تسهیلات کاشت درخت پالونیا واقعیت دارد؟

تسهیلات کاشت درخت پالونیا واقعیت دارد؟

5/5 - (1 امتیاز)
سفارش طرح توجیهی اختصاصی - استارت وی

تسهیلات کاشت درخت پالونیا به نقل از خبرگزاری ایسنا در گفتگو با رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری عباس آباد:

دولت به متقاضیان کاشت درخت پالونیا تسهیلات پرداخت می کند؟

افرادی که متقاضی زراعت چوب باشند دولت می تواند به آن ها 90 درصد تسهیلات بانکی با نظر سازمان جنگل ها و با 10 درصد آورده متقاضی تخصیص دهد.

به گزارش ایسنا مازندران،جواد جلالی در کارگاه آموزشی زراعت چوب  در عباس آباد اظهار کرد:از آنجای که طرح استراحت جنگل و توقف بهره برداری درختان جنگلی در جنگلهای شمال کشور در حال اجراست ، زراعت چوب می تواند جایگزین مناسبی برای تأمین فراورده های چوبی جنگلی باشد .

وی افزود: ویژگی های زارعت چوب  بازدهی کوتاه مدت ، سریع الرشد بودن، قابلیت سازگاری با محیط ،توان استقرار در اراضی کم بازده و قابلیت کشت در سطوح کوچک و بزرگ می باشد.

جلالی تصریح کرد: درختانی مانند “صنوبر، اکالیپتوس،توسکا،افرا و پالونیا”می تواند از گونه های هدف برای کشت  این درختان باشد .

این مسئول همچنین عنوان کرد :هر متر مکعب گونه سریع الرشد پالونیا سه میلیون تومان ارزش دارد که هنوز در غرب مازندران این گونه کشت نشده است .

جلالی اضافه کرد: کشت این درختان باید در مستثنیات اشخاص و یا اراضی جنگلی جدا شده ،مدنظر قرار گیرد .

وی تصریح کرد : افرادی که متقاضی زراعت چوب باشند دولت می تواند 90درصدتسهیلات بانکی با نظر سازمان جنگلها و با 10 درصد آورده متقاضی تخصیص دهد.

رئیس اداره منابع طبیعی عباس آباد با اشاره به معایب درخت صنوبر که از خانواده بیدیان و دارای واریته های مختلف است گفت: مشکلات تولید این گونه درختان با توجه به مصرف بالای آب در بحث آبیاری ، عدم حمایت از تولیدکنندگان و نبود امنیت سرمایه گذاری است.

پیشنهاد به مطالعه:  طرح توجیهی مس کاتدی

وی عمر جنگل کاری در مازندران را بسیار کوتاه و جوان اعلام کرد و افزود: اولین جنگل کاری در نمک آبرود چالوس و در منطقه پول کجور است که حدود نیم قرن سابقه دارد .

منبع: خبرگزاری ایسنا پنجشنبه/ ۱۰ اسفند ۱۳۹۶ / ۱۵:۲۰


این خبر(تسهیلات کاشت درخت پالونیا) در سال 96 منتشر شده و در صحت و صقم آن نمی توان اظهار نظر کرد.


پیشنهاد به مطالعه: آموزش کاشت درخت پالونیا

از ترسهات عبور کن
وقتی میخوای یه کسب و کاری راه بندازی، حتی بعد از بررسی دقیق، بازهم موقع اقدام که میرسه، سروکله ترس پیدا میشه و مغز شروع میکنه به قصه بافی، بدترین سناریوهای شکست و ناکامی و همه راه هایی که شاید تلاشت به نتیجه نرسه! اگه همه پولامو از دست بدم چی!؟؟ اگه بازنده شدم چی!؟؟ اگه کسی از طرحم استقبال نکنه چی!؟؟ اگه نتونم!؟؟ اگه نشه!؟؟ و …
در جواب همه سیاه نمایی ها میشه پرسید؛ پس همه احتمالات دیگه چی؟؟؟ اگه بترکونه چی؟؟؟ اینکه بهترین و مهمترین اقدام زندگیم بشه چی؟؟؟ اینکه زندگیم رو از این رو به اون رو کنه چی؟؟؟ اینکه یکی از بهترین های حوزه کاری خودم بشم چی؟؟؟ اینکه زنجیره فقر و نداری برای چندین نسل بعد از خودم از بین بره چی؟؟؟ اینکه خودم و خانواده ام برای همیشه در رفاه و آرامش باشیم چی؟؟؟ اینکه اسمت به نیکی و به فراوانی یاد بشه چی؟؟؟ و …
بحث خوشبینی کورکورانه نیست، بحث برقراری تعادله بین انتظار برای نتایج مثبت و منفی و بحث اینه که اگه تو آگاهانه ورود نکنی، ذهنت فقط به نتایج منفی می پردازه و به همین خاطره که خیلی هامون همون اول مسیر منصرف میشیم و هیچ اقدامی نمی کنیم.

نظرات (2)

قادر لنگرودی

چقدر خوب. فقط امیدوارم که مثل دفعات و تجربیات بدی که از برداشتن تسهیلات بانکی داشتم. اینبار هم اذیت نکنن. من یک سرمایه دارم ولی باتوجه به توضیحات شما، دیدم که نیاز دارم منم از این تسهیلات استفاده کنم.

محمد میر بیگی

اره، چقدر خبر خوبی، فقط امیدوارم دیگه با کاغذ بازی و برو فردا بیا اذیتمون نکنن.