعت رشته و روغن را اضافه می‌کنند. وقتی که رشته پخت، آش آماده است.

میوه گل نسترن دارای ویتامین C ترکیبی از آسکوربیک اسید و هیدرو اسکوربیک اسید است ویتامین C میوه خشک شده که در بازار هست به مرور زمان از بین می‌رود پس حتما این میوه را تازه مصرف نمایید تا ویتامین C زیادی وارد بدنتان شود.

این گیاه دارای ویتامین‌های A1، B1، B2، B3 و K می‌باشد چای میوه گل نسترن برای بیماری‌های عفونی بسیار مفید است.

میوه گل نسترن هیچ عوارض خاصی ندارد و تا الان هیچ گزارشی دراین مورد در جهان کسی دریافت نکرده‌است افرادی که بیماری تنفسی دارند شاید آلرژی برای این افراد ایجاد نماید.

مهمترین خواص این میوه مسکن درد، درمان اسهال، ملین و ضد یبوست،مقوی اعصاب، ضد کرم، سرشار از ویتامین ث است دمنوش میوه گل نسترن برای بیماری‌های دهان و لثه بسیار مفید است .

بهتر است از میوه گل نسترن مربا تهیه نموده و افرادی که یبوست دارند در وعده‌های صبحانه از این مربا استفاده نمایند.

 

خرید و دانلود فوری طرح توجیهی گل نسترن

امتیاز شما